Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4D Laser traking focus
#1

Здравейте, колеги.

Имам въпрос към всеки собственник на телефон P20 Pro.
При вас проследяващия фокус работи ли.
При мен не се пуснал нито веднъж, опцията във настройките е пусната но не виждам никъде да се показват квадратчетата.
Като във това видео което ще постна по надоло.
Пробвам във всеки режим които позволява да се включи настройката но няма ефект.
Моля споделете при вас дали работи.
Пробвах  фабрични настройки и изтриване на кеша на камерата но без ефект.

Ето за това става въпрос.

https://www.youtube.com/watch?v=Jg6t-japShc
https://www.youtube.com/watch?v=HAkAKlEHeWo
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен работи.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#3

Хм и аз като каза сега не съм виждал да ми се показва.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#4

Значи търсих и кода за тестване на функциите на телефона за да видя дали има тест на фокуса, но не ми влиза във самото меню. Кода е *#*#6130#*#* но нищо не става. Забравих да спомена телефона е на една седмица и май ще го връщам да си го оправя. Дали може да ми дадат нов.
Цитирай
#5

След последният ъпдейт мисля че изчезна това. Преди това работеше. Би трябвало да се отправи запитване към Хуавей. .. ...

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#6

Да, при b131 освен добавянето на Auto HDR на автоматичен режим и квадратчетата изчезнаха. Лично за в мен с последния ъпдейт в желанието си да направят камерта по-добре те се насраха. При b128 снимаше ЧУК!

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#7

Не съм тествал със стария фирм. Но настина за мен камерата не снима добре. Като за седмица от както го ползвам не ми харесва качеството на снимките. Правя сравнение със стария ми телефон който беше Самсунг s5. И не откривам големи разлики и при 10мп и 40мп дори. Говоря за нормални снимки през деня. А относно нощните снимки там е друга мая. А някой знае ли кога ще е следващия ъпдейт.
Цитирай
#8

Ако го имаше преди това наистина щеше да видиш разликата. Всеки месец има ъпдейти, може би средата на Август. Предимно се състоят от Секюрити пачове за да подобрение работата на телефона, но и други работи. Чакаме и ще видим каква ще я надробят Smile

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#9

Благодаря за бързите отговори. Че бях тръгнал да го сменям днес. Дано за напред се оправят нещата към по добро. Ще чакаме. Аз четох днес за последния 131 ъпдейт доста го хвалят от към камерата ама явно не са питали които трябва.
Цитирай
#10

(2018-07-31, 09:28:37)serafim89 написа:  Не съм тествал със стария фирм. Но настина за мен камерата не снима добре. Като за седмица от както го ползвам не ми харесва качеството на снимките. Правя сравнение със стария ми телефон който беше Самсунг s5. И не откривам големи разлики и при 10мп и 40мп дори. Говоря за нормални снимки през деня. А относно нощните снимки там е друга мая. А някой знае ли кога ще е следващия ъпдейт.

Преди няколко дни бях на един рожден ден и имаше човек с S5.
Аз бях с P20. Всички искаха аз да снимам, защото телефонът бил "най-добрият" от всички наоколо.
Аз им казах,че хич няма да останат доволни.
Те настояваха.
И в крайна сметка взех да снимам. Направих няколко снимки , показах им ги и...резил. Пълен! Човекът с S5 ми каза:
-Това ли са ти снимките? Размазани и нищо и никакви?
Аз им викам,че ги бях предупредил.
Той вика:
-Виж сега, не е кой знае кво, ама хващам бас,че с S5 ще изкарам по-добри снимки.
Взе да снима и...да, снимките му бяха по-добри!
Цветове, картина, детайли, фокус, всичко.

Само споделям...  Smile
Цитирай
#11

Лошава работа а заради снимките го взех

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#12

Big Grin развеселихте ме с последните 2 поста.
Цитирай
#13

И аз това се чудя. Греен, защо като е толкова гаден не го разкараш тоя боклук и да закриеш подфорума на хуавей и да спреш да пишеш? Досадно е. Разбрахме, гаден е, lg са най хубави, оттърви ни от глупостите си.
Цитирай
#14

Аз инсталирах последния ъпдейт 152, и има подобрение в 4д фокуса  така че спокойно хората работят по проблемите.

Oneplus  ваучер припокупка
[-] 1 потребител изказва благодарност на arniman за това мнение:
  • Pusheka
Цитирай
#15

(2018-07-31, 21:49:23)arniman написа:  Аз инсталирах последния ъпдейт 152, и има подобрение в 4д фокуса  така че спокойно хората работят по проблемите.

Сега ако кажеш, че Auto HDR е махнат ще е супер. Даже съм готов да се върна на b128 и да се откажа от така нареченото "Gpu turbo"което ни предстои да получим.

(2018-07-31, 11:47:51)serafim89 написа:  Благодаря за бързите отговори. Че бях тръгнал да го сменям днес. Дано за напред се оправят нещата към по добро. Ще чакаме. Аз четох днес за последния 131 ъпдейт доста го хвалят от към камерата ама явно не са питали които трябва.

При b131 повечето хора се радват на тоя Auto HDR. В интерес на истината при някои ситуации е много добре, но в повечето някак снимките стават нереални. Все едно са обработени със Snapseed.

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#16

(2018-07-31, 20:33:38)greensmoke7777 написа:  Преди няколко дни бях на един рожден ден и имаше човек с S5.
Аз бях с P20. Всички искаха аз да снимам, защото телефонът бил "най-добрият" от всички наоколо.
Аз им казах,че хич няма да останат доволни.
Те настояваха.
И в крайна сметка взех да снимам. Направих няколко снимки , показах им ги и...резил. Пълен! Човекът с S5 ми каза:
-Това ли са ти снимките? Размазани и нищо и никакви?
Аз им викам,че ги бях предупредил.
Той вика:
-Виж сега, не е кой знае кво, ама хващам бас,че с S5 ще изкарам по-добри снимки.
Взе да снима и...да, снимките му бяха по-добри!
Цветове, картина, детайли, фокус, всичко.

Само споделям...  Smile

Имам 2 коли ...малка компактна маневрена, уви спартанско оборудване и само 100 кончета ... жената много я харесва защото може да я кара и си е свикнала на нея ... Другата голямата, комфортната и мощната не може да я подкара ...габарита и е проблем, катери по бордюри по завоите ... ужас ... просто е шофьор който като се научи на една кола и не може да кара друга кола ... Та всички коли са и проблемни без тази на която е свикнала ...

Само споделям и аз ...
[-] 2 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • Pusheka, vankata
Цитирай
#17

Както колегата сподели доста нагледен пример, това че ти не умееш да снимаш не прави телефона лош. Колкото до лг, от личен опит мога да кажа, че старият ми телефон xperia z5 снимаше доста по- добре от г4. Единственото му предимство е, че има малко по широк ъгъл на снимане, което не винаги е предимство.
Цитирай
#18

Да бе да... Това сравнение с S5 е голяма смешка... кой знае колко индиаски е настроена камерата на п20.. няма да се учудя ако снима и на 20мп резолюция... моля ви преди да пишете такива с извинение мека казано малоумни коментари замисляйте се малко... и п8 снима по добре от С5...
Цитирай
#19

(2018-08-01, 15:30:26)g1kata написа:  Да бе да... Това сравнение с S5 е голяма смешка... кой знае колко индиаски е настроена камерата на п20.. няма да се учудя ако снима и на 20мп резолюция... моля ви преди да пишете такива с извинение мека казано малоумни коментари замисляйте се малко... и п8 снима по добре от С5...
Нали знаеш, не е важен обективът, важно е това зад него.
Цитирай
#20

В този момент няма нито един Самсунг, които може да изкара по-добра снимка от П 20 про...
При дневните може да се доближават до него, но при специфична светлина нямат никакъв шанс. И всички Самсунг правят по-добро видео от Хуаувей... Аз сравнявам с С7едж,С8+,Ноут 8...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#21

Склонен съм да се съглася с колегата nedelchev nikolai
Цитирай
#22

Плюса при Pro модела е, че имаме повече режими, които дори и някой да каже "а, чак толкова няма да се занимавам да снимам" не е точно така. Утре ще отидеш на някой водопад и кво няма да си пуснеш "Копринена вода" ли? Все ще намериш начин да замразиш устройството да не мърда. При Самсунг в тази ситуация може да пуснеш pro mode да дадеш 3-4-6 сек. и пак да направиш такава снимка. Единия бие другия в някои ситуации както и обратното, вече е въпрос на избор кой телефон ще ти хареса като го хванеш в ръката. За вечерните снимки е ясно, че сме топ.

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)