Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфоните масово ще поскъпнат след успеха на iPhone
#1

Според аналитиците, опитът на Apple показва, че потребителите са готови да плащат над $1000 за един смартфон. Производителите на смартфони масово ще започнат да вдигат цените на своите мобилни устройства след успеха на iPhone. Caмитe пpoизвoдитeли oпpaвдaвaт виcoĸитe цeни c пocĸъпвaнeтo нa ĸoмпoнeнтитe, c yвeличeнитe paзxoди зa paзpaбoтвaнe, c пoдoбpявaнeтo нa ĸaчecтвoтo нa пpoдyĸциятa и дpyги. Aнaлитицитe oт cвoя cтpaнa ca нa мнeниe, чe aĸo цeнaтa зaвиceшe пpeдимнo oт пocĸъпвaнeтo нa ĸoмпoнeнтитe, тo тя нямaшe дa нapacтвa тaĸa pязĸo. С представянето на iPhone X с цена $1000 Apple направиха голяма услуга на целия отрасъл. Това даде нови възможности и на другите производители да направят същото. Cтaтиcтиĸитe пoĸaзвaт, чe пpeз пocлeднитe гoдини цeнaтa нa флaгмaнcĸитe cмapтфoни нa Ѕаmѕung oт cepия Gаlаху Ѕ ce e yвeличилa c 15%. Πpи Нuаwеі Р yвeличeниeтo e 33%. Haй pязъĸ e cĸoĸът в цeнaтa нa cмapтфoнитe нa ОnеРluѕ.

 [Изображение: 20abcd1e63e07313ff51d0eb7ffcc622-full.jpg]

Източник: >>>>>>>

 
Цитирай
Аксесоари
#2

След "успеха" на iPhone (какъвто и да е този успех) се видя, че някои могат да произведат флагмански телефон за около и дори под 1000 лв. И че лидерите не предлагат нищо ново съществено в последните две години, за да оправдаят високите им цени. Пък и флагманите май взеха тихичко да намаляват цената.
Цитирай
#3

Не съм много съгласен с това изречение:

"Според аналитиците, опитът на Apple показва, че потребителите са готови да плащат над $1000 за един смартфон."

Ако беше вярно, продажбите на iPhone X нямаше да са най-слабите досега, въпреки оригиналния му и различен дизайн.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
[-] 1 потребител изказва благодарност на xn3k за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#4

(2018-08-07, 13:07:44)fifth_root написа:  След "успеха" на iPhone (какъвто и да е този успех) се видя, че някои могат да произведат флагмански телефон за около и дори под 1000 лв. И че лидерите не предлагат нищо ново съществено в последните две години, за да оправдаят високите им цени. Пък и флагманите май взеха тихичко да намаляват цената.

Огромен успех си е да си най-продаваното устройство за първата четвърт от 2018-та при тези ненормални цени за Iphone X, които в България стигаха около 3500 лв за бройка !
Наистина се чудя докъде може да стигне човешката тъпотия на това едните да вдигат ей така яко цените, а другите да цакат здраво  Tooth Tooth
Цитирай
#5

Трудно ще се продават премиум устройства с Андроид на цена над 2000 лв. При Епъл им се получава защото само те предлагат устройство с iOS, при Андроид нещата са коренно различни. Самсунг, Хауей, Шиаоми, ЛГ и т.н. просто нямат шанс да вдигат цените над 2000 лв. каквото и да успеят да сглобят, поне на този етап.
Цитирай
#6

@xn3k къде е видя тази глупост, че се продава най-малко, я виж кой телефон се е продавал най-много всяка седмица спрямо другите телефони от пускането си, я виж кой телефон е най-продавания в Китай, виж статистиката за всеки месец, от началото на годината когато вече е поостарял и се чакат новите модели.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

https://www.investor.bg/harduer/459/a/pr...le-252811/

https://www.investor.bg/harduer/459/a/sl...ng-256089/

https://www.359gsm.com/prodazhbite-na-ip...amalyavat/

https://money.bg/gadgets/idva-li-krayat-...018-g.html

Има още много. На английски също, но няма смисъл да пускам всичко.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#8

http://www.mobilebulgaria.com/news/43853...on-v-kitaj
http://www.mobilebulgaria.com/news/43696...n-prez-maj
http://www.mobilebulgaria.com/news/43310...-prez-mart
И през другите 3 е така, някъде да виждаш SONY, HTC, LG, не, но също така няма и Huawei. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

Те не са виновни еПъл с политиката си, и с маркетинговата си въдица. Хвърлят, ловят.
Виновни са идиотите които копуват продуктите им на тези цени. И понеже тези корпорации са създадени с цел печалба, другите видяха че идиоти бол, и айде на цените. Радвай се народе. Премиум до премиума, флагман до флагмана...
Ноут 9ката щял да е 900 Паунда за малката версия, и 1100 Паунда за голямата...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Герчев
Цитирай
#10

Нот 9 ако е над 2000 лв. ще е тотален провал за Самсунг! Според мен цената му е ще е малко под 2000 лв. Андроид телефоните винаги ще са по-евтини от тези на Епъл защото при тях все пак има конкуренция.
Цитирай
#11

Така е, когато стане така и с Huawei ще видим какво ще измислиш, но как ще ги наречеш, пак ли така, или те ще са добре.
А ти не се ли пишеш Чичо в 1 сайт, впрочем?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

Това са месечни извадки (втория линк даже не е за Х, а за 8), които не кореспондират с броя продадени iPhone X на фона на останалите телефони на Apple. Защо намесваш други фирми. Говоря само и единствено за телефоните на ябълката в общ план. Намери статистика какви са продажбите в милиони бройки на iPfone 6, 7 и 8 поотделно и ги сравни с продадените бройки. Х-а е най-слабо продавания модел на Apple точно заради цената си. Пак казвам - не го сравнявам с продажбите на други марки и модели.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#13

(2018-08-07, 16:01:12)hazART написа:  Така е, когато стане така и с Huawei ще видим какво ще измислиш, но как ще ги наречеш, пак ли така, или те ще са добре.
А ти не се ли пишеш Чичо в 1 сайт, впрочем?

Ще ги нарека по същия начин. Искаш д аме убедиш че да дадеш сума, по-голяма от 1000лв за телефон е нормално и приемливо. Или 2000лв....и повече....

Впрочем, да.

(2018-08-07, 16:01:04)ivanov_km написа:  Нот 9 ако е над 2000 лв. ще е тотален  провал за Самсунг! Според мен цената му е ще е малко под 2000 лв. Андроид телефоните винаги ще са по-евтини от тези на Епъл защото при тях все пак има конкуренция.

Ще са над 2000лв, гарантирано. Искаш и линк ли.... Wink
Цитирай
#14

Ще видим до една седмица цените, с които ще стартират в БГ. Дай линка все пак няма да е вреден Smile
Цитирай
#15

Съмнявам се, че Samsung, Huawei Xiaomi,Lg и т.н. изобщо ще се пробват с цени над 2000 лв. И изобщо защо коментираме глупави статии за "успехите" на купертинци?

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#16

Пускам 2 линка:

http://****.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=72&start=105

https://www.phonearena.com/news/Samsung-...e_id107517
Цитирай
#17

За някои е нормално да дадат 2000 лв за кейс за телефон. В крайна сметка парите са си на хората, те си решават какво да правят с тях. А и на запад с плановете им, цените на ябълковите устройства падат доста, вярно заключено е устройството, ама пък това не ги бърка. Продажбите на 10-ката са по-малко от тези на другите ябълкови устройства и това е напълно логично и обяснимо. Масово хората са още с 6-ци, 6ес, 7-ци. Дори гаранционни, те са свикнали с този дизайн, удобен им е и т.н.,а и самите устройства са достатъчно качествени, за да не се разделят с тях. Десятката е прекалено различен от тях и хората не им се рискува само за едната проба. Обаче много анализатори прогнозират, че тазгодишните модели ще направят бум в продажбите, защото мноооого хора масово ще заменят старите си устройства, които вече са на годинки с новите, а и се очаква да има по-бюджетен модел, който в чужбина с тамошните планове, ще е сравнително евтин.
Цитирай
#18

(2018-08-07, 16:02:25)xn3k написа:  Това са месечни извадки (втория линк даже не е за Х, а за 8), които не кореспондират с броя продадени iPhone X на фона на останалите телефони на Apple. Защо намесваш други фирми. Говоря само и единствено за телефоните на ябълката в общ план. Намери статистика какви са продажбите в милиони бройки на iPfone 6, 7 и 8 поотделно и ги сравни с продадените бройки. Х-а е най-слабо продавания модел на Apple точно заради цената си. Пак казвам - не го сравнявам с продажбите на други марки и модели.

Iphone X е най-подаваният смартфон в света за първата четвърт на 2018-та с продадени над 16 млн устройства до края на март 2018-та.
Iphone 8 е продаден в над 12 млн, а 8 + в над 8 млн. Iphone 7 в над 5.5 млн. Следва Samsung S9 с малко над 5 млн.

Тъй,че недей да казваш,че е провал или още по-малко че се продавал слабо, защото далеч не е така!
Цитирай
#19

(2018-08-07, 16:20:49)greensmoke7777 написа:  Iphone X е най-подаваният смартфон в света за първата половина на 2018-та с продадени над 16 млн устройства до края на март 2018-та.
Iphone 8 е продаден в над 12 млн, а 8 + в над 8 млн. Iphone 7 в над 5.5 млн. Следва Samsung S9 с малко над 5 млн.

Тъй,че недей да казваш,че е провал или още по-малко че се продавал слабо, защото далеч не е така!

В този форум наистина четенето по диагонал е явление, което се практикува от няколко човека.

Моля те, прочети много внимателно всяка дума, която съм написал и тогава пиши нелепости, които нямат връзка с моя пост. Два пъти съм го написал и няма да потретя. Кой разбрал - разбрал. На всички е ясно, че спора с теб е безсмислен по две причини:

1. Не признаваш чуждо мнение.
2. Не разбираш какво ти пишат другите и правиш собствени интерпретации.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
[-] 1 потребител изказва благодарност на xn3k за това мнение:
  • cinizam
Цитирай
#20

Аз си защитих прекрасно тезата и освен това пиша по темата:
Първо-че бил провал в продажбите, а е най-продавания смартфон за последното тримесечие на 2017-та, както и с 16 млн продадени бройки за първата четвърт на 2018-та.
И второ-че хората не били съгласни да дават пари за скъпи устройства, което отново не е вярно, след като има подобни немалки продажби.

И не намесвам други телефони.
Темата не е дали Iphone 8 имал повече продажби от X , а за това,че наред с X, цените на телефоните се надуват и хората очевидно ги купуват въпреки това.
Цитирай
#21

Не се доверявайте на статистики. Немалко е споменавано, че продажбите на Епъл не са това, което са очаквали. Всеки може да си вади в негова защита, което напомня на ревютата: източник Х твърди, че еди кой си модел е с най-добра камера/е най-бърз, източник Y твърди същото за друг.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • donscot, xn3k
Цитирай
#22

(2018-08-07, 18:55:38)fifth_root написа:  Немалко е споменавано, че продажбите на Епъл не са това, което са очаквали.

Именно. Как всички разбрахте какво съм написал, а само един човек не можа!  Unknw_mini

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#23

Пичове, вие май наистина не чаткате за какво иде реч!
Няма значение ,че Iphone X е с по-слаби продажби от другите айфони-става въпрос ,че хората са готови да дадат 3000-3500 лв за телефон!
И немалкото продадени устройства на Apple го доказват.
За тази лудост става въпрос-телефоните да стават все по и все по-скъпи, като производителите си вдигат цените и хората ги купуват въпреки това.
Иначе за андроид и аз съм съгласен,че няма да стигнат 3500 лв ,както Iphone X, но 2500 лв,че и нагоре-защо не.
Цитирай
#24

Аз мисля, че ако и Андроид устройствата продължат така ще си го нахакат по начин, че може масово да се започнат покупки на телефони в средния клас. То запалени фенове, богати хора или идиоти има бол, ама има и немалко в час, които току-така няма да си дадат парите. Аз си мисля от няколко месеца да сменя тоя G6, ама като видя, че за да получа съществено повече на този етап от технологиите, трябва да дам едно поне 500 лв. отгоре на това, което мога да му взема, а реално няма да получа кой знае колко. Но както и да е за моите разсъждения, това какво и за колко ще ни продават зависи от нас.
Цитирай
#25

@greensmoke7777
Човек, помолих те внимателно да прочетеш какво съм написал. Сега отново те призовавам: прочети внимателно първия ми пост. Коментирал съм едно единствено изречение, а не цялата новина. Наистина не разбирам защо ти е трудно да вникнеш в смисъла на точно 6 думи и един съюз (Не съм много съгласен с това изречение)Unknw_mini Пак казвам - не съм коментирал цялата публикация.  Unknw_mini 

Никъде не съм писал, че iPhone X не се продава изобщо, а че се продава по-зле от очакванията, което се дължи именно на цената. Сам си написал, че за първото тримесечие на годината са продадени 5.5 милиона от 7-цата, което е грубо 30% от бройката на Х. Това означава, че 30% от потенциалните купувачи на десятката са предпочели да си купят миналогодишния модел, а не новия. На какво според теб се дължи това? Защото 7 е по-добър от 10 ли? Защо според теб се очаква Apple да представят по-евтина версия на Х? Защото са доволни от продажбите ли?
Надявам се вече да си разбрал какво исках да кажа в първия си коментар, защото наистина се уморих да повтарям. hazART явно ме разбра, но защо ти не успяваш?  Unknw_mini

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)