Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

Чакаш следващия ъпдейт, трябва да фикснат проблема.
Цитирай
Аксесоари

(2019-04-30, 08:52:19)ivanov_km написа:  Рестартирах телефона но без успех, някакви идей?
Щом си го ползвал значи си въвеждал кода *#*#86583#*#*
Въведи го и гледай да ти изпише volte carrier check enabled и рестратирай телефона. После след рестарта пак пишеш същия код  и да изпише volte carrier check disabled и пак рестарт.  disabled трябва да е, за да ти е  активна опцията за волтето. Включи от настройките услугата отново и би трябвало да се появи.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • Bupyca, ivanov_km
Цитирай

Благодаря след още един рестарт на телефона volte отново се появи на хоризонта.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте колеги. Днес активирах volte чрез обаждане го теленор. Пуснаха го веднага без много въпроси. След рестарт на телефона се появи HD. Дали е активирано? Телефона е redmi note 7 pro с оригиналния китайски ром.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на ravengard за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-05-24, 10:17:50)ravengard написа:  Здравейте колеги. Днес активирах volte чрез обаждане го теленор. Пуснаха го веднага без много въпроси. След рестарт на телефона се появи HD. Дали е активирано? Телефона е redmi note 7 pro с оригиналния китайски ром.
На китайските ромове така показва активна услуга. При всички случаи при разговор няма да дропва до 3г.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • Miro2210, ravengard
Цитирай

(2019-05-24, 10:17:50)ravengard написа:  След рестарт на телефона се появи HD. Телефона е redmi note 7 pro с оригиналния китайски ром.

Честито VoLTE! Наслаждавайте се на разговори с високо качество  Storstark


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • ravengard
Цитирай

Не виждам Mi 8 Lite в списъка-може да го добавите.Успешно активирана услуга VoLTE към Виваком през Samsung S8+

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на sheky666 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-06-05, 19:07:00)sheky666 написа:  Не виждам Mi 8 Lite в списъка-може да го добавите.

Благодаря! Модела е успешно добавен в списъка  Storstark


Цитирай

Имам Redmi Note 7, глобална версия. Абонат на Теленор. Направих всичко, обадих се на оператор, обаче нямам VoLTE. Рестартирах, правих струвах, нямам. Обадих се втори път. Отново рестарти и т.н., но няма. След малко ми връщат обаждането и се оказва, че съм корпоративен клиент и в договорътг имало нещо (не чух добре), което не позволява активирането на VoLTE. Но пък съм доволен от съпорта на Теленор.
Цитирай

Ако някой има Redmi K-20 pro, нека да сподели дали имат VoLte - изобщо като опция в настройките! Благодаря предварително.
Цитирай

Опцията в настройките се отключва с код *#*#86583#*#*
Цитирай

Благодаря, появи се, но късно се сетих, че картата е на А1!
Цитирай

След като се изясни въпроса с Redmi K 20 Pro, модела е добавен в списъка на поддържани модели за VoLTE.


Цитирай

Ха, май успях и аз на К20 pro да го подкарам... ? ? ?
Цитирай

Току що сложих сим картата в другия ми телефон S8 и веднага се появи voLTE без да звъня на оператора преместих и картата от Xiaomi в самсунга и се активира и на нея сега имам на redmi note 5 voLTE[Изображение: 42640fa772b4c9aee6b610d6d02291ac.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-07-26, 09:16:40)daniel77 написа:  Ха, май успях и аз на К20 pro да го подкарам... ? ? ?
Как успя? Аз активирах с кода, след това се обадих на оператор от там активираха услугата, но след рестарт нищо нямам като иконка! Обадих се пак след проверка казаха, че услугата ми активна но вероятно устройството не я поддържа! Пробвах и със смяна на региона пак не стана![Изображение: 49fea3e070c8a5d824c00af8e9a67812.jpg]

Изпратено от моят Redmi K20 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колега въведи кода за Volte *#*#86583#*#* във дайлъра трябва да изпише че е disable и ще тръгне.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на yakozun за това мнение:
  • Aft3rsh0k, JollyRoger
Цитирай

(2019-08-13, 13:49:28)yakozun написа:  Колега въведи кода за Volte *#*#86583#*#* във дайлъра трябва да изпише че е disable и ще тръгне.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Да тръгна, благодаря! Аз мислех, трябва да е на enable! Веднага се появи![Изображение: 5ed98e3c50f5f3f45fa0bd9ad49365f9.jpg]

Изпратено от моят Redmi K20 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Честито!

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на yakozun за това мнение:
  • Aft3rsh0k
Цитирай

Още едно МИ 9Т е с услугата благодарение на смяна на картите и SMS , безпроблемна тръгна . При опит да го пусна чрез обаждане на 123 изглежда успяват да разберат от какво устройство се обаждам ,или се използва от номера за който желая тази услуга и тактично ми казаха че заявката ми е приета но кога ще стане не могат да ми кажат можело и няколко дни да отнемело .
[-] 1 потребител изказва благодарност на maikallllll за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

^ Да, на оператора му излиза на екрана от кой модел се обаждате. Дано да нямате проблеми и бързо да активират услугата на сим картата. За Теленор ли става въпрос?


Цитирай

Виваком на тях съм , после опитах да активирам услугата WiFIvolte през моя телефон чрез съобщение но отново не стана .
Цитирай

Виваком много трудно активират VoLTE по телефона. Най-сигурно е да сложите сим картата в модел от официално поддържаните и със смс да активирате.


Цитирай

Хора нали се сещате, че комуникирате с мобилен оператор и при позвъняване пред тях веднага лъсва IMEI номера на телефона, респективно неговата марка и модел. Не карайте оператора от среща едвам да сдържа смеха си докато се опитвате да го заблуждавате, че ползвате определен телефон Smile.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай

Може да се използват техники от психологията. Например, когато оператора каже- но вие звъните от модел на Xiaomi, отвърнете- да, това е старият ми телефон, но вече съм с новият Huawei P 30 (примерно).

При Виваком понякога минава този номер. Но както вече казах, заради политиката на оператора най-сигурно е със смс.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)