Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Qin AI - телефон с бутони на Xiaomi
#1

Xiaomi представи на своята платформа за потребителско инвестиране Youpin (MIJIA) първия си телефон с бутони Qin1. Устройството е представено в две версии. Бaзoвaтa вepcия нa Qіn1 изпoлзвa пpoцecopa МеdіаТеk МТ6260А и e с 8 MB опepaтивнa пaмeт и 16 МВ флaш диcĸ. Toзи тeлeфoн мoжe дa paбoти caмo в 2G мpeжитe. Другата версия нa тeлeфoнa ce бaзиpa нa пpoцecopa Ѕрrеаdtrum ЅС9820Е и paзпoлaгa c 256 МВ RАМ, 512 МВ RОМ и имa cлoт зa mісrоЅD ĸapти пaмeт. Toзи тeлeфoн имa GРЅ мoдyл и пoддъpжa 4G и VоLТЕ. Устройството работи под управлението на операционната система Mocor 5 OS, базирана на Android. Наличен е и инфрачервен порт, благодарение на който телефонът може да се използва като дистанционно за телевизор и битовата техника.


 [Изображение: 3668a105f0effa2825fae70014514189-full.jpg]
Източник: >>>>>>>

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#2

За баба и дядо тези телефони може и да са си супер, напомня на GSM. Но това поколение баба и дядо ще си отиде и ще дойде другото, което вече няма да има проблем с по-модерни устройства. Просто ми е чудно за коя група хора се правят подобен тип устройства и по-конкретно: печелят ли от нея, защото приемам, че хора и нужди всякакви има.
Цитирай
#3

За работещи хора,за хора където телефона е свръзка с бизнес клиенти ,над 100 разговора дневно без зарядно в джоба или на бюрото.За хора в планината (без ток) , където не ти дреме ,че няма контакт.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • sapiora, Victormihov
Цитирай
#4

Съгласен, само че то има и смартфони за подобни нужди. Но те си знаят защо ги произвеждат. Ако аз трябва да ходя на място, където е рисковано откъм условия, то ще си взема такъв телефон, за да знам, че поне откъм пари няма да ме е яд ако нещо му се случи. Що се отнася до работа, то там нещата са дълги и широки - прашни среди, влажни среди, среда с висока температура и кой знае още какви.
Цитирай
#5

(2018-08-02, 19:46:09)fifth_root написа:   ….Просто ми е чудно за коя група хора се правят подобен тип устройства и по-конкретно: печелят ли от нея, защото приемам, че хора и нужди всякакви има.
Няма място за чудене, според производителите са събрани с 1000% повече от планираната сума. Поисканата инвестиция бе превишена 17 пъти,  а доставките започват на 15 септември.

 
Цитирай
#6

Именно,имам няколко служебни,единия S8, който като направя 20 разговора и го слагам да се зарежда.Едно време ни даваха нокийки ,сега смартфони.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Това са перфектните служебни телефони. Естествено, че при офис среда ще си със смартфон, но в производството за служебни телефони се дават от тези. С времето целевата група може и да намалее, но няма да изчезне напълно.
Цитирай
#8

Аз и за децата бих взела такъв. Нищо че повечето хора им дават смартфони още в детската градина...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#9

Основната функция на този телефон, който го отличава от  останалите е - "real-time voice translation"... 
Самият проект е насочен към това. Всичко останало е допълнение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на cinizam за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#10

(2018-08-02, 19:20:44)NoMaD написа:  Toзи тeлeфoн мoжe дa paбoти caмo в 2G мpeжитe...
Toзи тeлeфoн имa GРЅ мoдyл и пoддъpжa 4G и VоLТЕ...

Ъ? Това малко ме обърква!?  Unknw_mini

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#11

@NoMaD вече няколко такива новини публикува, не знам от къде ги копира или превежда, но явно не ги прочита впоследствие. Има и още няколко такива, с несвързани изречения.
Цитирай
#12

Момъка се бори за постове и рейтинг. Какво ви учудва?
[-] 1 потребител изказва благодарност на skiman за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#13

(2018-08-03, 09:17:40)xn3k написа:  Ъ? Това малко ме обърква!?  Unknw_mini

Какво има да те обърква?!? Телефона има две версии и първата е само 2G, а втората поддържа 4G и VoLTE (тази с по-приличните характеристики). Разбира се съвсем точно.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
[-] 1 потребител изказва благодарност на emski_vas за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#14

(2018-08-03, 10:25:31)alisali1234 написа:  @NoMaD вече няколко такива новини публикува, не знам от къде ги копира или превежда, но явно не ги прочита впоследствие. Има и още няколко такива, с несвързани изречения.
Отвори си Гугъл, пиши xiaomi , и виж последните статии преведени!Преди да пишете наизуст или да набеждавате някой, си проверявайте фактите.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

То не е обвинение, човека не е убил никой, че да обвинявам, просто казвам , че като копира или превежда е хубаво да прочете и коригира смилено текста, тази забележка я правих и в други 2 новини с подобни глупости.
Последната беше с някаква китайска марка дето нямала за цел да представя качествени продукти (вероятно текста е бил друг, но превода е изкарал това).
Същото го правят и в Kaldata - всяка втора новина в раздел "телефони" им звучи абсурдно.

Няма значение от къде е копирано или преведено, въпроса е да коригира смислено за да няма такива конфликти в текста. Нищо лошо не съм казал, сакън човек да не направи градивна забележка.
Цитирай
#16

Аз в тази публикация не виждам объркване и неясноти.

(2018-08-02, 19:20:44)NoMaD написа:  Устройството е представено в две версии. Бaзoвaтa вepcия нa Qіn1 изпoлзвa пpoцecopa МеdіаТеk МТ6260А и e с 8 MB опepaтивнa пaмeт и 16 МВ флaш диcĸ. Toзи тeлeфoн мoжe дa paбoти caмo в 2G мpeжитe. Другата версия нa тeлeфoнa ce бaзиpa нa пpoцecopa Ѕрrеаdtrum ЅС9820Е и paзпoлaгa c 256 МВ RАМ, 512 МВ RОМ и имa cлoт зa mісrоЅD ĸapти пaмeт. Toзи тeлeфoн имa GРЅ мoдyл и пoддъpжa 4G и VоLТЕ.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#17

Да, моя грешка, сори. Явно съм чел през ред, защото този с другата версия не съм го видял изобщо.  Blush

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#18

(2018-08-02, 19:46:09)fifth_root написа:  За баба и дядо тези телефони може и да са си супер, напомня на GSM. Но това поколение баба и дядо ще си отиде и ще дойде другото, което вече няма да има проблем с по-модерни устройства. Просто ми е чудно за коя група хора се правят подобен тип устройства и по-конкретно: печелят ли от нея, защото приемам, че хора и нужди всякакви има.

Телефоните с бутони се използват от много хора с намалено зрение или напълно слепи. Удобството, сигурността и бързината на работа с тях е важно и определящо нещо. Това е Андроид телефон, на него може да се инсталират говорещи програми и друг софтуер, като четец за книги, навигационни програми и други. Моля, който може да даде съвет как да стигна до Developer Options да напише. С натискане на ентър няколко пъти върху модел и на Build Number не се отварят. Предполагам че е някакъв код.
Благодаря предварително.
П. С. Ако ви е интересно след като успея да инсталирам софта, мога да направя едно видео.
[-] 5 потребители изказват благодарност на Kovachki за това мнение:
  • kayovas, kiroboks, sapiora, Wild bear, Герчев
Цитирай
#19

(2018-11-22, 23:03:09)Kovachki написа:  С помощта на Ве6и4 стигнах до Девелопър опшънс и с ADB команди инсталирах някои приложения. За ТВ и мултимедия телефончето е супер, има стерео възпроизвеждане и добри честотни характеристики. Но андроида е орязан много, чак не можах да повярвам. Функцията "Достъпност - Accessibility" е премахната, а от там се включва разрешението за екранните четци.
Моля, ако някой разбира от програмиране в андроид или има познати специалисти да ми пише. Ще платя за работата. Целта е тази функция да се възстанови, ако може с инсталационен *.apk файл.
Приятен ден на всички!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kovachki за това мнение:
  • kiroboks
Цитирай
#20

Xiaomi Qin AI 4G Unboxing & Review: 


 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)