Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

Redmi 4x с MIUI 9.6.4 Global Stable - теленор активираха VoLTE на картата , но не тръгна.

Някой може ли да даде IMS настройките за Телнор?
Цитирай
Аксесоари

Теленор, Xiaomi Mi6 - тръгна след активация на 123.
[-] 2 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай

Чудесно! Добавяме MI 6 сред моделите, на които със сигурност тръгва VoLTE.


Цитирай

Xiaomi MI Max 3 Теленор върви Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Boby13 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Забравил съм да го спомена по-рано, но и аз активирах volte на теленор и mi6 след като се обадих на 123. Казах да ми го активират питаха ме с какъв телефон съм отговорих huawei p20 и бях готов след рестарт.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Добавям и MAX 3 в списъка на потвърдените модели Smile


Цитирай

А някой с redmi note 5 да има активен

Xiaomi Redmi Note 5
Цитирай

Работи с Note 5, проверено е!


Цитирай

На мен вивакомските оператори ми казаха прати смс. Нищо не стават от тоя оператор.
Цитирай

Опитах да пратя SMS oт Ми 5 на виваком - върнаха ми среден пръст.. Не помня точните думи, но явно трябва да се прави тази гимнастика с p20
Цитирай

На Теленор съм и имам следния въпрос тези процедури само за Xiaomi устройства ли работят или става и ако си с Samsung , iPhone и т.н.?
Цитирай

Някой знае ли как стои въпроса с VoLTE когато си в роуминг ? Ако роуминга ти е изключен следва да не се ползва опцията. Въпроса ми е свързан най-вече ако си в страна извън ЕС.

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай

    Redmi 6 pro.
Работи. Теленор
[-] 2 потребители изказват благодарност на vlado05 за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай

(2018-08-22, 10:08:07)Beats94 написа:  На Теленор съм и имам следния въпрос тези процедури само за Xiaomi устройства ли работят или става и ако си с Samsung , iPhone и т.н.?


ами трябва да се тества. Тъй като е Xiaomi раздел имаме резултати най-вече от Xiaomi. Нищо не пречи да се обадиш на 123 и да кажеш, че си с р20 или просто да кажеш да ти го пуснат. Ако уцелиш разбран оператор ще ти направи услугата и вече ако не работи вероятно ще е зависи от производителя на телефона да имаш поддръжка в българия на Теленор.
Цитирай

На Виваком за момента единствения начин е да сложите сим картата в p20 и тогава да пратите смс-а.

Описаните процедури  работят само на Xiaomi телефони. Нищо не ви пречи да тествате, но не очаквайте чудеса...

VoLTE засега не работи в роуминг.



(2018-08-22, 12:01:02)vlado05 написа:  Redmi 6 pro.
Работи. Теленор

Много добре! Добавям модела в списъка  Tummenupp


Цитирай

При мен нещо не се получава - спазих всичко като инструкция с обаждането до Теленор, рестартирането, активирането с въпросния код и отметката в настройките, но пак греда. Говоря за  Redmi Note 5A 4/64G, но с китайски РОМ(може би това е от значение).
Цитирай

Тоест първо си се обадил на Теленор, а след това си приложил кода? Ако е така, направи още едно обаждане до 123 с искане за активиране.


Цитирай

Не, просто не съм ги изредил правилно - изпълних всичко както сте написали. Активирах опцията на телефона с въпросния код, обадих се на Теленор, след краткия диалог казаха, че е активирано, рестартирах и йок - нищо не ми излиза като + или надпис VoLte.
Цитирай

Тогава нямам представа защо не става. Вариант ти остава да минеш през магазин на Теленор и да пробваш на служебен Huawei P20 дали ти тръгва VoLTE на сим картата. След като си сигурен, че имаш активно VoLTE на картата, вече можеш да мъчиш самия телефон, включително с инсталиране на глобален ром.


Цитирай

(2018-08-22, 16:22:40)robisbg написа:  При мен нещо не се получава - спазих всичко като инструкция с обаждането до Теленор, рестартирането, активирането с въпросния код и отметката в настройките, но пак греда. Говоря за  Redmi Note 5A 4/64G, но с китайски РОМ(може би това е от значение).

Не е от китайския ром аз съм с глобален ром на редми нот 5а с активирано Волте на Теленор но не тръгва на телефона ми.Пробвах на huawei p10 и там ми тръгна.
Цитирай

Преди 10-тина дни по идея на колегата Monipeev   изпратих линкове към темата на двата мобилни оператора, с молба да ги изпратят към инженерите в мрежовите отдели за по-бързо официално добавяне нa моделите на Xiaomi. От Виваком получих клиширан копи-пейст PR отговор, в стил- постоянно работим и добавяме нови модели, следете нашата страница за подробности. От Теленор пристигна съвсем друг отговор:

" Благодарим Ви за активната позиция!

В отговор на вашето писмо Ви информираме, че Вашата препоръка е сведена до знанието на компетентния отдел, с цел подобряване на услугата.

С уважение,

Екип "Удовлетвореност от услугите"


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Monipeev, Гeoрги
Цитирай

От днес и аз се наслаждавам на VoLTE през Xiaomi Redmi Note 5. На Виваком съм, не е необходимо да ходите до офис и да правите изпълнения от рода на "Абе ти не ме учи то как се активира това. Аз съм българин, разбирам я систамата, нали искаш да намажеш от мен като клиент", не че и аз го направих много различно... Позвънете на 123 и заявете активиране, като упоменете, че от днес сте с Huawei P20 и със смс не става активирането, тъй като сим картата е ползвана преди това на други устройства (което си е съвсем вярно). Ако сътрудникът (в частност сътрудницата) твърди, че системата им не успява да Ви индентифицира с P20, отвърнете, че точно в момента сте сложили картата, може и да Донжуанствате малко със закачка от сорта на "Така ще Ви чувам медения глас по-добре, когато се обадя следващия път".



П.П. Не забелязвам кой знае каква особена разлика с VoLTE, предвид колко чутовно я описаха някои потребители на форума, дори в разговор със 123. Свързването също не е с преувеличената тук скорост на балистична ракета. За сега, през VoIP е по-добре в тези два показателя. 

[Изображение: 9390914r.png]
Цитирай

(2018-08-25, 19:39:34)Гeoрги написа:  От днес и аз се наслаждавам на VoLTE през Xiaomi Redmi Note 5. На Виваком съм, не е необходимо да ходите до офис и да правите изпълнения от рода на "Абе ти не ме учи то как се активира това. Аз съм българин, разбирам я систамата, нали искаш да намажеш от мен като клиент", не че и аз го направих много различно... Позвънете на 123 и заявете активиране, като упоменете, че от днес сте с Huawei P20 и със смс не става активирането, тъй като сим картата е ползвана преди това на други устройства (което си е съвсем вярно). Ако сътрудникът (в частност сътрудницата) твърди, че системата им не успява да Ви индентифицира с P20, отвърнете, че точно в момента сте сложили картата, може и да Донжуанствате малко със закачка от сорта на "Така ще Ви чувам медения глас по-добре, когато се обадя следващия път".



П.П. Не забелязвам кой знае каква особена разлика с VoLTE, предвид колко чутовно я описаха някои потребители на форума, дори в разговор със 123. Свързването също не е с преувеличената тук скорост на балистична ракета. За сега, през VoIP е по-добре в тези два показателя. 

[Изображение: 9390914r.png]
Може ли да пуснеш един screenshot на IMS настройките?
Цитирай

@Георги, сигурен ли си че отсрещната страна също е на VOLTE?
Цитирай

(2018-08-28, 06:16:33)piponki написа:  Може ли да пуснеш един screenshot на IMS настройките?
Заповядай.

Иначе да, убеден съм, че другата страна е на VoLTE, също на Виваком. Единствено, понякога разговорите са HD Voice, дори с. 3G телефони, но работи рядко и избирателно...[Изображение: 62b5c5c5f3b07269732cc672072479a8.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)