Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android P за нашите телефони!

Колегата е този ъпдейт е на xiaomi.eu , това не е глобъл дев. Глобъл дев е отложен или за понеделник или за петък .
Цитирай
Аксесоари

Пуснали са ъпдейта[Изображение: 8b600a26a2742f670a7f67f64de1f18b.jpg]
Цитирай

Да, инсталирах го вече. За момента като че ли най-забележимото е новата анимация при зареждане.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2019-04-14, 10:15:26)milenorcev написа:  Колегата е този ъпдейт е на xiaomi.eu , това не е глобъл дев. Глобъл дев е отложен или за понеделник или за петък .

Каква е разликата, питам защото днес излезе xiaomi.eu 9.4.12. Версийте не са ли еднакви или бъркам?
Цитирай

Xiaomi.eu е къстъм ром базиран на официалните китайски дев или стабилен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milenorcev за това мнение:
  • doxr
Цитирай

И аз се метнах за пробата на Developer 9.4.15 пък да видим[Изображение: 257ae9696e639197bd5353340b0ee7fa.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

А откъде я взе тази версия 9.4.15? При мен е 9.4.12.
Цитирай

https://www.kaldata.com/%D1%82%D0%B5%D0%...9.html/amp

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай

(2019-04-16, 12:35:10)tsvetanm написа:  А откъде я взе тази версия 9.4.15? При мен е 9.4.12.

MIUI Pie 9.4.15 Closed Beta
Global:
FULL ROM (1.6GB)
Изтегли

OTA : 9.4.12 to 9.4.15 (310MB)
Изтегли

Here are the few changes we observed on MIUI 10 9.4.15 beta :

- Screen Time added (Digital Well Being)
- May Security Patch 
- Slider change ( old one but new on Whyred)

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на speedemon за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Благодаря, това е затворена бета и не всеки може да я инсталира.
Цитирай

(2019-04-17, 07:43:07)tsvetanm написа:  Благодаря, това е затворена бета и не всеки може да я инсталира.

Аз я сложих и съм супер доволен. Само искам да попитам при последващ ъпдейт от разработчиците ще ми излезе ли OTA? *Допълнително съм сложил OrangeFox recovery и съм руутнал до Magisk 19? Как да очаквам и прилагам ъпдейт от затворената бета за в бъдеще. възможно ли е /през ъпдейтъра/ или само ръчно с рекавърито или най-лошия случай нов флаш ? Впрочем няма такава скорост на рестартиране, сякаш телефона стана с SSD Big Grin , за минимален брой секунди се включва спрямо преди.

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

(2019-04-17, 08:33:47)speedemon написа:  Аз я сложих и съм супер доволен. Само искам да попитам при последващ ъпдейт от разработчиците ще ми излезе ли OTA? *Допълнително съм сложил OrangeFox recovery и съм руутнал до Magisk 19? Как да очаквам и прилагам ъпдейт от затворената бета за в бъдеще. възможно ли е /през ъпдейтъра/ или само ръчно с рекавърито или най-лошия случай нов флаш ? Впрочем няма такава скорост на рестартиране, сякаш телефона стана с SSD Big Grin , за минимален брой секунди се включва спрямо преди.
Как я сложи? Аз пробвах от тук, но не става. Ако изтегля целия архив дали ще стане?![Изображение: 26f2c29a3dae27c2a171dc76331561f3.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не зная, аз я сложих с чиста инсталация на ново понеже реших да пробвам това вместо Masik. Някой по запознат нека да каже преди да се експериментира. На мен ми е интересно как ще стоят нещата с ъпдейтите за в бъдеще в моя случай.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

(2019-04-17, 09:03:23)speedemon написа:  Не зная, аз я сложих с чиста инсталация на ново понеже реших да пробвам това вместо Masik. Някой по запознат нека да каже преди да се експериментира. На мен ми е интересно как ще стоят нещата с ъпдейтите за в бъдеще в моя случай.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Би трябвало да си ти идват ъпдейти, аз когато бях с руут пак ми идваха, само че след инсталирането ми махна рута и тврп.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kaicata80 за това мнение:
  • speedemon
Цитирай

(2019-04-17, 09:03:23)speedemon написа:  Не зная, аз я сложих с чиста инсталация на ново понеже реших да пробвам това вместо Masik. Някой по запознат нека да каже преди да се експериментира. На мен ми е интересно как ще стоят нещата с ъпдейтите за в бъдеще в моя случай.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

При теб е станало, защото си я инсталирал през рекавърито. Мисля, че за да се инсталира затворена бета през ъпдейтъра или през OTA, трябва акаунта ти да е одобрен за бета тестер. Ако не си одобрен, става само през рекавъри.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tsvetanm за това мнение:
  • Kaicata80, speedemon
Цитирай

Точно така е. Затворени бета ромове само с отк буутлоудър и рековъри.
Цитирай

(2019-04-17, 10:05:27)milenorcev написа:  Точно така е. Затворени бета ромове само с отк буутлоудър и рековъри.

Иначе рома за сега адски много ми харесва. Буутлоадъра ми е отключен, а как ще разбера кога има ъпдейт и може ли по познатия начин през рекавъри да ъпдейтна когато излезе по-нов, без да затривам всичко. Идеята ми е дали мога да го ползвам пълноценно както ползвах до сега Masik и при нова версия ъпдейтвах без да затривам нищо пазейки всички настройки и приложения (пак през рекавъри).

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Май за да разбереш кога има ъпдейт, трябва да следиш разни форуми и да търсиш линкове за сваляне.
Ако не си одобрен бета тестер, може би е по-добре да ползваш публичната бета. Тя излиза веднъж седмично и може да се инсталира от всички потребители. Ъпдейтва се автоматично през ОТА.
Цитирай

(2019-04-17, 10:36:20)tsvetanm написа:  Май за да разбереш кога има ъпдейт, трябва да следиш разни форуми и да търсиш линкове за сваляне.
Ако не си одобрен бета тестер, може би е по-добре да ползваш публичната бета. Тя излиза веднъж седмично и може да се инсталира от всички потребители. Ъпдейтва се автоматично през ОТА.

Присъединил съм се в един канал в телеграма, където споделят тези линкове постоянно (както пълната версия на новата затворена бета, така и тази за надграждане от предишна версия с OTA, която е 300-400мб - както съм прикачил по-горе). Ще ми е интересно, когато излезе ъпдейт дали ще мога да обновя успешно по този начин и да надградя. Не съм се записвал за бета тестер, но очевидно от нещата, които правя си падам по експериментите и не се плаша (знам, че не е правилно!). Ако не може да се ъпдейтва и е много тегаво или има някакъв друг проблем, мисля, че мога да флашна към отворената безпроблемно и лесно така или иначе. За сега не мога да си позная телефона, 2,5 рам свободни с всички простотий накачулени, чуството като го рестартирам за нещо е сякаш като че на компютър с обикновен хард съм сложил SSD, не мога да си обясня как буутва толкова бързо и как зарежда мигновено. Държи се стабилно, няма никакви проблеми, обхвата на мрежата се подобри. От батерията съм също положитлено впечатлен, 5 часа на батерия, 2 часа екран и е на 86% (вече телефона е на година и половина). Реално не знам дали има голяма разлика с отворената бета, тъй като не съм я ползвал и реших да се метна направо в още по-дълбоките води, но към този момент категорично не съжалявам и впечатленията ми са положителни!

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на speedemon за това мнение:
  • Kaicata80, tsvetanm
Цитирай

Тоест да очакваме много добър ъпдейт в петък Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на milenorcev за това мнение:
  • speedemon
Цитирай

(2019-04-17, 16:44:15)speedemon написа:  Присъединил съм се в един канал в телеграма, където споделят тези линкове постоянно (както пълната версия на новата затворена бета, така и тази за надграждане от предишна версия с OTA, която е 300-400мб - както съм прикачил по-горе). Ще ми е интересно, когато излезе ъпдейт дали ще мога да обновя успешно по този начин и да надградя. Не съм се записвал за бета тестер, но очевидно от нещата, които правя си падам по експериментите и не се плаша (знам, че не е правилно!). Ако не може да се ъпдейтва и е много тегаво или има някакъв друг проблем, мисля, че мога да флашна към отворената безпроблемно и лесно така или иначе. За сега не мога да си позная телефона, 2,5 рам свободни с всички простотий накачулени, чуството като го рестартирам за нещо е сякаш като че на компютър с обикновен хард съм сложил SSD, не мога да си обясня как буутва толкова бързо и как зарежда мигновено. Държи се стабилно, няма никакви проблеми, обхвата на мрежата се подобри. От батерията съм също положитлено впечатлен, 5 часа на батерия, 2 часа екран и е на 86% (вече телефона е на година и половина). Реално не знам дали има голяма разлика с отворената бета, тъй като не съм я ползвал и реших да се метна направо в още по-дълбоките води, но към този момент категорично не съжалявам и впечатленията ми са положителни!
И аз сложих въпросния ъпдейт, преди това бях на отворена бета глобал. Наистина зарежда по-бързо от предишната, за сега нямам много други впечатления, че го ползвам 2 часа но определено зарежда нещата бързо.. доволен съм за сега.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Само не разбрах, по- бърз е телефона като цяло или само буутва по- бързо ?
Цитирай

(2019-04-17, 17:05:03)milenorcev написа:  Само не разбрах, по- бърз е телефона като цяло или само буутва по- бързо ?
По-бърз е станал телефона, и зарежда приложения поне с 2 сек. По-бързо. преди имаше едно забавяне преди да ми отвори приложение, сега е много кратко забавяне може би секунда. Абе усеща се разликата..

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

2 сек по- бързо :0. Да не би да си имал проблем с телефона, защото моят и сега не му отнема повече от две макс три секунди да зареди приложения като фейс, вайбър и тн.
Цитирай

(2019-04-17, 17:21:26)milenorcev написа:  2 сек по- бързо :0. Да не би да си имал проблем с телефона, защото моят и сега не му отнема повече от секунда да зареди приложения като фейс, вайбър и тн.
Може и така да е, преди имаше едно замисляне на всяко приложение всяко различно, но забавяше поне по 2-3 секунди, сега зарежда моментално. Аз поне го усещам много по бърз от преди.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

(2019-04-17, 17:26:16)Kaicata80 написа:  Може и така да е, преди имаше едно замисляне на всяко приложение всяко различно, но забавяше поне по 2-3 секунди, сега зарежда моментално. Аз поне го усещам много по бърз от преди.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Само да кажа, че аз съм с 3/32гб ако има значение

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)