Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoLTE и Xiaomi Redmi Note 4
#1

[Изображение: VOLTE.jpg]  
   
 

Колеги, както знаете, Виваком и Теленор вече пуснаха VoLTE в България и започват активно да го развиват. За съжаление виждаме, че първите поддържани модели телефони са основно на huawei. Донякъде обяснимо, защото те доставят клетките за мрежите на операторите. За да има по-скоро VoLTE и за нашия телефон, трябва да се задействаме и активно да им пишем, иначе кой знае кога ще пуснат за нашия модел. А разликата в качеството на звука е огромна, направо шокираща!

Затова, ето линкове към двата оператора, пуснете по едно запитване. Например:

"Здравейте, пише ви ваш лоялен клиент, използващ телефон Xiaomi Redmi Note 4. Интересува ме кога ще бъде добавен телефона към списъка с устройства, поддържащи VoLTE?"

За Виваком: https://www.vivacom.bg/bg/residential/kontakti

За Теленор: http://www.telenor.bg/private/online-request



Огромната разлика в качестото на звука може да се илюстрира със следното видео:




[-] 4 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • cinizam, denilika, Miro2210, vaskogrudov
Цитирай
Аксесоари
#2

Писах на Теленор.Отговориха ,че са изпратили въпроса(предлпжението) ми към отдела по поддръжка...и така.Чакаме Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • denilika, milenvn
Цитирай
#3

Много добре! Нека повече колеги да изпращат запитване и към двата оператора, за да може нашия телефон да бъде с приоритет!


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • denilika, vaskogrudov
Цитирай
#4

Току що писах и аз на Виваком ... чакаме

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
[-] 3 потребители изказват благодарност на denilika за това мнение:
  • milenvn, Miro2210, vaskogrudov
Цитирай
#5

Чудесно  Tummenupp   Колкото повече сигнали, толкова по-добре...


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • denilika, vaskogrudov
Цитирай
#6

Давайте хора да постна във фейса ?

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
Цитирай
#7

Добре и аз им писах и да видим ще ни обърнат ли внимание.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaskogrudov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#8

Накарах и приятелката ми да попълни на теленор


Ето какво получих аз като попълних и чакам

Благодарим Ви, че избрахте онлайн канала на VIVACOM! Моля имайте предвид, че ще направим всичко възможно да отговорим на Вашето запитване в срок от 3 работни дни. В случай, че сте регистрирали оплакване, ще разгледаме детайлно приложеното описание и ще се постараем да Ви отговорим в срок до 20 работни дни.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
[-] 2 потребители изказват благодарност на denilika за това мнение:
  • milenvn, vaskogrudov
Цитирай
#9

(2018-08-01, 11:42:28)denilika написа:  Накарах и приятелката ми да попълни на теленор

Чудесна идея  Tummenupp   Ангажирайте колкото може повече хора да им пишат!

Пишете и на двата оператора! Така и от Xiaomi ще пуснат по-бързо ъпдейт, ако получат заявка и от двата за активиране на VoLTE.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • 6murdi, vaskogrudov
Цитирай
#10

Колеги, вече не е необходимо да чакаме операторите да се натуткат. Ето линк към темата, с подробно описание как да пуснете VoLTE на всеки Xiaomi телефон: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • meto11
Цитирай
#11

Здравейте,



Даденият модел не е в плановете на производителя за поддръжка на 4G Voice в мрежата на VIVACOM.







С уважение,



С. Василева



VIVACOM Обслужване на клиенти

Xiaomi Redmi Note 4x Snapdragon 625, Dark Gray, 3/32 GB
Цитирай
#12

^ Получих същия отговор за Ноте 4. А понеже изпратих отделно запитване и за Ноте 5, ето какво отговориха за него:

" Здравейте,

благодарим за проявения интерес. Поетапно се разширява базата на мобилни апарати, които могат да използват VoLTE в мрежата на VIVACOM."

Както виждате, съвсем различен отговор. От което може да се напрви извода, че Ноте 5 е предвиден и за официална поддръжка, докато Ноте 4 за съжаление не.


Цитирай
#13

Здравейте.


Във връзка с Вашето запитване, моля имайте предвид, че даденият модел не е в плановете на производителя за поддръжка на 4G Voice в мрежата на VIVACOM.


С Уважение,

Д. Бранска 

VIVACOM Обслужване на клиенти


Web site: www.vivacom.bg

При неразрешаване на спор, частни клиенти могат да потърсят съдействие от помирителна комисия, на www.kzp.bg или http://ec.europa.eu/odr. БТК ЕАД не се ангажира да ползва посочените органи.



Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Демек сега ще ни изклатят едно хубаво като ни принудят да си купим нови телефони за да ползваме услугата Wink Не че не съм метнал око на п20 про, но нямаше да ми е лошо до декември да ползвам услугата на сегашния ми ефтинджос...
Цитирай
#15

Ще си вземеш нов телефон само заради волте?
Цитирай
#16

Аз ще си взема нов, защото договора ми изтича и ше го взема с голяма отстъпка. Иначе ако качеството на разговорите е очевадно то мисля, че доста хора ще си вземат някой бюджетен апарат, който е в списъка на подържаните. Мисля, че това телефона ти да в подържа екстрата, а да не се предлага от оператора е някаква стратегия...
Цитирай
#17

Колеги, вече имаме подкарано VoLTE на Redmi 3 Pro, който е по-стар модел от Ноте 4. По аналогия същия метод би трябвало да стане и тук. Моля тествайте и пишете в темата за VoLTE дали е проработило. Ето  и точно как да тествате: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1504726


Цитирай
#18

Да, като се смени региона на Индия излиза VoLTE. И доста скрити апове.
А иначе през TWRP може да си качите и face unlock . Не е много сигурно, но все пак е екстра Smile

Приложенията могат да се замразяват/деинсталират без роот.
Цитирай
#19

@aladin къде ти излиза това volte?В настройките излиза но в статусбара не излизаSmile
Цитирай
#20

След като ви излиза в настройките, тествайте и самото подкарване на VoLTE с кода и т.н., процедурата я знаете Smile


Цитирай
#21

Някой успя ли на къстъм ром да подкара VOLTE на това "желязо" ?

Nothing Phone (2)
Цитирай
#22

@evgo и с къстъм ром няма да тръгне.Къстъм ромовете ползват същия модем който ползва и MIUI.
Цитирай
#23

Не знаех, че на MIUI не тръгва понеже не съм пробвал, телефона откакто го имам 1 година е на LineageOS , благодаря за инфото. Значи ни остава само да чакаме да благоволят да ъпдейтнат firmware-то ? Доколкото си спомням Теленор предлагаше 4-ката преди известно време ?!?! Не би ли трябвало Xiaomi да са известени за това нещо ? Кой, как и кога решава за тия неща ? ...ако Теленор са продали 237 броя(примерно) телефона от тоя модел означава ли, че притежателите на този модел ще видят VOLTE когато си сменят телефона Smile

Nothing Phone (2)
Цитирай
#24

Говорих с боклуците от виваком и ми казаха в (края на месеца ще ви предложим оферта с телефон който има Волте...). Съответно им обясних че си имам такъв телефон и просто трябва да ми активират картата, при което пак ми казаха че трябва да притежавам един от трите модела които предлагат... Ба*ти демокрацията!

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#25

(2018-10-10, 18:10:32)roni952 написа:  Говорих с боклуците от виваком и ми казаха в (края на месеца ще ви предложим оферта с телефон който има Волте...). Съответно им обясних че си имам такъв телефон и просто трябва да ми активират картата, при което пак ми казаха че трябва да притежавам един от трите модела които предлагат... Ба*ти демокрацията!

За същото нещо звънях на Теленор... Отговора беше, че нищо не се активирвало при тях(то си вървяло), трябвало от телефона да се активира ?!? Без коментар...

Nothing Phone (2)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)