Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei изпревари Apple като №2 при смартфоните

Ако продължават да поддържат телефоните си по 5 години...Епъл няма да паднат скоро.
Цитирай
Аксесоари

Хората продължават да сравняват Android телефоните с iPhone само по хардуер. Да, ама повечето изобщо не включват "култа" към Apple в уравнението. Докато този култ го има независимо колко по-красиви/мощни и т.н. алтернативи на други марки има, феновете на Apple ще продължат да си защитават марката и да и купуват стоката. Повечето хора изобщо не се интересуват с коя версия на iOS са. Това важи с пълна сила и за Android. Всички в обкръжението ми (през последните 5 години) са с смартфони и на никой не му дреме с коя версия е. Стига им да работи и да няма проблем. Преди това само ентусиастите си купуваха смартфони и затова ъпдейтите бяха важни. С тях идваха и новите версии на вградените приложения, както и ключови нови функции в OS.
А и кой е номер 1 е много спорен въпрос. Android производителите имат и среден и нисък клас. За да е честно сравнението, според мен, трябва да се гледат само телефоните в еднакъв ценови клас или хардуерни характеристики.
Аз лично не понасям iOS. Всеки път псувам като каруцар, просто не схващам логиката на менютата, както и не понасям ограниченията на iOS. Но напълно разбирам, че има хори, на които това им е просто по мярка и уважавам избора им.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

Айде обаче това поддържане по 5 години да го уточним по-точно дали реално е било по 5 години за всичките си апарати, и другото което е как се държи с предпоследната и последната iOS iPhone 5S примерно. iPhone 4 с IOS7 беше отвратителен, да си го бяха оставили до 6 и да не го бяха съсипвали. Важи и за всички останали. С Актуалните версии и 6-ца се запъва , 6S вече е стандарт и нагоре. Да не говорим, че много от новостите, които представят последните iOS не са изобщо налични за по-старите модели, които сменят икони и версия, но не и сериозните промени, за които се иска и хардуер. И SDK-то там с новите възможности за ъпдейтнатите приложения, ама кел файда, като те вече лагват. На мой приятел 5S 16GB-та бая лагва като бразува клипчета из Youtube, примерно. Не е за умиране, но е факт.
Така, че не ми хвалете дългогидшна цифра ъпейти, а до кога са качествените, сериозни ъпдейти , които не събарят представянето, щото от 4 години ъпдейт, последните 2 са пълна деградация. А най-често, още с излизането на нов модел. Какво съвпадание... то при тия обстоятелства по-хубаво без ъпдейт.

Като при нашите Huawei-и, преди да ни пуснат 8-цата и в темата питаха "кога, кога?". Да пускат, ако няма да съборят живота на батерията, производителността и няма да лагва. Иначе е безсмилено. Така и стана - ъпдейт перфектен и смислен. Samsung A5 2016 от 5-ца получи 6-ца, после и 7-ца, но 7-цата... ми да беше останал на 6. В пъти по-голяма полза, ама в пъти.

Не са важни бройките години ъпдейт за спорта да си кажем "еди колко си години ъпдейти", а качеството им, до някаква степен и поносимостта на стария хардуер спрямо новите софтуерни възможности (при по-голям интервал от 2-3 години, сиреч 6,5S...).
[-] 2 потребители изказват благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • milenvn, venko1407
Цитирай

5г. поддръжка и никаква файда от цялата работа. iPhone 5S 2ри пореден ъпдейт за нищо не става. Само проблеми (iOS 11 и iOS12). Дрейна на батерията не искам да го коментирам защото е брутален фикс няма за сега. Бавно зареждане на телефона фикса излезе вчера и наистина за сега го оправи. Това за мен не е нормално и е далеч от някаква нормална поддръжка и ъпдейт "уж" към по добро. Последните дни съм изчел бая форуми за iPhone е навсякъде яко се за дрейн и бавно зареждане след iOS 11 без значение от апарата след 5S. Това не е нормално. Ползвам самсунг от доста години и никога съм нямал такива драми като с iShit-a Big Grin Мислех да им дам шанс с някой X модел ама рязко се отказах защото поддръжката и намесата им в апаратите е брутална и доста кофти спрямо потребителя.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

Аз това обяснявам. Не е важна продължителността, а качествата на стария апарат с нова OS. В почти всички резултата е лаг и дрейн. Имам достатъчно познати с ябълки 5-ци, 6-ци и т.н. и имам наблюдения. Дори 6 лагва вече. 6S нагоре е минимума, ако искаш нормална работа под последна/предпоследна версия на iOS (или последна с jail, ако държиш на това).
Цитирай

Те нарочно го правят така. 5s също ми лагваше, макар да го бях взел само за опити. Сега и щом 6 лагва, след година 6S и 7 също ще лагват, после 8 и така.
Цялата им схемичка ми е пределно ясна на тия със зомби феновете. Оосбено и като си спомня за този случай и бягам далеч от ябълката!

"Apple преследва специалиста, който без разрешение ремонтира лаптопите MacBook"

"B ĸлипa тoй c гoлeми пoдpoбнocти пoĸaзвa ĸaĸ дa ce paзĸpиe и peмoнтиpa пoвpeдa в дъннaтa плaтĸa нa МасВооk Аіr c пoмoщтa нa тинoл и мaлĸo пpoвoдниĸ c цeнa пoд $1. Cъщият тoзи peмoнт в cepвизитe нa Аррlе cтpyвa $750: пpи caмo eдин изгopял peзиcтop cepвизът изглeждa изxвъpля цялoтo дънo.Извecтнo e, чe зa дa зaтpyдни caмocтoятeлния peмoнт, Аррlе изпoлзвa нecтaндapтни зaĸpeпвaщи ĸoмпoнeнти, yниĸaлни винтoвe и oтвepтĸи, зaлeпя aĸyмyлaтopнитe бaтepии ĸъм ĸopпyca и дpyги пoдoбни. Зa дa cъxpaни ĸoнтpoлa въpxy инфpacтpyĸтypaтa нa peмoнтa нa cвoятa фиpмeнa тexниĸa и дa пpoдължaвa дa пoлyчaвa cвpъxпeчaлбa oт тoвa, Аррlе лoбиpa и блoĸиpa зaĸoнитe зa cвoбoдния peмoнт нa eлeĸтpoниĸaтa в CAЩ. Πo тoзи нaчин Аррlе зa paзлиĸa oт дpyгитe пpoизвoдитeли, cĸpивa дoĸyмeнтaциятa нa cвoитe ycтpoйcтвa. Cлyчaят c Лyиc пoĸaзвa, чe Аррlе внимaтeлнo cлeди ниĸoй дa нe пyблиĸyвa тaзи дoĸyмeнтaция и дa нe пpoпaгaндиpa вpeднитe идeи, чe тexниĸaтa нa Аррlе мoжe дa ce peмoнтиpa caмocтoятeлнo."

ФАШИЗЪМ В ДЕЙСТВИЕ !
Не онзи националсоциализъм на Хитлер, а чист корпоративизъм или по-накратко фашизъм!
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root, Герчев
Цитирай

Ехе не мога да повярвам...5 годишен телефон не му държи батерията и малко лагвал. Big Grin Защо не го сравните с Галакси С3 който е сто пъти по-бъгав от айфона.Изобщо като чуете, че някой айфон забива си представете нормална работа на андроид.Имам много познати и приятели с 5S и 6 които нямат никакви проблеми и работят бързо почти колкото 7цата....разликата е в няколко секудни при отваряне на приложенията.Да не говорим, че дори тези стари модели могат да поддържат 6-7 отворени приложения докато новите андроиди се провалят.Иначе по темата няма как Епъл да паднат защото хората си купуват и новите и старите им модели защото работят добре.Никой не би си купил Galaxy S6 в 2018, но Iphone 6S се купува още масово....
Цитирай

Даааа, странно е наистина да купиш нещо което е на амнайсе години, при положение че за 400 лева се взима китаец с 4000ма батерия който е по добър от 6s примерно. Не мога да определя такива хора, предполагам че имат някакви комплекси всъщност, или са жени които си мислят че ябълката ще им вдигне социалния статус у фейса ако си прави селфи с айфон....

Sent from my LM-G710
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • radotr, venko1407
Цитирай

(2018-10-11, 19:19:00)ivo98 написа:  Ехе не мога да повярвам...5 годишен телефон не му държи батерията и малко лагвал. Big Grin Защо не го сравните с Галакси С3 който е сто пъти по-бъгав от айфона.Изобщо като чуете, че някой айфон забива си представете нормална работа на андроид.Имам много познати и приятели с 5S и 6 които нямат никакви проблеми и работят бързо почти колкото 7цата....разликата е в няколко секудни при отваряне на приложенията.Да не говорим, че дори тези стари модели могат да поддържат 6-7 отворени приложения докато новите андроиди се провалят.Иначе по темата няма как Епъл да паднат защото хората си купуват и новите и старите им модели защото работят добре.Никой не би си купил Galaxy S6 в 2018, но Iphone 6S се купува още масово....

С 2 5ес съм и нямам проблеми с нищо от новата 12 иос, имам и 1 3г ес, които е с 6.1.6 иос! Той вече забива на някои по- нови приложения, но за интернет и чат приложения е упер! А Вие, дето само сте чували нещо от някой интерпретато спрете да повтаряте. Аз няма да Ви повярвам защото знам точно как стоят нещата. Ползвайте си "подобрите" Андроиди за по 200 лв. и ни оставете на мира.

времето е като парите - никога не стига
[-] 3 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Be happy, ivo98, martoo
Цитирай

Явно лага и влаченето и забиването не ти пречи. Ползвай си с кеф тогава и си мисли че ти работят добре устройствата които не могат да подкарат нищо съвременно реално. Хора имали всяко едно поколение айфон казват че в момента 6s е минимума за нормално работещ айфон, къде ще го сравняваме него с твоите 5s и 3g.
Цитирай

Айде сега, държали били по 6-7 отворени приложения. То с такъв фалшив "multitasking" в огромни кавички може и 50 приложения да държиш. Не заблуждавайте тенденциозно.

Разликата в отваряния на приложения била секунди? За 5 мин. успява те изнерви, там 10 сек., тук 5 сек., отвориш ли facebook пък сеира е огромен, Youtube-а лагва из клиповете... айде стига сте мазали очите.

Не твърдя, че не е нормално 5-годишен смартфон да лагва с последното издание на OS, но не е нормално да се хвали 5-годишна поддръжка, като последните 2 са довели само до грандиозен спад на производителността. То може и до iOS20 да го поддържат 5S, ама смисъла...?!

Как да го обясня по прост, народен език - като ще има ъпдейт, трябва или да подобрява работата, или поне да се не я з*сира, тогава смисъл НЯМА. Пак давам пример с бившия си Samsung, който получи от 5 - 6, после и 7, но 7-цата лично аз не броя. И не говорим за тежки приложения, face-а и целия multitask са стрела като го downgradne-неш до 6. Или се прави нарочно, или го правят през пръсти, но ъпдейти, дето ще ми карат телефона да лагва и да се чудя как да downgradе-вам по-добре въобще да не съществуват.

Пак с Huawei ще дам пример, да не ме обвинят във фенщина - имах преди години един техен модел, не се сещам като име кой беше, не беше P серията, но не беше нисък клас. Среден някъде, 720p екран преди 3-4 години бяха нормални. От Android 4.2 , с който работеше уникално и батерията беше бетон получи 4.4 OTA. Лаг, дрейн, цели glitch-ове из менютата, не можеш го позна...

За къв ч*п ми е такъв ъпдейт? По-добре да стои на 4.2 за вечни времена, отколкото да се обнови и да се прецака всичко.

Схванаха ли ми някои хора мисълта, или още се хващат на сламката от ябълковия сок за годините ъпдейти, половината от които некачестветни и водещи до деградация?
Цитирай

Ама недей да сравняваш ъпдейтите на IOS с тези на Андроид. Ето 6S го ъпдейтнаха от 9.0 до 12.0 и работи по-добре от всякога.Аз съм явно от глупавите според вас хора, но ще си купя използван 6S, но няма да дам 500 лв за андроид който след една година ще е забравен от бога.
Цитирай

Даде те това тука колегите все тръбят че искали нови верси на операционната система после реват. Аз имам все още MI 3, да не е с андроид 9 но миуи се ъпдейтва и най важното работи много добре, и съм сигурен че работи по-добре от самсунги, ай тояги и тем подобни на същите години че и от някои по нови. Та както се казва за прехвалената поддръжка а дано ама на дали.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай

(2018-10-12, 09:28:39)ivo98 написа:  Ама недей да сравняваш ъпдейтите на IOS с тези на Андроид. Ето 6S го ъпдейтнаха от 9.0 до 12.0 и работи по-добре от всякога.Аз съм явно от глупавите според вас хора, но ще си купя използван 6S, но няма да дам 500 лв за андроид който след една година ще е забравен от бога.
6S работи прилично добре, никой не е отричал. За 6 и особено 5S говорим. За 6S и аз, и още няколко колеги тук казахме, че това минимума комфортна работа от iPhone с последна iOS към момента, а най-сигурно и бюджетно - 7. Лично за мен след 7 е излишно даване на пари, а под него е риск ако не сега, то със следващата iOS вече и 6S да зацапа положението. Galaxy S7 (все седмици) също е най-доброто цена-качество, ако искаш Samsung и SAMOLED , но не искаш да изръсиш една камара пари, не искаш пък и да е прекалено outdated. Двете 7-ци, това е. Минимума при iPhone е 6S каквото и да говорим.

Останалото са компромиси.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)