Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

(2019-08-14, 08:49:44)ivanov_km написа:  Хора нали се сещате, че комуникирате с мобилен оператор и при позвъняване пред тях веднага лъсва IMEI номера на телефона, респективно неговата марка и модел. Не карайте оператора от среща едвам да сдържа смеха си докато се опитвате да го заблуждавате, че ползвате определен телефон Smile.
Koлега, наистина инфото лъсва, но в 90% от случаите отсреща е неквалифициран персонал, който дори няма да разбере, че трябва да се смее.
А и винаги мога да си сменя IMEI-a ако е толкова важно да не разсмиваме хората от отсрещната страна на телефона.
Като има желание се намира и начин.
Нищо не им пречи да ти активират функцията. Твой е проблема, ако си с неподдържан модел
Цитирай
Аксесоари

@suffer , колко от хората имат вашите познания, че да си менят IMEI номера? Виваком за активиране на volte те прехвърлят към технически отдел, а там са по в час с нещата. Лично на мен са ми казвали точно от какъв телефон звъня и, че няма как да ми активират по този начин услугата. Самите служители не са виновни, просто следват едни инструкции. Сещате се, че разговора се записва Smile, иначе каква е причината, че на активират тази услуга за всички не знам. Предполагам имат някакви ограничения в клетките.
Цитирай

Гугъл .........търсим смяна НА ИМЕЙ , следваме стъпките и готово. процедурата е приста и Не изисква особени познания . При Виваком трябва да малко по креативен, защото политиката им куца някъде .
Цитирай

(2019-08-14, 15:50:15)ivanov_km написа:  @suffer , колко от хората имат вашите познания, че да си менят IMEI номера? Виваком за активиране на volte те прехвърлят към технически отдел, а там са по в час с нещата. Лично на мен са ми казвали точно от какъв телефон звъня и, че няма как да ми активират по този начин услугата. Самите служители не са виновни, просто следват едни инструкции. Сещате се, че разговора се записва Smile, иначе каква е причината, че на активират тази услуга за всички не знам. Предполагам имат някакви ограничения в клетките.

Възможно е  дада взим пари от производителите за лансиране на моделите чрез услугата.
Но не е това трмата. По броя активирани xiaomi-та с ВоЛТЕ можем да съдим за това дали и как ди вършат работата операторите
Цитирай

Преди седмица и аз си активирах VoLTE и на двете карти (Виваком). Стана елементарно, с изпращане на СМС от Mate 20 pro на приятелката. Все пак не одобрявам тази дискриминация, но каквото такова. Благодаря!
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksapz за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Аз днеска активирах на редми 5 плюс след като казах, че имам Huawei p20. Към Виваком съм и ме свързаха с технически отдел и никой не се смееше отсреща и не разбра какъв ми е телефона. След точно 3 минути имах активирано volte. Но аз имам друг въпрос. Трябва ли и другия участник в разговора да е с активирана услуга за да работи, защото не усещам никаква разлика в разговорите?
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedko1999 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-08-16, 20:18:42)nedko1999 написа:  Аз днеска активирах на редми 5 плюс след като казах, че имам Huawei p20. Към Виваком съм и ме свързаха с технически отдел и никой не се смееше отсреща и не разбра какъв ми е телефона. След точно 3 минути имах активирано volte. Но аз имам друг въпрос. Трябва ли и другия участник в разговора да е с активирана услуга за да работи, защото не усещам никаква разлика в разговорите?
Услугите volte и vowifi работят на auto negotiation. С какъвто телефон говориш насреща с такъв кодек ти се провежда разговора. Ако е 2г телефон е Amr 12 kbps, ако е 3г е Amr-wb 12.65kbps (рядко има 3г телефона не поддържащ Amr-wb) и ако има volte/vowifi телефон е Amr-wb 23.65kbps.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Браво колега, радвам се, че темата е полезна и е свършила работа  Storstark

Ако другият човек е с VoLTE, ще усетиш най-голяма разлика. Но дори и само при теб да е, отново има голяма разлика- много по-бързо свързване, оставаш по време на разговор на 4G мрежата, по-добро качество на звука. Нямам представа защо нищо не си усетил до момента. Позвъни на някой приятел с телефон на Huawei или Xiaomi. Дори и да не са на VoLTE, ако ти изпише в дайлъра-HD, докато ги набираш, ще усетиш по-доброто качество.

Пробвай също с този номер- *2265. Таксува се нормално- черпи ти от включените национални минути в плана. Ще видиш надпис HD в дайлъра и моментално ще усетиш за какво качество става въпрос Smile


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • nedko1999
Цитирай

След като Виваком предлагат нот7 би трябвало да няма проблем с активацията.
Цитирай

Нека се разпиша и аз. Mi 9T без рутване и програми. Само по начина описан от автора със смяна на СИМ карта в друг апарат.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на PIT-BUL4ETO за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Успях да активирам без SMS, само прехвърлих картата в P30 за около 2 минути. След инсталиране на настройтките за интернет от Виваком, услугата автоматично се активира. Върнах картата обратно в Redmi Note 5 и всичко е точно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bRyM4o за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Вчера си активирах volte на Теленор с обаждане на оператора. Не ме питаха какъв е телефона. Послушах си 5 мин музичка и след това ми казаха, че е готово, да рестартирам устройството. Друг е въпроса, че съм с iPhone и все още не се поддържа от Telenor и Apple Big Grin Но като сложих картата в андроид Xiaomi Mi 9T и излезе надпис VoLTE. Smile

п.п. След ъпдейт на iOS до 13 GM вече има VoLTE и на iPhone. Айде честито и на нас Cool
Ето снимка от втория разговор с друго VoLTE устройство.
https://i.imgur.com/ORY4tPw.jpg
https://i.imgur.com/Q6MEmBv.png

iPhone SE2 64GB White + Apple Watch 4
[-] 1 потребител изказва благодарност на penmark за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

При мен изчезна надписа VoLTE и HD при обажданията. Преди ми беше активен, но след няколко руут-а от xiaomi.eu към global stable, и обратно, вече не ми излизат надписите. Според операторите от Теленор ми е активирана услугата, правя активация по описанието в 1ви пост, но нищо. Ако има някой подобен казус с решение ще съм благодарен. Ползвам Xiaomi Mi Note 3 с 10.3.1. stable xiaomi.eu !

HTC Wildfire -> Sony Ericsson Xperia Arc S White -> Nokia Lumia 900 White -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy Note -> HTC One X+ 64GB -> LG G2 16GB Black -> Iphone 5 16 BG Black -> LG G3 16GB Titan -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 -> Xiaomi Mi 10T 8/128 Cosmic Black & Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

(2019-09-14, 08:49:29)penmark написа:  Вчера си активирах volte на Теленор с обаждане на оператора. Не ме питаха какъв е телефона. Послушах си 5 мин музичка и след това ми казаха, че е готово, да рестартирам устройството. Друг е въпроса, че съм с iPhone и все още не се поддържа от Telenor и Apple Big Grin Но като сложих картата в андроид Xiaomi Mi 9T и излезе надпис VoLTE. Smile

п.п. След ъпдейт на iOS до 13 GM вече има VoLTE и на iPhone. Айде честито и на нас Cool
Ето снимка от втория разговор с друго VoLTE устройство.
https://i.imgur.com/ORY4tPw.jpg
https://i.imgur.com/Q6MEmBv.png
Мда сега остава Теленор и EVS кодек да внедрят.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Здравейте. Правя няколко опита да вкл. Волте,но без успех за сега. Пробвах всички описани начини в темата с изключение на поставяне на картата в друг апарат. Абонат съм на Виваком. Оператора ми казва,че няма проблем картата поддържа услугата,активирам я от менюто на апарата,но не тръгва. С смс ми изписва,че не може да бъде активирана услугата. Остава да опитам начина с поставяне на сим карта в модел на хуавей.
Цитирай

Да така ще се получи.

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Получи се. Сложих картата в хуавей п10про.
[-] 1 потребител изказва благодарност на spiritfog за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

От скоро Виваком са започнали да използват по-добрия кодек за Volte, а именно EVS. По принцип работи на официално поддържаните телефони, но може да се активира на всеки телефон с Qualcomm процесор, който поддържа кодека. Изисква се руут достъп за да може да се вкара телефона в diag port чрез adb команда т.е. ще имате нужда от абд туул на компютъра и след това с QPST и EFS Explorer да се сложат два конфигурационни файлове позволяващи да се използва наред с AMR_WB и EVS кодека. В прикаченият файл към поста се намират двата файла, които трябва да се сложат в папката указана в инструкцията (на английски) намираща се също в архива. На практика EVS кодека при почти един и същи битрейт 23.85 кбпс за AMR_wb срещу 24.4 кбпс за EVS предоставя доста по-качествен звук по време на разговор, по-силен и ясен. За предпочитане е да се направи бекъп на EFS дяла с TWRP или QPST преди процедурата по качването на файловете. Досега е изпробвано с Mi 6 и Mi 9, от днес 29.10.2019 тествано успешно и на mi note 3. Няма причина да не работи дори и на среден клас процесори 6хх куалком.


Изтеглете от този пост: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1601078

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 5 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • Be6i4, bRyM4o, milenvn, plevel12, suffer
Цитирай

Mi A3 - telenor- Работи
Цитирай

Благодарности към колегата @batala за точното описание на инсталацията на кодека EVS. Инструкцията е добавена в пост 1 на темата Storstark

Още информация за кодека EVS тук: https://www.androidauthority.com/enhance...ed-802538/


Цитирай

Някой да е успял да подкара VoLte на Xiaomi mi5 и mi5s ???
Цитирай

(2019-09-24, 17:05:59)VangelZ написа:  Някой да е успял да подкара VoLte на Xiaomi mi5 и mi5s ???
Във 4pda има варианти, но изискват руут и наливане на файлове в EFS дяла. Лично аз с инструкция за подкарване на волте на индийски оператор в xda успях да подкарам волте на Редми Ноте 3 про и работи с това на Виваком с Теленор не съм пробвал.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

При мен н Redmi Note 7 pro стана както е в описанието, от 123 на Теленор не ме питаха с какъв телефон съм.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dragozow за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Списъка с поддържани модели е обновен с най-новите докладвани работещи такива: Xiaomi Redmi Note 7 Pro и Xiaomi Redmi 7A  Storstark
Наслаждавайте се на мигновено свързване с другият абонат и разговори с много по-добро качество на звука!!


Цитирай

(2019-09-23, 20:48:03)vlado05 написа:  Mi A3 - telenor- Работи
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)