Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G+ / LTE-A при Xiaomi Redmi Note 5
#26

(2018-08-03, 15:19:23)oxy2 написа:  и колко ще видят според теб,обясни и на другите че виж какво мазало става

Всъщност за Mi6 не знам.  Rn5 дори не го и маркетират като Lte Advanced. 

Малко по- надълго:
Ключът от палатката изглежда се крие в  "Radio Frequency Front End" - модул с множество компоненти, който е отделен чип на силиконова основа. 
При Xiaomi e дискретен (от кой доставчик и какъв точно те си знаят - Broadcom, Skyworks, Qorvo, Murata ...?). Това означава, че какъвто и супер дупер 
модем да има в Soc-a, ако производителя е интегрирал по- евтин RFFE  модул или не се е постарал да го тунне и тества, крайния резултат ще 
бъде извън контрол.
На едно място прочетох, във връзка с Mi 6, че Xiaomi се въздържа да навлезе на развити пазари (US, EU) ( с флагмани), защото няма ресурс да 
отдели достатъчно инженери, които да тестват хардуера с различните тамошни оператори, мрежи, честоти, сигнали.

Huawei, Apple, Samsung предлагат интегрирани системи, за да може модема и въпросния модул RFFE да комуникират по- добре. 

В отговор на съществуващото "мазало" в динамиката на бурното развитие на мрежите, Qualcomm от началото на 2018 също започва да предлага 
интегрирани в системата RF Front End компоненти( досега не са учатсвали на тоя пазар).  Подписали са и меморандум с китайските 
производители Леново, Опо, Виво и Ксиоми за покупка на такива компоненти на стоиност 2 млрд. долара през следващите 3 години.( За RN5, 
както и за Mi6 предполагам са пропуснали.)
 Развитието предстои. Текущото положение с тия модули - кой какво слага е "тъмна индия", няма 
потребителско ревю, в което да се споменават тия подробности. 

Все пак, ако някой възнамерява да произвежда телефони, може да си закупи ето този пейпър за скромните $7,772.00
RF Front-End Modules Comparison 2018 Complete Teardown Report


Толкова от мене.
 Може би А1 знаят повече, щом пускат собствен смартфон.
Цитирай
Аксесоари
#27

пълна поддръжка мисля, че имат само при Mix 2 и Mi note 2 - тези два модела бяха обявени с поддръжка в цял свят


Mi note 2:
Global LTE bands
6 types, 37 bands

Mi Mix 2:

Global bands
43 bands, 6 network modes
Цитирай
#28

Доста модели на Xiaomi поддържат LTE-A, но предимно във високия клас. Което е разбираемо в крайна сметка.

Какво да гледате като краен потребител- да вземем за пример последния флагман Mi 8. Отваряте gsm arena: https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_8-9065.php

Виждате на GSM мрежи да пише: LTE-A (4CA). Това е най-високия клас в момента, поддържа едновременна агрегация на 4 честоти. В България засега е достъпна агрегация  на 3 честоти на много малко места ( 1800 + 2100 + 900 LTE).  Масово агрегацията е само с две честоти: 1800 + 2100 Mhz LTE. Но дори и това е достатъчно, за да развиете скорост от 130-140 Mpbs в София например.

Друг пример е с MI MIX 2s: https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix_2s-9067.php
Поддържа LTE-A (3CA), т.е. агрегация с 3 честоти едновременно.

От догодина според мен LTE-A ще навлезе масово и в моделите от среден клас на Xiaomi.

Приложението Network Guru показва в реално време с какви мрежи сте свързани, на какви честоти и каква точно LTE-A използвате. Изисква руут: https://play.google.com/store/apps/detai...Test&hl=bg


Цитирай
#29

(2018-08-04, 12:43:00)milenvn написа:  Доста модели на Xiaomi поддържат LTE-A, но предимно във високия клас. Което е разбираемо в крайна сметка.

Друг пример е с MI MIX 2s: https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix_2s-9067.php
Поддържа LTE-A (3CA), т.е. агрегация с 3 честоти едновременно.
Всички не redmi телефони поддържат доста ограничени за регион Европа LTE-A възможности. Като изключим Mi Max серията и Mi A1, които са си редмита откъм лте възможности. Липсват доста комбинации, които са доста важни за нашия регион. Тук просто поради това, че се налага да се ползва банд 1 за лте има поддръжка от страна на Xiaomi. Ето един линк от англоезичния им форум, който показва LTE-A възможностите на така наречения глобален телефон Mix2. Надали другите телефони имат нещо по-различно евентуално Mi8 да има някоя друга комбинация в повече в предвид поддръжката на на банд20.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#30

От твоя линк се вижда, че поддържа агрегация CA 8 3 1, както и CA 3 1 .  Това са точно LTE честотите, използвани за LTE-A в България. Масово се използва 1800 + 2100 Mhz (бандове 3+1). На някои места има и 1800 + 2100 + 900 Mhz (бандове 3+1+8). Телефона поддържа и двете комбинации, доколкото виждам.


Цитирай
#31

Да така е, но е твърде вероятно това да се промени. Най-вероятно е догодина да се раздаде за постоянно ползване банд 7 (2600) и тук идва проблема на всички телефони xiaomi. Единствената комбинация поддържана с него е 7+20, а 3+1+8 не се знае дали ще го поддържа във варианта в момента с 3 mhz лента на 900. Малко е странно модели рекламирани като "глобални" да нямат важни настройки за даден регион като липсата на комбинация 3+7. Общо взето ако не добавят допълнителни комбинации в модема на телефоните си никога няма същата поддръжка на LTE-A в Европа като други производители на телефони.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#32

Колега, аз смятах, че говорим за сегашния момент, а ти си говорил за бъдещето  Smile   За потребителите според мен е важно, че в момента всички възможни комбинации за LTE-A в България се поддържат от телефоните от висок клас на Xiaomi.

За 2600 Mhz- нека първо я пуснат операторите в употреба. Че май ще трябва да се подменят антени, а нашите мили оператори обичат само да прибират пари и не толкова да инвестират в мрежата Smile

2600 има и най-слабото покритие. Ще е достъпно само в някои части на големите градове. Основните честоти за LTE остават 1800- най-важната, понеже честотната лента е най-широка и 2100- когато се освободи повече от нея от 3Г и се прехвърли за LTE. Дотогава ще излязат и много нови модели телефони с нови модеми  Smile

Света постоянно се развива, съответно и моделите на Xiaomi с него. Ето виждаме, че MI 8 е отбелязан като модел поддържащ 4CA, т.е. комбиниране на 4 честоти, за разлика от MIX 2s, който е отбелязан с 3CA. И разликата между двата е едва 3 месеца, т.е. постоянно се добавят нови честоти за поддръжка в модемите на телефоните.


Цитирай
#33

Здравейте,

Явно Redmi Note 5 (AI) има 4G+ и в БГ, но интересно защо не показва "+" ...
Ще е интересно ако още някой го потвърди.
Това е от центъра на Пловдив с Виваком карта.
Ако някой има желание да провери в своя район как е и после да сподели - приложението се казва NetMonster и не изисква рутнат телефон. Има го в Google play.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#34

(2018-08-27, 19:19:40)s_k_f написа:  Здравейте,

Явно Redmi Note 5 (AI) има 4G+ и в БГ, но интересно защо не показва "+" ...
Ще е интересно ако още някой го потвърди.
Това е от центъра на Пловдив с Виваком карта.
Ако някой има желание да провери в своя район как е и после да сподели - приложението се казва NetMonster и не изисква рутнат телефон. Има го в Google play.
При мен не показва + (Redmi note 5 global, vivacom). На около 1км от центъра на Бургас. Може би ти показва типа на мрежата, а не, че телефона използва 4Г+.... Ако имаш руут, пробвай Network signal guru да видим там какво излиза.
Цитирай
#35

При мен си показва още от преди 2 месеца, докато се мъчих да подкарам volte. Телефона ми е модел 2016 и подържа 4CA, противно на малко по-горни мнения... че едва ли не, с бавни темпове надграждат модемите в моделите на Mi серията.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#36

Може и антената да няма достатъчно сила да се свърже с 4г+, защо го казвам.
Имам Moto G5s Plus и никога не ми е показвало 4г+, до един момент, в който бях спрял на светофар в студентски град.
От тогава редовно наблюдавам мрежата, но така и не се появи този +, с изключение на още 2-3 пъти пак в студентски град.
От един месец ползвам HTC U12+, и с него в 70% от времето съм на 4г+, като ползвам същата карта на Теленор, както и с Моторолата.
В работата има една стая, в която Моторолата губеше 4г, а сега с HTC-то имам 1-2-3 черти сигнал с 4г+.
Моето лично обяснение е, че Моторолката има по-слаба антена и не се закача за 4г+, което може би се случва и при вас, щом телефона ви го поддържа.
Цитирай
#37

Еи Ви на два скриина нагледно...         

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#38

(2019-01-13, 09:05:27)niksanvn написа:   Телефона ми е модел 2016 и подържа 4CA

Ти с редми телефон ли си?
Цитирай
#39

МалкУ мНе... Smile аз... само... защото останах с впечатление, че xiaomi тепърва ъпгрейдвали модемите си, а и, че не можело добре да ползва възможните честоти, а аз видях 120Mbps... може и да не съм разбрал правилно.. сори Smile

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#40

Според мен Ноте 5 няма 4G+. От 7 месеца правя тестове през мобилната мрежа на Виваком с него. Дори и да приемем, че го поддържа, без да изписва знака "+", никога не съм постигал скорост над 100 mpbs. Това за мен е достатъчен индикатор, че телефона няма поддръжка на 4g+/ LTE-A.

Да се надяваме в новите модели от Редми серията този пропуск да бъде оправен!


Цитирай
#41

Нито едно редми няма настройка за комбинация на различни бандове или т.н. interband carrier aggregation. Ми телефоните пък са с ограничени настройки за Европа. Специално Mi5s от всички поддържани честоти от телефона може да комбинира само 1800 и 2100.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • Miro2210, niksanvn
Цитирай
#42

Новият Редми Ноте 7 е първият модел от Редми серията, за който виждам в GSM Arena да пишат, че поддържа агрегация- LTE-A (3CA). Да се надяваме това да важи и за Европа: https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_7-9513.php


Цитирай
#43

(2019-01-14, 19:57:35)milenvn написа:  Новият Редми Ноте 7 е първият модел от Редми серията, за който виждам в GSM Arena да пишат, че поддържа агрегация- LTE-A (3CA). Да се надяваме това да важи и за Европа: https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_7-9513.php
Гсмарена не е достоверен източник на информация относно поддръжката на лте-а, поне не и в случая с xiaomi. Пример за Poco F1 пише LTE-A (4CA) Cat16 1024/150 Mbps реално е cat6 или 2CA за Индия и други места, където използват същите комбинации (а там ползват комбинация от TDD-LTE и FDD-LTE) и cat 4 за останалите места т.е. никаква агрегация. Пак казвам нито едно редми не поддържа комбинация от различни честоти, а само в една, което прави вероятността да се появи оператор с такъв вид агрегация тук в България невъзможно поне на този етап. При Mi телефоните се поддържат комбинации 1800/2100, 1800/800, като само Mix серията има и няколко в повече като 1800/2100/900.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • Miro2210
Цитирай
#44

Напълно възможно е в този ценови рейндж- 150 долара, просто да не остават излишни пари на производителя за такива екстри.


Цитирай
#45

(2019-01-14, 19:57:35)milenvn написа:  Новият Редми Ноте 7 е първият модел от Редми серията, за който виждам в GSM Arena да пишат, че поддържа агрегация- LTE-A (3CA). Да се надяваме това да важи и за Европа: https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_7-9513.php

И така, след пристигането на телефона може да довършим дискусията. Както и очаквах, телефона и в България поддържа агрегация и за първи път достигнах скорост от 123 Mpbs в мрежата на Виваком. Повече инфо в темата за лични впечатления от модела: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96216


Цитирай
#46

Това са скорости от един отдалечен квартал на Габрово

https://www.speedtest.net/my-result/a/4640578394
Цитирай
#47

Добре е, че все още имаш такива скорости на единична клетка, в София това отдавна е невъзможно Smile

Освен по-добрите скорости, на екрана на Ноте 7 изписва и 4G+, с което се превръща в първият телефон от Редми серията с такива възможности.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • amica
Цитирай
#48

Миналата седмица бях на гости в Обединеното кралство. На доста места имах 4G+, така че явно Ноте 5 го поддържа и е въпрос на мрежа. В България все още не съм виждал плюсче след 4G.[Изображение: a8f9aff8ba9874147f6af2202d9bec45.jpg]

П.П. Телефонът ми е глобална версия 4/64. Абонат съм на оранжевите.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на xatamoto за това мнение:
  • milenvn, sokkoban, suffer
Цитирай
#49

(2019-02-27, 16:29:38)xatamoto написа:  Миналата седмица бях на гости в Обединеното кралство. На доста места имах 4G+, така че явно Ноте 5 го поддържа и е въпрос на мрежа. В България все още не съм виждал плюсче след 4G.[Изображение: a8f9aff8ba9874147f6af2202d9bec45.jpg]

П.П. Телефонът ми е глобална версия 4/64. Абонат съм на оранжевите.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Вероятно агрегацията е била само на една честота. Ако подскажеш кой е бил тамошния оператор, на който си хванал агрегация може и да се познае горе долу защо? Даже вече мога да предположа, че е бил ЕЕ?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#50

Сети ли се да пуснеш някой и друг speed test?


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)