Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!
#26

Не би трябвало да е проблем. Ноте 4 например, когато го купих преди повече от 1 година, си имаше VoLTE в менюто.

Като прилагаш кода, излиза ли ти съобщение в долната част за 2 секунди: "disable operator volte check"?


Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-08-07, 13:26:25)siebel написа:  Някой, който е активирал успешно би ли споделил версията си на MIUI/android?
При мен не се получава и вече си мисля, че е от старата версия на MIUI (8.5.4.0), която имам и не обновявам.

Активирах в офис на Виваком сложих си картата в huawei p20 въпреки че получих смс опитайте по късно като я сложих на моя телефон и с кода *#*#86583#*#* и се появи VoLTE.redmi note 5 3/32 miui 9.5.19
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepuncho за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#28

Тествах днес разговорите през VoLTE - има си промяна в качеството в положителна посока. Не е фрапантна определено, при положение, че и от двете страни сте свикнали с качествени слушалка и микрофон. Но я има - разликата е като между евтини и прилични и скъпи слушалки - чува се целият банд от честоти, но на скъпите се чува по-хубаво, по-приятно. Т.е. прилича доста на VoIP услугата на скайп и други софтуери при добра свързаност - натурални гласове се чуват, който ползва ще ме разбере.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#29

Някой от тези които вече са активирали volte на Теленор и ако има рут ще може ли да ми качи един файл?Файла е в system/etc apns-conf.xml
Цитирай
#30

(2018-08-07, 14:33:38)milenvn написа:  Не би трябвало да е проблем. Ноте 4 например, когато го купих преди повече от 1 година, си имаше VoLTE в менюто.

Като прилагаш кода, излиза ли ти съобщение в долната част за 2 секунди: "disable operator volte check"?

Да и моя си има плъзгач в менюто за VoLTE и мога да си го включвам и изключвам още откакто си го купих, преди малко повече от година.
Но когато набирам кода нищо не се случва, никакви съобщения не излизат.
Мисля си, че е от стария софт, защото Xiaomi все пак трябва да знаят (или поне така си мисля), че в една малка държавица няколко местни оператора са пуснали VoLTE и да вкарат някакви настройки (поне базови) за VoLTE в ROM-а. И като VoLTE е пуснато преди 1-2 месецa, а не съм си обновявал тел-а от 10 месеца си мисля, че има връзка.
Само си разсъждавам.

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#31

Един приятел има mix 2s и си сложи картата на моя и пак си я върна и си има VoLTE. Smile
А точно преди това питах в магазин на Теленор и викат че само Samsung и Huawei се поддържали... Big Grin
п. с. Качеството наистина е трепач.

Sony Xperia 1 II, black
[-] 1 потребител изказва благодарност на zdravko959 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#32

Баси на детето на телефона за 200лв има VoLTE ,на моя дето съм дал 1200лв няма [Изображение: 945bdf6b56864129f1c0ed51cc00a94f.jpg]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на hitman за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#33

(2018-08-07, 15:56:34)siebel написа:  Но когато набирам кода нищо не се случва, никакви съобщения не излизат.
Мисля си, че е от стария софт.

Има логика в разсъжденията ти. Ключовото е, че като набереш кода, нищо не се случва, а трябва да излезе съобщението. На твое място бих обновил до последна версия и ако пак не стане, ъпгрейд до Ноте 5, където гарантирано има.

@hitman браво! Кой модел е това, Ноте 5А ли? Добавяме още един Xiaomi телефон на който успешно се активира VoLTE   Storstark


Цитирай
#34

Да се похваля и аз.
Имах опцията VoLTE в менюто, но беше посивяла и не можеше да се цъка.
След набирането на тайнствения код се оправи и вече може да се спира и пуска.
Вчера разгоних колегите и се оказа, че една от колежките има P20, ръгнах я...(картата) пратихме СМС на виваком и получихме обратно, да опитаме по-късно.
Върнах си картата обратно и вече имах VoLTE иконката горе.
Наистина бързо се свърза когато набрах оператор, и не падна обхвана от 4G+
Тия дни като проведа няколко разговора ще преценя разликата. Благодаря на колегите които помогнаха.
Mix 2S - EU Weekly 8.8.3

Също предлагам телефоните които успешно са активирали VoLTE да се запишат в първия пост от темата, да се знае.
Цитирай
#35

Само да кажа, че „тайнствения код“ е все едно да напишеш *#*#VOLTE#*#*
(86583)
на английска клавистура с Т9

Също както в тестовото меню се влиза *#*#MIUI#*#*
(8464)
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • dani_z25, jidachev, sokkoban, zdravko959
Цитирай
#36

Защо трябва да се пише кода *#*#86583#*#* след като имам в настройки volte и мога да го включвам и изключвам и телефона ми е с последната актуализация на mini Global 9.6.2.0 Стабилен
Цитирай
#37

Защото на повечето по подразбиране им е недостъпна тази функция, въпреки че се вижда в менюто.

В случаите, в които присъства в настройките просто се активира ръчно.(макар че по спомен е активна по подразбиране).

Една стъпка по-малко Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • vaskogrudov
Цитирай
#38

(2018-08-08, 06:15:09)pi4a7a написа:  Да се похваля и аз.
Имах опцията VoLTE в менюто, но беше посивяла и не можеше да се цъка.
След набирането на тайнствения код се оправи и вече може да се спира и пуска.
Вчера разгоних колегите и се оказа, че една от колежките има P20, ръгнах я...(картата) пратихме СМС на виваком и получихме обратно, да опитаме по-късно.
Върнах си картата обратно и вече имах VoLTE иконката горе.
Наистина бързо се свърза когато набрах оператор, и не падна обхвана от 4G+
Тия дни като проведа няколко разговора ще преценя разликата. Благодаря на колегите които помогнаха.
Mix 2S - EU Weekly 8.8.3

Също предлагам телефоните които успешно са активирали VoLTE да се запишат в първия пост от темата, да се знае.

Колега на кой оператор си и как така имаш 4G+ на мене никога не ми се е показвало това + на Виваком съм .Благодаря
Цитирай
#39

Tвоя телефон- Ноте 5 не поддържа 4G+, затова и нямаш такава иконка. Двете неща,  4G+ и VoLTE са отделни и независими едно от друго.


Цитирай
#40

(2018-08-08, 14:03:04)milenvn написа:  Tвоя телефон- Ноте 5 не поддържа 4G+, затова и нямаш такава иконка. Двете неща,  4G+ и VoLTE са отделни и независими едно от друго.

Това го знам че са различни но защо да няма 4G+ тия китайци са се изложили   Bu
Цитирай
#41

Активира го през 123 Vivacom , тъй като през смс не стана, въпреки че картата ми беше в Huawei P20, но така и не тръгна. Xiaomi Redmi Note 4, взет от Vivacom. Идеи как да го активирам?

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
Цитирай
#42

Не съм сигурен, че по този начин си активирал  VoLTE на картата. Изпрати смс "CHECK" на номер 1701,  да видим какво ще ти върне. По принцип като се сложи картата в P20 и се изпрати смс START на 1701, трябва да се изчака 2-3 минути, докато се получи смс, че услугата е активна. Не вадете картата, преди да е дошъл смс-а!

Също така тези P20 по магазините никой не се занимава да ги ъпдейтва до последна версия. Аз като изпратих смс, първо ми върна- "неподдържана услуга". Не се шашкайте! Просто телефона не беше ъпдейтнат. След още 3 минути дойде втори смс- Услугата е успешно активирана!


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • vaskogrudov
Цитирай
#43

Да знаете че на различни ромове се изписва различно, на глобал дев 4g+volte, на xiaomi eu изписва LTE+volte, поне при мен е така на Теленор..[Изображение: 77376909bab4157c9526d61fd9e2af26.jpg][Изображение: 2fa88362ae6c6080f35dca548e719054.jpg]

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#44

(2018-08-08, 17:52:45)milenvn написа:  Не съм сигурен, че по този начин си активирал  VoLTE на картата. Изпрати смс "CHECK" на номер 1701,  да видим какво ще ти върне. По принцип като се сложи картата в P20 и се изпрати смс START на 1701, трябва да се изчака 2-3 минути, докато се получи смс, че услугата е активна. Не вадете картата, преди да е дошъл смс-а!

Също така тези P20 по магазините никой не се занимава да ги ъпдейтва до последна версия. Аз като изпратих смс, първо ми върна- "неподдържана услуга". Не се шашкайте! Просто телефона не беше ъпдейтнат. След още 3 минути дойде втори смс- Услугата е успешно активирана!

Аз го ъпдейтнах  преди да правя всичко. Обаче услугата  Не може да бъде активирана в момента, така 1 час, след това звъннах на 123, до два часа ми активира ха услугата, обаче нямаше как да стоя два часа там, получих смс че вече е активна, но при проверка ми връща смс че не може да се активира, в системата в магазинната мрежа срещу номера ми пише VoLTE .  Та някой със същия модел като моя и е на същия оператор да каже...

Здравейте, Xiaomi Redmi Note 4 не е в плановете на производителя за поддръжка на 4G Voice в мрежата на VIVACOM.
Huawei P20 lite ще може да подържа 4G Voice в мрежата на VIVACOM в кратък срок, в рамките на текущата година. Това е официалния отговор от Vivacom, така че трябва да натиснем производителя.

Пуснах запитване до Xiaomi, моля пишете и вие!! http://en.miui.com/thread-3484392-1-1.html

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
Цитирай
#45

Здравейте. А1 за сега не предлага услугата. Ето какво ми отговориха когато направих запитване за Volte.

"Здравейте,


Благодаря Ви, че се обърнахте към нас!

Вашето предложение съм го предала към Специализиран екип и ако има голям интерес, тази услуга ще бъде налична за всички клиента, като информацията ще бъде обновена и на нашия сайт.

Благодаря Ви!


С уважение: 
Елеонора Валентинова 
"Обслужване на клиенти" "

Който е на А1 и желае да ползва услугата да праща email на customerservice@a1.bg и да се надяваме в най скоро време да е налична.



Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#46

Време е да обобщим в един пост всички модели, на които до момента гарантирано е подкарано VoLTE:


MI 8
MI 6
MI MAX 3
MI MIX 2
MI MIX 2s
MI Note 3
MI A1
MI A2
Redmi 5 Plus
Redmi Note 5
Redmi Note 5A
Redmi 6 Pro
Pocophone F1

Ако сте подкарали VoLTE на друг модел, пишете ми да го добавя в списъка. Ако вашия модел го няма в този списък, не се отчайвайте! Опитайте всички описани методи, пишете на вашия оператор, бъдете активни   Tummenupp


Цитирай
#47

Е да но от оператора си го казват, производителя трябва да съдейства.

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
Цитирай
#48

(2018-08-08, 12:25:13)pepuncho написа:  Колега на кой оператор си и как така имаш 4G+ на мене никога не ми се е показвало това + на Виваком съм .Благодаря
На Виваком съм.
С Mix 2S съм, той има един куп 4G мрежи(bands).
Преди бях с Mi6, с него също имах 4G+, но само на гарата в Стара Загора като пътувам с влака, никаква логика. Big Grin
С микса сега имам навсякъде.
Цитирай
#49

Интересно, как оператора вижда с какъв телефон си? Пробвах да си поиграя малко и сложих IMEI от Huawei P20 и не стана активирането на Vivakom Sad. Явно не е само от IMEI Sad
Цитирай
#50

(2018-08-08, 21:06:08)rosenirs написа:  ако има голям интерес, тази услуга ще бъде налична за всички клиенти

Който желае да ползва услугата да праща email на customerservice@a1.bg

Какво значи ако има голям интерес, тези от Мтел са неадекватни!  Разбира се, че всеки би искал да ползва услуга, която дава толкова много ползи. Да не говорим, че в САЩ е въведена още 2014 г., от 2016 г. се въвежда в повечето европейски страни.

Двата директни конкурента на Мтел вече въведоха услугата за своите клиенти, Мтел дори и не планират такова нещо, а тепърва ще чакат клиентите да изразят интерес...  Facepalm1


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)