Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

(2020-08-25, 11:07:41)batala написа:  Телефона има настройки и на двата оператора предлагащи волте. При Виваком със стоковия ром би трябвало да върви и vowifi стига да е активно на сим картата.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

В четвъртък минах до Виваком и ми говориха да си сменя картата, но пък не бяха сигурни дали и тогава ще бъде активитно. Явно ще трябва да я сменя, защото с комбинацията от първия коментар в темата ми беше активно VolTE, но никъде не го изписва като опция.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
Аксесоари

(2020-08-29, 17:33:19)hamilcar написа:  В четвъртък минах до Виваком и ми говориха да си сменя картата, но пък не бяха сигурни дали и тогава ще бъде активитно. Явно ще трябва да я сменя, защото с комбинацията от първия коментар в темата ми беше активно VolTE, но никъде не го изписва като опция.

Надписа след изписване на кода от 1-я пост трябва да е Volte carrier check disabled и тогава и опцията за включване/изключване на услугата излиза в менюто на телефона. По същия начин е и за vowifi, като и за двете трябва да са активни на сим картата за да работят.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

На телефона без проблем ще го пуснете. Обаче Виваком много трудно активират VoLTE на сим картата. Гледайте да ги натиснете и настоявайте до последно. В краен случай- слагате сим картата в друг апарат от официалният списък, изчаквате половин час и активирате с смс-а. След това вече е лесно.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4, oxuboxu
Цитирай

Слагам картата на  Galaxy S8,пращам смс и ми връщат отговор че услугата 4g voice и/или wifi voice не може да бъде активирана
Цитирай

(2020-09-19, 08:27:51)pafkata_83 написа:  Слагам картата на  Galaxy S8,пращам смс и ми връщат отговор че услугата 4g voice и/или wifi voice не може да бъде активирана
Както съм писал по-горе:

Когато си сложете картата в поддържан от тях телефон (изброените на сайта), трябва да мине известно време докато те разберат, че сте с такъв телефон. Не става веднага. Изчакайте едно половин час примерно ако е възможно и тогава пратете смс.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hellkiller за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Може да добавите и POCO X3 NFC, метода с кода и обаждане до оператор (теленор) работи Smile

Motorola Edge 30 Ultra
POCO X3 NFC
Nokia 7 plus (TA-1055)
Samsung Galaxy Tab A 9.7 (SM-T555)
Samsung Galaxy NOTE II stock (GT-N7100)
LG Optimus L7 Slimbean
[-] 1 потребител изказва благодарност на Crio за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2020-10-03, 17:16:28)Crio написа:  Може да добавите и POCO X3 NFC, метода с кода и обаждане до оператор (теленор) работи Smile

Благодаря за отзива, POCO X3 NFC е добавен в списъка  Storstark  Теленор за разлика от безумието при Виваком активират безпроблемно VoLTE- нужно е само да се обадите на оператор.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • ianpav_4444
Цитирай

Повече от 2 години след появата на темата и изпращане на инфо до Виваком за безпроблемното пускане на VoLTE и VoWiFi на телефоните Xiaomi, оператора най-после добави първият Xiaomi модел в списъка с официално поддържани модели. Това е Note 9 Pro, необходимо е да ъпдейтнете до последна версия V11.0.6.0.QJZEUXM. Линк към страницата на оператора за модела: https://www.vivacom.bg/bg/xioami-4g-voic...i-fi-voice

[Изображение: 31886155.jpg]

Дано добавянето на нови модели да става по-бързо!!


Цитирай

И А1 започват да предлагат VoLTE. Засега само за Samsung 10 серията. Очаква се да се добавят и други модели.
https://mobilebulgaria.com/news/a1-zapoc...laga-volte

POCO F5 12/256 GB





[-] 3 потребители изказват благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • milenvn, Monipeev, suffer
Цитирай

Пичове, към днешна дата как да процедирам с активация на VoLte на Redmi note 8Т към Виваком? Жена ми е с Huawei Р Smart Z на същия оператор и има активен VoLte. Ако сложа моята карта в Huawei-я и пусна смс START на 1701 ще стане ли или да търся Huawei Р20?
п.п. опитах, активира се успешно, благодаря за насоките! сега се свързвам мигновено с отсрещен volte апарат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joro_kem за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2020-12-12, 07:56:27)joro_kem написа:  Пичове, към днешна дата как да процедирам с активация на VoLte на Redmi note 8Т към Виваком? Жена ми е с Huawei Р Smart Z на същия оператор и има активен VoLte. Ако сложа моята карта в Huawei-я и пусна смс START на 1701 ще стане ли или да търся Huawei Р20?
п.п. опитах, активира се успешно, благодаря за насоките! сега се свързвам мигновено с отсрещен volte апарат.

Може да пробваш на хуавея да активираш и vowifi. Редмито ако е с EEA ром може и да тръгне и при него услугата.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2020-12-12, 10:19:14)batala написа:  Може да пробваш на хуавея да активираш и vowifi. Редмито ако е с EEA ром може и да тръгне и при него услугата.

при разговор ми изписва точно "vowifi" на redmi-то: [Изображение: vowifi.jpg]
Цитирай

(2020-12-12, 15:50:57)joro_kem написа:  при разговор ми изписва точно "vowifi" на redmi-то:

E значи са се активирали и двете услуги - разговори през 4г мрежа и през wifi.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Някой на A1 има ли вече с активирано volte?

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Играх си 2 дена да го активирам. Тъй като няма инфо в нета, освен че ти трябва Galaxy S10 Plus, взех един за 2 дни да го активирам. Първоналчано нямах опция за VOLTE, но след инсталиране на пач за сигурност първо за Ноември и после за декември се появи менют. (още дори след ноемврийския)
VOLTE, така и не заработи. Оказа се, че засега не работи за бизнес клиенти (картата ми е част от бизнес група). За тях щяло да има в близко бъдеще. Вместо да е точно обратното, ама това е друга тема. Ако имате въпроси за A1 VOLTE - насреща съм.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 3 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • iwan33, milenvn, nenovskip
Цитирай

Аз също от вчера съм на бизнес план в А1,но шанс да го подкарам нямам. Опцията в апарата е активирана,но до там.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай

Явно ще се чака. Аз също съм в бизнес група . Миналата седмица пуснах на сестра ми на телефона който е като моя Poco F2 pro, но на Теленор. Първо вкарах кода за да покажа volte i vowifi. Появи се в настройките и след пускането веднага се появи volte горе в дясно до обхвата. Защо това меню е скрито не ми става ясно? vowifi не показва, при разговор. Работи ли при Теленор или нещо не съм направил както трябва?

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-12-18, 09:41:59)rosenirs написа:  Защо това меню е скрито не ми става ясно? vowifi не показва, при разговор. Работи ли при Теленор или нещо не съм направил както трябва?

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

Телефоните показват нужните суичове след като се разреши в профила на оператора. Защо не го правят вероятно договорка между оператор и производител на телефона. Теленор не предлагат vowifi засега.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 3 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • milenvn, rosenirs, suffer
Цитирай

(2020-12-18, 09:57:11)batala написа:  Теленор не предлагат vowifi засега.
Хмм, странно, в първото мнение на темата е описана процедурата за активация при Теленор.
Цитирай

(2020-12-18, 18:23:21)joro_kem написа:  Хмм, странно, в първото мнение на темата е описана процедурата за активация при Теленор.

Няма нищо странно. Темата е за Volte, а не за Vowifi (за там има отделна тема).

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Значи е още по-странно. Защо, ще попитате, ще се опитам да обясня: имам Redmi note 8T, ползвам го с карта на А1 на слот 1 и на Виваком на слот 2. Ползвайки инструкциите от първото мнение и Huawei P Smart Z за куриер, успях да активирам VoLTE през Виваком, а заедно с него и VoWIFI, за което прилежно съм приложил и графично доказателство няколко мнения по-нагоре. Не виждам технически причини при друг оператор нещата да стоят по различен начин.
Цитирай

(2020-12-17, 23:29:13)Be6i4 написа:  ...трябва Galaxy S10 Plus, взех един за 2 дни...
Това ли е единственият начин, да имаш S10? Т.е няма вариант да им позвъня от mi 9t  и просто да им кажа да ми активират VoLTE? Защото на другият ми телефон, mi 9 lite, се обадих в Теленор и след минута-две услугата вече беше активна...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

(2020-12-22, 18:11:39)iwan33 написа:  Това ли е единственият начин, да имаш S10? Т.е няма вариант да им позвъня от mi 9t  и просто да им кажа да ми активират VoLTE? Защото на другият ми телефон, mi 9 lite, се обадих в Теленор и след минута-две услугата вече беше активна...

S10+ за момента тестват услугата с него. По принцип на цялата S10 серия без lite е разрешено да ползва волте на А1. На по-късен етап ще добавят и другите модели.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • iwan33
Цитирай

VoLTE не се ли активира на SIM картата? Т.е. ако днес акривирам услугата на S10 и утре го сменя с mi 9t примерно, вече няма да мога да ползвам тази услуга, така ли?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Онзи ден реших да попитам A1 кога ще пуснат volte за останалите телефони, а не само Galaxy s10+ и вчера получих отговор.

"Здравейте,



За съжаление, не бихме могли да се ангажираме с конкретен срок за стартиране на "Volte" към други модели апарати."

A1 след като не могат да се ангажират със срок кой да може? Докато я пуснат тази услуга някой оператори ще предлагат 6G.

Весели празници на всички!

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosenirs за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)