Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфоните масово ще поскъпнат след успеха на iPhone
#26

(2018-08-07, 20:28:53)fifth_root написа:  Аз мисля, че ако и Андроид устройствата продължат така ще си го нахакат по начин, че може масово да се започнат покупки на телефони в средния клас. То запалени фенове, богати хора или идиоти има бол, ама има и немалко в час, които току-така няма да си дадат парите. Аз си мисля от няколко месеца да сменя тоя G6, ама като видя, че за да получа съществено повече на този етап от технологиите, трябва да дам едно поне 500 лв. отгоре на това, което мога да му взема, а реално няма да получа кой знае колко. Но както и да е за моите разсъждения, това какво и за колко ще ни продават зависи от нас.

Мисля,че Самсунг ще тръгнат първи с рогата напред да надуват цените до небесата.
Могат да си го позволят, особено и с оглед на почитателите на марката-не мисля,че те няма да са съгласни да дадат за Note 9 например 2700 лв.
След тях цени ще надуват Huawei.
Следват Xioami или там както се казват.
След това и другите ще започнат да вдигат цените.

Между другото много хора се насочват към средния клас.
Общо взето с тия безумни цени ще е докато номерата им минават, няма да е вечно.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-08-07, 13:42:41)greensmoke7777 написа:  Огромен успех си е да си най-продаваното устройство за първата четвърт от 2018-та при тези ненормални цени за Iphone X, които в България стигаха около 3500 лв за бройка !
Наистина се чудя докъде може да стигне човешката тъпотия на това едните да вдигат ей така яко цените, а другите да цакат здраво  Tooth Tooth

Имат хората пари - цакат! Никой не ни е виновен, че сме мърша а не народ!
Нали не си мислите, че високите продажби на Iphone се дължат на българските 
селяни..........
Трудно е да осъзнаем, че сме на опашката на цивилизацията, но карай да върви -
нека да е блус!

Най-ми е смешно, как половината свят не разбира и се шие за  новите айфони а не 
слушат 5те гурута от нашият форум...............

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#28

Ми да си цакат, но в един момент хората ще теглят кредити, за да си купят Iphone XX.
Селяндурщината е световно явление, не наше.
Мърша има много и по света!

(2018-08-07, 21:37:53)doktorra написа:  Най-ми е смешно, как половината свят не разбира и се шие за  новите айфони а не 
слушат 5те гурута от нашият форум...............

Не съм консеквентно погледнато съгласен с този тезис-мисля ,че страшно много хора по света следят под лупа какво пиша и си взимат много внимателно бележки!
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root, Герчев
Цитирай
#29

(2018-08-07, 21:51:37)greensmoke7777 написа:  Ми да си цакат, но в един момент хората ще теглят кредити, за да си купят Iphone XX.
Селяндурщината е световно явление, не наше.
Мърша има много и по света!


Не съм консеквентно погледнато съгласен с този тезис-мисля ,че страшно много хора по света следят под лупа какво пиша и си взимат много внимателно бележки!

Колега с риск да те засегна не имах теб в предвид......... Ти си си най обикновенно плямпало и го доказваш всеки ден! Със здраве!!!

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#30

И S9/плюс на Samsung е със слаби продажби, затова издърпаха премиерата на "новия" Note 9. Който, според слухове ще е същата претоплена манджа като S9 серията, но с писалка.

Като цяло компаниите са зациклили и няма какво ново и интересно да предложат, но пък бавно вдигат цените. Нещо като експеримента с варенето на жаба.

Както и преди съм писал, нека вдигат цените. Така ще се случат две неща: първо, от доенето пишман гъзарите ше пресъхнат, второ балонът ще се спука. От време на време купувам пуканки в очакване.

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#31

kayovas e абсолютно прав. Явно към момента са изчерпани от към идей и възможности да променят нещо съществено в устройствата. Самсунг направиха преди година и половина доста и обновиха дизайна на флагманите но ето сега при С9+ и при Нот 9 няма никаква съществена промяна в дизайна и обяснимо защо го няма ефекта "уау". Някой марки започнаха да слагат по 3 и повече задни камери, който по никакъв начин не допринасят за дабрите снимки. На мен лично повече от две камери отзад започва да ми изглежда грозно и телефоните заприличат на евтини лунички. Очаквам в следващите модели дисплея да заеме 100% от лицевата част на дисплея. Микрофона да е вграден в самият дисплей и масово пръстовият отпечатък да се измести под дисплеите. Фатката от 64ГБ памет да преминат на 128ГБ и да вдигнат цената с 200 лв. грам не ме устройва, защото това не е ъпдейт, а евтин трик, евтин чип да се продаде на 5-на цена.
Цитирай
#32

Броят камери е малко психологически трик - да има повече. Пък аз от край време искам една, но с по-голям сензор, по-сериозна оптика. Както и по-издръжлива батерия и повече здравина на устройството. Но уви: нищо ново за последните две години, само ценови претенции, които ще си кажат думата и по-сериозно, защото вече са го направили в някакъв аспект.
Цитирай
#33

Да това с бр. сензори е много пошла идея. Колко ще бъдат след 5 години, 20, 30 или повече? Няма разлика в качеството на снимка на телефон с 1, 2 или три сензора и ако има то тя е вследствие на качествата на основният сензор, а не на общата бройка. Батерията, тази батерия почти няма еволюция. Вдигат едни амперчасове и понамалиха малко размерите, което си е все пак развитие, но не толкова колкото ни се иска на нас клиентите. Да си признаем и ние потребители не сме в състояние да кажем какво искаме в следващите телефони. Да винаги искаме по-добра батерия и в това се изчерпваме, основният въпрос който си задавам е изчерпани ли са всички възможности при телефоните?
Цитирай
#34

Какво да искам: като им дам 1000 и повече лева за устройство, то да има хубав дисплей (което в повечето случай вече е така), да има добър живот на батерията (т. е. повече поне с половината на това, което се предлага в момента), да е здрав (споменал съм го), че да не му треперя как го пипам и да вземат тоя Андроид да го оптимизират повече, че вече 4 ГБ не се явяват много за него, което е абсурдно. И разбира се камера, която да снима хубаво, което също е постигнато в голяма степен.

Като нямат какво да измислят, а искат да продават, то нека пускат всяка година без съществени промени спрямо предшественика си, ама да е с подмамващи цени, а не тази да съм дал 1100-1300 лв. (примерно, не говоря за мен), пък следващата 1400-1700 за незначителни разлики. Че то компютърните игри, които всяка година стават по-изродски, не налагат толкова честа смяна на геймърските машини, били те и за леко игрово натоварване. Така никой не би подменил съвсем съвременно и хардуерно актуално устройство.
Цитирай
#35

За здравината винаги си мисля, че е основно задължение на производителя и дори телефона да струва 100 лв. не може да е некачествен и всеки втори да влиза в сервиз. Нека да има скок в цените но те да са оправдани и да е на база някаква иновация. За пример ще дам да се измисли батерията да се дозарежда от околната температура и от температурата на устройството при работа, както и от светлината. Да звучи като научна фантастика, но ето това наричам аз иновация. Дори и да постигнат нещо такова съм наясно, че едва ли по този начин в един цикъл на разряд това би вкарало повече от 200 ма/ч. ток в батерията.
Цитирай
#36

Гнусмаса и цена от 5000лв да сложи тя се срива за 2 месеца, защото е поредният лагващ
боклук с Андроид.
Айфона държи цена дори и след 3 месеца.
И когато минаваш отново към Айфон продаваш старият и си купуваш нов с добавката на по-малко пари.
Единствената фирма с Андроид която си струва парите и наистина получаваш това за което даваш пари са - Шиаоми.
Всички други са пари на вятъра.
Цитирай
#37

Понеже не станаха и те по 1к лв.
Цитирай
#38

(2018-08-08, 12:59:44)skiman написа:  Понеже не станаха и те по 1к лв.

Засега. Дебнат скоро да отидат сериозно нагоре и те.
Цитирай
#39

Колко е ми8?
Цитирай
#40

Около 750лв от Алиекспрес с dhl до вратата.
128гб рам...
Цитирай
#41

И "гаранция - Франция". Не благодаря.
Цитирай
#42

(2018-08-08, 14:27:40)skiman написа:  И "гаранция - Франция". Не благодаря.

Ами в известна степен да. Но пък по закон ще ти е длъжен търговецът. Наистина по-добре да се изчака официален сервиз, пък тогава да се втурват хората към тази марка. Ама дотогава и тя ще е станала от скъпите, макар и не най.
Цитирай
#43

Това, че от Българските пощи не може да се прати телефон, не са ти виновни Китай.
Пращал съм многократно телефони по пощата до Китай (не от България) и познай?
Китайците ги заменят или ти връщат парите.
Гаранция има и още как, нещо което при магазин е невъзможно да стане, кой ще ти върне парите след определено време ползване на стока?
Купуването по интернет е много по-безопасно от купуването от магазин.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#44

Има да. Ако китаеца не е прекалил с оризовата ракия.
Ей тъй на ще дам 750 лв на китаеца, без да съм видял на живо нещото. И ако на нещото му стане нещо, ще чакам китаеца да ми върне парите.
Май по-добре да се отбия до лафка и да тръкна едно билетче.
Марката и продуктите и са хубави, но докато не се появи официален вносител, който да покрива гаранцията, ще го пропусна.
Да може да е с 200 лв по-скъп, но ще имам сигурност. А сега...ако на китаеца му е загоряло кучешкото и е кисел, ще чакам пари...
В Скайфон(даже не го знам що за магазин е) го има на 1040 лв. Тоест стигаме до извода, че и те са вече над 1к лв.
Цитирай
#45

(2018-08-08, 14:58:20)Victormihov написа:  Това, че от Българските пощи не може да се прати телефон, не са ти виновни Китай.
Пращал съм многократно телефони по пощата до Китай (не от България) и познай?
Китайците ги заменят или ти връщат парите.
Гаранция има и още как.

Това е така, но много дълъг става процесът на замяна/ремонт (ако изобщо се занимават да ремонтират). Иначе съм сигурен, че са коректни.

Нашите пощи се извиняват с това, че не може да се пращат устройства с батерия (както и течности, но това информативно го пиша, няма връзка). За сметка на това, можеш да ползваш куриер, но пък е по-скъпо.
Цитирай
#46

Приказвайте си до утре.
Когато ползвате mi8 за 2 седмици ще разберете какво е “китайски” телефон, и не в лошият смисъл на думата.
Ноут 8 е виц до него и аз не вярвах и нарочно ги купих двата за да се уверя сам, издухва го за секунда.
Ноут8 е най-слабият и бъгавият смартфон който съм имал- отворих шампанско след като го разкарах.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#47

Въпреки критиките, че цените са твърде високи, компаниите продължават да предлагат все по-скъпи устройства и като извод -  бюджетните смартфони вече са по-добрият избор. Цените на смартфоните през последните около две години започнаха да растат твърде много, изглежда, че производителите не се притесняват то този факт. Понижаващите се продажби, особено като се има предвид, че 2018 г. записа най-големият им спад в историята на смартфона, също явно не са повод за компаниите да променят действията си...
Към цялата статия: https://www.vesti.bg/tehnologii/smartfon...ni-6092300

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)