Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Качество и сила на звука при разговор
#26

(2018-08-08, 16:20:55)Marto.g написа:  Е не би ли трябвало да сме на равно, като няма gbl какво можем да направим? Какво излиза, че ползвам телефон, взет от теленор, но понеже вече не съм с тяхното несъществуващо csc за s9 ще съм почти постоянно назад? И ако има бъг не мога да си представя какво ще е?

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

CSC-то няма нищо общо с това дали ще имаш/нямаш VoLTE (не е като при 4G-то, което беше "скрито" преди да го пуснат официално в България).
Единствено от оператора зависи кои телефони ще са съвместими и по традиция Huawei си плащат техните устройства да бъдат ексклузивно с тази "екстра", а останалите чакат на опашката.
В скритите менюта имаше опция преди за HD Voice, но не знам кодовете дали важат за новите версии на Android и дали има начин да се активира VoLTE.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
Аксесоари
#27

Ами според мен по-скоро техниката на операторите е на huawei, защото мрежата с техните телефони е мноого добра, дори и извън градовете.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#28

Отговорът от Самсунг


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#29

(2018-08-15, 23:03:38)elena1945 написа:  Отговорът от Самсунг

VoLTE,имам от няколко дни s9+
Цитирай
#30

(2018-08-15, 10:45:44)Marto.g написа:  Ами според мен по-скоро техниката на операторите е на huawei, защото мрежата с техните телефони е мноого добра, дори и извън градовете.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

За Теленор мога да потвърдя на 100% че техниката им е на huawei. Виваком до колкото знам и те само А1 са на нокиа и тук там някой изостанал сименс и ериксон

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedkoff за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#31

Виваком са с Huawei за радиоборудването и Ericsson за core мрежата.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай
#32

Днес им писах да ми активират VoLTE от формата за запитвания в страницата на Теленор и само след 2-3 часа услугата ми беше активирана.
[Изображение: 13.jpg]

Ето и отговора от страна на Теленор, въпреки, че S9+ го няма в списъка с устройства услугата си работи перфектно. Вече пробвах няколко разговора с други VoLTE устройства:

[Изображение: 1.jpg]

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#33

И аз им писах днес, но получих друг отговор  Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   







Цитирай
#34
Big Grin 

   
И на мен ми отговориха по същия начин, но като рестартирах телефона ми се появи иконата.  Big Grin
Цитирай
#35

На мен от днес ми се появи на S9+ от Теленор без нищо да правя.  Cool
Цитирай
#36

От днес и аз имам VoLTE. Със S9+ работещ със съм карта от Теленор.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)