Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoLTE при Българските оператори

(2019-03-14, 14:52:56)cinzano написа:  Моят е от емаг
И моят е от ЕМАГ.
Днес дойде .174 и при мен.
Цитирай
Аксесоари

    След последната актуализация, 178 от днес

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

Все си мисля, че това е от самия оператор иначе защо аз имам опцията от както си купих телефона а именно 24.05.2018/ ???
На Теленор съм.



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай

Определено оператора има значение, но все пак моя тел не е купен от мобилен оператор. Нямам теленорска карта под ръка за да видя, какво би се случило ако бях сложил такава веднага след като го купих, без каквито и да е актуализации....

П.С
При мен логото на волте все още го няма, та се чудя да пращам ли смс на вивакомците...

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

Моят е от Технополис...
Може да звъннеш на оператора и да попиташ Smile



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай

Някой беше написал, че след този ъп, волте се активира автоматично за абонатите на виваком, иначе смс-и пращах няколко пъти преди актуализацията и все дръвче.

Здравейте, услугата 4G Voice и/или WiFi Voice не може да бъде активирана. За повече информация посетете http://vivacom.bg/4gvoice

Еми туй то с виваком нъцки

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

(2019-03-17, 18:19:12)cinzano написа:  Някой беше написал, че след този ъп, волте се активира автоматично за абонатите на виваком, иначе смс-и пращах няколко пъти преди актуализацията и все дръвче.
Ако не става със смс звънкаш на 123 и ти го активират
Цитирай

И с обаждане не става, все още не ставало за това устройство, но когато било възможно ще се активира автоматично без обаждане или смс

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

Ъпдейтнах до 178 и автоматично се активира VoLte[Изображение: 3d4a5e970b9d57a659617771ff9f1657.jpg]

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Е това вече ми е загадка...

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

Трябва да си в 4g мрежа за да се появи логото. Както виждам си имаш отметка за активиране, значи ти е налично.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

На приятелка взех апарата от теленор. Волте си върви още от първият момент. В момента е с ъпдейт 164 и други няма получени за сега. През нейния телефон си актиривах волтето на моя понеже е друга марка и операторите уж казват, че я нямало услугата за нея. Вс стана с обаждане на 123 през п20 лайт. При виваком нещата са внпъти усложнени.



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

(2019-03-17, 18:42:45)cinzano написа:  И с обаждане не става, все още не ставало за това устройство, но когато било възможно ще се активира автоматично без обаждане или смс

Не може да не става. Аз като получих актуализацията пробвах със смс и не стана. След това звъннах на 123 и с 2 приказки пича ми го активира, получих смс че е активно рестартира го и тръгна.
Цитирай

(2019-03-17, 21:11:31)slavimilchev написа:  Не може да не става. Аз като получих актуализацията пробвах със смс и не стана. След това звъннах на 123 и с 2 приказки пича ми го активира, получих смс че е активно рестартира го и тръгна.
Е не стана, говорих, младежа каза, че не може, вариант е да лъжа за модела..

Явно зависи на кой консултант ще попаднеш. Пробвах пак и го активираха без оправдания

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

Уникални са вивакомци, опитах се да активирам услугата и за картата на жена ми, но уви пак ударих на камък, този път извинението беше, че номера се води на корпоративна група и мога да заявя промяна на каквото и да било само с смс, понеже името ми не фигурира в системата им. Иначе сложих моята карта(която също е на корпоративна група и вчера активираха волте за нея) в апарата на жена ми Самсунг J6, и на него няма ядове, волте си "върви"

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

(2019-03-19, 19:19:19)cinzano написа:  Уникални са вивакомци, опитах се да активирам услугата и за картата на жена ми, но уви пак ударих на камък, този път извинението беше, че номера се води на корпоративна група и мога да заявя промяна на каквото и да било само с смс, понеже името ми не фигурира в системата им. Иначе сложих моята карта(която също е на корпоративна група и вчера активираха волте за нея) в апарата на жена ми Самсунг J6, и на него няма ядове, волте си "върви"

Тръгна ли на huawei
Цитирай

Тръгна, без проблеми, само да се пребориш с адекватниците от кол центъра

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

(2019-03-20, 11:31:18)cinzano написа:  Тръгна, без проблеми, само да се пребориш с адекватниците от кол центъра

Така са там. Как е върви ли при теб. Аз съм доволен
Цитирай

То всъщност разбираш разликата когато разговаряш с абонат който също го има активирано, към момента не съм разбрал дали разговарям с такъв.

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

(2019-03-20, 13:22:39)cinzano написа:  То всъщност разбираш разликата когато разговаряш с абонат който също го има активирано, към момента не съм разбрал дали разговарям с такъв.

И аз получих .178 и VoLTE.
Може ли да се разбере дали другия абонат има услугата?
Цитирай

(2019-03-20, 13:22:39)cinzano написа:  То всъщност разбираш разликата когато разговаряш с абонат който също го има активирано, към момента не съм разбрал дали разговарям с такъв.

Усеща се разлията
Цитирай

(2019-03-20, 21:18:27)tsv_vatev написа:  И аз получих .178 и VoLTE.
Може ли да се разбере дали другия абонат има услугата?

На 100% след като попиташ, аз вече със сигурност разговарях с абонат който има активирано волте, и определено се усеща разлика най-вече в бързината на връзката

При теб автоматично ли се активира след ъпа или се наложи да звъниш на оператор. Активира разбирай да ти изпише до логото на оператора VoLTE, не просто да го имаш като опция в менюто.

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

(2019-03-21, 09:20:13)cinzano написа:  На 100% след като попиташ, аз вече със сигурност разговарях с абонат който има активирано волте, и определено се усеща разлика най-вече в бързината на връзката

При теб автоматично ли се активира след ъпа или се наложи да звъниш на оператор. Активира разбирай да ти изпише до логото на оператора VoLTE, не просто да го имаш като опция в менюто.
Автоматично
Цитирай

(2019-03-21, 20:37:40)tsv_vatev написа:  Автоматично

И двата апарата закупени от румънците, а при мен беше нужно обаждане и то не едно. Виваком яко с..е на потребителите си...

Сега видях, че са добавили модела на страницата си, като съвместимо с волте услугата устройство

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

P20 lite има ли опция за vowifi
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)