Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм ромове
#1

Здравейте, искам да попитам има ли някой ,койтонползва къстъм ром на Г5 и ако да какъв (lineageos,RR и т.н.). Искам мнение относно стабилност, батерия и т.н.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвах LineageOS един ден, но камерата не ми хареса нещо не снимаше както стоковата и се върнах на стоковия. Батерията като че ли беше една идея по-добре, но за един ден...
Цитирай
#3

От моя опит мога да кажа, че за този телефон стоков ром + къстъм рекавъри и руут е най-добрата комбинация според мен.

1+6
9.0 Pie
[-] 1 потребител изказва благодарност на ge6on за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#4

Някой успял ли да инсталира xposed на h850. При мен се получава bootloop

Успях с версия 88 но първото зареждане е кошмарно дълго. Лошото е че модулите като Gravitybox не работят на стоковия ром. За сега ше ползвам само Greenify и един два модула за спиране на реклами.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#5

Накратко за това което направих след като ритна телефона инсталирах xposed и greenify като модул. Смея да твърдя че подобрява живота на батерията но някои приложения се отваряха много бавно. Реших да пробвам официалната версия на Lineage 14.1 с нея телефона работи много по-леко отколкото с със стоковия. Обаче за една вечер (около 6 часа) изяде 20% от заряда. Сега ще сложа неофициално орео и ще пиша какви са ми впечатленията от него.
Сега като се замисля първите две седмици след ъпдейта до нуга също имаше някакъв дрейн който изчезна от самосебе си.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#6

Дрейът може да е бил ако си флашвал без пълен wipe. Аз преди като сменях ромове винаги калибрирах батерията след нов инстал и винаги флашвах на чисто за всеки случай.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#7

При смяна на ром винаги правя пълно почистване. То идеята ми не е да ползвам досегашната версия на андроид а следващата. Понеже LG се е.... с хората и не си ъпдейтват телефоните на време се прибягва до къстъм ромове. За сега на 8цата всичко работи дори и NFC - to.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#8

За сега ореото е много добре. Проблемите ,които имам са 5Гхц wifi не работи не може да се променя паметта по подразбиране. Батерията е доста добре имайки се в предвид че моята не е в перфектно здраве. Друго ,което има нужда да се промени е приложението за камерата. Аз ползвам порт на Гугъл камера и телефона снима много добре.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#9

След седмица употреба на неофициален Resurrection Remix с инсталиран magisk и някои модули към него мога да кажа че телефона стана много приятен за употреба. Отново за камера ползвам порт на гугълската понеже столовата в рома нещо не ме радва. Отново 5ГХц wifi няма ноназ и без това нямам такъв рутер. Като батерия не е кой знае какво някъде около 2:30 часа на дисплей. Ако някога доживея да получа Орео от ЛГ ще го пробвам но според мен дойде времето да се работи върху 9-ката така че няма да се ползва много дълго.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#10

Незнам колко Г5ци останаха живи но от скоро ползвам unofficial LOS 16 ( pie) и мога да кажа че доста добре. Има си бъгове но не са фатални поне за мен. За батерия още нямам мнение защото го чопля като нов телефон. Ако някой иска да го пробва има тема в XDA(че къде другаде) но има малка уловка при инсталирането. При инсталация от стоково Орео камерата не липсваше не само като приложение а като цяло
Трябваше да инсталирам 15.1 първо и после с dirty flash към 16.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)