Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoLTE при Българските оператори
#1

Някой ползва ли вече услугата и какво Ви е впечатлението?
Цитирай
Аксесоари
#2

Доста по ясно се чува и качеството е доста по-добро, почти не забелязвам прекъсвания вече.

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
Цитирай
#3

Докато натиснеш абоната за набиране и вече чуваш свободния сигнал. Wink



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



[-] 1 потребител изказва благодарност на mom4ev за това мнение:
  • Bivola
Цитирай
#4
Photo 

Здравейте, някой има ли идея как да накарам да ми се появи функцията за volte в настройките, защото очевидно е скрита? Телефона е закупен от виваком.
Цитирай
#5

(2018-08-11, 09:30:09)slavimilchev написа:  Здравейте, някой има ли идея как да накарам да ми се появи функцията за volte в настройките, защото очевидно е скрита? Телефона е закупен от виваком.

Първото нещо, което трябва да направите, е да въведете този код във вашия телефон:

*#*#86583#*#* 

Натискате зелена слушалка и готово. След това потърсете в менюто Настройки- мобилни мрежи, опцията за VoLTE и се уверете, че е активна.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#6

(2018-08-11, 13:09:38)IoPetrov написа:  Първото нещо, което трябва да направите, е да въведете този код във вашия телефон:

*#*#86583#*#* 

Натискате зелена слушалка и готово. След това потърсете в менюто Настройки- мобилни мрежи, опцията за VoLTE и се уверете, че е активна.

При мен не става нищо като вкарам кода
Цитирай
#7

С последна актуализация ли е устройство?

 
Цитирай
#8

(2018-08-11, 14:04:37)NoMaD написа:  С последна актуализация ли е устройство?

Да последната е .
Цитирай
#9

Не става с 8.0.0.146(с432) съм
Цитирай
#10

Settings - Wireless & networks - Mobile network - VoLTE calls


Прикачени файлове
.png rm535xroCmLpm4yLKAGly65Q.png Размер: 45.46 KB  Сваляния: 344

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#11

не се показва


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#12

Няма ли друг код?
Цитирай
#13

Това е кода за активиране/деактивиране на опцията. Явно при теб е друг проблема. Обади се на оператора си и попитай дали е активирана услугата за устройство ти.

 
Цитирай
#14

При мен когато въведа кода и изпише, че е Деактивирано, тогава ми се появява менюто за ръчно активирне. Но и тогава нищо не се случва, когато го активирам ръчно.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#15

При мен се активира само, не знам какви са тия кодове..

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
Цитирай
#16

На huawei p20 lite и карта към telenor, се активира автоматично от оператора... Късметлии Wink

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#17

(2018-08-12, 09:43:08)sisozhekov написа:  При мен се активира само, не знам какви са тия кодове..
Няма ядове, след като телефона ти е в списъка на устройствата поддържащи въпросната опция от самия оператор. Явно при другите просто не така.

 
Цитирай
#18

Предполагам,че А1 я нямат тази функция?

The Truth is out there.
Цитирай
#19

Засега все още не я предлагат услугата, но нищо не пречи да отправиш запитване до колцентъра.

 
Цитирай
#20

Между различни оператори става ли разговор през VoLTE?

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

Между тези оператори, които предлагат въпросната услуга - да.

 
Цитирай
#22

(2018-08-12, 09:51:39)niksanvn написа:  На huawei p20 lite и карта към telenor, се активира автоматично от оператора... Късметлии Wink

Не е точно така. Аз съм на Теленор с  8.0.0.146(с432) съм, въведох и кода, от настройките опцията ми е активирана..., но не ми го изписва. Утре ще се обадя на кол центъра им, за да видя къде е проблема.
Ето инфо от сайта на Оператора:
Цитат:Теленор въвежда тестово технологията за пренос на глас Voice over LTE (VoLTE) и избрани клиенти на оператора са първите в страната, които ще се възползват от по-добрия звук и отлично качество на връзката при гласови обаждания през 4G мрежа.
Благодарение на VoLTE първоначалното време за свързване между потребители, които ползват технологията, е по-кратко от това в 2G и 3G мрежа. Разговорите са с HD качество и клиентите продължават да използват 4G мобилен интернет без прекъсване на връзката.
Технологията вече е налична тестово за избрани на произволен принцип частни и бизнес клиенти на оператора, които разполагат с мобилни устройства, поддържащи VoLTE, имат абонаментен план с 4G достъп и се намират в зона на покритие на 4G мрежата на Теленор. Разговори с VoLTE качество са възможни само ако и двете страни ползват технологията. Обажданията се таксуват съгласно ползвания план и не черпят от наличните MB мобилен интернет.
И аз да се похваля [Изображение: 41e94724797314dab6da20d0b413a65c.jpg]

HUAWEI P20 LITE BLUE - POCO X3 PRO/HUAWEI WATCH GT2 46mm/HUAWEI GT3 Pro 46mm 
Цитирай
#23

При включено Волте от менюто и с позвъняване на 123 за Теленор нещата се получиха за 30сек. Звука определено е по добър , по бързо набира . При провеждане на разговор с друг апарата който има Волте буквално си държах телефона на 20см от ухото, страшно силен и чист звук .
Сега обаче имам друг проблем . На едното P20lite менюто си го имаше активно и само го пуснах и се обадих на оператора . Имам и друг такъв апарата обаче при него менюто не е активно . При въвеждането на кога след изписването на последната * от него той просто изчезва нямам възможност да натисна слушалката . Някакви идеи за решение . С последната версия е апарата мисля че е 432

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#24

(2018-09-24, 08:58:44)hapi6 написа:  При включено Волте от менюто и с позвъняване на 123 за Теленор нещата се получиха за 30сек. Звука определено е по добър , по бързо набира . При провеждане на разговор с друг апарата който има Волте буквално си държах телефона на 20см от ухото, страшно силен и чист звук .
Сега обаче имам друг проблем . На едното P20lite менюто си го имаше активно и само го пуснах и се обадих на оператора . Имам и друг такъв апарата обаче при него менюто не е активно . При въвеждането на кога след изписването на последната * от него той просто изчезва нямам възможност да натисна слушалката . Някакви идеи за решение . С последната версия е апарата мисля че е 432

С последна версия на софтуера ли е?

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
Цитирай
#25

Да последната е с432



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)