Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

(2020-01-26, 20:04:38)tibuzdrev написа:  След смяна на файловетем на ми9 и редми нот 5
от новото упътване на колегата batala.
И на двата телефона картинката е тази,при смяна на сим картите също.
Т.е. на Рн5 е запалил и vowifi май ми се вижда?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
Аксесоари

Не на редмито работи volte, vowifi няма активиране в момента в три Huawei телефони слагам картата няма активиране.
Цитирай

(2020-01-26, 20:54:25)tibuzdrev написа:  Не на редмито работи volte, vowifi няма активиране в момента в три Huawei телефони слагам картата няма активиране.

То не пречи да му налееш файловете и да пробваш с картата ти имаща услугата.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

На редмито с моята карта vowifi работи от доста време писал съм преди и то е с последните ти файлове от вчера.
Цитирай

(2020-01-26, 21:05:34)tibuzdrev написа:  На редмито с моята карта vowifi работи от доста време писал съм преди и то е с последните ти файлове от вчера.
Аха ясно, значи си налял файловете от преди като бях дал файла или инструкцията за ми8 от 4пда?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Файловете са от темата
Активация на EVS кодек и VOWIFI На Xiaomi телефони.
Цитирай

Имах активирано VoLTE на RN5, смених телефона и сега съм с Mi Mix3 5G. Въведен е кода, съответно в менюто е активирана опцията. Но мрежата си ми стои на 4g+. Когато провеждам разговори не ми показва, че сменя мрежата на 3G или 2G, както и че при определени разговори ми се появява HD. В крайна сметка активирано ли е volte или не, или телефона не го поддържа?!
Цитирай

Просто няма икона,иначе volte работи и без Рут.
Цитирай

(2020-02-07, 13:27:08)didkobanditko написа:  Имах активирано VoLTE на RN5, смених телефона и сега съм с Mi Mix3 5G. Въведен е кода, съответно в менюто е активирана опцията. Но мрежата си ми стои на 4g+. Когато провеждам разговори не ми показва, че сменя мрежата на 3G или 2G, както и че при определени разговори ми се появява HD. В крайна сметка активирано ли е volte или не, или телефона не го поддържа?!
В дайлъра се набира *#*#4636#*#* и се избира информация за сим картата в случая е една само и там трябва да има меню от което излиза ims status. Там ако показва регистрирано и volte разрешено значи се използва.
[Изображение: 4ebc5f563a5581840aa9d9198820724c.jpg][Изображение: 55758d15976b8acc5963f56bcda9e2c2.jpg][Изображение: e31d36e5bdcd3b3892e3f09fc17b0afa.jpg]


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • didkobanditko, suffer
Цитирай

Да, налично е. Благодаря ти Wink
Цитирай

Здравейте на Ми9т не може да ми тръгне voLte идей как да го подкарам звънях на оператор казват ми че е активно на предния телефон ми беше активно а на шаомито не изписва.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2020-02-13, 19:11:00)bekama_89 написа:  Здравейте на Ми9т не може да ми тръгне voLte идей как да го подкарам звънях на оператор казват ми че е активно на предния телефон ми беше активно а на шаомито не изписва.

Не се вижда за кой оператор става дума, но след като вече имате активна услуга на сим картата трябва да въведете кода от 1-я пост в темата *#*#86583#*#* в дайлъра и да изкара системно съобщение carrier check disabled. Ще се появи опцията за спиране/пускане на услугата в менюто за управление на сим картите в телефона и при активирането и трябва да се осъществи и регистрацията в ims и иконката volte да се покаже.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2020-02-13, 19:31:27)batala написа:  Не се вижда за кой оператор става дума, но след като вече имате активна услуга на сим картата трябва да въведете кода от 1-я пост в темата *#*#86583#*#* в дайлъра и да изкара системно съобщение carrier check disabled. Ще се появи опцията за спиране/пускане на услугата в менюто за управление на сим картите в телефона и при активирането и трябва да се осъществи и регистрацията в ims и иконката volte да се покаже.

Благодаря излезе иконката ?
Цитирай

Някой беше писал, че VoLTE работи на Xiaomi Mi CC9. Сега няколко дни ще съм с Xiaomi Mi Note 10, който реално е същия като СС9 и VoLTE работи безпроблемно.

1916 
Цитирай

Като изключим че mi cc9 e mi 9 lite ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milss
Цитирай

Моя грешка. Пропуснал съм Pro след Mi CC9.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Здравейте,
С Xiaomi Redmi 8T съм от 2 седмици, а преди съм попадал на тази тема. Въпросът ми е, има ли хора, които са успели да активират VoLTE на модела и какви точно са плюсовете от такава 'гимнастика'?
Доколкото съм чел, при позвъняване, не се чакат обичайните 5-6 секунди, за да даде сигнал свободно и звукът е една идея по-чист. Други неща има ли?
Цитирай

(2020-03-08, 16:32:39)dobs7z написа:  Здравейте,
С Xiaomi Redmi 8T съм от 2 седмици, а преди съм попадал на тази тема. Въпросът ми е, има ли хора, които са успели да активират VoLTE на модела и какви точно са плюсовете от такава 'гимнастика'?
Доколкото съм чел, при позвъняване, не се чакат обичайните 5-6 секунди, за да даде сигнал свободно и звукът е една идея по-чист. Други неща има ли?
Предполагам, че става дума за Ноут 8т. Модела се поддържа от Теленор за volte (услугата там се активира с обаждане на оператор). При Виваком се поддържат и volte и vowifi, но понеже не го поддържат официално услугите трябва да се активират на съвместим телефон от списъка им на сайта. Освен бързото свързване (само при volte-volte разговор) и по-доброто качество може и мобилния интернет да се използва без проблем при разговор.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Има и едно много важно условие . Отсрещната страна също трябва да го ползва . И батерията може да пада по бързо особено в местата с по слаб сигнал.

Storstark
Цитирай

(2020-03-08, 18:06:50)ianpav_4444 написа:  Има и едно много важно условие . Отсрещната страна също трябва да го ползва . И батерията може да пада по бързо особено в местата с по слаб сигнал.
Батерия по време на разговор винаги пада повече при слаб сигнал независимо от типа мрежа.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2020-03-08, 17:14:15)batala написа:  Предполагам, че става дума за Ноут 8т. Модела се поддържа от Теленор за volte (услугата там се активира с обаждане на оператор). При Виваком се поддържат и volte и vowifi, но понеже не го поддържат официално услугите трябва да се активират на съвместим телефон от списъка им на сайта. Освен бързото свързване (само при volte-volte разговор) и по-доброто качество може и мобилния интернет да се използва без проблем при разговор.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser
Мда, ноут.
То най-ключово е това с батерията според мен.
Цитирай

(2020-03-08, 18:32:48)batala написа:  Батерия по време на разговор винаги пада повече при слаб сигнал независимо от типа мрежа.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser
Не ми беше това мисълта ама карай . Когато почне да ти търси постоянно мрежа какво става .

Storstark
Цитирай

Xiaomi Redmi Note 9S е добавен в списъка с поддържани модели за VoLTE и VoWIFI  Storstark


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

От две седмици съм с Mi A3, още като го взех се обадих на оператор и може би попаднах на свестен такъв защото ми активира VoLTE и VoWIFI на Виваком. След въвеждане на двата кода всичко тръгна без проблем и мога да провеждам разговори по двете мрежи.
Цитирай

Някой да  е подкарал на Mi Note 10?

Poco F3 5G Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)