Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoLTE и Xiaomi Redmi Note 5

(2019-02-15, 19:17:22)Kaicata80 написа:  И аз сега и звънях, също ми каза, че не съм с р20 както казах, но също така ми каза, че дори да сложа картата в р20 после като я върна пак няма да работи!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

При мен работи, не ги слушай какви глупости ти говорят. Другият вариант е да отидеш директно в някой офис и да настояваш да ти го активират, защото просто няма причина да не го направят, след като телефоните ни го поддържат.
Цитирай
Аксесоари

(2019-02-15, 19:17:22)Kaicata80 написа:  И аз сега и звънях, също ми каза, че не съм с р20 както казах, но също така ми каза, че дори да сложа картата в р20 после като я върна пак няма да работи!

Излъгали са те, няма такова нещо! Обади се пак, като си избери някой по неизвестен модел от списъка с официални на Виваком.


Цитирай

(2019-02-15, 19:23:14)milenvn написа:  Излъгали са те, няма такова нещо!
Това ми каза господина. първо не провери с какъв апарат съм, и каза да изчакам малко след това каза да пратя емс на 1701 питах го ако каже че услугата не е активирана какво правим, той каза че ще ми звънне след десет минути да му кажа какво е станало явно тогава е проверил с какъв апарат съм.. казах му че втория ми телефон е р20 но на друг оператор го ползвам и там е активно volte. викам че ще сложа картата в р20 за да го активирам и после ще я върна, и той каза че после няма да работи защото не го поддържала тяхната система не фигурирал в списъка.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не им обръщай внимание, те си говорят по едни инструкции и само това ги интересува. Звънни пак и кажи че си с Huawei Honor 8 Lite или  друг по-неизвестен модел от списъка с официални модели. Ако ти каже, че си с телефон Xiaomi, кажи че досега си бил с такъв, току що си сложил сим картата в новият телефон, закупен от тях и ти дава грешка като изпратиш смс за активиране. Ако се наложи, звънни втори/трети път. Накрая ще стане! Успех!


Цитирай

(2019-02-15, 19:19:42)plamen_k написа:  При мен работи, не ги слушай какви глупости ти говорят. Другият вариант е да отидеш директно в някой офис и да настояваш да ти го активират, защото просто няма причина да не го направят, след като телефоните ни го поддържат.
От офисите нямат достъп до активирането на тази услуга, така че варианта отпада. Човекът с идеята за смяна на IMEI, когото цитирах се включи в темата с автентично мнение. За сега мисля, че този вариант е с възможно най-малко главоболия и интеракции, изисква съвсем малко гимнастика.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не съм съгласен. На една от операторките бях казал, че съм с Шиоми и навярно го е отбелязала. После друга ми вика също като на Вас, че съм я подвел и виждала, че съм с друг телефон. На което казах, че съм бил с Шиоми, ама от два дни съм си взел Хуауей и тя млъкна. Така, че упорствайте. Имам познати с необходимите модели, но не ми се искаше да прибягвам до тях. Просто упорствах, заявих последния път, че съм с Honor 8 Lite и ме активираха

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
[-] 1 потребител изказва благодарност на veso99 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-02-15, 18:46:59)veso99 написа:  Как точно става тази смяна на ИМЕИ. То не е ли малко сложно. Доколкото знам ИМЕИ е "вграден" в главната платка и е добре защитен. Лесен за загуба и труден за възстановяване, какво остава за изфабрикуване на нов такъв. Или е друга процедурата?
http://lmgtfy.com/?q=Mtk+imei+change

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ето го и обяснено с картинки:
https://naijnaira.com/change-android-ime...-using-pc/

Не мога да разбера какво има толкова сложно? Бърз, лесен метод, става за секунди и работи.
Цитирай

(2019-02-15, 22:00:40)piponki написа:  http://lmgtfy.com/?q=Mtk+imei+change

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ето го и обяснено с картинки:
https://naijnaira.com/change-android-ime...-using-pc/

Не мога да разбера какво има толкова сложно? Бърз, лесен метод, става за секунди и работи.


А каква е целта на гимнастиката, и кой имей да сложа? Ще заработи ли voelt, после трябва ли да върна моя имей?


Sent from my iPad using Tapatalk
Цитирай

(2019-02-16, 07:36:40)Kaicata80 написа:  А каква е целта на гимнастиката, и кой имей да сложа? Ще заработи ли voelt, после трябва ли да върна моя имей?


Sent from my iPad using Tapatalk
Такааааа. Обяснявам подробно.
Очевидно за да се актитивира VOLTE е нужно да се изпрати СМС от някое от поддържаните устройства (Huawei, Samsung). Логично единия начин е да се сложи СИМ картата в някой от тези телефони и да се изпрати СМС. Ако не разполагаме с такъв телефон другия начин е да си "направим". Системата за активация на VOLTE на Виваком засича от какъв телефон е пратен СМС по IMEI. Като сменим IMEI-я на телефона с такъв от някой от поддържаните и пратим СМС за активация, VOLTE  се активира успешно. После слагаме картата на нашия си телефон и всичко си работи. Ако следващия въпрос е "А откъде да го взема този IMEI?" ето отговора:
Пишем в Google примерно "Samsung Galaxy S8" и търсим картинки. Пълно е със снимани кутии с етикети с IMEI от обяви и прочие....
Цитирай

(2019-02-16, 07:36:40)Kaicata80 написа:  А каква е целта на гимнастиката, и кой имей да сложа? Ще заработи ли voelt, после трябва ли да върна моя имей?


Sent from my iPad using Tapatalk


Въвеждам кода *#*#3646633#*#* нищо не се случва!


Sent from my iPad using Tapatalk

(2019-02-16, 08:04:27)piponki написа:  Такааааа. Обяснявам подробно.
Очевидно за да се актитивира VOLTE е нужно да се изпрати СМС от някое от поддържаните устройства (Huawei, Samsung). Логично единия начин е да се сложи СИМ картата в някой от тези телефони и да се изпрати СМС. Ако не разполагаме с такъв телефон другия начин е да си "направим". Системата за активация на VOLTE на Виваком засича от какъв телефон е пратен СМС по IMEI. Като сменим IMEI-я на телефона с такъв от някой от поддържаните и пратим СМС за активация, VOLTE  се активира успешно. После слагаме картата на нашия си телефон и всичко си работи. Ако следващия въпрос е "А откъде да го взема този IMEI?" ето отговора:
Пишем в Google примерно "Samsung Galaxy S8" и търсим картинки. Пълно е със снимани кутии с етикети с IMEI от обяви и прочие....


Това ясно, но кода за смяна на имей не работи при мен, да не би да е за рутнати апарати само!?


Sent from my iPad using Tapatalk
Цитирай

Я обясни подробно какво правиш, стъпка по стъпка и кое не е ясно?
Цитирай

(2019-02-16, 08:20:42)piponki написа:  Я обясни подробно какво правиш, стъпка по стъпка и кое не е ясно?
Ами почвам с кода за инженер Мод и спирам, защото нищо не отваря Smile

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-02-16, 08:22:28)Kaicata80 написа:  Ами почвам с кода за инженер Мод и спирам, защото нищо не отваря Smile

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
На какво устройство ?
Цитирай

(2019-02-16, 08:23:18)piponki написа:  На какво устройство ?
Редми нот 5

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-02-16, 08:24:07)Kaicata80 написа:  Редми нот 5

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Дал съм линк с упътване за смяна на IMEI  на МТК устройства, Note 5 e със SD процесор. Моля, вложи поне малко мисъл.
Цитирай

(2019-02-16, 08:25:49)piponki написа:  Дал съм линк с упътване за смяна на IMEI  на МТК устройства, Note 5 e със SD процесор. Моля, вложи поне малко мисъл.
Аха, Ами значи на този няма да стане така ли? На всякъде излиза за МТК никъде за сдк

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Може и на SD, но иска root и е леко по-сложно.
Цитирай

(2019-02-16, 08:39:15)piponki написа:  Може и на SD, но иска root и е леко по-сложно.
Ясно, няма да го бъде.. за сега рутване не е планувано!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-02-16, 08:51:32)Kaicata80 написа:  Ясно, няма да го бъде.. за сега рутване не е планувано!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Пробвай периодично да им звъниш, по-горе бяха писали, че тези, които са нощна смяна са по-печени, пробвай вечерно време.
Цитирай

По договор са длъжни да осигурят достъп до техните публични услуги. Никъде(в договора) не пише че услугите им са само за определена марка телефони. Длъжни са да ви активират достъп до услугата . При отказ можете да ги съдите.
Цитирай

Малко безсмислено мнение, но просто искам да се възмутя от прочетеното по-нагоре:

СТРАШНИ БОКЛУЦИ СА ТИЯ ВИВАКОМ!!!

От 10 кладенеца вода, само и само да не го активират. И най-наглото - ако си върнеш картата в друг телефон - няма да работи. Това трябва публично да се напише с огромни букви, че ВоЛТЕ си работи на всякакви телефони, току виж повече хора започнат да ги натискат.

Като е друг телефонът, какво им пречи да го активират, пък ако работи - работи, ако не - не. Ама не, нали трябва да продаваме Хулайвей педваесе и мейтдваесе и разните им про версии...

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Баси злобата... Аз съм само с мейт деесят про и ми пратиха смс, че са ми активирали смотаното volte, без дори да съм им звънял и един път.

Каква е тази мания по това VolTE? Питам сериозно, каква полза има от това чудо, ако оставим настрана факта , че отсрещния се чува малко по-ясно?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

(2019-02-17, 02:53:58)gurcayy написа:  Каква е тази мания по това VolTE? Питам сериозно, каква полза има от това чудо, ако оставим настрана факта , че отсрещния се чува малко по-ясно?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Технология на VoLTE – какво е това в телефона, и каква е нейната полза

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)