Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Реновиран/демонстрационен смартфон ?
#1

Здравейте ! Имам нужда от нов телефон и в интернет намирам много добри оферти за реновирани/демострационни смартфони.По принцип държа да е iPhone, но въпросът ми е дали си струва и дали са проблемни.Ще се радвам някой който е закупил реновиран телефон да ми разсясни малко и да каже за какво трябва да се внимава при покупката.
https://intecs.bg/tableti-smartfoni/reno...protektori-
Цитирай
Аксесоари
#2

Зависи най-вече от цената. То е ясно, че за да е реновиран хардуерно, особено при Епълско устройство, е имало някакви проблеми. Я с платката, я е бил краден и заключен и са му набутали чарколяци от счупено устройство. И разбира се най-изгодния вариант, ако само батерията е сменяна. Аз лично бих се насочил от конкретен човек да си го купя, отколкото да рискувам с "реновиран", тъй като не знаеш какво му се е случило.
Цитирай
#3

Ако цената ти звучи примамливо, как ти звучи ''реновиран телефон от непознат'' или ''евтиното излиза скъпо''? Няма как да знаеш какво точно купуваш и дали ще прави проблеми или не. Ако някой е извадил късмет като си е закупил реновиран телефон, не значи, че и ти ще си късметлия.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#4

А при евентуална повреда тази 1 годишна гаранция ще свърши ли работа ? Защото само тя ме насочва да купя от сайт а не от ОЛХ например.
Цитирай
#5

няма от къде да знаем, тези фирми са някакви гаражни техничари, ако намериш някакви мнения за тях, евентуално, ама аз лично не бих се надявал на гаранция.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Andon0v за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#6

Здр.
Покрай приятели занимаващи  се с тоя бизнес,видях много "витринни" демострациони" модели. На голяма час от тях им бяха заминали дисплей те !!! Като се за гледаш се вижда всякакви надписи и фигурки !!!.Оказа се че на запад по витрини те е практика денонощно да се въртят реклами на тези демо телефони.А като се има в предвид че дисплея е доста сериозна сума ......гледай хубаво
[-] 1 потребител изказва благодарност на bimmer7805 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#7

Аз демонстрационните телефони знам че са "не е за продажба", пише го на гърба. С орязани характеристики и батерия. Тези които се предлагат като демонстрационни са.....
Цитирай
#8

Така както е тръгнало няма да си намеря читава ябълка втора ръка...
Цитирай
#9

Дъми версия на телефон не си купувай никога те са за украса в магазините нямат нищо общо от реалния телефон. В теленор всички телефони са дъмита, единственно виваком са с оригинални телефони и ги прибират в шкафове всяка нощ и ги изкарват на следващия ден

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#10

(2018-08-14, 17:52:01)Gosho223 написа:  Дъми версия на телефон не си купувай никога те са за украса в магазините нямат нищо общо от реалния телефон. В теленор всички телефони са дъмита, единственно виваком са с оригинални телефони и ги прибират в шкафове всяка нощ и ги изкарват на следващия ден

Това упражнение съм го виждал при всички оператори, но не твърдя нищо. Само ще подкрепя: демонстрационен - не! Освен ако не ти го продадат с гаранция и на много по-ниска цена, като второто може и да получиш (но едва ли много), ама за първото...
Цитирай
#11

Читава ябълка втора ръка, винаги е трудно да се намери, ако не е от близък човек. Но пак бих предпочел да е от човек втора ръка, отколкото някоя фирма. Имам опит с една такава местна и горе долу знам какво ги правят. При покупката на ябълка си има списък от стъпки, по които се проверява дадено устройство, спазиш ли ги, няма да си патиш. Нещо като покупка на кола втора ръка, ама в умален вариант.
Цитирай
#12

Ако е демонстрационен с 2-те си години гаранция не виждам какъв е проблема, особено ако е нов модел и така или иначе не е работил повече от 1-2 месеца като демонстрационен. Освен пръсти по корпуса (кърпa?) и селфита в галерията (трият се) друго кой знае какво няма да намериш, а като си е с 24-те месеца гаранция към голяма верига проблем няма никакъв. Имам продавани такива у-ва без никакви зорове, че работил някакво време да върти рекламен клип на екрана си - тия екрани имат хиляди часове работа, които реално са години и най-малко 2-3 преди деградиране на някой цвят, въобще няма какво да те притеснява. Дори да е SAMOLED, като е въртян клип изображението не е статично и няма как да "изгори" нещо. Ако отстъпката е добра, гаранцията е към реномирана верига и си заслужава - взимайте. Освен няколко селфита в галерията, друго лошо нямат Big Grin

Виж , за iPhone-ите от сайтове за реновирана техника - това са сбирщайни от поне 3 различни телефона - къде краден, къде изтърван, къде с нови капаци и части. Не знам до колко си си струва, освен ако не е хипер евтино за конкретния модел, но и тогава внимавай евтиното наистина да не излезе скъпо. В общия случай реновиран = сбирщайн.
Цитирай
#13

(2018-08-14, 20:39:08)Andon0v написа:  Читава ябълка втора ръка, винаги е трудно да се намери, ако не е от близък човек. Но пак бих предпочел да е от човек втора ръка, отколкото някоя фирма. Имам опит с една такава местна и горе долу знам какво ги правят. При покупката на ябълка си има списък от стъпки, по които се проверява дадено устройство, спазиш ли ги, няма да си патиш. Нещо като покупка на кола втора ръка, ама в умален вариант.

Може ли да споделиш кои са тези стъпки ?  Big Grin
Цитирай
#14

Дано модераторите не приемат линка за реклама, но тук най-точно е дадена информацията. Накрая има и една много хубава снимка, която можеш да си свалиш и при проверката да я следваш.
http://mobilesiri.com/tips-to-buy-a-used-iphone-6-6s/
[-] 1 потребител изказва благодарност на Andon0v за това мнение:
  • ivo98
Цитирай
#15

Благодаря !
Цитирай
#16

А дисплеите на демонстационните телефони еднакви ли с тези на истинските? Демонстрационен телефон може ли да се ползва за донор на дисплей например?
Цитирай
#17

Аз си взех такъв, води се от сайт за реновирани.
Няма как да знам дали е бил реновиран, може просро собственика да не го е харесал и да го е продал. Телефона който взех е като НЕизползван. Добре се държи за сега. Сайта предлага връщане на сумата до 21 дни, ако решиш, че не ти харесва телефона.

Телефона бе в оригинална кутия, без слушалки и без оригиналното зарядно.

Само, че аз съм в чужбина и този сайт не знам дали праща до България.

П.с. Взех си Pixel 3, а не Iphone.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)