Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!
#1

[Изображение: VOLTE.jpg]



Вече няколко колеги в различни теми отбелязаха успешното активиране на VoLTE на различни Xiaomi телефони. Затова е време за една обща тема, в която да опишем методите за активиране на всеки Xiaomi телефон  Rock

 Първото нещо, което трябва да направите, е да въведете този код във вашия телефон:

*#*#86583#*#*

Натискате зелена слушалка и готово. След това потърсете в менюто Настройки- мобилни мрежи, опцията за VoLTE и се уверете, че е активна.

За Теленор: обаждате се на 123 и казвате да ви активират VoLTE, тъй като сте с телефон, който го поддържа. Ако ви питат с какъв телефон сте, кажете huawei p20. След това рестартирате или включвате и изключвате самолетен режим и трябва да тръгне.

За Виваком- вариант 1.- обаждате се на 123 и казвате, че сте с нов телефон Huawei P 20, закупен от техен магазин, но при опит да изпратите смс за стартиране на VoLTE ви дава грешка. Ще ви кажат да ъпдейтнете до последна версия, кажете че току-що сте ъпдейтнали. Могат също да кажат-  в системата вашия телефон излиза Xiaomi, отвърнете че досега сте били с такъв, но вече сте с новия Huawei P 20. Ако ви откажат категорично, не се карайте, просто затворете и след половин час се обадете пак със същата тактика, като използвате друг модел от списъка им с официални модели. Ако след 2-3 обаждания до 123 не се получава, не ви остава нищо друго, освен да преминете към вариант 2:

Вариант 2.- намирате приятел или в техен магазин, слагате своята сим карта в Huawei P20, P20 pro, Samsung Galaxy S8  или S8+. Още официално поддържани модели ще намерите на този линк: Виваком- официални модели за VOLTE  Изпращате безплaтен  смс "START" на номер 1701. Изчаквате 2-3 минути за отговор, получавате смс, че услугата е активирана. Слагате сим картата в своя телефон и Воала- имате VoLTE  Storstark

Време е да обобщим в един пост всички модели, на които до момента гарантирано е подкарано VoLTE:

MI 11 Ultra
Mi Note 10
MI 9
MI 9T Pro/ Redmi K 20 Pro
MI 9T/ Redmi K 20
MI 9 SE
MI 9 Lite/ MI CC9
MI 8
MI 8 Lite
MI 6
Redmi K 30 Pro/ POCO F2 Pro
Pocophone F1
POCO X3 NFC
MI MAX 3
MI MIX 2
MI MIX 2s
MI MIX 3
MI Note 3
MI A1/ MI 5X
MI A2
MI A2 Lite
MI A3
Redmi S2
Redmi 3 Pro
Redmi 6 Pro
Redmi 7
Redmi 7A
Redmi 5
Redmi 5 Plus
Redmi 9
Redmi Note 5
Redmi Note 5A
Redmi Note 6 Pro
Redmi Note 7
Redmi Note 7 Pro
Redmi Note 8T/ Note 8 Pro
Redmi Note 8 Pro
Redmi Note 9S
Redmi Note 9 Pro

Следващата стъпка в постигането на по-добър звук при разговор е използването на EVS кодек при разговор през VoLTE. Нека видим първо малко повече инфо за този кодек: https://www.androidauthority.com/enhance...ed-802538/



Цитат:Volte carrier check disabled трябва да изпише за да го има в менюто суича за волте със сигурност.


[-] 52 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • admin, altawast, Be6i4, BGDropche, bily, bodonance, bojoviki, byv09, chichodoctor, dap, dardanov, dd_ins, dp4u4umi6ev, emil11, emil_90, ganchev, grozdan, hana, hapi6, ibg2015, ICEMAN, iwan33, krasicvetkov, LGGadnqrka, liucerina, Machiavelli, meto11, mi1987, milss, Miro2210, MMJ, Nenko_16, nismo, Ormy, petar glavche, pi4a7a, PIT-BUL4ETO, plamen3333, ravengard, retyrn, skysoft, sokkoban, suffer, valentinovi4, valiovg, vargala81, Victormihov, vlado05, vladokarata, vlaf, zdravko959, Капанар
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво! Много полезно. Тъкмо преди малко обяснявах на някой, че само тези двата телефона на Huawei имат право да ползват услугата. А някой да знае защо само те? И до кога?

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Виваком засега само тях са пуснали официално. Докога не се знае. Може и  месеци наред. Затова и създадох темата, за всички колеги с Xiaomi телефони! Няма смисъл да чакаме операторите  Storstark


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • meto11, vaskogrudov
Цитирай
#4

Защото от хуявей си плащат и държат двата оператора да продават техните смартфони. Докога не е ясно

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на hitman за това мнение:
  • milenvn, pi4a7a
Цитирай
#5

За A1 каква е информацията?

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#6

От А1 сериозно изостават на фона на другите два оператора! Не са пуснали VoLTE, нямат и обявени планове в тази посока. Доста странно се държат, все пак сме 2018 г....


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • emil11, meto11
Цитирай
#7

При мен се появи след обаждане до 123 и заявка за активация. След рестарт всичко е точно  Big Grin Не съм сменял или слагал картата в друг телефон
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • vaskogrudov
Цитирай
#8

^ Така е, от Теленор сте късметлии, там процедурата е най-лесна   Tummenupp


Цитирай
#9

Тъпото е, че ти може да си с Волте, но ако отсрещният го няма, няма никаква полза.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#10

Има полза, разбира се. Много по-бързото свързване, звука се подобрява въпреки всичко, не падаш на 3Г и да губиш батерия при тези смени. Ползи много, това е бъдещето!

Също така все повече хора минават на VoLTE! Ето сега благодарение и на тази тема, всеки с Xiaomi в България ще се радва на  по-качествен звук  Rock


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • meto11, vaskogrudov
Цитирай
#11

Точно това и аз щях да пиша. Ти може да си мислиш, че ползваш нещо си, но в 90% от случаите VoLTE ще е активно само на единия апарат. Но пък няма да минава от lte на 3G, голям келепир. Wink

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#12

Как става заявката на 123,с оператор ли говориш? Дай малко разяснения. Аз я имам опцията активна в настройки. Мога да вкл. или изкл. Volte.
Цитирай
#13

На Теленор се свързваш с оператор и даваш заявка да ти активират VoLTE. Ако те питат с какъв телефон си, кажи Huawei p20.


Цитирай
#14

Благодаря, само, че съм на виваком
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaskogrudov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#15

(2018-08-06, 16:56:26)vaskogrudov написа:  Благодаря, само, че съм на виваком

Тогава е малко по-сложно: намираш приятел или в техен магазин, слагаш твоята сим карта в Huawei P20 или p20 pro. Изпращаш безплaтен  смс "START" na nomer 1701. Изчакваш 2-3 минути за отговор, получаваш смс, че услугата е активирана. Слагаш сим картата в своя телефон и Воала- имаш VoLTE  [Изображение: storstark.gif]

П.П. Гледам над 15 човека едновременно разглеждат темата, отдавна не бях засичал такъв огромен интерес  Rock


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • hsgrgs, PIT-BUL4ETO, vaskogrudov
Цитирай
#16

А с какъв предтекст ги убеди да сложиш твоята СИМ картата в телефона в магазина?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Цитирай
#17

(2018-08-06, 17:00:04)hellkiller написа:  А с какъв предтекст ги убеди да сложиш твоята СИМ картата в телефона в магазина?

Това е лесно- казваш, че идваш да се запознаеш с актуалните оферти, че ти предстои преподписване. Изслушваш, казваш че ще си помислиш, взимаш координати на служителя да го потърсиш лично. Така той е доволен  Smile

После казваш- дай да пробваме активиране на VoLTE, нали имате P20? Той ще ти каже, че така не може да се активира VoLTE. Ти си ОК, но все пак да пробваме за 2 минути. И готово, човека няма да иска да изгуби потенциален клиент  Big Grin


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • meto11, musster, pi4a7a
Цитирай
#18

Има ли значение от кой регион е телефона? 
При мен казаха, че са го активирали още преди 6 часа, но след като започна да набирам мрежата минава на 3g.
Активирал съм от настройките VoLTE.

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
Цитирай
#19

Пробвай на Индия

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#20

Моя е настроен на регион Русия (заради лицевото разпознаване). Не съм забелязал да оказва влияние. По-скоро не са ти пуснали още VoLTE по някаква причина. Изчакай, ако не тръгне до утре, им звъни отново. Нали за Теленор говорим?


Цитирай
#21

И моят е Русия, пробвах въпреки всичко с Индия, Малайзия, България, 6 рестарта на телефона, airplane mode, неще и неще.  Звънях им пак на Теленор, била активирана услугата. Поискаха ми софтуерната версия на телефона (казах им че съм с Huawei p20), за да проверят за проблем - остана разбира се въпроса висящ понеже се подразбира, че не съм с Huawei.  Big Grin Visslar
Ще чакам да включат модела в сървърите и пак ще ги притеснявам. Благодаря колеги за съветите.

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
Цитирай
#22

Не знам тогава какво друго може да се направи. Освен да тестваш със твоята сим карта на друг Xiaomi телефон, като Ноте 5 например. Или на някои модел от Huawei-те, поддържани официално от Теленор. Да си сигурен поне, че тръгва на картата.


Цитирай
#23

И при мен не става на Redmi Note 4.Слагах картата в P20 дойдоха настройки,иконката излезе но в моя телефон не тръгва.Звънях на Теленор подготвенSmile и им казах да активират услугата но те ми казаха,че карта вече е имала достъп до volte и все още има.
Цитирай
#24

Експериментирайте колеги, сами виждате на колко много хора им тръгна VoLTE-то!

Ето и линкове към страниците на двата оператора със списъка на официално поддържаните модели:

За Теленор: http://www.telenor.bg/bg/4g-lte-network?ref=wt#volte

За Виваком: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...n/4g-voice


Цитирай
#25

Някой, който е активирал успешно би ли споделил версията си на MIUI/android?
При мен не се получава и вече си мисля, че е от старата версия на MIUI (8.5.4.0), която имам и не обновявам.

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)