Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Блокиране на Скрит/Private номер
#1

Въпрос с повишена трудност, момчета...
Как се предполага, че трябва да блокирам "Private number" (така ми го изписва на дисплея, на Английски ми е) на моят Nexus 5X?
Само да вметна, че преди време използвах приложения от Google Play Store и се получаваше, но явно след последния секюрити ъпдейт вече не действат така нещата. Явно ще да е от ъпдейта, не виждам как иначе преди ставаше, а сега не. Имал съм 2-3 приложения и всичките вече не стават. Тествах още 7-8 (че и платени), пак не стават. Пробвах и един метод описан в нета. Създавам контакт с името Private number и с телефонен номер Private number, запазвам го и после го прехвърлям към гласовата поща, но не става. Пробвах да пиша само Private number в секцията с името, пробвах да сменя и самото име на Restricted, пак не става... и всико това го правя през десктоп версията на google.com в секция контакти. Иначе казано, не намирам никакво решение на проблема и съм на косъм да сменя телефона преждевременно точно заради това.
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега, това наистина е въпрос с повишена трудност.
Като смениш телефона, как ще го блокираш, че ми стана интересно??? То няма ли и с другите модели да запецнеш?
Цитирай
#3

Намерих решение на проблема.
https://play.google.com/store/apps/detai...allblocker
С това приложение успявам да блокирам каквото си искам, скрити номера, да създам черен списък или пък списък само на тези номера/контакти които могат да ми звънят. Безплатно е, но аз си купих PRO версията за 1.50 мисля, че беше. Наистина удобно за онези които ги притесняват. Пробвано и работи. Когато ме набира скрит/непознат/private номер просто му дава заето, а аз мога и да изключа всякакъв вид нотификации при такова позвъняване и единствения начин по който разбираш, че някой скрит номер тогава те е търсил е да влезеш в call историята на самото приложение. Единствената особеност е, че приложението трябва да бъде зададено като дифолт app за блокиране и опциите от стандартното Google Phone приложение за блокиране изчезнаха. Супер удобно е, точно това което исках. Само където ми отне доста време да намеря такова читаво приложение...
Цитирай
#4

(2018-08-13, 16:58:24)donscot написа:  Намерих решение на проблема.
https://play.google.com/store/apps/detai...allblocker
С това приложение успявам да блокирам каквото си искам, скрити номера, да създам черен списък или пък списък само на тези номера/контакти които могат да ми звънят. Безплатно е, но аз си купих PRO версията за 1.50 мисля, че беше. Наистина удобно за онези които ги притесняват. Пробвано и работи. Когато ме набира скрит/непознат/private номер просто му дава заето, а аз мога и да изключа всякакъв вид нотификации при такова позвъняване и единствения начин по който разбираш, че някой скрит номер тогава те е търсил е да влезеш в call историята на самото приложение. Единствената особеност е, че приложението трябва да бъде зададено като дифолт app за блокиране и опциите от стандартното Google Phone приложение за блокиране изчезнаха. Супер удобно е, точно това което исках. Само където ми отне доста време да намеря такова читаво приложение...
Рутнат ли си? 

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#5

Не е необходимо приложение.
Има враден в телефона call blocker.

[Изображение: reject-call-android-1024x443.png]

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#6

Тцък, има, но работи само за конкретни номера. В смисъл знаеш номера който искаш да блокираш, въвеждаш го и действа, но к'во правим с онези които са "private" или както се водят още, скрит номер? За ползватели на Android One (като мен, Nexus-a умря, минах на Moto) единия от вариантите е както съм описал по-горе.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)