Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Неофициален ром?
#1

Телефона е поръчан от Алиекспрес, китайската версия с инсталиран Глобал ром. Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил. Благодаря[Изображение: 11f4019dd6770128c6618dbb833ba274.jpg][Изображение: d93d3c1b9bcfe291bbe68b6396022a22.jpg]

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Fake UBL
Или с други думи китайска версия с глобален ром
Има го разсиквано в темите. https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1491560
Цитирай
#3

Разгледах темата която ми показа, но не видях нещо за моя проблем. Някой знае ли как се оправя? Не мога да сложа Глобал ром на китайската версия ли ?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Не знам какво си гледал, но там има информация
Цитирай
#5

(2018-08-08, 08:14:44)BlackBone написа:  Разгледах темата която ми показа, но не видях нещо за моя проблем. Някой знае ли как се оправя? Не мога да сложа Глобал ром на китайската версия ли ?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Не им се връзвай на незнаещите,разлика между китайска и глобална версия хардуерно  има само в зарядното
Цитирай
#6

Ти прочети малко, че с неправилно сложен глобален ром на китайска версия му прави проблеми. Никой не твърди, че не са еднакви.
Цитирай
#7

Ти самия го написа-"неправилно сложен".не че иначе има някаква несъвместимост.човека си прави изводи че не става да се слага глобален на китайска версия,което си е невярно
Цитирай
#8

Ами явно всеки си интерпретира различно написаното и го разбира по свой начин.

Тъпото е, че заради простотиите на търговците страдат клиентите и от там започва да страда и производителя.

Аз все си мисля, че китайската версия е няколко долара по-скъпо и си струва повече да си поръчаш глобалната.
Или ако пише, че телефона е китайска го викаш неотварян или отворен за тест, но не флашван.

Този модел стана хит за нула време, ама колкото доволни, толкова и недоволни клиенти има. Лош късмет просто с fake unlocked bootloader и ARB.

ще съм супер радоствен ако едно просто флашване на ром ръчно през ъпдейтъра оправя нещата, защото схемата с отключване и заключване ми идва малко неясна:
Например как да заключиш фалшиво отключен телефон - през фастбуут или едл?
И никой не даде какво му връща "fastboot oem device-info"...
през едл мисля, че не се заключват телефоните, защото заключващия скрипт съдържа командата "fastboot oem lock", която е изпълнима само в този режим

малко се отнесох, извинете Smile
Цитирай
#9

ще видя какво връща на "oem info" но позабравих как ставаше,и някайва папка май ми трябваше с драйвери...на компа
Цитирай
#10

Ако ползваш ми флаш папката е в c:/Xiaomi/Source/third party/google/android
Цитирай
#11

Нищо не съм смъквал на този компютър(служебен),ако може някое линкче,някой,с този файл
Цитирай
#12

https://forum.xda-developers.com/showthr...?t=2588979

За Windows 10 вместо CMD понякога се отваря Power Shell
там всяка команда трябва да започва с "./"

./fastboot devices
./fastboot oem device-info
./fastboot getvar product
./fastboot getvar anti
И т.н
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#13

Съжалявам,малко късно виждам,тръгнах си от работа,а колежката утре почива.иначе апаратчето показва отворен катинар,глобален стабилен,последна версия на китайски апарат.лично отворих кутията и ъпдейтнах до последната версия
Цитирай
#14

Китайски апарат с глобален стабилен,отключен от продавача.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#15

Вчера пак ми се появи въпросното съобщение. Доста време всичко беше наред, но не разбрах защо се получи. Може би след като ъпдейтнах някой системни приложения се получи, но не обърнах внимание които точно. Дадох им всичките да се ъпдейтнат. Буутлоудъра си остава заключен. Може би е някъде другаде проблема

Забравих да кажа, че го ъдейтнах до 9.6.3.0 ако е от значение

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

Мисля, че намерих някакво решение да не се показва тоя надпис. Вече 10 дена го няма ...

Теглите от Google play -> MIUI hidden settings. Отваряте и избирате manage applications->оптимизация(security) ->

Показване върху други приложения -> махате отметката за да пише НЕ

Промяна на системни настройки -> махате отметката за да пише НЕ

Това е

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

Прави ми впечатление че отдавна не ми е излизало въпросното съобщение за неофициален ром. А вече не си играя да правя гимнастики за да го премахвам. Чудя се дали от Xiaomi вече не го пращат? При вас как е ?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)