Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Max 2 - Заключен акаунт
#1

След ресет ми се заключи тел-а.
Изписва ми че акаунта е заключен. пиша си номера на акаунта в Mi грешен номер 
Пробвах да отключа с MiAccountUnlock-Tool ... miflash_unlock .... не става и не става 
дайте някаква идея ?
Miracle Thunder нещо не тръгва при мен .... 
Пробвах и с пайпас акаунт и там не стана
Пиша и правя нопва тема защото пробвах всичко
Цитирай
Аксесоари
#2

Това на Стейбълфорд ром?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Заключването изисква правилен ми акаунт. Проверете с GSM или мейл дали става, като първо се опитайте да се впишете в I.mi.com и използвайте „забравена парола„ при неуспех. За да получите смс код може да се наложи да поставите сим картата си в друг телефон
Цитирай
#4

Обикновено когато телефона е заключен към Mi акаунт /активирана е функцията Открий устройството/ ,  при първото стартиране след флашване или хард ресет , не иска името/телефонния номер , а паролата на акаунта, за да се отключи. Тъй че ако знаеш паролата , не би трябвало да имаш проблем. Да не си го купил заключен към някой акаунт? Ако не можеш да го отключиш и е с отключен буутлоудър, слагай някой къстъм ром, не на базата на MIUI, като Lineage например. Аз съм пробвал този вариант и става!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
[-] 1 потребител изказва благодарност на vi4444o за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#5

(2018-08-03, 09:48:40)vi4444o написа:  Обикновено когато телефона е заключен към Mi акаунт /активирана е функцията Открий устройството/ ,  при първото стартиране след флашване или хард ресет , не иска името/телфонния номер , а паролата на акаунта, за да се отключи. Тъй че ако знаеш паролата , не би трябвало да имаш проблем. Да не си го купил заключен към някой акаунт? Ако не можеш да го отключиш и е с отключен буутлоудър, слагай някой къстъм ром, не на базата на MIUI, като Lineage например. Аз съм пробвал този вариант и става!

А при условие на заключен буутлоудър.........не е добре положението. "beleg" - Дай все пак някаква история на телефона. Първи собственик ли си? Отключен ли му е буутлоудъра? Ако ми акаунта е твой, имаш ли опция за верифициране през и-мейл или само през телефонен номер? Колкото повече подробности - толкова по точни и ясни инструкции за справяне с проблема ще получиш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Angel1999 за това мнение:
  • lost in
Цитирай
#6

(2018-08-03, 12:58:38)Angel1999 написа:  А при условие на заключен буутлоудър.........не е добре положението. "beleg" -  Дай все пак някаква история на телефона. Първи собственик ли си? Отключен ли му е буутлоудъра? Ако ми акаунта е твой, имаш ли опция за верифициране през и-мейл или само през телефонен номер? Колкото повече подробности - толкова по точни и ясни инструкции за справяне с проблема ще получиш.

първи собственик естествено при положение че в БГ почти го нема тоя модел .... с голям зор си го намерих .... и става дума не за заключен буутлодър а акаунт написълк съм акаунт ... дори и след махане на сим картата пак иска акаунт незнам защо след като акаунта е по номера на телефона .... 
Но моя я грешката.....1во не схванах че иска парола на акаунта а мислях че иска да се напише акаунт номера ... после като се осетих ... грено съм въвел паролата ... така чеее се оправих но за напред няма да е лощо да има тема за заключен акаунт и буутлодър....макар че изгледах 1000 видеа как да се отключи акаунта не стана с нито еидн от посовените по горе.
Приложенията или изписват да се влезе в mi.com от там да се отключи акаунта дори и да го отключа от там пак не искаше. после пробвах и с байпас и пак не стана ... единствения вариант беше да се сетя и въведа истинската парола ... 
Но как излезна тая парола защо излезна и защо я искаше едн Господ знае.... след слагане на по стар ром изведнъж искаше парола на акаунт-а
отключих си го сложех сио друг ром и вече не иска .... 
Ровех се из нета но така и не разбрах например за тоя модел ... mi max 2 64gb-4gb .... kak се рутва и как да му слова друго рековери .... че неговото заводскоро рековери 3 е малоумно .....акоможе малко помощ
Цитирай
#7

Като отключиш бутлоудъра, флсшваш twrp 3.2.2 чрез фастбут!После ако искаш ром ,флсшваш през twrp.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Заключиш ли го към Mi акаунт /активираш функцията "открий устройството"/ , какъвто и ром да сложиш на базата на MIUI, винаги ще иска да вкараш паролата на акаунта, дори скрива част от юзер нейма или тел. номер- иска само паролата. Идеята е, ако е откраднат, дори да се преинсталира, хард ресетне - да не може да се използва!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)