Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Търсене на root за Alcatel U3
#1

Здравейте, Колеги. От Мтел ми дадоха един Алкател, представят ми го за U3. Иначе, по информацията в самия телефон моделът е 4034Х. Понеже има много неприятен лаунчър (Joy) се налага да го рутна, за да го изтрия, защото добрият китаец го е направил системно приложение и няма мърдане. Пробвах с KingRoot, като плътно следвах инструкциите, но не ми се получи. Ако някой е успял да рутне въпросния телефон, моля, да сподели как става това.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте, всички.
[b]@3PO[/b]
Има решение. Телефонът е бюджетен (а това не e "престижно") и може би не е много популярен, а е и относително нов модел. Не съм (поне до сега не бях) пристрастен и в офертата на Мтел  за безплатен телефон, видях една добра възможност да експериментирам и наваксам пропуснатото. И така:
Говорим за Alkatel u3 2018 4034x, Baseband версия MT6580, Kernel версия 3.18.19+, Версия номер 01001
Оказа се доста "костелив орех". В 4pda.ru и до сега няма  нещо точно конкретно, но на xda-developers.com
се появи една публикация от 7 януари 2019 на  true_devil ( Alacatel U3 4034x Original Stock Rom Single Sim with TWRP and Without). Ще Ви трябват MediaTek MT65xx USB VCOM Drivers и SP Flash Tools.
Ако има затруднения, пишете. Успех.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Plam за това мнение:
  • 3PO
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)