Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G+ / LTE-A при Xiaomi Redmi Note 5
#1

[Изображение: maxresdefault.jpg]



Здравейте колеги. Излиза ли в статус бара индикация за 4G+?  Какви максимални скорости сте постигали в LTE-A мрежата?

Телефона поддържа 4G+, дори и на кутията е отбелязано. Но при мен не става, с карта на Виваком съм. Странна работа...

На какво може да се дължи и какво мога да направя? Китайска версия с официалния глобален ром. Китайските честоти за LTE са същите като при нас.


Цитирай
Аксесоари
#2

При мен също не излиза 4G+ или 4.5G на Виваком съм xiaomi redmi note 5 3/32 globul
Цитирай
#3

С глобалната версия си, така ли?

Значи всичко е ясно, телефона не поддържа 4G+. По принцип в ниския и среден клас Xiaomi никога не са поддържали CA- carrier aggregation. Но все пак сме 2018 г....  Явно засега само в Китай. А продажбите им в чужбина вече са повече от тези в Китай, следователно би трябвало да се замислят отговорните фактори...

Проверих и в 4pda, руснаците миналата година бяха пуснали едни настройки за модема, с която се активираше LTE-A на Редми Ноте 4. Сега обаче няма нищо.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • pepuncho
Цитирай
#4

(2018-08-01, 22:05:27)milenvn написа:  С глобалната версия си, така ли?

Значи всичко е ясно, теелфона не поддържа 4G+.

Да с глобалната съм а дали има 4G+ незнам. Може и оператора да не поддържа а телефона да е ОК
Цитирай
#5

Виваком със сигурност има 4G+.


Цитирай
#6

(2018-08-01, 22:13:19)milenvn написа:  Виваком със сигурност има 4G+.

Еми значи този телефон не струва как може да няма.Приятел в чужбина ми прати скрийншот от redmi note 4x и показваше 4G+ с карта на Теленор е
Цитирай
#7

Модемът в телефона поддържа 4G+, но е софтуерен + мрежови избор кога и дали ще го показва. В България не се използва CA все още, така че ви е все тая дали показва 4G или 4G+ - скоростите са лимитирани от други фактори. Освен това не всяка клетка изпълнява нужните изисквания за 4G+, в София на много места минавам на 4G, дори и в центъра.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#8

Не е нормално модел  2018 г. да не поддържа 4G+...  Утре ще се разкарвам из центъра на София и ще потвърдя окончателно дали поддържа.


Цитирай
#9

(2018-08-01, 22:20:02)stenlius написа:   В България не се използва CA все още

В България има агрегация, разбира се от Виваком и Теленор.Но все още няма голямо покритие.А скоростите при 4G+ със сигурност са по-високи и в България даже.Лично аз съм си активирал на Рн4 преди време но нямаше ефект.Скоростта не се увеличи въпреки,че плюса излезе поради това че модема не умее да комбинира честотите.Обаче притежателите на телефони които наистина поддържат агрегация със сигурност се наслаждават на по-високи скорости.В случая с Рн5 не знам но може да се окаже,че поддържа само за Китай Big Grin
Цитирай
#10

(2018-08-02, 01:16:21)Miro2210 написа:  В България има агрегация, разбира се от Виваком и Теленор.Но все още няма голямо покритие.А скоростите при 4G+ със сигурност са по-високи и в България даже.Лично аз съм си активирал на Рн4 преди време но нямаше ефект.Скоростта не се увеличи въпреки,че плюса излезе поради това че модема не умее да комбинира честотите.Обаче притежателите на телефони които наистина поддържат агрегация със сигурност се наслаждават на по-високи скорости.В случая с Рн5 не знам но може да се окаже,че поддържа само за Китай Big Grin
Именно модема на нито едно redmi не може да комбинира две различни честоти. С т.н. intraband carrier aggregation или агрегация в един банд нямат проблем. Просто за толкова са си платили.. Ниският клас телефони и на другите производители са по-същия начин.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#11

само да не забравим че софтуерно също може да са ограничени нещата.VoLTE и 4g+ си ползват още от rmn3 по света.
Цитирай
#12

Интересното е, че на кутията пише 4G+, но явно това е intraband агрегация вътре в един банд, а не между различните бандове, както е тук в Европа.

Търсих в xda и 4pda, но не намерих нищо по въпроса. Може би хората просто се наслаждават на телефона и не ги интересува каква скорост ще им изпише на спиид теста  Smile   Все пак ако някой попадне на инфо по въпроса, моля да го сподели тук.


Цитирай
#13

Искаш да кажеш че 4g не ти смогва!!! Че с колко смъкваш и качваш и колко ти е нужно по пинцип?
Цитирай
#14

Теленор. В момента напълно ме устройват скоростите
   
Цитирай
#15

Не съм пускал програма за скорост, но не съм и виждал 4G+.На "А1" съм и с ttorrent без лимитни ограничение свалям с 11-12 MB/s. Предостатъчно ми е,лично на мен.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#16

Това е почти 100 mbps което си е предостатъчно,като се има впредвид че а1 няма 4g+
Цитирай
#17

Аз също без проблем достигам 80 mpbs с Виваком в София. Но пък мой приятел с телефон с 4G+ постига 130 mpbs.

Сега няма да си сменя телефона, за да ми показва само по-голяма стойност в спиид теста  Smile  Идеята беше, че мрежите се развиват, навлизат нови стандарти и като видях на кутията да пише  4G+, реших, че най-после са го пуснали в редми серията. Нищо, догодина най-вероятно ще го добавят :Smile


Цитирай
#18

(2018-08-01, 22:05:27)milenvn написа:  С глобалната версия си, така ли?

Значи всичко е ясно, телефона не поддържа 4G+. По принцип в ниския и среден клас Xiaomi никога не са поддържали CA- carrier aggregation. Но все пак сме 2018 г....  Явно засега само в Китай. А продажбите им в чужбина вече са повече от тези в Китай, следователно би трябвало да се замислят отговорните фактори...

Проверих и в 4pda, руснаците миналата година бяха пуснали едни настройки за модема, с която се активираше LTE-A на Редми Ноте 4. Сега обаче няма нищо.

Погледнах си кутията и не видях никъде да има символ 4G+ (advanced). Моят е Глобална версия и по точно за региони Малайзия, Виетнам и ... , защото има Тайван и забравих още какво. Твоят е може би Китайската версия. 
Благодарение на твоята тема снощи се порових и аз. Това, което открих за себе си е: повечето, ако не всички Xiaomi телефони поддържат CA само или предимно за Китай или само intraband ( като РН5 за Китай). За тук с глобалната версия засега забравям за 4Г+ ( тази съществена опция ще я търся при закупуване на следващия телефон). Другото, което разбирам е че 4Г+, когато и където го има, би трябвало да осигурява не само по- бърза, ами и по- стабилна връзка.  Xiaomi като цяло не се слави като най- иновативната в тая област. 
Видях 4-5 теми в Mi forum, xda, и другаде по въпроса. Мъчат се някои хора да редактират файлове на ниско ниво със специализирани тулове на Куалком, да отключват и комбинират бандове, но това е съмнителна галимация, с която може да се брикне телефона.  
Като цяло ей това е положението List of devices with LTE Advanced
Иначе, добре изглежда на клипчето от Qualcom
Цитирай
#19

То като пише 4g+ голяма работа. Това на теленор с ми6. [Изображение: 457af43bdad1747c5169f7cbd1cba5b2.jpg]

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • oxy2
Цитирай
#20

redmi note 5:
Peak Download Speed
600 Mbps

Peak Upload Speed
150 Mbps
не мога да разбера какво е виновен телефона като нашите оператори са @§*,разбирам да сте стигнали поне половината на капацитета на апарата и да ревете,но....
Цитирай
#21

Това са общите спецификации на сд636 , x12 модем-а , на хартия. 
Нито РН5, а и Ми6 ще видят истинско 4G Advanced в Бг, дори и операторите да са ОК.
Аз не рева, даже си го карам на 3G.
Цитирай
#22

Стария Ми 5s в центъра на Благоевград праскаше 4g+ на Bob оператор.
Цитирай
#23

Да, високия клас на  Xiaomi си поддържа 4G+. Като тествах Mi 8 също си показваше този знак.

Просто в ниския и среден клас Xiaomi не плащат лицензите за отключване на пълните възможности на модема. Което е разбираемо, при тази цена. Да се надяваме някой експерт в xda или 4pda да редактира файловете на ниско ниво и да подкара екстрата.


Цитирай
#24

Това сега го тествах,на Боб отново с RN5[Изображение: abaf24ff3974a3f4b1f8fee7eec4cd0b.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

(2018-08-03, 11:44:56)NTM написа:  Това са общите спецификации на сд636 , x12 модем-а , на хартия. 
Нито РН5, а и Ми6 ще видят истинско 4G Advanced в Бг, дори и операторите да са ОК.
Аз не рева, даже си го карам на 3G.

и колко ще видят според теб,обясни и на другите че виж какво мазало става
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)