Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei изпревари Apple като №2 при смартфоните
#76

(2018-08-04, 11:45:57)anatol06 написа:  Това е доста остаряло схващане. Така беше преди години. Положението в Китай вече не същото. Китайците дръпнаха доста напред в последните години. Заплатите им са на равнището в София и по-високи.

Пак не ти се получи - съвсем наскоро бях свидетел на това.
Цитирай
Аксесоари
#77

(2018-08-02, 22:50:27)donscot написа:  Xiaomi имат някои интересни предложения и не смятам, че са лоши, но да ги сравняваме с Huawei някак не върви според мен. Освен, ако сравняването не е за дизайн, тогава нещата са субективни. А това за иновациите на китайците, ще ми се да напомня, че скоро излиза Kirin 980 на Huawei (който ще го има най-вероятно в Mate 20) и всички говорят за него и за потенциала, който ще има, че ще е по-мощен от звяра SD845, включително и с по-мощен GPU, близо път и половина спрямо Adreno 630, който върви със SD845. И това е само един малък пример... Та, какво говорихме за иновациите?

Не може да се отрече, че Huawei влагат милиарди в R&D. И силно дръпнаха, като затвориха цикъла при процесорите. Мисля, че не е далеч времето, когато ще почнат да правят и други собствени компоненти, най-малкото го имат като стратегия. Може би чакат да станат No.1 или пък производството на амоледи в Китай да дръпне още.. А може да искат, но централният план е друга компания да прави паметите, а трета дисплеите.  

Huawei заделя до $20 милиарда годишно за иновации

Разбира се, това е добре за тях, но не е добре за нас - колкото повече неща държи една компания, толкова повече е в позицията на монополист.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#78

(2018-08-05, 08:37:44)fifth_root написа:  Пак не ти се получи - съвсем наскоро бях свидетел на това.

Аз също.

Moжe би звyчи изнeнaдвaщo, нo ce oĸaзвa, чe дa пpoизвeждaш cтoĸи в Kитaй вcъщнocт нe e тoлĸoвa eвтинo. Kъм днeшнa дaтa paбoтнaтa pъĸa във втopaтa пo гoлeминa иĸoнoмиĸa в cвeтa e caмo c 4% пo-eвтинa oт тaзи в пъpвaтa – CAЩ, пoĸaзвaт изчиcлeниятa нa Охfоrd Есоnоmісѕ.

Πpичинaтa зa тoвa e, чe зaплaтитe в Kитaй pacтaт c пo-бъpзи тeмпoвe oт пpoдyĸтивнocттa. Зaeднo cъc cтaбилизиpaнeтo нa юaнa paзxoдитe зa пepcoнaл в aзиaтcĸaтa cтpaнa ca нapacнaли дpaмaтичнo в пocлeднитe мeceци.

Дългo вpeмe влacтитe в Πeĸин бяxa oбвинявaни в зaдъpжaнe нa вaлyтaтa cи нa ниcĸo нивo, зa дa cмитyлиpaт изнoca. Bъпpeĸи тoвa пoглeднaтo в пo-дългocpoчeн плaн пpeз пocлeднитe дeceтилeтия юaнът зaтвъpждaвa пoзициятa cи cпpямo щaтcĸия дoлap.



 
Цитирай
#79

Някакъв текст просто. Типично за теб да плямпаш нещо на контра. Ама фактът, че в Китай са доста ниски средните заплати си остава и то по-ниски дори от нашите. И това не го променят дори добрите им заплати в няколко града. Така че с теб - толкова.
Цитирай
#80

(2018-08-03, 07:30:49)hazART написа:  @elcerebro, искаш да ти кажа защо струва толкова пари, че не знаеш ли? Big Grin
И какво ме интересува кой какви иновации има, като видя софтуера на Huawei, и характеристиките, че някои липсват, веднага разбирам, че това не е моя телефон, ако става на въпрос, даже LG, SONY и HTC правят по-хубави телефони за мене, но така се случи, че като няма реклама и някой си правят опити, други не променят дизайна и става така, че на хората им писва и спират да ги купуват.

Интересно ми е като изкарат mate 20/mate 20 pro какво ще ти липсва. Да ще изтъкнеш че телефона е огромен с тоя 6.95 инча дисплей. Пръстов отпечатък под дисплея, wireless зареждане нова генерация за по бързо зареждане, прекалено мощен процесор 2.8 ghz без GPU Turbo с него на 3.0-3.1 ghz на 7 nm технология за по малка консумация на батерия, 8 гъби рам с 256гб ром, 3 камери подобрени, по добър AI, андройд 9.0, 4200mah батерия и още много други глезотии. Какво ще липсва в него според тебе.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#81

(2018-08-05, 12:16:48)fifth_root написа:  Някакъв текст просто. Типично за теб да плямпаш нещо на контра. Ама фактът, че в Китай са доста ниски средните заплати си остава и то по-ниски дори от нашите. И това не го променят дори добрите им заплати в няколко града. Така че с теб - толкова.

2016 средната заплата в китай беше $450 и техните имат растеж за разлика от нашите ... Сега не знам колко е а и не ми пука, защото се интересувам само от моята ... 
Тъста ми си дойде от Шангхай преди няколко месеца, та чувам средно месечно за града е повече средното наше годишно та ... май мина времето за $5-$8 месечно и купичка ориз, предвид, че от 1992г имат минимална заплата която към 2012 е била 1500 юана или $220. Ако работиш на пълен работен ден минимума е 1600 юана или $235 ...
Хвърли едно оченце тук ... Има го и китай https://profit.bg/klasatsii/mezhdunarodn...-po-sveta/
Гледам вече (статия от 2016) е $324 или тяхната минимална е по голяма от нашата минимална ...

(2018-08-05, 13:14:31)Gosho223 написа:  ...Какво ще липсва в него според тебе.

На едни ще им липсва нагризана ябълка на гърба, на други надписа SAMSUNG ... Винаги има нещо да липсва ... С всичко е така ...
Цитирай
#82

(2018-08-05, 13:17:09)bodonance написа:  2016 средната заплата в китай беше $450 и техните имат растеж за разлика от нашите ... Сега не знам колко е а и не ми пука, защото се интересувам само от моята ... 
Тъста ми си дойде от Шангхай преди няколко месеца, та чувам средно месечно за града е повече средното наше годишно та ... май мина времето за $5-$8 месечно и ку***** ориз, предвид, че от 1992г имат минимална заплата която към 2012 е била 1500 юана или $220. Ако работиш на пълен работен ден минимума е 1600 юана или $235 ...
Хвърли едно оченце тук ... Има го и китай https://profit.bg/klasatsii/mezhdunarodn...-po-sveta/
Гледам вече (статия от 2016) е $324 или тяхната минимална е по голяма от нашата минимална ...

Разбира се, че и да го спомена ще има някой, който няма да вдене: статистика какво е в няколкото им най-развити града е едно. А останалите? Нали знаеш: аз ям картофи, Пешо мръвки, средно ядем мусака. Да не говорим, че и така пак е абсурдно: голяма икономика, много производство, а стандарт на живот...

Източници на статистики много. Можем да си вадим всеки в негова полза, затова не съм го направил.
Цитирай
#83

(2018-08-05, 13:37:49)fifth_root написа:  Разбира се, че и да го спомена ще има някой, който няма да вдене: статистика какво е в няколкото им най-развити града е едно. А останалите? Нали знаеш: аз ям картофи, Пешо мръвки, средно ядем мусака. Да не говорим, че и така пак е абсурдно: голяма икономика, много производство, а стандарт на живот...

Източници на статистики много. Можем да си вадим всеки в негова полза, затова не съм го направил.

То така е и у нас ... факт е, че у нас близо 50% от населението взема минималната заплата, факт, е че тяхната е по голяма от нашата ... и изключвам големите им градове ... Според приятели, които са били и в по малките им населени места и НЕразвити региони, ако не са по добре, то са на нашето ниво а големите им градове са на светлинни години над нас ... Как и да го гледам от хора на които вярвам стигам до заключението, че са по ОК от нас ...
Цитирай
#84

Няма полза от разговора - мога да ти кажа същото. И нищо няма да следва. Но пък голямата работа откъм производство и развитие, а нивото на живот... Нещо не е както трябва. И това при положение, че у нас производство няма никакво почти, а там кипи.
Цитирай
#85

(2018-08-05, 14:48:57)fifth_root написа:  ... Нещо не е както трябва...

И там и тук кипи див капитализъм с разликата, че там е прикрит зад комунизъм, а тук зад демокрация ...
Цитирай
#86

(2018-08-05, 09:19:19)kayovas написа:  ...колкото повече неща държи една компания, толкова повече е в позицията на монополист.

Абсолютно съм съгласен, единствения негатив за нас потребителите. Съвсем до скоро така бяха и нещата при Intel и AMD, реално AMD не можеше да се конкурира с Intel и онези си правиха к'вото си искат, но с Ryzen на хоризонта, нещата се промениха малко...
Цитирай
#87

https://hicomm.bg/novini/huawei-izprevar...ienti.html
Цитирай
#88

Те ако ги сметнем по таблицата, Xiaomi, OPPO, Huawei общо, понеже за мен са едни и същи устройства - китайски, излиза, че китайците са 1-ви по продажби. Евала.

[Изображение: gartner-ww-smartphone-sales.png?1535706357847]
Цитирай
#89

Ако тази динамика се запази така и следващата година (повече от 3% спад за Самсунг и повече от 3% растеж за Хуавей), ще имаме нов лидер в класирането...
Цитирай
#90

В плановете на Huawei е заложено да минат Samsung през 2019. Дали ще стане не се знае, но предвид както се дънят Samsung напоследък и надуват цените, не е чудно да има разместване. Не харесвам Huawei, затова се надявам да станат първи. Ще отрезви корейците, а след 2-3 години много хора няма да харесват Huawei. Неминуемо всеки си повярва каро стигне върха и почват изцепките...

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#91

Зарибяват пазара  никски цени, и после... като другите! Кой не е правил така? Освен това всички ги интересува печалбата , а не в каква класация са попаднали! Ще мине малко време и... ще се окажа прав.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#92

Абсолютно.
Цитирай
#93

(2018-09-02, 08:25:02)pepy1 написа:  Зарибяват пазара  никски цени, и после... като другите! Кой не е правил така? Освен това всички ги интересува печалбата , а не в каква класация са попаднали! Ще мине малко време и... ще се окажа прав.

Е че те си почнаха така с P20 Pro още....актуалните цени (към момента) във виваком с най-ниската тарифа: P20 Pro - 1390лв, S9+ - 1600лв или иначе казано 210лв разлика. А догодина най-вероятно цената ще или изравнена или ще е по евтина с някакви си 20-30-50лв. Тоя филм съм го гледал.  Big Grin

ПП: А при най-високата тарифа дори S9+ е по евтин: S9+ 960лв, P20 Pro 1020лв. хахаха

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#94

Не знам, обаче вкъщи имаме Nexus 5X, LG G4 и Huawei P10 lite. Като става въпрос за производителност и живот на батерия P10 lite се представя в пъти по-добре. Явно това тяхно MUI ли се води, не е лошо. Даже сток Андроида на Nexus-a не успява да му помогне да се справя по-добре от Huawei. G4 пък е най-зле откъм производителност. Следващия ми тел може да е Huawei или Xiaomi, по възможност със сток Андроид.
Цитирай
#95

(2018-09-03, 10:58:02)donscot написа:  Не знам, обаче вкъщи имаме Nexus 5X, LG G4 и Huawei P10 lite. Като става въпрос за производителност и живот на батерия P10 lite се представя в пъти по-добре. Явно това тяхно MUI ли се води, не е лошо. Даже сток Андроида на Nexus-a не успява да му помогне да се справя по-добре от Huawei. G4 пък е най-зле откъм производителност. Следващия ми тел може да е Huawei или Xiaomi, по възможност със сток Андроид.

Точно G4 и Nexus 5X са супер тромави и по начало с кофти SoC.Това бяха едни от най-големите издънки на Qualcomm,заедно със SD810.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#96

Мда, ще се минава не Kirin Smile
Само камерите им ставаха...
Цитирай
#97

Когато Huawei си повярват и надуят много цените, ще се минава на следващия - в случая Xaiomi.
Аз все още помня как до преди едва година, година и половина се говореше с насмешка за марката, а сега вече не е така.. а промените тепърва предстоят. Винаги съм се кефел на брандове, които се хващат да се борят с големите.

За мен, Huawei започва от чистия Р10. Имах Р8 и Р9, и от двата не бях доволен, обаче Р10тката е първия телефон, от който съм като цяло доволен, имайки предвид, че го и купих за 800лв преди година и половина.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Цитирай
#98

(2018-09-02, 08:25:02)pepy1 написа:  Зарибяват пазара  никски цени, и после... 

Няма проблеми. Ние пък ще се възползваме. После... При другите които зарибяват

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#99

Ябълките с продължаващите растежа си цени ще се смъкват още надолу в класацията.Дано Самсунг не продължават да се надпреварват ценово с тях че и те ще ги последват надолу.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

За мен след iPhone 5 цената на продукта е много преувеличена... Не може един "китаец" в средния клас да докарва близки стойности като производителност, повече живот батерия и не чак толкова лоша камера като ги съпоставим с новите iPhone-и, а разликата в цената им да е толкова голяма. Ако трябва да дам пример - F1 vs iPhone Xs.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)