Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoLTE и Xiaomi Redmi Note 5
#76

(2019-02-04, 12:10:37)plamen_k написа:  Ако съм към виваком, ставаше ли да им звънна и да кажа, че съм с хуавей п20 про?
Вероятно не.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
Аксесоари
#77

(2019-02-04, 12:10:37)plamen_k написа:  Ако съм към виваком, ставаше ли да им звънна и да кажа, че съм с хуавей п20 про?
Зависи на кой служител ще попаднеш, аз така си го активирах като казах, че съм сложил картата в новия си апарат, но при опит да изпратя СМС ми дава грешка, тъй като преди е била в друг, но стана от втория опит, тъй като повечето повтарят - актуализирате си софтуера.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • esil2, milenvn, plamen_k
Цитирай
#78

Потвърждавам мнението от горният пост.
На 01.02. и аз реших да активирам VoLTE,обадих се на 123 (за Виваком) и обясних на операторката,че използвам от една седмица Huawei P20.
Отговора и бе да изчакам малко,след което ми потвърди,че до 10 минути ще ми бъде активирана услугата.
Изчаках около 10 минути,рестарт за всеки случай и всичко си беше О.К.

GP8P
[-] 3 потребители изказват благодарност на tuutii13 за това мнение:
  • milenvn, plamen_k, Гeoрги
Цитирай
#79

Големи благодарности към колегите @Георги и @tuutii13  от предните два поста за актуалната информация към днешна дата при Виваком!! Благодарение на това инфо ще актуализирам глобалната тема за VoLTE със съвет при активиране към Виваком хората първо да се обаждат на 123, при отказ да звънят втори път по-късно, а слагането на сим картата в друг апарат да остане като последна опция.

Очевидно е, че първият вариант е много по-удобен за клиентите на оператора! Още веднъж благодарности колеги и безпроблемни разговори през най-новата мрежова технология- VoLTE  Storstark


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • tuutii13, Гeoрги
Цитирай
#80

И от мен благодарности на колегата Георги. Между другото това volte отразява ли се на батерията
[-] 2 потребители изказват благодарност на esil2 за това мнение:
  • plamen_k, Гeoрги
Цитирай
#81

(2019-02-05, 19:45:44)esil2 написа:  И от мен благодарности на колегата Георги. Между другото това volte отразява ли се на батерията

Да, към добро.
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • Гeoрги
Цитирай
#82

При мен обаждането на 123 на Виваком не даде резултат, смс също. Помогна само кода. За 3 дена 20 пъти флашвах телефона и винаги само с кода си имах volte. При pixel рома кодовете не вършеха никаква работа
Цитирай
#83

Как с кода имаш volte ? За да имаш volte , първо активираш опцията volte в телефона чрез кода и после се обаждаш и изпращаш СМС-и на оператор, който ти активира услугата. Преди оператора да ти я активира нямаш volte , независимо че в менюто е включено и виждаш volte.

Само ако картата преди е активирана от оператор на друг телефон може да си прав.
Цитирай
#84

Местих картата в Mate 20 lite но там така и не се появи volte на екрана а в настройки опцията беше активна. Но може да си прав, картата ми да е активирана вече! Но дори и сега като напиша start на 1701 или се обадя на оператор ми казват, че не мога да ползвам услугата а реално я ползвам.
Цитирай
#85

Добре де,а с А1 как стоят нещата ?
Цитирай
#86

(2019-02-06, 11:22:10)milenorcev написа:  Добре де,а с А1 как стоят нещата ?
Не се и напъват скоро да въвеждат услугата, не им е нужна на клиентите им, според тях.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#87

Преди 2 години и 3 месеца Мтел обещават пускането на VoLTE до края на 2017 г....  http://nixanbal.com/mtel-obeshtava-4g-po...rez-2017-g


Цитирай
#88

Виваком са включили още модели телефони към услугата, но нашите, естествено ги няма.
Това са моделите:
Huawei Mate 20 Pro, Huawei Mate 20, Huawei Mate 20 Lite, Huawei Mate 10 Pro, Huawei P10 plus, Huawei P10 и Huawei Honor 8 Lite, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+, Huawei P20 и Huawei P20 Pro.
Цитирай
#89

Писах на съпорта на А1. Отговориха, че в момента не предлагат тази услуга .
Цитирай
#90

(2019-02-06, 16:51:12)ivjordan написа:  Виваком са включили още модели телефони към услугата, но нашите, естествено ги няма.
Това са моделите:
Huawei Mate 20 Pro, Huawei Mate 20, Huawei Mate 20 Lite, Huawei Mate 10 Pro, Huawei P10 plus, Huawei P10 и Huawei Honor 8 Lite, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+, Huawei P20 и Huawei P20 Pro.
Няма и да има докато не сложат настройки на оператора в модемите на телефоните. А как работи в момента? Някои модели на Xiaomi имат добавени настройки на Теленор, но никой няма на Виваком След процедурата по нагаждане на моя телефон, както и на другите модели на Oneplus за работа с волте (работи и на теленор също там скоро сигурно ще получи и официален съпорт) ми стана ясно как услугата работи на телефоните на Xiaomi.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#91

(2019-02-06, 17:57:24)batala написа:  Някои модели на Xiaomi имат добавени настройки на Теленор.

Това е добре, Теленор предлагат най-много модели на Xiaomi от трите оператора. След като имат добавени настройки в модема, защо не включват съответните модели като официално поддържани?


Цитирай
#92

(2019-02-06, 19:47:08)milenvn написа:  Това е добре, Теленор предлагат най-много модели на Xiaomi от трите оператора. След като имат добавени настройки в модема, защо не включват съответните модели като официално поддържани?
И mate20 серията не я пише на сайта, но работи. Явно не са ъпдейтнали списъка с телефони.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#93

Два пъти звъня на оператор на Виваком и двата пъти се падат пълни олигофрени, или поне се правеха на такива... Явно ще става с телефон на приятел.
Цитирай
#94

Там са ужас. Имал съм много разговори ( професионално ) със 123 на Виваком. Много са зле от към обучение. Не са наясно с техните правила масово . Тези в магазините също. Гледат те в очите и те лъжат най-нагло. Е сами си вярват предполагам(в тяхна защита). В крайна сметка клиента излиза по - информиран от тях. Донякъде е разбираемо, защото мен ме интересуват 3-4 неща от цялата материя, а те трябва да знаят всичко.
Цитирай
#95

(2019-02-06, 20:42:08)plamen_k написа:  Два пъти звъня на оператор на Виваком и двата пъти се падат пълни олигофрени, или поне се правеха на такива... Явно ще става с телефон на приятел.

Пробвай утре за последно през работно време. Ще са други служители и една идея разбират повече. Нощната смяна...


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Mladen1957, plamen_k
Цитирай
#96

Картата ми е от стария модел и хич не поддържа 4Г, иначе с удоволствие бих ги пробвал писмено, да видя какво ще стане. Сега ако пробвам, най-вероятно да ми кажат "Подменете си картата". Наистина не виждам причина да ми откажат, ако кажа, че искам да имам активна услугата за да я пробвам и от това да зависи дали да си купя телефон П20. Ако ми откажат - комисиите може би ще съдействат, кой знае...

Offtopic

Много обичам да се занимавам с такива идиотщини, при които въпросът е принципен. Преди време като си предплатих един месец абонамента и някак си ми бяха "откраднали" 1 стотинка, тогава месец и половина си пращахме писма (аз по мейла, те по БГ пощи), за да изясним къде ми е стотинката. На тях им струва 3 писма по 1.30 препоръчана поща, но накрая ми я върнаха. Ето какво беше станало:

Аз съм на 5 лв абонамент. Това са 4.16666666... лв дан. основа и 0.8333333... ДДС. При закръглянето до стотинка както е законът, са съответно 4.17 и 0.83. Предплащам 10 лв. Те ги отчитат в системата, но вадят ДДСто. А 10 лв без ДДС са 8.33 лв и 1.67 ДДС. Те си приспадат за първия месец 4.17 без ДДС, при което от предплатените остават 8.33 - 4.17 = 4.16 лв. без ДДС и толкова ми стоят "по сметка".

Идва новият месец, сметката ми е както винаги 4.17 лв без ДДС, но аз имам само 4.16 "по сметка". Така излезе, че им дължа 1 стотинка, за което дори ми изпратиха фактура! Е, като ми кипна... Около 15 минути говорихме по телефона и исках да ми отговорят коя тяхна услуга съм ползвал на стойност 1 стотинка и защо я няма в месечния ми отчет. Като се започна едно мънкане....

Това беше преди 6-7 години. От тогава обаче никога повече не съм имал проблеми, а редовно предплащам по този начин.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
[-] 1 потребител изказва благодарност на ogibhb за това мнение:
  • Miro2210
Цитирай
#97

Пробвай да подмениш картата, смяната би следвало да е безплатна.


Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#98

Благодаря на всички колеги за напътствията как да се активира VoLte на Редми Нот5.
След обаждане на 123 - Виваком и посочване на един от поддържаните телефони получих смс за активирана услуга, направих рестарт и Volte е вече факт. Услугата е активирана.
Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на Mladen1957 за това мнение:
  • milenvn, Гeoрги
Цитирай
#99

Добре де, сега им звънях и аз, питат ме с какво устройство съм, казвам huawei p20, казват ми да изчакам малко и след това ми съобщават, че на този етап моето устройство не поддържа volte, wtf...
Цитирай

И при мен казах че съм с р20 и ми казаха че не подържа ,преди малко се обадих
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)