Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

От Xiaomi ако пратиш смс, няма да получиш нищо или ще ти върне- неподдържана услуга, защото не е в списъка с официално поддържани модели. Пробвай пак с смс от S8, като не вади сим картата, докато не получиш смс, че услугата е активирана. Също така виж в настройки, след като си приложил кода, дали плъзгача за VoLTE e активиран.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
Аксесоари

Има ли някой колега в Кюстендил да услужи с един телефон и аз да си активирам волтето.
Цитирай

(2018-09-11, 12:42:02)hgeorgiev написа:  Ми8, след смс от Самсунг с8 дойде смс да пробвам по късно, на втория смс нямаше отговор. Картата е фирмена. След разговор на 123 от титуляра на фирмата, му казаха, че услугата ми е активна. На телефона обаче нямам такива признаци. 9.6.7.0 ми е версията.
Набрах онзи код *#*#8.....изписа ми volte check enabled ....или нещо подобно
Ако от xiaomi-то пратя смс за проверка, какво би трябвало да покаже?

Според мен, като набереш "онзи код", трябва да ти изпише нещо от рода на Operator check DISABLED (а не Enabled). После отиваш в Settings > SIM cards & mobile networks, там цъкаш на СИМ картата и се уверяваш, че ти е активиран бутона пред VoLTE enabled.
Поне при мен беше така.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tsvetanm за това мнение:
  • hgeorgiev, valdimi
Цитирай

(2018-09-11, 19:36:30)tsvetanm написа:  Според мен, като набереш "онзи код", трябва да ти изпише нещо от рода на Operator check DISABLED (а не Enabled). После отиваш в Settings > SIM cards & mobile networks, там цъкаш на СИМ картата и се уверяваш, че ти е активиран бутона пред VoLTE enabled.
Поне при мен беше така.
Точно така е. Трябва да изпише disable.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mcl за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай

Момчета, живи и здрави. Който минава през Бургас има бира.
Аз реших по дефолт, че за да работи едно нещо трябва да е enable.
Имам Volte
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2018-09-11, 20:10:08)hgeorgiev написа:  Момчета, живи и здрави. Който минава през Бургас има бира.
Аз реших по дефолт, че за да работи едно нещо трябва да е enable.
Имам Volte

Айде честито
Цитирай

(2018-09-11, 20:10:08)hgeorgiev написа:  Момчета, живи и здрави. Който минава през Бургас има бира.
Аз реших по дефолт, че за да работи едно нещо трябва да е enable.
Имам Volte

Честито! Може би няма да е лошо, ако се опише процедурата малко по-подробно в първия пост.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tsvetanm за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай

Така вече и аз имам volte. Тъй като съм на Виваком процедурата беше дълга. Обадих се на оператор казах ,че искам volte, от там ми казаха че моя телефон не поддържа услугата. След това казах ,че преди 5 минути съм си сложил картата в новия телефон който е p20 pro и смс не става активацията. И воаля след 10 минути имах volte.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mcl за това мнение:
  • Гeoрги
Цитирай

Някой с волте и руут няма ли?

Да видим с руута какъв кодек се ползва
Цитирай

(2018-09-12, 20:47:55)Mcl написа:  Така вече и аз имам volte. Тъй като съм на Виваком процедурата беше дълга. Обадих се на оператор казах ,че искам volte, от там ми казаха че моя телефон не поддържа услугата. След това казах ,че преди 5 минути съм си сложил картата в новия телефон който е p20 pro и смс не става активацията. И воаля след 10 минути имах volte.

Честито VoLTE и на теб! И на мен ще ми е любопитно някой с root, да сподели кой е кодека на Виваком, но вероятно е същия като HD Voice на Ментел, който имат от години...
Цитирай

Колеги. Може да имате неприятности с call divert като мен. Вижте темата:

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=htt...are_type=t
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай

При мен няма проблеми с пренасочване. Имам две карти на Vivacom,активирано VoLTE но пренасочването си работи.
   

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
Цитирай

Я го деактивирай и направи на ново.
И моето работеше. Беше направено преди volte-то
Както и да е де. Да имате едно наум.
Цитирай

(2018-09-12, 20:52:07)suffer написа:  Някой с волте и руут няма ли?

Да видим с руута какъв кодек се ползва

Аз съм с руут и волте. Какво ти трябва?
Цитирай

(2018-09-15, 11:05:24)pi4a7a написа:  Аз съм с руут и волте. Какво ти трябва?

Между другото, ако имаш малко време и ти се занимава, може да ми помогнеш. Опитвам се да подкарам VOLTE на Redmi Note 3. Ако стане работата, може би ще стане и на всички модели със Snapdragon. Трябва ми копие на една папка (\nv\item_files\ims\).
[-] 1 потребител изказва благодарност на piponki за това мнение:
  • suffer
Цитирай

(2018-09-16, 06:20:06)piponki написа:  Между другото, ако имаш малко време и ти се занимава, може да ми помогнеш. Опитвам се да подкарам VOLTE на Redmi Note 3. Ако стане работата, може би ще стане и на всички модели със Snapdragon. Трябва ми копие на една папка (\nv\item_files\ims\).

Нямам 'nv' папка в руут директорията.. След малко минавам на Пай, надявам се да не е проблем.

Като цяло на EU е по-лесно да се подкара VoLTE, някои глобалки още я нямат опцията, макар и възможността.
Цитирай

Това е част от firmware, достъпва се с efs file manager. По късно мога да ти дам подробно упътване Smile Работа за 10 мин е

(2018-09-16, 13:33:29)pi4a7a написа:  Нямам 'nv' папка в руут директорията.. След малко минавам на Пай, надявам се да не е проблем.

Като цяло на EU е по-лесно да се подкара VoLTE, някои глобалки още я нямат опцията, макар и възможността.

Няма знчение дали е Oreo или Pie. Я първо да пробваме с back-up на EFS дяла от TWRP. По-лесно е. Идеята е да се намери EFS дял от работещ с Виваком firmware. Там са конфигурационните файлове и "кодеците" на модема.
Цитирай

Вивакомска карта активирана през Самсунг S8 върви безгрижно на покофон … странното е, че картата на титуляра на самсунга, същата, пак вивакомска, не тръгна VoLTE-то.
.jpg 41991846_553584855077102_3827801074694094848_n.jpg Размер: 8.53 KB  Сваляния: 112
Цитирай

От вчера следобед картата ми е в един P20 lite, който също поддържа Volte и е активиран, но на статус бара не излиза надписа, че е активен. Телефона получи няколко рестарта, но пак я няма. Апарата е чисто нов от Теленор закупен вчера. От офиса казаха, че те нямат уж правомощия да я пускат или спират. Не съм си връщал картат в редмито да видя дали ще излезе. Въпреки че би трябвало да излезе на Huawei-a. Ще взема да се обадя на оператор да видим от там какво ще кажат. Трябвали да получа някакъв смс, че е активирано?



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

След раговор с оператор всично се нареди. Волтето тръгна на huawei-а и като си върнах картата в моя си го извади и при мен като индикация при това без рестат на апарата. Сега остава да видя разлика в качеството на звука. Определено при Теленор нещата става много лесно



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

(2018-09-11, 12:42:02)hgeorgiev написа:  Ми8, след смс от Самсунг с8 дойде смс да пробвам по късно, на втория смс нямаше отговор. Картата е фирмена. След разговор на 123 от титуляра на фирмата, му казаха, че услугата ми е активна. На телефона обаче нямам такива признаци. 9.6.7.0 ми е версията.
Набрах онзи код *#*#8.....изписа ми volte check enabled ....или нещо подобно
Ако от xiaomi-то пратя смс за проверка, какво би трябвало да покаже?

Аз имам абсолютно същия проблем. Личната ми карта която е на vivacom се активира успешно от S8. Другата която също е към vivacom, но е фирмена не стана.

След което се започнаха едни разправи на 123 няколко пъти, те казват, че акаунта има някаква забрана. Търговският представител казва, че няма. Няква кореспонденция с техническият им отдел водиха няколко пъти... уж забрана за фирмите няма, уж отговоряме на всички изисквания, но реално услугата не работи и не може да се активира на този етап поне.

Писна ми и се отказах да се разправям, поне за сега.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

Това предното мнение все едно съм го писал аз. Без второто изречение. И съм в същото положение като последното изречение. От цялата работа разбрах, че услугата все още има много проблеми и все още не се препоръчва да се ползва.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Някой с Mi8 с Vivacom карта, с активирано VoLTE може ли да пробва да пренасочи обажданията си?

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94819
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • morfei1
Цитирай

(2018-09-21, 15:13:26)milstan написа:  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94819
Да, Виваком имат проблем с пренасочването, няма значение модела.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

При мен се получи!Телефона е Red mi 3 pro.Когато региона е България,в менюто на мобилни мрежи са само 2G 3G 4G. Кода за активация *#*#86583#*#* не го приема.Преместих региона на ИНДИЯ и в менюто се появи VOLTE  активирано.И понеже картата е на Теленор, едно обаждане към оператор на 123свърши работа.За инфо версията на MIUI e GLOBAL9.6.2.0. LAIMIFD.Така че, модератора може да добави RED MI 3 PRO към списъка от началото на темата.

Samsung galaxy GTi7500 Samsung galaxy nexus Meizu MX4 Redmi 3pro Huawei nova Redmi Note 5 MI 8 POCO F3 Samsung galaxy a52s
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobibmv за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)