Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia е в класацията на 10-те смартфона с най-голям ръст на продажбите
#1

Cпopeд инфopмaцията на Counterpoint Research, пpoдaжбитe нa Nоkіа само за една година са нapacнaли cъc 782%. Тoлĸoвa гoлям ръст в продажбите се дължи нa тoвa, чe бpaндът Nоkіа ce зaвъpнa нa пaзapa cъвceм нacĸopo - cлeд дългo oтcъcтвиe. Bъпpeĸи тoвa, зaвpъщaнeтo нa Nоkіа мoжe дa ce нapeчe ycпeшнo и дopи тpиyмфaлнo. Зa ĸpaтĸoтo вpeмe oт нaчaлoтo нa пpoизвoдcтвoтo нa cмapтфoнитe Nоkіа, ĸoмпaниятa НМD Glоbаl ycпя дa извoювa 1% oт глoбaлния пaзap. Toвa дaдe възмoжнocт нa ĸoмпaниятa дa влeзe в ĸлacaциятa нa дeceттe нaй-ycпeшни пpoизвoдитeли нa cмapтфoни пo oтнoшeниe pъcтa нa пpoдaжбитe.

   
 [Изображение: 3459b6537481411a9e008190abe4a20f-full.png] 

 Източник: >>>>>>>

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Новината е написана супер изопачено. Не виждам нищо успешно, камо ли пък триумфално  Smile  Такива думи няма и в оригиналната статия!

Вече 2 години HMD Global продава китайски смартфони, сглобявани във Фокскон под лицензираното име "Нокиа". Нямаше очакваната еуфория, нито фанфари. Просто поредния производител, едва влязал на 9-то място в класацията за продажби в света. Може и да мръдне 1-2 позиции нагоре или надолу и дотам. Няма потенциал, нито перспектива за каквото и да е повече.


Цитирай
#3

@milenvn излез от света на Xiaomi, и виж, че има и други производители, чак пък толкова фенство вече е дразнещо, има време, може и те да се издигнат, или не е ли Xiaomi, не стават, или Huawei. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Никакво фенство няма, тук говорим за факти. Ще ти припомня тази тема след една година. Дай прогноза как ще се развият Нокиа следващата една година, да те видим Smile


Цитирай
#5

Какво има да ти давам, казах, че може да се издигнат, което не значи, че ще се издигнат, но ще представят телефон с много камери, та ако там стане нещо, ще е добре. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

Разбрах. Не смееш да се ангажираш с прогноза, да не би да не се сбъдне Big Grin

Аз пък се ангажирам. Остават си един от многото "малки" производители, без съществено влияние на смартфон пазара.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • one665
Цитирай
#7

Какво ме интересува толкова Nokia, че да се ангажирам, нито ме интересува дали ще се сбъдне, ако се сбъдне добре за нас, ако не, те си знаят, това за тебе на живот и смърт ли е?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Успех или не на пазара са и бих казал по успешно от времето на Microsoft. Само времето ще покаже колко добре ще се задържат на пазара. За малкото модели които предлагат се представят добре според мен. Аз лично съм доволен но има и разочаровани в ниския клас на марката. Има какво още да се желае но като старт е добре. Едно уточнение че прочетох някъде две години на пазара , ама не. Nokia 6 излезе миналата година в Китай януари а чак март-април беше и на световния пазар така че все още нямат две години.

HP ipaq 514 > Toshiba Portege G900 > Privileg SM2 > HTC Evo 3D & ZTE Blade > HTC Desire 601(Dual SIM) > Asus Zenfone Max  > Nokia 6 > Nokia 7 Plus > Nokia 9 Pureview
Цитирай
#9

(2018-08-03, 21:02:08)masskiller написа:   ….Едно уточнение  че прочетох някъде две години на пазара , ама не. Nokia 6 излезе миналата година в Китай януари а чак март-април беше и на световния пазар така че все още нямат две години.
HMD Global Oy е финландска компания, която бе създадена през месец май 2016 след покупката на част от бизнеса на Microsoft Mobile, като сделката бе финализирана през декември същата година. Така че фактологията в това отношение е вярна, това е отразено и в статията.

 
Цитирай
#10

(2018-08-03, 21:27:37)NoMaD написа:  HMD Global Oy е финландска компания, която бе създадена през месец май 2016 след покупката на част от бизнеса на Microsoft Mobile, като сделката бе финализирана през декември същата година. Така че фактологията в това отношение е вярна, това е отразено и в статията.

Факталогично за да станат две календарни години щом сделката е финализирана декември 2016 ще навърши две години през декември 2018. Реално на пазара със смартфони не са от декември 2016. Една фирма може да е на 20 години но ако преди това се е занимавала с продажба на картофи не я прави 20 годишна фирма на пазара със смартфони.

HP ipaq 514 > Toshiba Portege G900 > Privileg SM2 > HTC Evo 3D & ZTE Blade > HTC Desire 601(Dual SIM) > Asus Zenfone Max  > Nokia 6 > Nokia 7 Plus > Nokia 9 Pureview
Цитирай
#11

НМD Glоbаl, cтoящи зaд тeлeфoнитe нa Nоkіа, oбяви, чe шecт мoдeлa cмapтфoни и тeлeфoни Nоkіа ca oтличeни нa тaзгoдишнoтo издaниe нa пpecтижнитe нaгpaди іF DЕЅІGN зa изĸлючитeлни пocтижeния в дизaйнa (іF DЕЅІGN Аwаrdѕ 2020): http://mobility.bg/%d1%82%d0%b5%d0%bb%d0...%b4%d0%b8/

 
Цитирай
#12

(2018-08-03, 18:47:03)milenvn написа:  Вече 2 години HMD Global продава китайски смартфони, сглобявани във Фокскон под лицензираното име "Нокиа". Нямаше очакваната еуфория, нито фанфари. Просто поредния производител, едва влязал на 9-то място в класацията за продажби в света. Може и да мръдне 1-2 позиции нагоре или надолу и дотам. Няма потенциал, нито перспектива за каквото и да е повече.

Нека припомня тази моя прогноза отпреди 2 години и 2 месеца Smile  HMD Global не успяха дори да осребрят носталгията на някои потребители по името "Nokia". Нищо впечатляващо не представиха, потребителите дори не ги обсъждат като алтернатива и са тотално изхвърлени от пазара. А и не могат просто защото беше ясно, че това не е предишната Нокиа, а една измислена фирма- HMD Global, получила права върху името.

Да видим конкретните данни от пазара. Те едва достигнаха  9-то място в света по продажби преди 2 години, но отдавна са извън топ 10:



[Изображение: 30538480.jpg]


На следващата графика виждаме постоянният спад в продажбите на смартфони, довел до отчайващите 1.7 милиона устройства за тримесечие или това е по 500 000 смартфона на месец...!!!?? Компанията гарантирано е на огромна загуба и едва ли някой ще тръгне да налива пари повече в тази бездънна каца. На пазара има достатъчно производители, от които клиента може да избира:


[Изображение: 30538421.jpg]


Това беше опита на някои играчи да претоплят името "Nokia". Можем спокойно официално да се сбогуваме с тази някога легендарна марка. Дори и да остане да съществува още няколко месеца/ години, това едва ли ще направи впечатление на някой.

Източник: https://www.gsmarena.com/hmds_nokia_smar...-43010.php


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • kalin.krasimirov, OliQueenBG
Цитирай
#13

То за за се изкачат на върха, трябва да се измисли нещо, както правеше старата Nokia, имаше иновации, а тук се наблюдава същото, което всяка една китайска фирма може да предложи, даже там се измислят иновации, а тук се залага само на името.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • milenvn, OliQueenBG
Цитирай
#14

Това се случи с много големи навремето фирми - китайците изкупуват бранда и правят някаква гротеска от него - Нокия, Телефункен, Грундиг, Практика... навремето големи имена, а сега символи на посредствената китайска мисъл

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#15

Нокиа, за мен, представят интересни модели на прилични цени, но това не е истинската Нокиа, ама да кажем, че масово потребителите може би и да не им пука, а и защо да им, ако си струва, но всъщност това е обвързано с факта, че Нокиа умря и сега дори да я има я в оригинал, я като някакъв клонинг, е нещо, съживено, а потребителите се вълнуват от новото, което предствя функции, качество и цена. Ето така навремето Самсунг успяха, след тях Хуауей, сега Шайоми. И много вероятно вторите две да си умрят като Нокиа, ама това е друга тема.
Цитирай
#16

Не знам дали е истинската Нокиа или лъжовната Нокиа. Но от HMD Global трябва да взимат пример и да се учат всички. Абсолютно бързи, точни и перфектни ъпдейти на всички свои модели. Ако всички бяха като тях цена нямаше да имат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на focus за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#17

(2020-05-17, 16:22:02)focus написа:  Не знам дали е истинската Нокиа или лъжовната Нокиа. Но от HMD Global трябва да взимат пример и да се учат всички. Абсолютно бързи, точни и перфектни ъпдейти на всички свои модели. Ако всички бяха като тях цена нямаше да имат.
За кого става дума, че не те разбрах нещо? Извинявам се........

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#18

(2020-05-17, 16:22:02)focus написа:  Не знам дали е истинската Нокиа или лъжовната Нокиа. Но от HMD Global трябва да взимат пример и да се учат всички. Абсолютно бързи, точни и перфектни ъпдейти на всички свои модели. Ако всички бяха като тях цена нямаше да имат.
Нали се водят с чист андроид,трябва да имат по редовни ъпдейти
Цитирай
#19

Той светът се промени за 10 години, та една фирма ли няма да може.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#20

Смартфоните на Nokia оглавиха класацията за най-надеждни софтуерни актуализации.Смартфоните Nokia са постигнали най-висока оценка заради осигуряването на бързи ъпдейти до новите версии на операционната система, както и такива за сигурността ѝ. Освен това HMD Global имат по-строги тестове качеството на изработка спрямо средните нива в индустрията, а също и най-богатото портфолио препоръчани за бизнеса модели, част от програмата Android Enterprise Recommended на Google, посочва докладът. http://nixanbal.com/smartfonite-nokia-oc...ri-android .Подробности тук
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Nikola.Kolew
Цитирай
#21

Nokia с малки крачки се развиват и се опитват да се завърнат при големите, вижда се, че лека полека им се получава, до къде ще стигнат, не се знае. HTC трябва да се учат от тях.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#22

От Nokia се иска да изкарват по един флагман на година с хубави параметри и камера.Говори се че Microsoft има намерения пак да я купи https://www.digital.bg/microsoft-mozhe-o...29000.html
Цитирай
#23

MS имат намерение да закупят подразделението, което се занимава с мрежово оборудване за телекомите т. е. заради 5G и нататък.

Иначе съм съгласен, че липсва флагман с бранда Nokia. Но не съм сигурен дали имат капацитет за такъв.

Чудно ми е къде под линия са Xiaomi, които едвам смогват да закрепят нещо между версиите на Андроид и MIUI.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#24

Смартфоните на Nokia също пораснаха през последната година
Може би такива са тенденциите, но все по-трудно е да се намери
телефон за дете или малка женска ръка в категорията до 400лв
Nokia 5.3 е чудесен телефон като цена/параметри, но е лопата за детските ръце
Ако бяха запазили размерите на 5.1 поне
Цитирай
#25

Не е ли LG, не ми го хвали. Най-класните телефони!

Но ми харесва и Нокиа как се развиват, нека все така да продължават.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)