Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia или LG?
#1

Здравейте. Изчетох доста теми, но все още се разкъсвам от противоречия, затова реших да пиша. Ползвам LG G5 откакто излезе и мога да кажа, че съм много доволна. В началото батерията държеше изключително много, но в последствие дали заради ъпдейтите или защото телефонът си е един вид "експериментален", започна да издържа все по-малко (вече и половин ден едва докарва). Купих нова батерия, но с нея е дори по-зле и телефонът системно се изключва. Та в момента за използване на Facebook, Instagram, Messenger и от време на време камерата, издържа точно половин ден, а мобилните данни и GPS дори не са включени постоянно. Та реших, че е време да го сменя. Но като цяло наистина съм доволна от LG и първо започнах да разглеждам техните модели. Разочарована съм, че G7 е с толкова слаба батерия, предвид добрите му характеристики. Обмислям и V30 като опция, както и V35, който мисля, че на нашия пазар все още го няма. Случайно попаднах на Nokia 7+, в който много ме впечатли батерията, изчистеният софтуер, това, че Google го поддържат!, а и камерата изобщо не е толкова зле. За да обобщя - нужен ми е съвет, тъй като основните неща, на които държа са издържлива батерия (над 3300 mAh), що-годе бърз процесор и добра камера. Много ми е любима широкоъгълната камера, която доста ми помага в работата, но заради хубавата батерия на 7+, може и да я преглътна, макар и горчиво. Нагодих се към нея и много я използвам ежедневно в работата си.  Undecided  Също съм фен на сензора за отпечатъци да е отзад на гърба, но мисля, че и с другия отпред бих свикнала. Та, това са моите наблюдения и колебания, много ще се радвам на съветите Ви, даже да ми препоръчате и други модели, тъй като компетенцията ми не е толкова голяма, а Вие може да сте ползвали подобни апарати. Не съм запозната с новите марки като OnePlus, Honor и пр. Обмислях Google Pixel 2, но камерата ме отказа... Също мисля за нещо около 700-800лв (1000лв макс в най-лошия случай), не мисля, че е оправдано да се пръска една купчина пари за нещо, което ще трае около 2 години, или бъгва и после да ме е яд. Благодаря предварително!  Angel

ПС: Никак не съм фен на Samsung, Huawei и Apple. Горчиви опити.  Rolleyes

LG G5, Nokia 7 plus
Цитирай
Аксесоари
#2

Разликата в батериите между Nokia 7+ и G7 е голяма в капацитет, но не чак толкова при реално ползване. SD 845 е по-енергоефективен от 660, а и дисплея на G7
според LG е с 35% по-енергоефективен от обикновенните RGB LCD дисплеи.
[Изображение: LG-M-Explained.jpg]
[Изображение: gsmarena_001.jpg]
[Изображение: gsmarena_001.jpg]
[Изображение: gsmarena_001.jpg]
А и G7 има един от най-ярките дисплеи и широкоъгълна камера другаде няма да намерите.
https://www.androidauthority.com/lg-g7-t...ay-861285/


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#3

@vargala81 - за G7 маркетинга на LG може да казва всичко. Фактите са, че камерата в момента не е добра, широкоъгълната камера е много по-тясна от тази в G5 и батерията е слаба:

Цитат:It was hard to make it through the whole day without the phone requiring a top-up at some point; the G7 often managed less than 4 hours of actual screen-on time. Even the OnePlus 6, which I also found to be lacking in the battery department, managed around 5 hours. An hour of HD Netflix consumed 15%, while an hour of Spotify with the DAC turned on took off 19%.

И както знаем за LG със следващи ъпдейти ще държи още по-малко, така е традицията.

От изборените V30 има всичко нужно и подобно на G5, като го превъзхожда в живот на батерията, качество на камерите, дисплей, производителност, цялостна изработка. Nokia 7+ е най-добрият избор цена/параметри от изброените телефони, но чистият андроид може да дойде доста постен след интерфейса на LG, а и там най-добрите резултати се получават след инсталиране и настройка на определена версия на Google camera, нещо с което обикновен потребител може и да не се справи.

V30 от Англия вече може да се купи сравнително евтино ако пазарувате от чужбина - порядък 800-850 лв.
Ако пазарувате от България аз препоръчвам Нокия-та с прежалване на широкоъгълната камера.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • KatyUzunovaa
Цитирай
#4

(2018-07-30, 21:33:09)stenlius написа:  @vargala81 - за G7 маркетинга на LG може да казва всичко. Фактите са, че камерата в момента не е добра, широкоъгълната камера е много по-тясна от тази в G5 и батерията е слаба:
Зависи кой за какво си ползва телефона. Икономията от 35% идва при показване на бял цвят, за това и при теста на GSMArena при уеб браузър G7 има по-добър резултат от V30. На мен примерно в 80+% от времето дисплея ми показва бял цвят.

[Изображение: 22694905_m.jpg]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

LG V30 е твоят телефон, батерията държи много.
Цитирай
#6

(2018-07-30, 22:37:48)vargala81 написа:  ...Икономията от 35% идва при показване на бял цвят...

Ама отчитаме ли, че тази икономия ни икономисва и резолюция? Сам си пуснал едни картинки какво се получава като добавиш белия пиксел ... от 4 RGB групи накрая имаш 3 ... 25% по малко RGB пиксели, т.е. 25% по ниска ефективна резолюция, ето нагледно обяснение ...

Извода е, че всяко предимство е и недостатък ...Също като 845 и 660 като енергоефективност която мерят производителност/ват ... ама ако се отчете по ниската производителност на 660 спадат и ватовете като цяло и тоталната консумация е нещо различно спрямо енергоефективността ...
Въпросът е дали даденото нещо ще го приемаме като предимство или недостатък ... въпрос на извъртане на информацията ... умело използвано в маркетинга е ... 

Най правилния избор е - хващаш в ръце и се чувства дали това е твоя телефон ...
Цитирай
#7

Широкоъгълната може и да я преглътна, ако ми е нужна, аз G5 няма да го продавам, може да ползвам него. Но предимно ми трябва както вече споменах издържлива батерия и бърз процесор. Доколкото разбрах на Nokia 7+ камерата е добра заради оптиката на ZEISS, но и на други места срещнах, че трябва да се инсталира нещо друго, точно заради чистия андроид. Който всъщност доста ме блазни, тъй като ще дава по-малко грешки и е редовно поддържан от Google все пак. Това, че интерфейсът ще бъде постен, не ме притеснява ни най-малко. Наскоро гледах ревюта и четох доста и за OnePlus 6, който също не изглежда никак лош, но ми е малко над бюджета.

@vargala81 това, което дават за G5 като живот на батерията не беше така при мен. Дори първите дни след покупката ми, държеше цял ден интензивно ползване и вечер го зареждах от 5 до 100%, след което го изключвам и лягам, а на сутринта беше 99-98%. Сега ако направя това, сутринта ще бъде на 60%, а ползвам същите приложения и не играя игри.

LG G5, Nokia 7 plus
Цитирай
#8

(2018-08-01, 09:55:12)bodonance написа:  Ама отчитаме ли, че тази икономия ни икономисва и резолюция? Сам си пуснал едни картинки какво се получава като добавиш белия пиксел ... от 4 RGB групи накрая имаш 3 ... 25% по малко RGB пиксели, т.е. 25% по ниска ефективна резолюция, ето нагледно обяснение ...
И пак има по-голям брой RGB подпиксели на инч от Nokia 7 Plus. Не съм видял/прочел някой да е забелязал това с просто око. То като цяло ни лъжат и с размера на екраните, които имат ноч, но какво да се прави.
Цитат:Secondly, it’s not actually sub-pixel count that defines resolution — you need only look at Samsung’s AMOLED PenTile sub-pixel layout to see that’s not the case. Instead, the International Committee for Display Metrology’s (ICDM) display measurement standard says to include contrast modolation as the defining factor. In other words, how well a panel can resolve fine detail, high-contrast content.
So as long as the LG G7’s 3,120 x 1,440 MLCD+ panel is sharp enough to resolve that resolution with a contrast modulation above 95 percent, it’s essentially a match for anything else touting a similar resolution. RGBW sub-pixel designs meet the criteria for displaying 4K content, so the G7’s panel shouldn’t have a problem. Remember, at this high of a pixel density, we’re well past the point of discerning individual pixels with the naked eye, making this technology a great fit for smartphones.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#9

Да носиш втори телефон, само за да му ползваш широкоълълната камера, звучи абсурдно. А ако не го носиш навсякъде и ти потрябва, няма да направиш снимката. Според мен си реши дали ти е толкова важна тази широкоъгълна или не. Аз лично не бих взел вече смартфон без такава.
Цитирай
#10

(2018-08-02, 01:41:01)Dowper написа:  Да носиш втори телефон, само за да му ползваш широкоълълната камера, звучи абсурдно.

На мен ми трябва в редки случаи в работата, за което знам предварително и няма да е проблем да го взема с мен за един ден. Иначе както вече споменах, батерията ми е приоритет, а и бюджетът ме ограничава също. Най-вероятно ще експериментирам с Нокийката. А мнението ви за OnePlus 6 сравнение с нея какво е?

LG G5, Nokia 7 plus
Цитирай
#11

На G7 камерата изобщо не е толкова зле, колкото се приказва, напротив. То от толкова платени статии вече почнаха да се преповтарят едни и същи клишета за щяло и нещяло. Най-много откъм батерия да не ти подхожда, след като това те интересува най-много, но щом и бюджетът играе роля, то G7 изобщо не е опция в случая, вземи Nokia или по-добре погледни Xiaomi Mi Mix 2.

OnePlus 6 е нищо повече от бърз телефон, лишен от доста неща, които се предлагат във флагманите още от миналата година (в никакъв случай иначе лош). Една марка, която бързо го удари на печалбарство.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • ganchev, KatyUzunovaa
Цитирай
#12

Сега прегледах няколко ревюта на Mi A2. Не изглежда никак зле за парите си. Имате ли някакви наблюдения над него и как е сравнение с Nokia 7 plus? Нещо батерията ми се вижда слабичка...

LG G5, Nokia 7 plus
Цитирай
#13

Батерията е 3000мАч, просто след като веднъж си ползвал апарат с 4000мАч и 3000 ти звучи абсурдно...
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • KatyUzunovaa
Цитирай
#14

За по-евтин телефон, Mi A2 е може би по-добър, ако изключим батерията. По-добър с незначително малко.
Цитирай
#15

Mi a2 lite e с 4000 mah батерия.
Цитирай
#16

Mi A2 Lite - да. Mi A2 - не. Освен че вторият е по-бърз и с по-хубава камера.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • KatyUzunovaa
Цитирай
#17

За батерията само мога да кажа, че досега не съм виждал смартфон, който да държи толкова, колкото нокиа 7+. С включен уай фай, мобилни данни и редовна употреба на устройството (браузър, фейсбук, разговори, клипчета и понякога игри) батерията издържа към 7 часа и половина + screen usage, което е впечатляващо за модел от този ценови клас. Всичките нужни функции си ги има в чистия андроид дори- лично аз не харесвам шаренииките на ЛГ, Самсунг и другите подобни в интерфейса, защото доста си приличат с иконките на айфон. Камерата дори стоковото приложение снима много добре за парите си, а ако се инсталира и гугълското приложение, вече нещата са супер. Досега нито веднъж не ми е забивал за почти 4 месеца. Единственият недостатък е, че е наложително да се сложи скрийн протектор, защото въпреки че е горила глас, забелязах съвсем леки драскотинки.

Като заключение откъм цена-качество не мисля, че има по-добър вариант. Изработката е стабилна, дизайнът е елегантен и не се усеща като играчка от Лъки Бой както Xiaomi и Huawei.
[-] 1 потребител изказва благодарност на the7one за това мнение:
  • KatyUzunovaa
Цитирай
#18

В крайна сметка се престраших и поръчах Nokia 7 plus. Батерията ме спечели, както и съотношението цена-специфики. Интересно ми е как ще се представи чистият андроид, както и как ще се отразят ъпдейтите върху батерията, но понякога трябва да се излезе от зоната на комфорт. Smile Чакам го идната седмица, благодаря на всички за коментарите! Smile

LG G5, Nokia 7 plus
Цитирай
#19

Честито. Много добър избор. Откъде го чакаш ?
Цитирай
#20

(2018-08-25, 17:11:17)anatol06 написа:  Честито. Много добър избор. Откъде го чакаш ?

A1, че ми дойде време за преподписване и попитах дали могат да ми го предложат в брой заедно с офертата за новия абонаментен план.

LG G5, Nokia 7 plus
Цитирай
#21

Здравей, как ти се струва телефончето, за жена как е?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)