Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android P за нашите телефони!
#26

Отдавна, още от лятото има за нашите телефони Big Grin
Цитирай
Аксесоари
#27

Друго си е официален
Цитирай
#28

(2019-01-20, 12:47:22)suffer написа:  Друго си е официален
Това може да го каже само фен на MIUI. Моето мнение е малко по-различно

Изпратено от моят Redmi Note 5 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#29

Не е до фен на миуи, а за хора, които ползват само стоков ром, без отключване и т.н
Те нямат друг начин да видят пай, освен да чакат и да се надяват.

Тествах пай с пиксел experience, но за дейли драйвър съм с China dev
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#30

Е какво лошо има да си фен на MIUI? Аз до преди да се запозная с Note 5 преди няколко месеца само бях чувал за Xiaomi, пък за MIUI не знаех нищо, но да, оттук-оттам я опознах и съвсем съзнателно и заради нея избрах Redmi Note 5 Не казвам, че той не е прекрасен телефон и сам по себе си, хардуерно и т.н. Но в интерес на истината ако не бях харесал така MIUI вероятно щях да избера или Mi A1, или както се позабавих с избора MI A2, когато излезе или дори дори Mi A2 Lite, защото колкото и да не ми харесва е с процесора на А1, батерията на Note 5 и ще получава софтуерни ъпдейти с А2... Избрах Note 5 точно защото ми харесаха MIUI и Xiaomi. От друга страна разбирам хората, които са избрали Note 5, но все пак предпочитат чист Андроид. Аз също обмислях обратното - да потърся Mi 6x, защото А2/6x е все пак с по-добър процесор и с по-добър дизайн, защото ги няма тези пластмасови ставки. Но пък от друга страна с по-слаба батерия, без слот за карти и т.н... И тъй като беше и по-сложния вариант, просто взех Note 5. Така че разбирам, че има хора които заради по-добрата батерия и слота за карти са избрали Note 5, но все пак предпочитат чист Андроид. Но едва ли са много, А2 е прекрасен телефон и ако го зареждам на всеки два дни вместо на всеки три, примерно. Така че аз, пък и предполагам много други като мен, ако трябва да избирам между Android 9 и MIUI 10/11, определено ще избера второто.
Цитирай
#31

Не желая да влизам в обяснителен режим, но за мен китайците са си вкарали абсолютен автогол, като са дали на индийците да им пишат MIUI
След 7 месеца ползване на телефона, мога да кажа следното за него

- Страхотен хардуер и възможности
- MIUI освен красив дизайн, нищо друго. Лично моето мнение е, че тотално сбъркана като концепция.
- Огромен интерес откъм разработчици( добре че има един тон ромове за модела, иначе отдавна да се бях отказал от него)
- Батерия....ах, тази батерия просто с това, още не мога да повярвам, че го зареждам телефона в режим сряда - неделя Tongue
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • Georgi121270
Цитирай
#32

това, че индийците не могат да се оправят за някои модели си е проблем на индийците. С китайските ромове проблем няма.
Типичен пример е моя телефон в момента.
Аз ползвам андроид 8 от юни месец с китайските ромове, Стабилен китайски ОРЕО имаше още през септември/октомври (без никакви грижи), а тепърва излиза глобален стабилен с андроид 8, така че не е точно както го представяш.
Китайците си пишат много добре
Ако някой не може да се оправи с чист китайски ром си шие едно xiaomi.eu и нещата забиват.
Няма местене на региони за активиране на функции и всичко си работи. И заради наличието на twrp кеф ти root, кеф ти къстъм ром.
На MIUI не е объркана изобщо концепцията, но изобщо не е за тук този спор.
Някакси в xiaomi раздела не е удачно да се заклеймява MIUI.
Голяма част от потребителите ползват този интерфейс още отпреди да стане дума xiaomi да пуснат свой телефон на пазара
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, ronnie72
Цитирай
#33

а той къстъм ром използваш? има ли отвърдени фаворити в XDA ? Питам защото скоро (3-4 месеца) не съм разглеждал секцията за нашия телефон.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай
#34

Ако въпроса е към мен
1. Рома, който в момента ползвам е Havoc-OS v2.1 Mod Andoid 9 Pie. Голям избор от настройки и къстъмизация

2. Иначе утвърдени фаворити са Pixel Experience, AOSiP Pie, като преди 10 дни излезе и Resurrection Remix v7.0.0 който предизивиква огромен интерес и според коментарите, които чета е с голям шанс да се бори с фаворита Pixel Experience
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • dusaka
Цитирай
#35

(2019-01-28, 09:12:17)sokkoban написа:  Ако въпроса е към мен
1. Рома, който в момента ползвам е Havoc-OS v2.1 Mod Andoid 9 Pie. Голям избор от настройки и къстъмизация

2. Иначе утвърдени фаворити са Pixel Experience, AOSiP Pie, като преди 10 дни излезе и Resurrection Remix v7.0.0 който предизивиква огромен интерес и според коментарите, които чета е с голям шанс да се бори с фаворита Pixel Experience
за да не ровичкам из темите, имаше особеност някаква с тези шиоми-та, че ако сложа къстъм ром после няма да мога да се върна на официалния им ако реша или имаше някаква гимнастика.
На другите телефони беше супер просто:
бекъп с twrp на ром-а който искам (дори и на офито) , трия после всичко и флашвам какво поискам.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай
#36

(2019-01-29, 20:58:27)dusaka написа:  после няма да мога да се върна на официалния

Няма такова нещо.Поне аз все още не съм чул.
Цитирай
#37

(2019-01-29, 20:58:27)dusaka написа:  за да не ровичкам из темите, имаше особеност някаква с тези шиоми-та, че ако сложа къстъм ром после няма да мога да се върна на официалния им ако реша или имаше някаква гимнастика.
На другите телефони беше супер просто:
бекъп с twrp на ром-а който искам (дори и на офито) , трия после всичко и флашвам какво поискам.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Тази особеност се казва ARB (anti roll back)трябва да провериш дали е активна за твоя модел.

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай
#38

И на мен ми стана интересно по-въпроса, малко оспамихме темата, но мисля, че е важно... При мен - отключен телефон, TWRP, сменям ромове и ровичкам, да не се окаже в един момент проблем с ARB и да се омаже телефона нещо или да не мога да сложа примерно miui stable? Как стоят нещата?

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#39

(2019-01-29, 21:24:47)petar37 написа:  Тази особеност се казва ARB (anti roll back)трябва да провериш дали е активна за твоя модел.

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk

Arb по никакъв начин не обвързано със къстъм ромовете т.е. тези на база AOSP и Lineage.Трябва да се внимава само Miui.При MIUI може да станеш жертва на арб както с къстъм миуи така  и със стоковия глобален ром,а също и с китайския ром.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • speedemon
Цитирай
#40

(2019-01-29, 20:58:27)dusaka написа:  за да не ровичкам из темите, имаше особеност някаква с тези шиоми-та, че ако сложа къстъм ром после няма да мога да се върна на официалния им ако реша или имаше някаква гимнастика.
На другите телефони беше супер просто:
бекъп с twrp на ром-а който искам (дори и на офито) , трия после всичко и флашвам какво поискам.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Ако в момента версията на МИУИ ти е 10, то със сигурност си с ARB4 и може да флашваш всикчо, което пожелаеш. Като единствено трябва да знаеш, че от МИУИ към къстъм задължително се минава през FORMAT DATA не WIPE!!!
[-] 2 потребители изказват благодарност на sokkoban за това мнение:
  • dusaka, speedemon
Цитирай
#41

Ако не не лъже паметта, АРБ беше част от самите ромове. Точно когато реших да си рутна телефона излезе ъпдейт за който хората започнаха да пишат и да се оплакват от това решение на Шиоми.

извинявам се, неточност на езика
имах предвид форматиране
Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай
#42

Anti RollBack не е забрана за използване на кастъм РОМ-ове, но по-важното е, че вместо да всяваме объркване, по-добре да четем и дискутираме всяко нещо на мястото му. Така не се получават хиляда еднакви дискусии и съответно хиляда еднакви обърквания.  Поправете ме ако греша, но тази тема е просто чесане на езиците за Android P на Redmi Note 5. Не че пречи да се пише каквото и да е, просто така има риск да получите неправилна информация, което понякога може да бъде опасно. А ще бъде жалко, защото Suffer е инциирал поне две различни теми по този въпрос:

- Всичко за Anti-Rollback: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94779 , съдържаща доста подробна и задълбочена информация за Anti-Rollback по принцип.
- ВАЖНО! - Не понижавайте текущата си версия!!!: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94087 , в раздела за Redmi Note 5 и конкретно за Redmi Note 5 по този проблем, откъдето можем да почерпим полезна информация как да се опазим от проблеми в конкретния случай с нашия телефон.

Надявам се да бъда правилно разбран - на мен не ми пречи никак да го дискутираме и тук, просто наистина ще бъде жалко поради объркване, погрешни съвети и недоразбиране някой си брикне телефона по начин, вече описан в нарочна тема тук, в този същия форум...
Цитирай
#43

http://en.miui.com/thread-3788510-1-1.html - започва бета тест на Андроид 9
Цитирай
#44

Това означава, че всички ще можем да го тестваме. Съмнявам се да не изтече от някъде линк за флашване Big Grin
Цитирай
#45

Според мен щом са почнали бета тестове за Пай , би трябвало да след време да се обновим от орео на Пай? Дано се случи..

Едит: Бях се ровил и прочетох това. Пише,че накрая на март ще бъдат обновени телефоните ни, дали е вярно това.. не знам
https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/xi...913?&tb_cb
Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#46

За следващия седмичен ъпдейт, къстъмите на база китайски ром би трябвало да са андроид 9.
Цитирай
#47

Ще..

https://mobilebulgaria.com/news/xiaomi-o...roid-9-pie

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#48

Тази седмица няма да има бета ъпдейт, защото тествали Android P: " Update 9.3.21 for Redmi S2, Redmi Note 5/Pro is delayed due to testing of Android P.". Дано да го видим скоро.
Цитирай
#49
Rainbow 

Вече има пай .Китайски и глобал -затворен бетатест.
Глобален:
http://bigota.d.miui.com/9.3.25/miui_HMN...df_9.0.zip

Китайски:
https://bigota.d.miui.com/9.3.25/miui_HM...be_9.0.zip

                                      Тествате на ваша отговорност!
[-] 2 потребители изказват благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • sokkoban, suffer
Цитирай
#50

Ама чакане си падна.. не че няма да почакаме още . То ще излезе 10-ката докато получим някакъв съществен ъпдейт. Май съм свикнал на седмичен и сега ми е терсене като няма нови благинки в пришивките които пускат през 2 месеца.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)