Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei изпревари Apple като №2 при смартфоните
#51

Е така ще кажат, какво друго да кажат... докато бяха номер 1 що не твърдяха същото...?!

Big Grin Big Grin

С по-висока стойност... а страшно трайни продукти, хич не са недоноси, това батерия на 1 година в телефон на samsung е жива трагедия. Каква стойност...

Ако говорим за стойност - предлагаме ви това, дето и миналта година, на по-висока стойност - да , това правят, ама не и обратното.

След S7 са абсолютно дъно с високи цени и малко по-малко пушека им взема да заминава...
[-] 1 потребител изказва благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
Аксесоари
#52

(2018-08-03, 12:37:51)galaxyhopper написа:  И без да сравнявам дисплеите, мога да ти кажа, че S9+ е по-добро устройство от redmi note 5. Същото важи и за S7 edge.
Както бях написал, идеята ми я схванахте за "балансираност". Не знам, защо трябва отново да се извеждат неща от контекста, да се интерпретират по съвсем различен начин и да се питат отделни неща. Или нещо не ти харесва мнението ми, защото е свързано със Самсунг за да четеш и цитираш отделни думи, изречения от цялата мисъл и да ги изкарваш по съвсем друг начин или бъркаш потребителите, на които отговаряш. То не само Huawei ти рекламират по телевизията с три камери постоянно, не само фейсбук, youtube, ами и служителите на големите вериги те съветват и препоръчват да си вземеш. Всъщност това изобщо не ми пречи, само засегнах, че е силен маркетингът.
Ще се повторя, съответно потретя (не помня вече колко пъти се наложи да обяснявам, защо написах предните постове) - отговорих какво представлява балансирано за мен устройство, без мотиви да се заяждам.
А за дисплеите, ако те интересува личното ми мнение - имам IPS и SAMOLED. Предпочитам втория и не бих се върнал на първия. Игрите, филмите и видеата ми харесват повече.

Именно колега ключовото тук е най-балансираното ЗА МЕН устройство ... защото това е субективността за която аз пък ти пиша ...колкото до текста, то той си е там, само, че контекста е различен поради субективизма и именно за което никой нищо, не вади от контекста, а само ти се подава другата гледна точка която да осмислиш и да разбереш защо ти пиша така ... Защо например забърках екраните? Ако разгледаш препоръчаните от мен модели и спецификации ще осъзнаеш нещо друго, което малко или много ще ти промени контекста от текста ... че S9+ е по-добро устройство от redmi note 5 също не е валидно твърдение, тъй като за такова твърдение се взимат предвид само определени фактори ... Реално всяко устройство има своите + и - които са уникални и според нашата гледна точка да са по по най, но винаги има гледна точка в която е обратното ... именно за което ти цитирам част от мнението да те насоча и за другата гледна точка ... да те накарам да не гледаш маркетинга и какво ти препоръчват от ляво и дясно а сам да мислиш и оцениш устройството без да сравняваш с друго ... по този начин няма по по най ... когато няма по по най осъзнаваш, че интерпретацията на контекста е друга и нюанса на сивото е друг спрямо когато го сравняваме с по по най ... Така виждаме отделните достойнства на дадено устройство и смело твърдя, че редми ноте 5 има такива които надминават 9+ многократно, както и обратното е валидно ... според едни нужди едното е по добро, според други другото ... Баланса също зависи от нуждите ...за едни нужди баланса е един за други друг ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#53

(2018-08-02, 22:50:27)donscot написа:  Xiaomi имат някои интересни предложения и не смятам, че са лоши, но да ги сравняваме с Huawei някак не върви според мен.

По-скоро не върви да сравняваме Huawei с Xiaomi...Пробвай Mi8 и е ще хвърлиш Мейта...
Не съм хващал по-добър Андроид телефон от Mi8, а съм ги пробвал всичките.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#54

(2018-08-03, 12:39:58)ivanov_km написа:  Самсунг ако не се лъжа първи вкараха edge дисплея в употре*а, променливата бленда на камерата пак си мисля, че са първите. ....

Едж е извит екран ... една друга марка изкара първа телефон с извит екран и отговора на сами беше galaxy round ама някак сбъркаха извивката ... и от там се почна кривене на къде ли не, само не и на където трябва (според мен) ... Е стигна се до първия екран на който му се казва кървд едж ... Въпросът малко се размива ежда ли е първи след като е следствие на кривенето на екраните или за първи се взима кривия екран като цяло? Променлива бленда има още нокия N93 (2006) като смартфон, а няколко години преди нея има модел на шарп който също е с променлива бленда ... Дори Samsung GC100 от 2012г е с променлива бленда на камерата ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#55

bodonance
Това е последния път, в който ти отговарям в тази тема. Наистина цитираш избирателно. Ако се върнеш на предните ми постове и ги прочетеш, ще видиш " И другото, за което знаех, че ще се измъкнеш за това субективно мнение, защото на всеки са му различни нуждите - еми, не е така точно. Защото, когато масово се казва, че няма жак, няма безжично зареждане и разни такива, колко е субективно? Май отиваме към обективното. И ако едно нещо е по-добро с някакъв процент спрямо друг телефон, то това е приемливо, ама когато го няма изобщо, к'во прайм? До което стигаме пак до балансираност. "
Така по-добре ли е обяснено от мен преди това? Гледам да съм максимално обективен, като съчетавам моето субективно към всички други субективни мнения и да стане обективно. Като субективното не го категоризирам според нуждите ми, а като отделен човек с отделно мислене, което гледа да е максимално обективно, не и субективно.
Може би, ако бях написал Huawei е най-балансиран според мен и масата хора, даже поста ми нямаше да има никакво значение и нямаше толкова много се изсмукват разни "неща от пръстите". Може би и някой плюс щях да получа..
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#56

(2018-08-03, 13:17:22)galaxyhopper написа:  bodonance
Това е последния път, в който ти отговарям в тази тема. Наистина цитираш избирателно. Ако се върнеш на предните ми постове и ги прочетеш, ще видиш " И другото, за което знаех, че ще се измъкнеш за това субективно мнение, защото на всеки са му различни нуждите - еми, не е така точно. Защото, когато масово се казва, че няма жак, няма безжично зареждане и разни такива, колко е субективно? Май отиваме към обективното. И ако едно нещо е по-добро с някакъв процент спрямо друг телефон, то това е приемливо, ама когато го няма изобщо, к'во прайм? До което стигаме пак до балансираност. "
Така по-добре ли е обяснено от мен преди това? Гледам да съм максимално обективен, като съчетавам моето субективно към всички други субективни мнения и да стане обективно. Като субективното не го категоризирам според нуждите ми, а като отделен човек с отделно мислене, което гледа да е максимално обективно, не и субективно.
Може би, ако бях написал Huawei е най-балансиран според мен и масата хора, даже поста ми нямаше да има никакво значение и нямаше толкова много се изсмукват разни "неща от пръстите". Може би и някой плюс щях да получа..

Прочети ми пак мненията ...изпразни си главата от предразсъдаци и убеждения и ги прочети пак ... Обективността е илюзия, всичко е според нуждите ни и гледната ни точка ... няма по добро, а е компромис с изискванията ни ... Погледни нещата от другия ъгъл ...
Цитирай
#57

Кое е по-хубаво, картина на Рембранд или на Пикасо?
[-] 1 потребител изказва благодарност на skiman за това мнение:
  • bodonance
Цитирай
#58

(2018-08-03, 13:43:12)skiman написа:  Кое е по-хубаво, картина на Рембранд или на Пикасо?

Именно колега...всяка е хубава сама по себе си и е важното да ни носи наслада докато я съзерцаваме ... Също не можем да кажем и кой е по добрия художник ...и двамата са добри и това е !
Цитирай
#59

Именно, темата е за това, че Хуавей изпревари Ебъл по продажби. Не по круши или домати, а по продажби. И фенчетата на сеймшит наскачаха като ужилени. Споко, и тоя бранд ще го задмине...по ПРОДАЖБИ! А щом едно нещо се купува, значи? Какво? ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на skiman за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#60

(2018-08-03, 11:03:24)bodonance написа:  До преди колко години сме мислели, че земята е плоска, до преди колко, че вселената се върти около нея? Виж новина от преди няколко месеца ... Какво и къде ще се открие утре и колко ще е старо? Не става въпрос за мерене, а за разбиране ... Да разбираш и осъзнаваш, че жълтурковците са от много време там и имат писмена история от много време (от 8600г. - на толкова са им най старите оцелели/намерени писмени източници) а ние преди 1300 години сме разчитали на византийски хронисти ... Да дали сме много на света, дали сме азбука на много народи също, но типично по нашенски загърбваме всичко старо, както и собствените си традиции ... нещото заради което жълтите заслужават уважение, независимо какви са днес и под какъв строй ...но това е друга тема ...контекста на това, е че не бива да бъдат подценявани ...

Абе византийски... А за историята, датираща хилядолетия преди Христа по какво съдим? Всъщност точно последвалите империи са унищожили немалко сведения за нас, представяйки по друг начин нещата. Ами по оставено наследство, понякога и писмено, макар и на камъни изсечено. Самият факт, че от цял свят се водят хроники най-вече за европейските цивилизации е сериозен или че се присвоява чужда история.

Не е ли типично по нашенски да се гледат все другите като голямото нещо, а ние като някаква пасмина?


(2018-08-03, 12:06:47)alisali1234 написа:  Не разбирам как изобщо може някой да си помисли и да подцени китайците. Самия факт, че продуктите на любимите на някои корейски и американски марки се произвеждат в Китай.....то почти всичко се произвежда там, това е мега-икономика и не знам кой идиот би тръгнал да подценява това, при положение, че и с ябълка на гърба знаеш, че държиш китаец. Факт. 

Huawei дръпнаха зверски нагоре и е факта е факт, без значение до колко се харесва и на кой.

А кой идиот не разбира, че Китай, Индонезия и подобни са използвани само и единствено заради безобразно ниското заплащане на труда. Те самите не са измислили нищо, научиха го бавно от аутсорсинг. В което лошо няма, не става дума за подценяване (още по-малко за харесване - харесването е за политиците и икономистите, не за потребителите), а за това какво ново са направили, а не направили по подобие. Пак казвам, че ако на този етап трябва да купувам телефон, то щеше да е китайски. Защото и Сони правят страхотни сензори, ама никога не са лидери във фотографията и видеото от мобилни устройства, пък масово първенците са с техни сензори.
Цитирай
#61

Дали причината е в ниското заплащане или в друго не мисля, че е чак от такова значение - факт е, че е мега икономика. Как, защо, ама как... факт е. Когато факта е факт няма какво да се извърта истината и да се търсят причини как и защо.

И в България заплатите са безобразно ниски, ама не виждам сме европейския Китай...
Цитирай
#62

То в България геги за овчари не можем да направим вече, какво остава за високи технологии. Тези статистики за пазарен дял, продажби, печалби хич не им вярвам защото по едно и също време не рядко излизат коренно различни данни.
Цитирай
#63

Прогнозите за догодина са, че Huawei ще измести Самсунг от първото място по продажби на смартфони. Затова допринася и бурното развитие на Xiaomi, които допълнително намаляват  дела на Самсунг на много пазари, а сега вече и в Европа: http://www.mobilebulgaria.com/news/43932...0%BD%D0%B8


Цитирай
#64

(2018-08-03, 14:08:21)alisali1234 написа:  Дали причината е в ниското заплащане или в друго не мисля, че е чак от такова значение - факт е, че е мега икономика. Как, защо, ама как... факт е. Когато факта е факт няма какво да се извърта истината и да се търсят причини как и защо.

И в България заплатите са безобразно ниски, ама не виждам сме европейския Китай...

Факт е, че със заплатата от нашата мизерна икономика си доста заможен в Китай. Както и че икономината не е мерило за качеството на живот. А трудът би следвало да го вдига, ама точно заради икономиката не го. Пък и аз не им коментирам икономиката, както и твърдя, че в един момент няма значение дали са копирачи ако продуктите им устройват потребителите.

Ние сме "европейският Китай" на аутсорсинга в сферата на услугите да ти кажа. И заплати, при нужната квалификация, се дават адски високи. Имаме потенциал и за друго, ама няма да го позволят, защото означава да живнат цели региони и да заживеят хората много по-добре.
Цитирай
#65

Поредната статия за Хуауей, в която фенбойове на други брандове остро атакуват написаното. Познати картинки, познати слогани. Корейските джуджета, най-големите джуджета на света. Кое ви дразни и не приемате? Че други хора, харесват друго ли? Или че някой има различно мнение от вашето, и най-важното, различен критерии за хубаво/качествено/лощо....
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • skiman
Цитирай
#66

@bodo, не, че не ме интересуват иновациите, то е ясно, че всяка година има нови иновации, та какво като Huawei, предлагат телефон с 3 камери, като по всички други показатели е зле освен това и батерията.
За мене Samsung е Mercedes-а при телефоните, защото те произвеждат всякакъв клас телефони, на различни цени, и всички ги знаят, и като чуеш за Samsung поне аз го свързвам с качество, да всички ще почнат да казват за Samsung Galaxy Note 7, и за бюджетните телефони, които забиват, но като ще даваш толкова пари, ще получиш и толкова, както, че и големите правят грешки, кой друг Samsung Galaxy Note, е дефектен, никой.
А Apple са Ferrari, защото произвеждат само скъпи продукти, и пак всеки ги знае, и марката се свързва с мощност, бързина, издражливост, качество, и висока цена, но като искаш нещо хубаво, ще плащаш.
Е при тези 2 марки, защо са ми другите и като знам, че са качествени, защо ми е да знам на кое място са по продажби, като всеки говори за тях, някои от тях мечтаят за тях, други след години ги имат, нямат дефекти, или да имат са рядко. Но нищо не ми пречи след години с тия марки, да си взема друга марка, защото тези вече са ми писнали, както и не ми пречи да се интересувам как се развиват другите марки, но след новата, ще знам, че тези 2 са тук и пак ще ги ползвам, та така, че не виждам проблем.
И не се хващайте за всяка дума, както и само ви давам пример, който за мене е така.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#67

D_coffee
Цитирай
#68

(2018-08-03, 15:27:30)hazART написа:  За мене Samsung е Mercedes-а при телефоните...
А Apple са Ferrari...

Съжалявам, но предпочитам :


Rolls Royce (LG G4 !)
Bugatti (LG V35)
Lamborghini (LG V30 S)
Bentley (LG V30)
Pagani (LG G7)
Koenigsegg (LG V40 )

Tooth Tooth
Цитирай
#69

(2018-08-03, 15:27:30)hazART написа:  @bodo, не, че не ме интересуват иновациите, то е ясно, че всяка година има нови иновации....
(2018-08-03, 07:30:49)hazART написа:  ...И какво ме интересува кой какви иновации има, като видя софтуера ..., и характеристиките, че някои липсват, веднага разбирам, че това не е моя телефон, ...

Да де ...разбирам те какво казваш ... Теб те интересуват точно определени неща ... знаеш какво искаш и не му пука за другите нововъведения най малкото защото не са ти важни ... Идеален пример си за това което говорих с колегата ... 

(2018-08-03, 15:27:30)hazART написа:  ... та какво като Huawei, предлагат телефон с 3 камери, като по всички други показатели е зле освен това и батерията.

Ами нищо не е като предлагат 3 камери ...на едни им харесва на други не ...всеки с вкуса си, но тук ще те позасека леко за "показателите" тъй като това е нещо което както по горе пиша може да е колкото +, толкова и - и е въпрос на гледна точка ... От моята такава освен 3те камери и батериите трябва да добавим и екрана, че сами се дънят напоследък в цветопредаването, че даже и ШИМ свалиха още честотата при 9ката и става зловещо да го гледаш дълго тоз екран ... Недай си боже решиш за VR  да го ползваш ... Трябва да вървят с аналгитици ... Ама това си е моята версия на нещата ... Фактите са, че устройствата си имат своя чар и фенове ...

(2018-08-03, 17:20:35)greensmoke7777 написа:  Rolls Royce (LG G4 !)
Bugatti (LG V35)
Lamborghini (LG V30 S)
Bentley (LG V30)
Pagani (LG G7)
Koenigsegg (LG V40 )

Tooth Tooth

И накрая само един модел на голф има повече продажби от всички изброени по горе ...
Цитирай
#70

(2018-08-03, 15:27:30)hazART написа:  А Apple са Ferrari, защото произвеждат само скъпи продукти, и пак всеки ги знае, и марката се свързва с мощност, бързина, издражливост, качество, и висока цена, но като искаш нещо хубаво, ще плащаш.
Buga Buga Buga

За това Apple стана първата компания, която се оценява на $1 трилион....Ама той света щял да свърши преди балъците.

*Видеото не се показва.
Цитирай
#71

(2018-08-03, 17:40:35)bodonance написа:  И накрая само един модел на голф има повече продажби от всички изброени по горе ...

Така е.
Не казвам,че Samsung са ужасни, напротив, но просто са най-продаваеми. Нищо повече.
Което означава ,че нито са иновативни, нито са по-добри устройствата им от на останалите водещи компании, нито нищо.
Просто са бест селъри, както в кулинарията-не черният хайвер е най-продаваем, а картофите и лука.
Самсунг са определено картофите на мобилния пазар, Huawei ще са лука, Apple-олиото. С една дума-става манджа!
LG вече е пък съвсем, съвсем друга категория устройства-трюфели Амедей с шампанско Асо Пика  Tooth


Сега сеиозно:
Не мисля,че като Huawei минат Самсунг това ще доведе до нещо добро.
Виждайки как всички надуват цените, какво мислите,че ще стане с китайците?
Ще намалят цените?
В никакъв случай.
И те ще започнат в един момент да се мислят за Богове и ще надуват здраво цените, както останалите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#72

(2018-08-03, 13:43:12)skiman написа:  Кое е по-хубаво, картина на Рембранд или на Пикасо?

Така и така изчетох 2 тона спам да се включа и аз............................
Как се псуват испански селянки?
- Пикасо да те рисува дано! Очите в гъза, ушите в носа..........

Huawei P 40 Pro    Angel
[-] 1 потребител изказва благодарност на doktorra за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#73

Интересна публикация. Какво ли ще се случи, ако сеймНоут модела, и другия 10 се окажат отхвърлени от потребителите заради монотонност и безидейност...гарнирани с нови премиумфен цени?


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#74

Надуват си цените и то здраво.
Разходи за производство на Note 8 - $369
Разходи за производство на iPhone 8 - $254
Разходи за производство на Mate 10 - $290
Смятам, че даже са завишени. Реално, едни 40-50 % крайният потребител плаща за вносители, търговци, дилъри и т.н.
Цитирай
#75

(2018-08-03, 14:50:47)fifth_root написа:  Факт е, че със заплатата от нашата мизерна икономика си доста заможен в Китай.

Това е доста остаряло схващане. Така беше преди години. Положението в Китай вече не същото. Китайците дръпнаха доста напред в последните години. Заплатите им са на равнището в София и по-високи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)