Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бяла точка на дисплея - P20
#1

 
     
   Здравейте, колеги,

Имам P20 от около 2 месеца и малко, и може би от около 2 седмици ми се появи бяла точка на дисплея. Най-видима е когато фонът е бял или по-светъл. Точката е най-незабележима, когато фонът е напълно черен. Въпросът е, това изгорял или забил пиксел е? Някой срещал ли е такъв проблем и дали това ще подлежи на смяна на апарата или дисплея. Държа да отбележа, че телефонът никога не е изпускан или притискан по дисплея. 
Търсих и инфо в интернет за този проблем, но никъде не намерих писано по тази тема.

Прилагам и снимка.

Samsung Galaxy S2+ < пенсиониран
Samsung Galaxy S4 Value Edition Silver < пенсиониран
Samsung Galaxy A5-2016 GOLD < пенсиониран
Huawei P20 Blue
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако не си на Теленор направо се свържи със сервизния център или им пиши един мейл с обяснение на проблема. Според мен по-добре им се обади.
При Теленор е задължително да се свържеш с тях преди телефона да отиде на ремонт, а при другите оператори няма проблем.

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#3

Благодаря за отговора!
Телефонът е закупен от голяма верига магазини, така че ще видя тяхната политика каква е.

Samsung Galaxy S2+ < пенсиониран
Samsung Galaxy S4 Value Edition Silver < пенсиониран
Samsung Galaxy A5-2016 GOLD < пенсиониран
Huawei P20 Blue
Цитирай
#4

Най-добре отиди при тях. Smile

Huawei P30 Pro - Aurora
[-] 1 потребител изказва благодарност на Диан за това мнение:
  • Freddo
Цитирай
#5

Ако искаш да стане по-бързо се свържи с Huawei Bulgaria. Ще ти сменят дисплея.
Цитирай
#6

Това е дефект в дисплея, който е много срещан при IPS технологията но явно и AMOLED е потърпевш. Лично съм се сблъсквал с този проблем при лаптоп и дисплея беше подменен гаранционно. При промяна на ъгъла на гледане в дисплея също се засилва и намалява това бяло петно. Най-добре се забелязва на бял фон и на по-светлите такива. На черно отсъства напълно.
Цитирай
#7

Р20 е с ips, не с амолед. Р20 pro е с амолед

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Благодаря на всички, които писаха!

Утре от Huawei ще ми изпратят куриер, който да вземе устройството и ще ми сменят дисплея.

Samsung Galaxy S2+ < пенсиониран
Samsung Galaxy S4 Value Edition Silver < пенсиониран
Samsung Galaxy A5-2016 GOLD < пенсиониран
Huawei P20 Blue
Цитирай
#9

(2018-08-01, 10:05:19)whitehart написа:  Р20 е с ips, не с амолед. Р20 pro е с амолед

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Благодаря за уточнението, наистина не съм обърнал внимание, че се отнася за Р20. Вече всичко е повече от ясно щом матрицата е IPS при нея се прецаква един от множеството филтри и от там се получава това бяло сияние.
Цитирай
#10

Вчера ми върнаха P20-ката със сменен дисплей. Изключително бърза работа (в петък беше при тях, а в сряда при мен), но срам за майстора!
След смяната на дисплей няма вибрация.. Нито при позвъняване, нито при тих режим. Няма я и при алармата, клавиатурата, навигационния бутон... никъде! Всички настройки са си окей.
Снощи им пуснах още един тикет в платформата, че да видим..

Samsung Galaxy S2+ < пенсиониран
Samsung Galaxy S4 Value Edition Silver < пенсиониран
Samsung Galaxy A5-2016 GOLD < пенсиониран
Huawei P20 Blue
Цитирай
#11

Big Grin забравили за да закачат вибрата Big Grin

Случва се, а не трябва, но се случва, кофтито е , че трябва пак да го пращаш.
Цитирай
#12

На моя му смениха дисплея. Интересното е че има нещо като фуга между дисплея и алуминиевата лайсна. И ръбчето на задната лайсна е ожулено ама не ми се занимава. Толкова от Сръчко сервиз Big Grin бившите К&К. И да добавя служителите са неприветливи и некомпетентни. По добре да вземат китайци. С тях по ще се разбереш.
Цитирай
#13

Абсолютно същата глупост с бялата точка се случи и с моя дисплей. Въпросните сръчковци(в кавички), смениха дисплея и ... същия проблем като при колегата - фуга между дисплея и рамката. Освен това задния панел започна да се разлепя в ъгъла до камерата. "Сръчните" го залепиха и след по-малко от месец пак е разлепен. Честно .. тези телефони може да се са лоши, но сервиза в България е Отврат. Направо Срам!!!
Цитирай
#14

В България досега масово всички са недоволни от Smartphone сервизите, не е само на тази марка.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#15

Здравейте, колеги!

Тъй като не открих друга тема за смяната на дисплей ще пиша тук. Аз съм с Huawei P20 и преди няколко дни ми се счупи дисплея.. И сега съм в дилема дали има смисъл да го поправям и второ се чудя, ако го сменя каква сума ще ми обявят от Huawei сервиза и като чета вашите отзиви как си вършат работата се притеснявам да си дам парите. Какво е най - добре да направя?

Благодаря предварително!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)