Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Рокада на върха
#26

(2018-08-07, 12:10:34)skiman написа:  1. Значи изкарахте хората дебили. Да купуват неща, които се чупят...много? Вие сериозно ли?

2. За да се продава едно устройство много, значи само едно. Че процента продадени - счупени изделия е малък.

1. Нищо подобно не съм написал. Прочети ми внимателно поста.

2. По-голяма глупост не бях чувал. Количеството на продажбите зависи от стотици други фактори, но не и от качеството на продукта (повредите спадат към качеството).

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари
#27

Многото продадени бройки или пък високата цена не са критерий за качествата на кой да е продукт ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • xn3k
Цитирай
#28

Това имах предвид, а не визирах специално телефоните.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#29

На мен пък Самсунг ми казаха,че процента повредени при тях е 0.1%..и аз си им вярвам..все пак продават НАЙ-МНОГО ...не ме интересуват статистиките и ..да си говорят каквото искат.. Wink

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#30

Цитат:Тойота е водеща по продажби в световен мащаб, а като бранд не се славят чак толкова с надеждност и качество на вложени модули и материали.

Колега, силно се надявам да не мислиш тези неща. Big Grin
Именно Тойота е най-надеждния производител на автомобили, затова са и толкова продавани. Бензиновите им двигатели са супер надеждни, без проблем изкарват по 600-700 хиляди километра само с редовно обслужване. А електрониките, ползвани в колите рядко се развалят.
Извинете за отклонението от темата, ама това не можах да го пропусна Big Grin
Цитирай
#31

Най-много продадени бройки, категорично не е критерии за качество тук съм напълно съгласен. Виж цената определено почти на 90% гарантира по-високо качество на продукта. Примери много от храна до самолети. Да като всяко нещо в света и при висока цена не винаги получаваш очакваното качество но пък изобщо да не е критерии, не съм съгласен. За пример при телевизорите е доказано, че процента на дефектиралите бройки от премиум моделите (т.н. 9-та серия) е по-малък отколкото дефектите при бюджетната серия (6-та; 7-ма серия). Статистиката се води коректно като се следи процента дефектирали при 10 000 бр. устройства от всеки модел. За храната Smile, като фен на шоколада Линдор по ми върви от Милка, Своге и т.н. Определено няма марка, която да предлага продукт на висока стойност, която да не е оправдана с качество.
Цитирай
#32

(2018-08-07, 11:10:55)ivanov_km написа:  От години (сега последно не знам как е) Тойота е водеща по продажби в световен мащаб, а като бранд не се славят чак  толкова с надеждност и качество на вложени модули и материали. Да добри са но да каже човек "аз съм с Тойота, те са №1 по продажби и това значи, че са най-добрите автомобили в света" не идва. Сега вече разбирате каква ми е целта и идеята на последните два поста в тази тема.
Майко мила, ама сравнение даде.... Lol Lol Lol
Ако това го мислиш наистина, ми се изяснява фенството към Сасмунг, и разбиранията ти за продукти и марки.
Тойота не са най-добрите автомобили в света!
Тойота са най-продаваните, и може би най-здравите и надеждните. Но колите им са предназначени за масата хора, опростени са и са евтини. Ама да не се славят с надеждност и качество....

Bu

Как съм го пропуснал този бисер ?:-))))))))))))))))
Цитирай
#33

Ха-ха, налазиха и феновете на Тойота, които вадят от контекста изречения. В поста си казах, че изобщо не са лоши автомобили, но и, че не са най-здравите не са.
Цитирай
#34

(2018-08-07, 14:35:46)ivanov_km написа:  Ха-ха, налазиха и феновете на Тойота, които вадят от контекста изречения. В поста си казах, че изобщо не са лоши автомобили, но и, че не са най-здравите не са.

Каза че не са най-хубавите. И ние се съгласихме.

Кои са най-здравите? Lol (само не казвай че си и на ВАГ фен)
Цитирай
#35

Това се нарича българска работа, всеки разбира от всичко, и от коли и от политика, и от футбол, вече и от телефони, а даже до някои неща не са се докосвали. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#36

О не не съм ВАГ фен. Тойота са здрави автомобили но приза най-здрави автомобили някак си не съм съгласен да се преписва на който и да било. Всяка една марка има модели пълни провали и такива дето са адски сполучливи. Така стоят нещата и с Тойота. Всички големи производители редовно изтеглят по хиляди бройки заради дефекти, редица сервизни програми правят и т.н. Няма как техниката, колата си се чупи. Ако на 100 000 бр. една кола дава дефейт това е чудесно, но ако тази кола е точно твоята хайде съгласи се, че си си взел най-здравата кола Smile.
Цитирай
#37

Ами като е моята и е нова с гаранция, ще ми я поправят за без пари, какъв е проблема?
И не, не съм фен на Тойота, ама на бялото да се казва черно, не е правилно.
И аз спирам, че прекалено много се отклонихме от темата.
Цитирай
#38

(2018-08-07, 14:24:11)ivanov_km написа:  Най-много продадени бройки, категорично не е критерии за качество тук съм напълно съгласен. Виж цената определено почти на 90% гарантира по-високо качество на продукта. Примери много от храна до самолети. Да като всяко нещо в света и при висока цена не винаги получаваш очакваното качество но пък изобщо да не е критерии, не съм съгласен. За пример при телевизорите е доказано, че процента на дефектиралите бройки от премиум моделите (т.н. 9-та серия) е по-малък отколкото дефектите при бюджетната серия (6-та; 7-ма серия). Статистиката се води коректно като се следи процента дефектирали при 10 000 бр. устройства от всеки модел. За храната Smile, като фен на шоколада Линдор по ми върви от Милка, Своге и т.н. Определено няма марка, която да предлага продукт на висока стойност, която да не е оправдана с качество.

Да колега ...обикновено качеството има и своята цена. По качествените материали са и по скъпи ...сериите в което е вложен качествен материал, би следвало да са и по малко дефектни ...нали уж за това е такава цената ... Ама обърни внимание на това "уж" ... Не сам малко изключенията ... 
В частност телефоните на "лидерите"... ноте 7 не беше евтин ... Също доста и от скъпите ябълки се самозапалваха по едно време, че там даже имаше и магарии как да го държиш, че да не губи обхвата ... Все скъпи и качествени продукти ... с гарантирано високо качество са нали?
Колкото до шоколадите ..ами линдор са ок ако харесваш черните шоколади ...ако си фен на млечните, то милка ги прави по добре ... а ако забъркаме белгийските шоколади, то всичко останало не върви ...
Цитирай
#39

Нот 7 е тотален провал, но всеки един закупил този телефон беше подобаващо овъзмезден. Сега на историята на Нот 7 да градим генерални изводи не бива. Същото се отнася и за Епъл, както и за др. Този който не прави нищо не греши и е безпогрешен. Всеки един телефон и модел, независимо от марката има своите достойнства, предимства и недостатъци. Сама по себе си статистиката най-много продадени бройки не може да се ползва като гарант за най-здравите и надеждни телефони, нито за най-хубавите. Ето в момента Самсунг продават най-много телефони, но нито са най-хубавите, нито са най-здравите на пазара.
Цитирай
#40

Това за хубаво и грозно е прекалено субективно, за да се казва кой е най-красив и кой най-грозен. За мен примерно може да са най-красиви, това означава, че трябва да се съглася с твоето мнение ли?
Цитирай
#41

Именно защото "стават грешки" твърдението ми, че многото продадени бройки или пък високата цена не са критерий за качествата на кой да е продукт е валидно колега ...

(2018-08-07, 15:30:39)Andon0v написа:  Това за хубаво и грозно е прекалено субективно, за да се казва кой е най-красив и кой най-грозен. За мен примерно може да са най-красиви, това означава, че трябва да се съглася с твоето мнение ли?

Не трябва да се съгласяваме с чуждото мнение а да го уважаваме ...както искаме да уважават нашето ...
Цитирай
#42

@bodo, забравяваш да казваш, че тия неща са по-добри за тебе, и че за тебе са така, защото все 1 правиш обобщение на всичко и трябва твоето мнение да е от значение, като всеки сам си преценява, кое е по-добро или не.
Тъй като сме във форум за техника, ще ти дам пример, вече си бях купил моя телефон, но така реших да видя Samsung Galaxy Note 8 и Huawei Mate 10 Pro, и да ги сравня, Huawei-я ми хареса, параметрите са му екстра, настройките също, иконките не са, но бих си го купил ако нямах алтернатива, като отидох при Samsung Galaxy Note 8, и като почнах да го ръчкам, веднага си пролича, че материалите са му по-качествени, по-хубаво се държи, дисплея е супер, като цяло отличен телефон с тук таме някой кусури, но перфектен телефон няма, после като ги погледнах 2, и какво да ти кажа, като видях Huawei, ми Huawei си пише, как да ти кажа, че като видя Samsung и го свързвам с качество, тоя Huawei си е Huawei, нещо като че ли още не са ми се издигнали в очите, не ми е ясно, защо така.
И сега да тръгна да правя обобщение на това и всички да се съгласят с това мнение, нестава нали, някой който е имал Samsung и му е дал дефект, ще каже, че не е така, който е имал Huawei и му се е налагало, да ходи в сервиз, и там всичко е било добре, ще каже и той, че не е така, а който е имал Samsung обратното, та остави хората сами да си преценяват кое е добро за тях, ти веднага почваш да правиш обобщения, кой какво, някой като не е доволен от дадена марка, колкото и да му я хвалиш, няма как да я хареса отново, защото 1 впечатление от нея му е било лошо, няма как да стане добро. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#43

(2018-08-07, 15:35:47)hazART написа:  @bodo, ...

Къде какво съм обобщил? Какво пак не е разбрано което съм писал? И какво за хуя го вей? Нищо не съм казвал/писал за тях скоро ... Нито пък за самсунг или кой да е ...
Мисля, че обсъждаме съвсем философски нещата покрай продадени бройки, цена и връзката им с качествата на продукти, които не са само телефони ... като така да се стигне до нещо смислено свързано с продажбите на телефони и рокадите по върховете...
Цитирай
#44

Не четеш, ти нищо не си казвал за тях, защото гледаше да опонираш на другите мненията, а казвам за тях, но така мисля аз, за какво спамите темата само, и включвате коли, като е ясно, че рядко може да има сравнение с тях. :Big Grin
Ето ти типичен пример, който е твой, аз ако кажа, че шоколада на Lindor е по-хубав от на Милка, и 2 са млечни както ти беше казал, как ще ме удебиш, че на другия е по-хубав, не е като да не съм ги ял и 2, никак, защото всеки си има предпочитания.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#45

(2018-08-07, 15:49:50)hazART написа:  Не четеш, ти нищо не си казвал за тях, защото гледаше да опонираш на другите мненията, а казвам за тях, но така мисля аз, за какво спамите темата само, и включвате коли, като е ясно, че рядко може да има сравнение с тях. :Big Grin

Хм ... интересно ... уви кауза пердута ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • donscot
Цитирай
#46

(2018-08-05, 23:50:17)MUFC написа:  Няма нищо флагманско в модел с ... камера 8 мегапиксела ...

Ти ако сравняваш камерите по мегапиксели... по-добре недей спори с хората  Bu

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#47

(2018-08-08, 15:22:56)kiriku написа:  Ти ако сравняваш камерите по мегапиксели... по-добре недей спори с хората  Bu

Дадох пример от гледна точка на думичката "Флагман". Не съм казал нищо лошо за 8мПс камерите, а знаем как добре снима йФон по принцип.
Мерцедес не нарича Флагман C43 AMG 3.0 V6, а само S65AMG 6.0 V12, нали?  Wink
Да се съсредоточим върху флагман като определение на нещо.

А относно спора с хората, от подписа на профила ти ли да изхождам за афекта, или си чукаш главата в стената за нещо друго? Big Grin Cool
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)