Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!
#76

При мен вече сработи на Mix2 на Global Stable след поредния разговор със 123, една от служителките в крайна сметка го активира и след рестарт всичко си тръгна.[Изображение: 511e1e43fa7970229d6f39e81c70b014.jpg]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на kokosoft за това мнение:
  • suffer
Цитирай
Аксесоари
#77

Доста унизителна ситуация, да звъним на оператори и да ги лъжем с какви телефони сме, че да ни активират услуга, която по принцип в белите държави се получава автоматично.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Cv3T0m1R за това мнение:
  • BGDropche, pi4a7a
Цитирай
#78

(2018-08-10, 12:40:03)Cv3T0m1R написа:  Доста унизителна ситуация, да звъним на оператори и да ги лъжем с какви телефони сме, че да ни активират услуга, която по принцип в белите държави се получава автоматично.
Не съм лъгал аз, втория път само се обадих и казах че искам да ми го активират понеже съм със съвместим телефон (което си е самата истина). След 5мин рестартирах и вече го имах, даже ми пратиха смс с потвърждение, че услугата е включена. Не виждам какъв им е дерта да го пуснат на всички наистина.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#79

Така-а-а... Пробвах да се обадя на оператор на Вива за активиране на VoLTE. Казах че съм пробвал да го активирам с СМС с телефон поддържащ тази услуга. Попитаха ме с какъв-Р20 pro ...и може би щях да изкарам късмет ако не бях се издънил сам Bu В разговора споменах,че телефона не е закупен от техен офис ,а от китайски сайт и... просто ме отрязаха. Angry

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
Цитирай
#80

Аз съм готов да се обзаложа, че операторите само с 1-2 клика на мишката още преди да сте казали "ало", могат да видят цялата ви информация и история при тях, включително сметки, договори, лизинг, телефон, IMEI, телевизия, интернет, лични данни и прочие.
Цитирай
#81

(2018-08-10, 11:32:19)milenvn написа:  Колеги, пробвайте първо да подкарате VoLTE на някой от официално поддържаните телефони. Теленор поне имат доста модели вече.

Линк към теленор страницата където изброяват поддържани у-ва?
Цитирай
#82

(2018-08-10, 22:27:48)pi4a7a написа:  Линк към теленор страницата където изброяват поддържани у-ва?

Не е до поддържани устройства:

Цитат:От 1 Август 2018 VoLTE е налична за частни и бизнес клиенти на оператора, които разполагат с мобилни устройства, поддържащи VoLTE, ползват абонаментен план с 4G достъп и се намират в зона на покритие на 4G мрежата на Теленор. Разговорите с HD качество са възможни само ако и двете страни ползват технологията. Таксуването им се осъществява съгласно ползвания план и не черпят от наличните MB мобилен интернет.

http://www.telenor.bg/bg/4g-lte-network

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#83

http://www.telenor.bg/bg/4g-lte-network?ref=home

За ползването на VoLTE е нужно:

подходящ смартфон с инсталирана последна софтуерна версия и поддържащ VoLTE функционалност за нашата 4G мрежа. Такива например са Huawei P10/ P10 Plus/ P10 Lite/ Mate 10 Pro/ Mate 10 Lite/ P20/ P20 Pro/ Y5/ Honor 8 Lite и Samsung A6/A6 Plus /S7/S7 Edge/S8/S8 Plus J6, Alcatel .1 и 5 .

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
Цитирай
#84

(2018-08-06, 20:30:52)milenvn написа:  Ето и линкове към страниците на двата оператора със списъка на официално поддържаните модели:

За Теленор: http://www.telenor.bg/bg/4g-lte-network?ref=wt#volte

За Виваком: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...n/4g-voice


Цитирай
#85

Значи Теленор казват - ще има VoLTE за всички наши клиенти, чиито устройства го поддържат, а Виваком казват - производителите решават кой модел ще има VoLTE, въпреки че всички модели го поддържат.
Цитирай
#86

Cv3T0m1R ами зависи и от оператора и от производителя.Погледни снимката добре и ще ти се изясни.На мен са ми пределно ясни нещата вече.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#87

(2018-08-09, 18:23:28)milenvn написа:  Както вече писах, тези телефони по магазините никой не ги ъпдейтва! Първия път и на мен върна смс, че не може да активира услугата.  Взех телефона от ръцете на консултанта и започнах да го разпитвам за скритите планове, дадох му произволен вива номер от указателя ми да провери дали може да преподписва,  да мине време. След 3-4 минути, без нищо да правя, пристигна втори смс- услугата е активирана  Rock


Днес обаче забелязах нещо интересно: появи се надпис HD в дайлъра, докато говорех с друг човек, абонат на Виваком като мен, но без да има VoLTE. Разговора беше много качествен и изчистен, 3 пъти го питах дали има VoLTE, той дори не знаеше какво е това   Smile  Вижте скрииншота, надписа HD долу вдясно:

Сега забелязах, че и при мен го има това HD, човека отсреща е на bob  Big Grin
Цитирай
#88

Е няма ли някой на Виваком с VoLte да постне screenshot с IMS настройките? Иска ми се да ги вкарам ръчно и да пробвам. Мисля си, че цялата тая прочута активация е едно изпращане на настройки за VoLte.....
Цитирай
#89

Разбрах момента с производителя, но без да съм специалист, смело мога да предположа че въпросното добавяне на VoLTE за определен мобилен оператор се изразява в дописването на няколко реда програмен код от страна на производителя. И в този ред на мисли ми е непонятно защо производителя ще дописва тези няколко реда код и ще ги пуска като ъпдейт за един оператор в дадена страна, а за друг - не. Какво печели компанията производител, като съзнателно и умишлено държи заключена и неизползваема екстра в телефоните си, която така или иначе съществува? Защо по дяволите някой ще орязва екстрите на собствения си продукт?
Цитирай
#90

Общо взето е така Smile Само с настройките няма да стане, като топката е при производителя Smile Не са само при нас проблемите, а и навсякъде по света с volte и неговото активиране !
Цитирай
#91

Е как тръгват тогава на note 5?
Цитирай
#92

Note 5 влиза в плановете. Note 4 не влиза.
Цитирай
#93

В чии планове. Дайте този файл да го сравним с останалите модели
Цитирай
#94

В плановете на Теленор влизат всички смартфони които продават. В плановете на Виваком влизат само някои модели.
Ето какво ни отговориха във форума на Xiaomi: http://en.miui.com/thread-3484392-1-1.html

П.С. Между другото в темата за VoLTE във форума им се говори за държави и региони, а не за оператори.
Цитирай
#95

(2018-08-11, 12:18:17)Cv3T0m1R написа:  Разбрах момента с производителя, но без да съм специалист, смело мога да предположа че въпросното добавяне на VoLTE за определен мобилен оператор се изразява в дописването на няколко реда програмен код от страна на производителя. И в този ред на мисли ми е непонятно защо производителя ще дописва тези няколко реда код и ще ги пуска като ъпдейт за един оператор в дадена страна, а за друг - не. Какво печели компанията производител, като съзнателно и умишлено държи заключена и неизползваема екстра в телефоните си, която така или иначе съществува? Защо по дяволите някой ще орязва екстрите на собствения си продукт?

Ако средняка има всичкото което го има и флагмана нали знаеш потребителите кое ще изберат.  Wink

Значи всичко опира до софтуер? Сложете eu weekly и пробвайте.
Цитирай
#96

(2018-08-11, 23:23:58)pi4a7a написа:  Ако средняка има всичкото което го има и флагмана нали знаеш потребителите кое ще изберат.  Wink

Значи всичко опира до софтуер? Сложете eu weekly и пробвайте.

С eu weekly 8.7.12 съм.Пробвах... не става!


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
Цитирай
#97

todesto, доколкото си спомням, ти не успя да активираш VoLTE на сим картата. Без това няма как да ти тръгне!


Цитирай
#98

(2018-08-12, 00:01:47)todesto написа:  С eu weekly 8.7.12 съм.Пробвах... не става!
Далече си от 8.8.9
(2018-08-12, 00:06:04)milenvn написа:  Доколкото си спомням, ти не успя да активираш VoLTE на сим картата. Без това няма как да ти тръгне!

Аз ли? Аз съм го активирал и си работи на eu.
Цитирай
#99

Някой на Виваком активирал ли е услугата през 123? Аз пробвах и ми казаха, че не можело и единствения начин било с P20 или P20pro с СМС.
Цитирай

(2018-08-12, 04:15:15)piponki написа:  Някой на Виваком активирал ли е услугата през 123? Аз пробвах и ми казаха, че не можело и единствения начин било с P20 или P20pro с СМС.

Засега начина е само като си сложиш картата в P20 или P20pro и изпратиш СМС.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)