Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi8 - липса на face recognition
#1

Здравейте, поръчах Mi8 от Mi Global преди 2 седмици, уж казаха, че е с Глобален Ром, а се оказа, че май не е, а някакъв гаражен.
И ъпдейти уж няма.

Хубавото е, че е с отключен боотлоадер.

Как да му сложа Глобален Ром със всички езици и да си има лицево разпознаване?
Miui 10 Глобален вече има ли? И как да го инсталирам?
Да не бъгна нещо самоSmile

Благодаря ви.
Аксесоари
#2

Смени региона,да не е България.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
#3

На Ноте 5 сложих регион Русия и дори там се появи лицево отключване, хаха! Отделно и приложението за темите дойде.

Виж в настройки точната версия на рома и я напиши тук, да видим какво са ти пратили.


#4

Миуи 10 стабилен след 1-2 месеца поне. Има нормален Глобал стейбъл

http://en.miui.com/thread-3369398-1-1.html
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
#5

Амиииии... не исках да го споменавам, защото ще ме наречете "луд", но вчера продадох телефона.
Никога не съм ползвал лицево разпознаване, не ползвам защити.
Но човека ми се обади и ми каза, че не намира лицево разпознаване в настройките и тогава си спомних, че може би има някаква връзка, че може би е "гаражен" ром.
Казах му като цяло да го преинсталира и всичко ще е наред, но той не знае как, то и аз не знамSmile
Та малко сконфузно, ама...такъв е животаSmile
#6

Може и да не е гаражен ром, просто трябва да смени региона. Кажи му първо това да пробва и да ти прати версията на рома.


#7

на кой регион да го сложи?
#8

На Русия.

Всъщност сега виждам, че за Ми 8 регионите където работи лицевото разпознаване са: Сингапур, Индия, Индонезия, Малайзия, Хонконг и Тайван. Така че да пробва с някой от тези също.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Victormihov
#9

Благодаря много Милене, номер 1 си както винаги.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn
#10

(2018-08-03, 14:14:09)Victormihov написа:  Благодаря много Милене, номер 1 си както винаги.

Хаха, няма проблеми, знаеш  Storstark


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Victormihov
#11

Кой телефон продаде, този който взе за вас или друга бройка, ако е този за вас наистина си луд. Може поне да напишеш след времето в което го ползва какво ти хареса и какво не. В темата за впечатления разбира се.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
#12

Този който е за мен-да.
Продадох го, не защото намерих някой минус, а защото обичам експерименти.
Пък и ми дадоха добра цена за него.
Колкото до впечатления има цяла тема за него и съм написал не само малко ревю, ами и съм добавил доста снимки.
Впечатленията които съм се написал, не са се променили, те са абсолютно същите и накратко, ако искаш най-якият Андроид флагман без предрасъдаци- взимай Mi8. (Имах Note8 и се оттървах от него с такъв кеф, че като го продадох получих душеввен оргазъм, а го продадох на безценица, от там си прави сметка Smile )

Смяната на региона, наистина оправи положението.
Сега въпроса е друг- той казва, че всичко е ок и вече е доволен, но да питам за мен си, да речем, че рома е "гаражен" след 2 месеца ще получи ли ъпдейт до miui 10 или трябва да се инжектира рома ръчно (боотлоадера е отключен).
#13

Гаражните ромове нямат ъпдейти. Ако може да ти продиктува буквите след версията на MIUI ще ти кажем какъв е рома.
Щом е отключен може да са му сложили xiaomi.еу, който си има ота
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
#14

(2018-08-03, 18:53:04)Victormihov написа:  Смяната на региона, наистина оправи положението.

Както се и очакваше  Smile

За рома- да види какви са точно цифрите и да ти ги прати.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Victormihov
#15

(2018-08-03, 18:53:04)Victormihov написа:  Този който е за мен-да.
Продадох го, не защото намерих някой минус, а защото обичам експерименти

А камерата беше с два минуса!  Егати флагманското качество на китаец Tooth
#16

Камерата си му е много добра дори.
На Ноут 8 снимките излизаха размазани.
И да супер флагман е, можеш да се смееш до утре.

Аз не купувам или продавам телефоните защото не ми харесват, а защото това ми е хоби да ги сменям през 2 дена.
Телефона освен липса на водоустойчивост няма никакъв минус...Самсунг не могат да му стъпят на малкият пръст... още като качих обявата и получих обаждане бартер за s8+...естествено не се съгласих, после ми предложиха и пари- но го отсвирих.
Познавам от близо S8+ .... за жалостSad
Хейтъри винаги ще има- лошото е, че не са ползвали флагмани на тази марка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn
#17

Никой не ви е виновен, че поръчвате от гаражи. Smile
#18

Прав си, Mi Global е най-големият ГАРАЖ.
Благодаря ви на тези които помогнаха.
Темата е за ключ.
#19

@airbis не знам защо толкова хейтиш телефона? Струва ми се, че избивяш някакви комплекси и те е яд, че правят същите телефони, като твоите кумири Самсунг, само че на двойно по-ниска цена. Еми сори, това е реалността. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 4 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • milenvn, pi4a7a, todesto, Victormihov
#20

(2018-08-04, 07:59:10)nowhere написа:  @airbis не знам защо толкова хейтиш телефона? Струва ми се, че избивяш някакви комплекси и те е яд, че правят същите телефони, като твоите кумири Самсунг, само че на двойно по-ниска цена. Еми сори, това е реалността. Smile

Не робувам на марки. Нале знаеш, според цената и качеството. Посредсвена камера, ниска резолюция на екран, липса на екстри и така цената пада. Smile
#21

Темата е за ключ.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)