Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoLTE и Xiaomi Redmi Note 5
#26

[Изображение: Screenshot_2018-08-03-22-13-27-385_com.a...callui.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
Аксесоари
#27

Чудесно  Storstark

На Теленор си предполагам?


Цитирай
#28

Нали това е идеята на Глас през ЛТЕ
Цитирай
#29

(2018-08-03, 21:19:40)milenvn написа:  Чудесно  Storstark

На Теленор си предполагам?

На Теленор съм, но по подобен начин днеска пуснах volte на една карта на виваком в едно 1+3Т. Просто освен включено volte на самия телефон, трябва и картата да бъде регистрирана във volte мрежата с някой от поддържаните телефони от оператора.
Само ментел(А1) се скрънзят още.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#30

Аз съм на Виваком. Те досега имат обявени само 2 апарата на Huawei с поддръжка на VoLTE. Не се сещам за никой познат с такъв апарат, да активираме картата...


Цитирай
#31

Не правите ли сбирки софиянци?
Цитирай
#32

Поне от форума не  Smile  Знаеш, в големия град хората са по-отчуждени, отколкото в другите по-малки градове. Сбирките са обикновено в собствения приятелски кръг.

Както и да е, ще се търси познат с П20 на Виваком, да се активира картата. Мерси много за идеята и включването  Storstark

Ако има колега от София с П20 и е абонат на Вива, да ми пише лично съобщение. Бирите са от мен  Smile


Цитирай
#33

А аз пък търся от Пловдив ако има някой с изброените модели на Теленор и аз черпя да пише на ЛС, благодаря предварително.

Xiaomi Redmi Note 5
Цитирай
#34

Разходете се до някой мол, в офисите на операторите има с9-ки и Р20-ки, издебнете да нямат много работа и помолете да поставят картата ви в някой от телефоните. Поставете карата, изчакайте 2-3 минути да ви изпише VoLTE и сте готови. Така хем ще си свършите работа, хем и ще покажете по някой номер на тия в офисите, защото хайваните и те не знаят какво да правят.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#35

Мейт 10 лайт не поддържа ли тази функция?
Цитирай
#36

Като ползваш VoLTE ще таксуват ли от Интернет плана?

Xiaomi Redmi Note 5 AI Global
Цитирай
#37

Не, нищо не таксува!




(2018-08-04, 10:57:24)sokkoban написа:  Мейт 10 лайт не поддържа ли тази функция?

Трябва да е в списъка с официално поддържаните модели: http://www.telenor.bg/bg/4g-lte-network?ref=wt#volte

Ако си на Теленор, значи си късметлия, има го модела в списъка   Storstark


Ето и за Виваком къде да следите за списъка с поддържани устройства: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...n/4g-voice


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • pazdir, sokkoban
Цитирай
#38

Huawei mate 10 lite на сестра ми,пробвах както е написано,след 3-4 минути както пишеше 4G се появи и Volte.Прехвърлих си картата на Xiaomi-то и нищо.
Цитирай
#39

Изключи ли чекването от оператора с код *#*#86583#*#*
Цитирай
#40

Стана, много благодаря.Бях го активирал със кода.Сега като го изключих ми се появи и бутона.
Снимката е кофти,за по бързо я направих със таблета..


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на charliii за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#41

Много добре! Стои ли си горе надписа 4g/ VoLTE по време на разговор? Усещаш ли по-доброто качество на звука?


Цитирай
#42

Хайде честито ми VoLTE  Rock

Имах път днес през един офис на Вива и ги помолих да сложим сим картата в huawei P20. Активирах, но на P20  нищо не стана, явно не е бил ъпдейтнат. Сложих сим картата в моя и Воала- имаме VoLTE  Rock     Storstark

Разбира се, като Тома неверни, направих тестове- разговор със 123. Моментално свързване, горе мрежата си остава на VoLTE. Това е, метода работи, проверено и доказано   Tummenupp


   

Ето и линк към темата с подробно описания на цялата процедура: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364


Цитирай
#43

Получих официален отговор от Виваком на запитването ми за Ноте 5:

" Здравейте,

благодарим за проявения интерес. Поетапно се разширява базата на мобилни апарати, които могат да използват VoLTE в мрежата на VIVACOM."


Само ако знаеха, че вече ползвам VoLTE на телефона  Big Grin

 


Цитирай
#44

Всъщност Милене, ако се запознаят с фактите, които си описал в темата ти за активирането, дали няма да им е от полза това, че по една или друга причина, различни от поддържаните според тях устройства, също биват активирани.
Предполагам тази информация може само да е градивна за тях. Едва ли би било обратното.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#45

Разбира се! Малко се пошегувах по-горе. Предполагам, че инженерите в мрежовите отдели на двата оператора са прочели тази тема, има доста служители, които четат форума.

Но все пак ако не са я видяли, е добра идея да се изпрати линк към темата на отдел "Обслужване на клиенти" и те вече да си я изпратят по конкретните отдели.  За Виваком мога да го направя още сега  Tummenupp


Цитирай
#46

според мен идеята им е да не подвеждат потребителите, защото консултантите задължително ще излъжат някой, за да си вземе даден модели тогава ще е по-лошо.
По-добре малка и контролирана поддръжка, отколкото голям списък и проблеми
(по-добре за операторите)
За нас - ние искаме всичко. То си е ясно
Цитирай
#47

А ето на мен вчера какво ми отговориха VIVACOM

[Изображение: l9NdMDK.png]
Цитирай
#48

Значи всеки служител от отдел "Обслужване на клиенти" си отговаря по различен начин и нито един от тези отговори не може да се счита за нещо сериозно...


Цитирай
#49

Аз се чудя, защо си губите времето с некомпетентните служители на операторите?
[-] 2 потребители изказват благодарност на joring за това мнение:
  • milenvn, Wild bear
Цитирай
#50

Днес поставих моята сим карта в Самсунг с8+ и не се получи, в менюто на ксиомито е активирано VoLTE. После пак е сложих в самсунга и пробвах да пратя смс с думата START на 1701 и ми върнаха, не може да се активира
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)