Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoLTE при Българските оператори
#51

В такъв случай нямаш настройкте в модема за европейското voLTE.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
Аксесоари
#52

Какви са те?
Цитирай
#53

По региони са и си зависи от производителя дали ги е добавил и за къде, и аз нямах на oneplus-a, но там има начаин да се добавят и променят. За Huawei не знам как стоят нещата.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#54

При мен на Huawei P20 lite, след последния ъпдейт услугата не работи. Преди това работеше прекрасно. Активирана е от менюто на телефона, но не работи. Теленор казаха, че от тяхна страна няма проблем. Някакви идеи на какво може да се дължи и как да се оправи?

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#55

Пак опираме до настройките в модема, нещо са променили за това е спряло да работи, най лесно е да си върнеш старата версия

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • danchostz
Цитирай
#56

(2019-01-01, 17:57:33)Legend написа:  Пак опираме до настройките в модема, нещо са променили за това е спряло да работи, най лесно е да си върнеш старата версия
А някакво леко обяснение как да си върна предишната версия?

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#57

Здравейте, някой да е получил смс от виваком за активирано volte?
Цитирай
#58

Каква е тази мания по тази услуга? Нали и отсрещното устройство трябва даго поддържа, за да е налице voice over lte?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#59

(2019-01-25, 18:31:11)gurcayy написа:  Каква е тази мания по тази услуга? Нали и отсрещното устройство трябва даго поддържа, за да е налице voice over lte?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Не е така. Ако на твоето устройство е активна, ще я използваш без значение от другото. Предимствата са ясни - по-високо качество, по-бързо свързване, апаратът не преминава към друга мрежа и използва LTE, не се влошава интернет връзката. Единствено е необходимо отсрещното да има VoLTE за още по-добро качество. Разбира се, изпълнението на Виваком компрометира всички предимства и си е повече в ущърб. Теленор са се справили много по-професионално.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • gurcayy
Цитирай
#60

(2019-01-25, 17:17:23)slavimilchev написа:  Здравейте, някой да е получил смс от виваком за активирано volte?
Днес получих СМС :" ..Вашата 4G voice услуга е активирана.Моля изтеглете последната софт. версия............."
Цитирай
#61

(2019-01-28, 16:11:58)tsv_vatev написа:  Днес получих СМС :" ..Вашата 4G voice услуга е активирана.Моля изтеглете последната софт. версия............."
Тоест пусната е за всички вече ли?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#62

(2019-01-28, 16:16:55)Гeoрги написа:  Тоест пусната е за всички вече ли?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Не знам.
Пуснах СМС START до 1701 , но получих че не може да изпълнят заявката-да опитам пак?
Цитирай
#63

(2019-01-28, 16:57:27)tsv_vatev написа:  Не знам.
Пуснах СМС START до 1701 , но получих че не може да изпълнят заявката-да опитам пак?
Нали пишеш, че ти си получил актиеационен СМС, пък после, че не може да се активира след твоя заявка. Последно как е?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#64

(2019-01-28, 18:20:34)Гeoрги написа:  Нали пишеш, че ти си получил актиеационен СМС, пък после, че не може да се активира след твоя заявка. Последно как е?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Ето това получих-и после отговора на моят СМС до 1701 за активиране


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#65

(2019-01-28, 22:02:54)tsv_vatev написа:  Ето това получих-и после отговора на моят СМС до 1701 за активиране
С какъв апарат си?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#66

(2019-01-28, 22:20:07)Гeoрги написа:  С какъв апарат си?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Не е ли видно-пиша в секцията за П20 лайт
[-] 1 потребител изказва благодарност на tsv_vatev за това мнение:
  • Гeoрги
Цитирай
#67

И аз получих същия смс но нищо, просто нямаме опцията в настройките за мрежата


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#68

(2019-01-28, 16:11:58)tsv_vatev написа:  Днес получих СМС :" ..Вашата 4G voice услуга е активирана.Моля изтеглете последната софт. версия............."

И аз получих вчера, картата е служебна и бях пускал смс още като стартираха пилотно услугата. Рестартирах телефона 1 мин след смс-а и след това се появи VoLTE, изтествах го с колега, на който също се появи и бачка както трябва.


[Изображение: 2d40b405a89f14817af265bda2cfca82.jpg][Изображение: 7069ce4b6de9a996eecd78e515c123a3.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#69

(2019-01-28, 22:55:25)tsv_vatev написа:  Не е ли видно-пиша в секцията за П20 лайт
О, извинявай, разглеждах форума през Тапаталк и въобще не видях раздела...

Да, услугата вече е активна за P20 Lite и е въпрос на време да стане активна за всички, както пише и в СМС-а необходима е последната версия на софтуера. А това, че ти връща грешка, когато се опиташ да пратиш актиеационен СМС, е поради неразбирателство в системата на Виваком, тъй като все още не всичко е донастроено, но не пречи, услугата си в активна за твоята карта. Скоро би трябвало функцията и да стане активна за апарата.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#70

Mtel поддържат ли Volte?
Цитирай
#71

(2019-01-30, 15:33:24)lip6eqt написа:  Mtel поддържат ли Volte?

Не. Няма и изгледи скоро да го въвеждат. Не знаете ли, че те се държат ретроградно на пазара, въвеждат всичко с огромно закъснение. Ако зависеше от тях, още да си използваме 3G мрежите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • HTC Explorer
Цитирай
#72

Здравейте имам проблем от няколко дни се опитвам да активирам VOLTE, но бе успех. Услугата ми е активирана и чрез смс и проверено при разговор с оператор. Версията на телефона е ANE-LX1 8.0.0.168(432), но така и не се появи функцията за активиране в менюто. Някакви идеи от какво може да е ?

Huawei P40 PRO 256 GB 5G | Huawei P20 LiteSamsung Galaxy S7 G935F 32 GB Silver | Samsung Galaxy S6 G925 128 GB Edge | Samsung Galaxy S4 I9500 16 GB | Samsung Galaxy I9000
Цитирай
#73

(2019-02-06, 14:02:28)Sbodurov написа:  Здравейте имам проблем от няколко дни се опитвам да активирам VOLTE, но бе успех. Услугата ми е активирана и чрез смс и проверено при разговор с оператор. Версията на телефона е ANE-LX1 8.0.0.168(432), но така и не се появи функцията за активиране в менюто. Някакви идеи от какво може да е ?

Според мен се активира функцията от оператора но виваком се правят на пут*и и не я активират или не знаят как да я активира. Защото като сложа теленорска карта си се появява.
Цитирай
#74

(2019-02-06, 14:23:44)slavimilchev написа:  Според мен се активира функцията от оператора но виваком се правят на пут*и и не я активират или не знаят как да я активира. Защото като сложа теленорска карта си се появява.
Има нещо вярно, защото ми казват, че версията ми трябвало да бъде LX2 или L21 ли не разбрах и за това не ми показвало функцията. А аз им казвам,че устройството е закупено от тях и  е с последна версия на операционната, и че това което те ми казват е по скоро разновидност на телефона.

Huawei P40 PRO 256 GB 5G | Huawei P20 LiteSamsung Galaxy S7 G935F 32 GB Silver | Samsung Galaxy S6 G925 128 GB Edge | Samsung Galaxy S4 I9500 16 GB | Samsung Galaxy I9000
Цитирай
#75

Днес, звъннах на 123 и казах, че съм купил Huawei p20 /уж де, аз съм с покофоне/, но не мога да активирам Volte и че току що съм сложил картата в новия телефон и съм с последната софтуерна версия. Казаха ми , че системата им не вижда хуавея и активирането ставало автоматично и те нищо не можело да направят. Голямо беше учудването ми /защото по принцип гледат да те разкарат, а сега такова внимание/, когато ми звъннаха след 1 час от 123 и ми казаха, че все още не виждат новия телефон в системата.

П.П. Става въпрос за Виваком.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)