Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Call Waiting-изчакващо повикване
#1
Wink 

Здравейте ,
бих искал да попитам как мога да си активирам за постоянно CALL WAITING на телефона.

Набирам *43# и след известно време само ми изчезва Активацията на Услугата.

П.С
на А1 съм.


Благодаря предварително и лек ден!

Samsung A50
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-08-07, 12:14:02)kaman4e написа:  Здравейте ,
бих искал да попитам как мога да си активирам за постоянно CALL WAITING на телефона.

Набирам *43# и след известно време само ми изчезва Активацията на Услугата.

П.С
на А1 съм.


Благодаря предварително и лек ден!
Пробвай с някой app... Ддз, на мен си ми е постоянно включено, нз, не ми се е налагало да търся алтернатива, на Теленор съм..
Даже ти предлагам да звъннеш на оператор, и от там да ти се активира направо...

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

В настройките - "БЕЗЖИЧНИ И ДРУГИ МРЕЖИ" ->"НАСТРОЙКИ ЗА ПОВИКВАНИЯ"->"ДОПЪЛНИТЕЛНИ НАСТРОЙКИ" ->"ИЗЧАКВАЩО ОБАЖДАНЕ"
Цитирай
#4

Колега, да нямаш активирано пренасочване на разговорите към друг номер? Защото при активирано пренасочване, опцията за call waiting става неактивна.
Цитирай
#5

(2018-08-08, 12:19:17)stinkata написа:  В настройките - "БЕЗЖИЧНИ И ДРУГИ МРЕЖИ" ->"НАСТРОЙКИ ЗА ПОВИКВАНИЯ"->"ДОПЪЛНИТЕЛНИ НАСТРОЙКИ" ->"ИЗЧАКВАЩО ОБАЖДАНЕ"

Здравей,това ми е активирано,
Демек на мен ми "тутка" ,когато някой ме търси ,но на отсрещния не му казва:"Абоната в момента разговаря"! <- искам това да включа от някъде... преди го имах,като си смених картата с NANO SIM и изчезна

Samsung A50
Цитирай
#6

(2018-08-10, 11:59:10)kaman4e написа:  Здравей,това ми е активирано,
Демек на мен ми "тутка" ,когато някой ме търси ,но на отсрещния не му казва:"Абоната в момента разговаря"!  <- искам това да включа от някъде... преди го имах,като си смених картата с NANO SIM и изчезна

Няма го това, на острещния се чува музика, т.е. ти разговаряш. А на теб ти тутутка.
Цитирай
#7

Call Waiting e точно когато по време на разговор някой друг ти звъни, тогава ти получаваш някакъв вид известие (титкане, тутуткане, вибрацийка), а на човекът когото те набира в същия момент ще му бъде съобщено нещо от сорта - "Здравейте, търсеният от вас номер е зает, моля, опитайте по-късно" Това съобщение ще се повтори няколко пъти преди връзката да бъде прекъсната автоматично, освен ако абонатът (т.е. ТИ) не приемеш обаждането. Ако тази оция (Call waiting) е изключена, просто когато имаш текущ разговор и някой друг се опитва да се свърже с теб ще му дава сигнал заето.
Цитирай
#8

Точно обратното е. Когато е включена функцията, на отсрещния дава свободно, а на теб ти турулитка, че някой друг те търси.

Няма такова нещо на отсрещния да дава заето и изведнъж някой да му вдигне. А когато е изключена, на отсрещния дава заето, както все едно те търси на градски телефон и ти говориш с друг.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#9

(2018-08-10, 22:38:07)IoPetrov написа:  Точно обратното е. Когато е включена функцията, на отсрещния дава свободно, а на теб ти турулитка, че някой друг те търси.
Ако беше прочел внимателно поста ми щеше да видиш, че аз казвам същото нещо. Само че освен, че на отсрещния който те търси му дава свободно ще му бъде съобщено и подобен цитат като горния - "Здравейте, търсеният от вас номер е зает, моля, опитайте по-късно"

(2018-08-10, 22:38:07)IoPetrov написа:  А когато е изключена, на отсрещния дава заето
(2018-08-10, 21:59:13)donscot написа:  Ако тази оция (Call waiting) е изключена, просто когато имаш текущ разговор и някой друг се опитва да се свърже с теб ще му дава сигнал заето.
Форумът - освен да се пише, той е и за да се ЧЕТЕ, нещо което на много у вас ви убягва.
Цитирай
#10

Ами не, на теб ти убягват много неща, защото освен да се чете, трябва и да се разбира прочетеното, но засега ще се спра върху основното - ако функцията е включена, когато отсрещният ти звъни,  НЕ му дава сигнал заето и не му казва "Здравейте, търсеният от вас номер е зает, моля, опитайте по-късно". Така се получава, когато НЕ е включена функцията.
Не може хем да му дава свободно, както казваш, хем да му казва, че "Търсеният от вас номер е зает". Това е нонсенс.


Цитат:Само че освен, че на отсрещния който те търси му дава свободно ще му бъде съобщено и подобен цитат като горния - "Здравейте, търсеният от вас номер е зает, моля, опитайте по-късно"


Когато е включена функцията, на отсрещния му дава свободно, все едно не говориш с никого. А на теб ти турулитка в слушалката и ти решаваш дали да приемеш или не другия разговор. Ако не го приемеш, отсрещният остава с впечатлението, че просто не си му вдигнал, а не че си говорил с друг.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#11

(2018-08-11, 13:15:05)IoPetrov написа:  Ами не, на теб ти убягват много неща, защото освен да се чете, трябва и да се разбира прочетеното, но засега ще се спра върху основното - ако функцията е включена, когато отсрещният ти звъни,  НЕ му дава сигнал заето и не му казва "Здравейте, търсеният от вас номер е зает, моля, опитайте по-късно". Така се получава, когато НЕ е включена функцията.
Не може хем да му дава свободно, както казваш, хем да му казва, че "Търсеният от вас номер е зает". Това е нонсенс.




Когато е включена функцията, на отсрещния му дава свободно, все едно не говориш с никого. А на теб ти турулитка в слушалката и ти решаваш дали да приемеш или не другия разговор. Ако не го приемеш, отсрещният остава с впечатлението, че просто не си му вдигнал, а не че си говорил с друг.
Ддз, още като звънна на някой който говори, ми звучи няква мелодийка(Теленор сонга), и ми казват "моля изчакайте" и нещо си там...

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Да, дали ще е свободно или моля изчакайте е едно, а "Здравейте, търсеният от вас номер е зает, моля, опитайте по-късно" е съвсем друго.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
[-] 1 потребител изказва благодарност на IoPetrov за това мнение:
  • AloneCrew
Цитирай
#13

...нещо от сорта - "Здравейте, търсеният от вас номер е зает, моля, опитайте по-късно"

"Нещо от сорта" е това, което ти убягва Петров. Не казвам, че е едно към едно. Но в спорове няма да влизам, не е това целта ми. Аз за това споменах да се чете...
(2018-08-11, 14:06:35)AloneCrew написа:  Ддз, още като звънна на някой който говори, ми звучи няква мелодийка(Теленор сонга), и ми казват "моля изчакайте" и нещо си там...

И аз това се опитвам да кажа, но колегата Петров не разбра. Той май е единствения всъщност...

Така, за протокола (и за Петров, най-вече) да дам още информация:
Преди минути взех един телефон (не моя) и набрах *88 (операторът е А1, или бившите Мтел - пояснение за Петров, ако не знае) след като разговорът беше приет и вече течеше отброяване взех МОЯТ телефон и набрах номерът, на първия телефон, като опцията Call Waiting е включена (за телефонът който говори със *88). Познайте системата какво ми съобщава:
"Търсеният от вас номер е зает, моля опитайте по-късно / The subscriber is busy, please try again later" и така няколко пъти докато накрая (след два или три пъти) системата казва "Вашето обаждане не може да бъде прието, моля опитайте по-късно".
Я да видим какво съм писал в първия ми пост:
(2018-08-10, 21:59:13)donscot написа:  Call Waiting e точно когато по време на разговор някой друг ти звъни, тогава ти получаваш някакъв вид известие (титкане, тутуткане, вибрацийка), а на човекът когото те набира в същия момент ще му бъде съобщено нещо от сорта - "Здравейте, търсеният от вас номер е зает, моля, опитайте по-късно" Това съобщение ще се повтори няколко пъти преди връзката да бъде прекъсната автоматично, освен ако абонатът (т.е. ТИ) не приемеш обаждането.

Така, втория опит беше с ИЗКЛЮЧЕНА Call waiting опция. Звъня на *88 от въпросния телефон, и след като имаше приет/текущ разговор набрах от моя телефон и ти да видиш, даде ми сигнал ЗАЕТО. Я да видим аз какво съм писал в първия ми пост
(2018-08-10, 21:59:13)donscot написа:  Ако тази оция (Call waiting) е изключена, просто когато имаш текущ разговор и някой друг се опитва да се свърже с теб ще му дава сигнал заето.
П.С. Пак повтарям, тествано с абонати на А1, за другите оператори може да е по-различно (говоря за това което се съобщава от самата система по време на разговора)
Цитирай
#14

(2018-08-08, 12:19:17)stinkata написа:  В настройките - "БЕЗЖИЧНИ И ДРУГИ МРЕЖИ" ->"НАСТРОЙКИ ЗА ПОВИКВАНИЯ"->"ДОПЪЛНИТЕЛНИ НАСТРОЙКИ" ->"ИЗЧАКВАЩО ОБАЖДАНЕ"

Здравейте,
темата е от преди няколко месеца, но ще я ползвам, защото темата в раздел Xiaomi е заключена.
Проблема е, че функцията е включена от настройките, но не както е показано по-горе, а през "Системни приложения"->"Настройки на обаждане"->"Изчакващо обаждане". Става въпрос не за телефона от подписа, а за Xioami Redmi Note 5. Пробвах и с код, както е дадено в първия пост от темата, при набиране на *43# потвърждава, че я включвам, при набиране на *#43# определя услугата че е включена. Въпреки това при входящо повикване по време на провеждане на друг разговор дава заето. Местих SIM картата от слот 1 на слот 2 и обратно, няма разлика.

Ъпдейт: Обадих се на оператора, били заключили опцията и само те можели да я отключат. Проблема явно не е в телефона
Цитирай
#15

(2018-11-29, 12:35:22)Izolini написа:  Здравейте,
темата е от преди няколко месеца, но ще я ползвам, защото темата в раздел Xiaomi е заключена.
Проблема е, че функцията е включена от настройките, но не както е показано по-горе, а през "Системни приложения"->"Настройки на обаждане"->"Изчакващо обаждане". Става въпрос не за телефона от подписа, а за Xioami Redmi Note 5. Пробвах и с код, както е дадено в първия пост от темата, при набиране на *43# потвърждава, че я включвам, при набиране на *#43# определя услугата че е включена. Въпреки това при входящо повикване по време на провеждане на друг разговор дава заето. Местих SIM картата от слот 1 на слот 2 и обратно, няма разлика.

Ъпдейт: Обадих се на оператора, били заключили опцията и само те можели да я отключат. Проблема явно не е в телефона

Само дето тук се обсъжда Huawei P10 Lite! Има си група за твоята марка и си питай там, а не ни заблуждавай!
Цитирай
#16

(2018-11-29, 12:35:22)Izolini написа:  Здравейте,
темата е от преди няколко месеца, но ще я ползвам, защото темата в раздел Xiaomi е заключена.
Проблема е, че функцията е включена от настройките, но не както е показано по-горе, а през "Системни приложения"->"Настройки на обаждане"->"Изчакващо обаждане". Става въпрос не за телефона от подписа, а за Xioami Redmi Note 5. Пробвах и с код, както е дадено в първия пост от темата, при набиране на *43# потвърждава, че я включвам, при набиране на *#43# определя услугата че е включена. Въпреки това при входящо повикване по време на провеждане на друг разговор дава заето. Местих SIM картата от слот 1 на слот 2 и обратно, няма разлика.

Ъпдейт: Обадих се на оператора, били заключили опцията и само те можели да я отключат. Проблема явно не е в телефона

Едно уточнение, без значение от марката/модела на телефона:
"Изчакващо повикване" е когато разговаряш и да ти звъннат на същата карта.
Ако все още набираш (чакаш да ти вдигнат) и в същото време ти звънне някой - ще му е заето.
Ако говориш по едната карта, другата карта е "извън обхват" и ако ти звъннат на нея, че чуят, че абоната не може да бъде намерен (или гласова поща, ако имаш). Това може да се преодолее (за твоя сметка* обаче) като направиш пренасочвания "при извън обхват" от всяка карта към другата карта *62*+359......# и ще получаваш повикването от другата карта, но ако "вдигнеш" ще платиш разговор от едната към другата карта (ако имаш минути, че ползва тях). (Такова кроснато пренасочва една към друга в някои телефони може се прави с опцията "Двойна SIM".) Едно време при "пренасочени разговори" излизаше специфична индикация, от която може да разбереш, че са такива. Сега излиза за кратко надпис от сорта на "Препратено повикване". Макар, че и за този "недостатък" има приложения като Farwarded Call Notifier. Така може да прецениш дали да вдигаш или да се обадиш по-късно.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#17

Проблемът е отстранен!!!

Здравейте колеги,
проблемът се оказа не в моя телевизор Smile

Когато са ми подменяли картата с NANOSIM са ми издали "EXTRASIM" на текущата и по този начин съм имал 2 сим карти с моя номер( една стара и една наносим)

Отидох в офис на A1 и ми спряха ЕКСТРАСИМ и по този начин услугата стана активна.

Благодаря на всички

Samsung A50
Цитирай
#18

как да спра музиката която се чува когато телефона дава свободно на vivacom съм беше нещо с sms на определен номер но немога да го намерия в страницата как се прави.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#19

Ако имаш приложението на виваком, през него би трябвало да можеш да изключиш мелодията. На жена ми скоро и я бяха включили без да го е искала и я изключих през приложението. На йетел съм, но и на виваком трябва да може.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#20

(2024-03-18, 16:50:29)kali_74 написа:  как да спра музиката която се чува когато телефона дава свободно на vivacom съм беше нещо с sms на определен номер но немога да го намерия в страницата как се прави.
Изпрати STOP на 1520 /безплатен е/

POCO X6 5G

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на petar37 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)