Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Рокада на върха
#1

https://www.kaldata.com/телефони/рокада-...90005.html
Huawei току-що достигна качествено нов етап в историята си, като задмина Apple
Цитирай
Аксесоари
#2

Това ще е докато излезът новите iPhone-ни, а и  Huawei благодарение на Honor са ги изместили, което няма нищо лошо, но трябва и това да се каже, защото Apple все 1 да имаха още 1 бранд круша, да речем, което е ясно, че и тя ще помогне на Apple, и така под 1 бранд да се отчетът продажбите е друго. Но Huawei си доминира и това е ясно, както и Xiaomi.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • pezilink
Цитирай
#3

Има и една малка подробност - huawei не продават официално в Америка, което влияе доста върху продажбите. Бият Apple с 13 милиона бройки.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
[-] 1 потребител изказва благодарност на BloodBullet за това мнение:
  • pezilink
Цитирай
#4

На 4то са Xiaomi[Изображение: 0678aeac9a2a64a814895c187ce3cd4e.jpg]
Цитирай
#5

@blood, а ако отчетем, че Apple продава само флагмани.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

Цитат:Apple became the first $1 trillion publicly listed U.S. company Thursday, crowning a decade-long rise fueled by its ubiquitous iPhone that transformed it from a niche player in personal computers into a global powerhouse spanning entertainment and communications.

Не знам дали тази рокада се отразява на ябълките. Иначе това е супер постижение за компанията, при все че не продава в Америка.
Цитирай
#7

(2018-08-02, 15:02:57)hazART написа:  @blood, а ако отчетем, че Apple продава само флагмани.

Apple продават заради строг маркетинг, Huawei продават заради маркетинг и заради това, че продават качествен продукт на достъпна цена. Apple също предоставят добър продукт, просто е надценен.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#8

(2018-08-02, 15:02:57)hazART написа:  @blood, а ако отчетем, че Apple продава само флагмани.

Това не е абсолютно вярно.
На един от най-продаваните си модели Iphone 5
бяха направили доста разновидности.
Спомням си, че имаха и 5с
Цитирай
#9

Това е единствения им неуспешен модел, които бързо бързо спряха от продажба. Иначе SE също е нещо като бюджетен, ама като знаем цените на ябълката, за нас не са много бюджетни. Big Grin Тази година се очакват 3 модела да бъдат пуснати, ще видим, казва се, че ще има по-евтин модел.
Цитирай
#10

(2018-08-02, 15:02:57)hazART написа:  @blood, а ако отчетем, че Apple продава само флагмани.

Флагман е само гФон еКс. Всичко друго, SE, 7, 8 е среден клас. Няма нищо флагманско в модел с дизайн 2014та, батерия 1800мАч, екран с резолюция 720р и камера 8 мегапиксела. (Липсата на юсб не я казвам)
Туй че у нас е 1500лв, докато в США е $200, е друга бира.
Цитирай
#11

@mufc значи миналата година Apple не са имали флагмани ли? :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

X е флагмана , заедно с 8-цата Plus. В 720p резолюция и няма и 2000 mAh батерия вярно няма нищо флагманско. Флагмански са им цените, там съм съгласен.
Цитирай
#13

(2018-08-06, 07:25:23)hazART написа:  @mufc значи миналата година Apple не са имали флагмани ли? :Big Grin

Чете ли какво съм написъл? Cool Wink

(2018-08-05, 23:50:17)MUFC написа:  Флагман е само гФон еКс. Всичко друго,  SE, 7, 8 е среден клас.

еКс е модел от миналата година, демек имали са флагман.... Lol
Цитирай
#14

Да де обърках се по миналата, @alisali, гледай чипа, камерата, другите компоненти, 1 батерия и дисплей не правят телефон. :Big Grin Но ако считаме, че iPhone 8 и Samsung Galaxy S9, не са флагмани, както и Huawei P20, значи вие нямате телефони.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

(2018-08-01, 15:03:45)hazART написа:  Това ще е докато излезът новите iPhone-ни, а и  Huawei благодарение на Honor са ги изместили, което няма нищо лошо, но трябва и това да се каже, защото Apple все 1 да имаха още 1 бранд круша, да речем, което е ясно, че и тя ще помогне на Apple, и така под 1 бранд да се отчетът продажбите е друго. Но Huawei си доминира и това е ясно, както и Xiaomi.

И какво значение има че е друг бранд? Нали все е техен и се произвежда на същото място? Има ли значение дали ще се казва P20MЕ или Honor10? Все едно да искаме от самсунг да си отделят ноте серията и да не я броят в продажбите, защото тя е фаблет и не е телефон и така неравностойно се вдигат продажбите ... или дай да мерим само продажбите на топ моделите защото епъл само такива продавали? Ами какво правим с с 60-70% от продажбите на сами тогава които са А и J серията?
Епъл да си направят друг бранд .. кой ги спира? ... ама видяха, че от SE печелят малко та ...



(2018-08-05, 23:50:17)MUFC написа:  Флагман е само гФон еКс. Всичко друго,  SE, 7, 8 е среден клас. Няма нищо флагманско в модел с дизайн 2014та, батерия 1800мАч, екран с резолюция 720р и камера 8 мегапиксела. (Липсата на юсб не я казвам)
Туй че у нас е 1500лв, докато в США е $200, е друга бира.

Като за начало какво е флагман? Знаменосец? Аз някак не мога да свържа думата с телефоните ...не ми е уместно някак ... не е на място и за мен няма нищо флагманско в кой да е телефон, независимо колко е топ, топ модела ... иначе 1800мах батерия и 720п екран с малка камера ...да помислим и от другата страна ... колко ни е нужно над това в телефон? Скоро се очаквар 8К дисплеи за телефони с размер 5-6 инча ... Какво повече ще се вижда спрямо 720п? Разбирам да е 5-60" ама за 5-6? Камерата дали е 8 или 80 МП с тази невзрачна оптика и размер разлика дали ще има? Дали няма да са пак същите посредствени телефонни снимки?
Просто тема за размисъл ...

(2018-08-06, 14:44:20)hazART написа:  ...1 батерия и дисплей не правят телефон....


Представи си една верига съставена от множество брънки например 1001 ... (Някъде на това му викат и синджир) ... Колко е здрава тази верига? Има ли значение колко са здрави 1000та брънки след като имаме една слаба? Колко са важни 1000 брънки, след като веригата винаги се къса точно където е 1001вата слаба брънка?

Ами гледани по отделно е така, но уви имаме цялостно изделие и там нещата са малко по други ...
Цитирай
#16

(2018-08-07, 07:57:01)bodonance написа:  иначе 1800мах батерия и 720п екран с малка камера ...да помислим и от другата страна ... колко ни е нужно над това в телефон? 

Камерата дали е 8 или 80 МП с тази невзрачна оптика и размер разлика дали ще има? Дали няма да са пак същите посредствени телефонни снимки?
Просто тема за размисъл ...

А дали е яко да получиш 720п екран с малка камерка и 1800мах батерия за 1К лв ?Дали ти стигат или не си е твоя работа..просто тема за размисъл...Иначе ми се струва,че не само мегапикселите правят снимката добра,но пък имат и значение в крайния резултат..как мислиш?Виждам,че прекалено много четеш в чичо гугъл кво се случва в мобилния свят,та кажи сега нещо и за софтуера на гугъл..Все теми за размисъл и различни размери..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#17

(2018-08-07, 09:24:47)vesoisthebest написа:  А дали е яко да получиш 720п екран с малка камерка и 1800мах батерия за 1К лв ?Дали ти стигат или не си е твоя работа..просто тема за размисъл...Иначе ми се струва,че не само мегапикселите правят снимката добра,но пък имат и значение в крайния резултат..как мислиш?Виждам,че прекалено много четеш в чичо гугъл кво се случва в мобилния свят,та кажи сега нещо и за софтуера на гугъл..Все теми за размисъл и различни размери..

Не знам колко е яко ... Колкото и да се мисли над това, няма как да се измисли, тъй като е обект на преживяване ... Все едно да те карам да мислиш колко ще те боли ако те ударят с кол в главата ... ами колко и да мислиш докато не те халосат с кола няма да разбереш нещата, а само ще предполагаш ... Тук въпроса трябва да ти е към @hazART например ...
Идеята на написаното е да се помисли над консуматорското ни ежедневие и какво наистина ни е нужно, макар, че вече сме толкова консуматорки изкривени, че ни е кауза пердута това ... Станали сме като мечо пух ...колкото повече, толкова повече ... Цифрички ала бала и сме се вързали и хоп на новия модел, който с почти нищо не надгражда стария ...даже напоследък и регрес се вижда т.е. новия е по зле от стария ...
Колкото до снимките ... не знам и не разбирам вече ...оставям това на младежта, която си мисли, че разбира и си гледа заснетото на ТВ които имат не малки отклонения в цветовете вместо на прецизен калибриран монитор ... Те повече ги разбират - нека те да се изказват ... За мен 80% от снимката си остава оптиката, пък кой каквото иска да си приказва ... 
Гугъл отдавна не го ползвам ... Има и други търсачки ...пък за какво се случвало в мобилния свят и този форум е достатъчен да се знае ...
Цитирай
#18

(2018-08-07, 09:57:18)bodonance написа:  Не знам колко е яко ... Колкото и да се мисли над това, няма как да се измисли, тъй като е обект на преживяване ... Все едно да те карам да мислиш колко ще те боли ако те ударят с кол в главата ... ами колко и да мислиш докато не те халосат с кола няма да разбереш нещата, а само ще предполагаш ... Тук въпроса трябва да ти е към @hazART например ...
Идеята на написаното е да се помисли над консуматорското ни ежедневие и какво наистина ни е нужно, макар, че вече сме толкова консуматорки изкривени, че ни е кауза пердута това ... Станали сме като мечо пух ...колкото повече, толкова повече ... Цифрички ала бала и сме се вързали и хоп на новия модел, който с почти нищо не надгражда стария ...даже напоследък и регрес се вижда т.е. новия е по зле от стария ...
Колкото до снимките ... не знам и не разбирам вече ...оставям това на младежта, която си мисли, че разбира и си гледа заснетото на ТВ които имат не малки отклонения в цветовете вместо на прецизен калибриран монитор ... Те повече ги разбират - нека те да се изказват ... За мен 80% от снимката си остава оптиката, пък кой каквото иска да си приказва ... 
Гугъл отдавна не го ползвам ... Има и други търсачки ...пък за какво се случвало в мобилния свят и този форум е достатъчен да се знае ...
Интересно..зависи колко дебел и голям е тоя кол..бих помислил и от коя страна на главата ще бъда ударен и дали ще имам счупен нос и зъби или само спукана глава..все теми за размисъл..сигурен съм,че всичко ти е прецизно настроено,но пък окото не лъже освен ако нямаш и там отклонения.Оптиката е важна и то много,но забравяш колко дребни са тези камерки в телефоните и какви резултати се получават.Консуматори сме много отдавна и винаги искаме най-новото и най-доброто(стига да можем да си го позволим),но пък най-новото не винаги е най-доброто...Едва ли ще накараш някой да помисли до такава степен над това,че мине на нокиа със или без фенер.Хората обичат да си угаждат,но и да получават някакво съотношение цена-качество..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#19

(2018-08-07, 10:15:30)vesoisthebest написа:  Интересно..зависи колко дебел и голям е тоя кол..бих помислил и от коя страна на главата ще бъда ударен и дали ще имам счупен нос и зъби или само спукана глава..все теми за размисъл..

Умишлено зададох условието КОЛ Весо...не е тояга, пръчка, сап или колЧЕ а именно кол ... онова голямо, тежко и дървено нещо, което ако е квадратно/правоъгълно му викат греда ... Няма значение къде по главата те ударят с кол ... ако оцелееш, вече не си ти ... и не е все едно си гладен ... Колко и да го мислим, по скоро назрява въпроса дали след това ще можем да мислим, а не колко ще боли ...
Т.е. разбирай го като колкото и да мислим над нещо, все ще поеме мисълта в някаква друга посока, която не е точно по това което сме мислили в началото и едва ли ще има нещо общо с това което казуса би бил в действителност ...


(2018-08-07, 10:15:30)vesoisthebest написа:  ...но пък окото не лъже ...

Баш си лъже окото и именно това се използва в илюзията ... Или ти вярваш, че маговете имат истински магически сили?
Една и съща снимка на един и същ дисплей в зависимост от обкръжаващите условия и светлина изглежда различна ... Това си е факт, който рядко се взема предвид ... Дори в колко часа сутринта сме станали и дали сме пили кафе е от значение ... Нещата са малко като "какво си мислим, че се случва и какво се случва в действителност" ...Ама много задълбаваме пак в такава тематика та ...

Важното е дали ни харесва или не и това е ... Всичко останало е без важност ... Мегапиксели, оптики ...каквото и колко и да е като цифри не ни ли харесва все тази ...

(2018-08-07, 10:15:30)vesoisthebest написа:  ...но пък най-новото не винаги е най-доброто...
Ключов момент е ...
Цитирай
#20

Какво сте се захапали за тези продажби и това кой по този показател е по-по-най? Нас ни интересуват най-вече качество, цена, функционалност, дизайн. Не винаги този с най-многото продажби е №1 и по горните критерии. Ако трябва да направим аналогия с автомобилите е най-лесно. За пример ще дам WV и BMW, Pasat си е пасат но 7-ма серия си е др. бира Smile.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • xn3k
Цитирай
#21

Сега ще следва статистика колко по често се развалят БМВ Smile
Не става с аналогии и примери колега . Обичам да споменавам, че мазохизма има много форми ... В авто средите има и течение, което мисли, че да караш БМВ си е мазохизъм ...само го оставям тук така .....до индивидулано мислене са нещата ..кой какво му харесва ...

Моето мнение е малко по различно .. 7ма серия е ни рак ни щука ... никога не бих го предпочел пред алтернативите ... ама това си е моето мнение ...
Цитирай
#22

Всичко що е техника или механизъм се чупи въпросът да не е в следствие на конструктивно недомислие или производствен дефект. От години (сега последно не знам как е) Тойота е водеща по продажби в световен мащаб, а като бранд не се славят чак толкова с надеждност и качество на вложени модули и материали. Да добри са но да каже човек "аз съм с Тойота, те са №1 по продажби и това значи, че са най-добрите автомобили в света" не идва. Сега вече разбирате каква ми е целта и идеята на последните два поста в тази тема.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • xn3k
Цитирай
#23

Напълно споделям мнението на ivanov_km. Количеството реализирана продукция на даден продукт (без значение какъв) не е мерило за неговото качество.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#24

Значи изкарахте хората дебили. Да купуват неща, които се чупят...много? Вие сериозно ли?
За да се продава едно устройство много, значи само едно. Че процента продадени - счупени изделия е малък.
Изключвам българите, който продължават да купуват голфове.
Специално от сервиза на Хуавей БГ ми споделиха, че процента е около 1%
Цитирай
#25

Техника е случва се да се повреди на мен ми се случи с P10lite на 9 месец, но в случая сервиза им е коректен след няколко дни ми замениха тел. с нов и то 4GB версия(повредения ми беше 3GB) вече имам два комплекта зарядни и слушалки и подарък селфи стик. Тези наглед малки неща вдигат рейтинга на компанията. Днес една колежка за пореден път и се наложи да си купи кабел за зарядно за ябълката ами 30лв. смях в залата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)