Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit Stratos - Първи впечатления
#1

Дойде моментът, в който от света на Ми банд гривните реших да премина малко в света на ... по-големите бели петна измежду слънчевия тен, а именно - да изгориш на часовник - Безценно Smile

Истината е че още не съм успял да изпека следите от банд 2 и 3, но лятото е в разгара си и ще видим наесен кой с какво ще се похвали:

.jpg Capture2.JPG Размер: 37.7 KB  Сваляния: 391



Както показва заглавието ще кажа първите си впечатления от Amazfit Stratos, който притежавам от 2-3 дни.
Благодарение на G***Best успешно долетя до мен бързо и без допълнителни пощенски усложнения и.. дойде моментът в който трябваше да отворя кутията.
Определено притежава ефектът Уау, дори след изгледани всичките възможни ревюта и сравнения в YouTube (без тези на украински, турски индийски, испански, немски, полски и други непознати за мен езици).

За щастие имаше почти половината заряд (55%), които спомогнаха за свързването с Амазфит Watch приложението, както и за ъпдейт на Фърмуера(Ром-а), първоначалната настройка и около 24 часа ползване, включващо фитнес тренировка, ходене с включен GPS няколко километра, още разцъкване и свикване с навигацията по "менютата" и каквото всеки човек прави с нов продукт, който дълго време е желал, известно време е чакал и в един момент е станал негов притежател.

Дойде заветния момент за зареждането. Очаквах, че като закача часовника към компютъра ще мога да го използвам като флашка (МТР устройство), независимо от операционната система, която ползвам.
Е.. разбира се това не се получи на Убунту 18.04. Вероятно имаше начин да добавя едни редове в един файл, за да стане магията, но това изискваше и рестарт и реших вместо да се мъча да си рестартирам спокойно в Уиндоус 10 след зареждането и тогава да натъпча часовника със циферблати Smile

Да. На уиндоус 10 нещата станаха от втория път. Явно искаше изключване и включване на USB_то, за да си направи труда да разпознае новото устройство.

До тук с проблемите.

Връщам се малко на Уау ефекта. Това е наистина изключелно стилно изделие и продължавам да му се радвам във всеки един момент.
Още не съм успял да се уверя, че не е огромен този часовник. все пак е дебел около сантиметър и от определен ъгъл се вижда, че  е прекалено голям за ръката ми, но от други ъгли и снимки изглежда идеално.
Само в едно ревю беше описал човека размера на китката си и че неговата е сравнително малка, за разлика от на други хора.
Моята мисля че е около 18-19см и смятам, че часовникът стои добре. Стилно и добре. И вероятно ще има проблеми със зимни якета и други връхни дрехи с дълги ръкави, но.. такъв е живота. Ще го мисля зимата.

Изобщо не съжалявам за импулсивната покупка. За някои неща инстиктът ми не ме подвежда. Това е едно от тях.
Изчетох хиляди мнения, че е безмислено да се дават повече пари за Стратос при наличието на Amazfit Pace, понеже функционалността била идентична. Да така е, ама ако съм дал 60$ повече за дизайн - не съжалявам. Всеки си има вкус и всеки си преценява.
Минусите при Пейс-а са труднодостъпния бутон, който е само един и това, че по време на зареждане той е цялостно недостъпен
Минусите при Стратос-а са, че зарядното е с вграден кабел и шансовете да бъде прекъснат са огромни, Също така ме притеснява при  натискането към зарядното да не го скърша този ми безценен нов помощник в тренировките, ходенето и часогледането (все пак е и малко от малко часовник Smile )   


Съжалявам, но мнението ще е доста разпиляно, защото така ми оперира мозъка. Не смятам, че трябва да го подреждам. Ще е все едно  не съм го писал аз.
Сега ще разберете и защо е писано горното изречение:

Не ми харесва, че в Amazfit Watch не могат да се следят промените в килограмите като в Ми Фит. В смисъл няма графика, история и т.н. Просто си записвате новите килограми в профила и това е. (ако не ви пука значи за вас не е минус/негатив)
По принцип няма проблеми да синхронизирате часовника и с Ми фит, но основните настройки стават от Официалното приложение и вероятно ще трябва да имате и двете подръка в случай на нужда.
Другото, което "губите" е ако имате приятели добавени в Ми фит и искате да си следите постиженията - всеки си преценява.

И следващата, много на място, информация касае дисплея, когато не е осветен от подсветката. Тогава преминава в режим 8 цвята.
Това е важно. Защото дори и най-якия циферблат започва да изглежда не много добре при изключване на дисплея. Вероятно това важи и за Пейс и за Бип, никой не ги показва тези неща по ревютата.
Не казвам, че това е минус, но имам един циферблат на Касио със трелки, който много харесвам - е.. вероятно ще се наложи да го поредактирам, за да ми харесва и при угасен дисплей. Така че като харесате нещо шарено или претрупано имайте предвид, че може в последствие да не изглежда толкова добре в частта от деня, в която е много светло, не ползвате подсветката и просто поглеждате часовника и вместо да видите колко е часа си казвате WTF?
В такъв момент се озовавате с някой от стоковите циферблати (16 са но не е като да няма избор).
Личните ми фаворити са Everest и Prototype source
Втория, защото изключително много прилича на това, което се вижда по време на включена тренировка и така не се разсейва човек между различните облици.
А първия - това си е и картинката от лепенката на стъклото и от рендерите - просто е добър, изчистен, стилен (отново въпрос на вкус)
Не мислете, че това много важно нещо, което написах горе е чак толкова важно. Просто нямаше как да го разбера от ревюта и снимки докато не го изпитам на свой гръб, на моя часовник, с моите очи, в моите условия на ползване.

Интересно ми е дали при другите смартчасовници може да се ползва някоя от другите функции на часовника по време на тренировка. Тук няма такава опция. В смисъл виждате ако някой ви пише (излиза известие) виждате колко е часа, какъв ви е пулса, колко време е минало и т.н инфомацията на 4 или 6 полета (както сте си избрали в настройките), но не можете да си сменяте нещо по настройките на часовника или да видите прогрнозата, компаса и т.н - Странно. Ако някой има наблюдение за мултитаскинга на други умни часовници да сподели. Все пак е добре да знаем дали е негатив, нормално или задължително да не може да се минава в други "приложения", за да не убие андроида тези на заден план, например.
От информацията, която прочетох имаме нещо като орязан андроид 5. Даже вчера не успях да се свържа към една безжична мрежа и часовникът показа страница от браузър. Беше интересно, защото нямаше как да се иде на друга страница, нямаше търсачка и т.н. Просто зареди HTML-a на страницата на рутера. В дадения момент не се усетих да опитам да се логна, за да видя какво ще стане. 100% съм сигурен че няма клавиатура. 1000% съм сигурен, че и да има ще е голяма мъка да се напише нещо на нея, но... както знаем на часовниците с Android Wear имаш някакви опции да отговаряш на получените съобщения. Тук няма такава опция (вероятно за добро, но ако за някой е минус - да го има предвид. Има и други добри смартчасовници за под 200$ и трябва много добре да прецените за какво искате да използвате своя преди да направите необмислена или добре обмислена покупка).
Аз не съм спортна натура.
Активностите ми се свеждат до ходене пеш до работа - средно 20 минути, около 2 км.
И фитнес след работа, който специално в този часовник няма как да бъде разделен по упражнения. Ако държите да си следите пулса можете да ползвате Велоаргометър опцията, защото не ползва GPS.
Казвам ги тези неща, защото това е СПОРТЕН часовник, а не фитнес ориентиран часовник:
Към дадения момент разполага с Ходене, колоездене на закрито (на това казвам велоаргометър), Степер (elliptical trainer), Изкачване, бягане в пресечени местности, триатлон, ски спускане (skiing),  Tенис (часовникът трябва да е на ръката, която държи ракетата, Футбол (спокойно, часовникът не трябва да е на кракът, който рита топката, но от друга страна не си представям как няма да пребиете някой с него при схватка пред вратата и дали няма да го охлузите при падане (има протектори за корпуса и стъклото за такива ситуации)), Мултиспорт - тук можете да комбинирате бягане с колоездене или плуване с бягане или да си направите собствен триатлон, защото дава три спорта и три опции,
останаха стандартните: бягане, бягане на закрито(бягаща пътека), ходене, колоездене, Плуване в басейн, плуване в открити води.

Това беше секцията Спортове. Фитнес маниаците може да не са доволни - има други продукти за тях.
При мен сделката беше за дизайн, определено беше плюс, че е Хуами Амазфит е марка на Xiaomi, Рефлективния или трансрефлективния дисплей (определено съм много впечатлен) - за първи път на живо го видях във Варна у потребител от форума с Бип - определено тази технология трябва да бъде подобрена и наложена. Все пак пести много батерия, използвайки наличната светлина.
Също много ми хареса опцията да се управляват Ми хоум устройства през часовника. Можете да се сбогувате с тази функция, ако сте с английската версия. Просто приложението Ми хоум го няма в списъка, ако има начин да се добави ръчно - още не съм се занимавал. Това ме навежда на мисълта, че и тук имаме опция за отключване на буутлоудър и флашване на къстъм ромове, което ще ни дава възможност да си инсталираме арк файлове, без да се налага да имаме компютър подръка.
(ако се наложи да флашвам ще пиша по темата 100%)

И да се върнем малко на батерията.
Успях да я позаредя - вероятно до 100%. Ако помните последно беше свързан към Уиндоус 10 и се прехвърляха циферблати.
От тези 100 (към обяд - 11:00) - до вечерта, след ходене с GPS, 40 мин велоаргометър и 20 минутна тренировка във фитнеса  бях успял да стопя 20 ил 25%.
По мои сметки Amazfit дават 5 дни живот (което означава, че при неизползване ще имате дрейн от 20% на ден ли?)
На следващия ден успях да бутна още 25%, но с много тестове на настройки и циферблати.
За GPS-a Мисля че ви дава 18 часа работа на часовника, с еквивалентът им в ходене - което е нормално. Все пак е антена, която хаби ток.
Wifi - не знам изобщо какъв е смисъла от него, вероятно да си изтегли ъпдейта по-бързо?
Не са много важни тези въпроси така или иначе. То е ясно че в началото в началото има период на улягане.
Вчера го закачих за компютъра (отново заради циферблатите) - не запомних точно с колко го дозаредих, но днес май пада по-бавно батерията. ще мога да кажа след седмица поне. Налага ми се да излизам от града и ще видя при нормална употреба (без тренировки и GPS-и и надявам се без много чоплене) как ще се държи. Имам пъкления план да го напълня с малко музика и да стриймвам към Roidmi (първата версия), но това ще е само за няколко часа.
Тепърва предстои мнението ми относно този компонент, който на останалите тук, ползващи банд 1, 2, 3, Амазфит Бип и забравящи, буквално, кога са заредили и необичащи честите заряди би им се сторил странен. Аз държа на обективността.
Това, което е минус за един би било поносимо за друг. В този ред на мисли (да.. много е подредено всичко) поръчах допълнително зарядно, което искам да похваля (още не е дошло, но е много по-идейно от това в комплекта).
Та похвалвам го:
Поръчано от Али **** експрес Big Grin
линк

.jpg Capture.JPG Размер: 29.93 KB  Сваляния: 311



Поздравления на тези, които стигнаха до тук.

Сега да видим дали остана нещо, за което още да не съм се сетил
Все пак 2-3 дни (и то работни) не може да впечатлят първоначално с много. Не съм блогър, влогър и друг ревюър, който да има време да тества по цял ден нещата и да добие повече представа.
Най-важното е, че не смятам че съм сгрешил с покупката.  Да не говорим, че офертата беше може би най-добрата към дадения момент (159.99$ с безплатна доставка, която по курс от деня на поръчка беше около 260лв). Най-евтиния в България Стратос, който съм виждал (и 100% беше употребяван, защото търговецът беше заснел котления камък по каишката) беше 280лв.
А останалите цени са от 340-360 та до над 400лв. Та в този ред на мисли 260 е добре.
Пейс в най-добрите случаи се намира около 100$, което е горе долу 100лв разлика.
Струват ли си 100лв за дизайн и няколко плюса, в полза на стратос, които точно в момента не мога да си спомня от ревютата, а нямам как да знам, защото не съм имал пейс...   - Вие си преценете.

Май ще спра до тук. Очаквайте подробното второ впечатление... Visslar


СНИМКИ - Нищо конкретно. Просто каквото съм разпращал на приятели, познати и заинтересовани от джаджата.



Виждам, че не спирате да четете, въпреки че постът свърши още преди 2-3 реда.
В такъв случай ЧАСТ 2 е вече на бял свят: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1495338
Както и кратката част 3: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1496010
[-] 19 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • cinizam, Dikich, dp4u4umi6ev, emil11, emzo, fotograd, Friz, ganchev, ivanov_km, iwan33, mihailmihnev, milenvn, Monipeev, ronnie72, SIDES, The_Jack, ubp, valiovg, yanku
Цитирай
Аксесоари
#2

Честито !  Благодаря за  подробното мнение !  На мен лично не ми се удава да пиша  по този начин . Относно часовника :  вече го нося 4 месеца -  добър си е . Има доста заигравки  с него - дори може да му се сложи ГПС  с карти  ... Батерията  при нормално ползване /без тренировки/ държи до 7-8 дни , при положение, че си записвате ежедневна разходка 5-7 км дневно = 5 дни -  без проблеми . Казват : без постоянна връзка /блуетут/  може да  остане на линия до 12 дни - лични предпочитания .  Много добре се държи със слушалките на Шаоми - звука си е перфектен, да има само около 2.5 гиги на разположение - на мен са ми предостатъчно . Поздрави !

Относно зарядното :: това което сте поръчали, е с пластмасова закопчалка = надали ще издържи много - мой си поглед . Единия проблем на оригиналната поставка е : кабелчето, но може да се сложи нещо и да се намали огъването му в основата , по-големия проблем е в конзолите, които излизат от корпуса на часовника - всяка от тях има алуминиево капаче / това което виждате/ залепено със сив, елеастичен силикон към истинския държач = предполагам е стомана . Та :: от слънцето и морската вода, капачетата се отлепят, на мен ми се случи на втората седмица - добре, че беше когато е борех да го защипя на зарядното/ малки са и лесно могат да се загубят/. Залепих ги с подходящо лепило и сега ползвам една щипка, да стои плътно прилепнало към дока. Изглежда не са преценили добре силата на пружините на 4-те пинчета - доволно силни са !

П.с.2. :: Не - не можете да го "скършите" корпуса е доволно ЯК Wink , но стъклото се драска сравнително лесно, дори на версията със "сапфир " Smile = иска си лепенка отгоре ... аз лично, отдавна не си купувам подобни ... ползвам един продукт на 3М - фолио - безцветно, изрязано на ръка ...
[-] 3 потребители изказват благодарност на SIDES за това мнение:
  • fotograd, suffer, texasvalden
Цитирай
#3

Огромен е, не е за моята китка, ако направя мини версия скачам, честито и ..... интересно четиво ти се е получило Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • fotograd, suffer
Цитирай
#4

Здравейте отново.
Продължаваме с Том 2 от рубриката "леки четива за свободното време", а именно с най-епичната част: "Втори първи впечатления" или "как да съчетаем полезното с приятното, отключвайки буутлоудъра на часовника докато е на зарядното"...

Започвам с един кратък тест, който проведох в рамките на изминалата седмица. Той се състоеше в зареждане на часовника до някаква стойност - вероятно 100% и почти неползването му (не нарочно, а поради престой на южното ни черноморие, който от своя страна имаше положителен ефект, заличавайки околочасовничните следи от изпичане, така че вече мога да се похваля с хомогенен тен).
Та часовникът почти не беше използван през деня. вечер го слагах на излизане за вечеря, бар и.. каквото се прави по морето (предполагам).
Имаме разбира се и резултати от изследването, които са незадоволителни, но не защото е слаба батерията, а защото колкото по-скъп продукт вземем винаги батерията е най-ощетена:

Ми банд 1 - 60-90 дни батерия
Ми банд 1s - Може би съм докарвал и до 75
Ми банд 2 - максимум 20-25
Ми банд 3 - 10-15
Амазфит Стратос - почти 6 дни (и то без усилено разцъкване, с включване на самолетен режим между 23:00 и 6:30 и може би смяната на някой и друг скин, пускане на компас и предимно ходене по 4-5000 крачки на ден).

сложих го на зарядното на 12%. Доказателства има Smile

       


В нощта преди заминаването (неделя срещу понеделник) сложих часовника да се дозареди. Не знам на колко % беше, но ми трябваше да е на повече, все пак не исках да нося зарядното с мен и да го скърша (обяснил съм  в предния пост колко здраво и надеждно изглежда).
В крайна сметка и зарядното ходи до морето, но не помня дали беше ползвано.
Както виждате и от снимките имаме 5 дни и 19 часа от последното зареждане.
Периодът на "тест" беше от понеделник до събота.

Сега да се върнем малко на зареждането в Неделя. За да е хронологично ще кажа и датата: 12-ти Август 2018 - някъде около 22:00.
Слагам аз часовника на зарядното и нещо ме чопли от вътре:
"Как така още не си го отключил и не си сложил къстъм ром???"

И се зачетох. Не било ядрена физика. Отключи се за минути, посредством "Huami_AMAZFIT_Tool".
   

Въпреки обширните ми познания по Фастбуут не успях да направя нещата ръчно и така и така бях отключил и бях закачен към гореспоменатата програма, реших да не си насилвам късмета с къстъм Ром.
   


Една вметка защо си давам толкова зор за смяна на стоковия ром - Наистина искам да видя какво получавам ако имам Mi Home приложението в часовника.

Та си инсталирах няколко приложения (Mi Home не беше сред тях). Използвах линковете от тази тема: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94202

Инсталирах почти всичко, включително навигацията и браузъра, но без клавиатурата и Pace On.
След дълги тестове ( по 2 минути всеки) останах с:
World Time - просто, за да имам опция да си видя нещо, без да правя сметки без кръчмар, като например колко е часът в Япония
Calculator - не АмазфитКалкулатор, а само калкулатор. - прост, ясен и с бъг (при натискане на микрофона крашва приложението).
Защо го оставих при наличието на бъг? - Защото не е бъг като знаеш, че нямаш микрофон и няма за какво да го натискаш (освен ако не искаш да видиш какво ще стане). Иконката на приложението е бял часовник на син фон.
Има и трети калкулатор, който е по-разширен, но със стандартна андроиди икона. Въпрос на вкус. Оставих си каквото на мен си ми харесва
File Manager - мисля, че пак са 2 или 3. Иконата е папка с голямо F по средата. Помогна ми да си деинсталирам приложенията, без да ползвам компютъра и съм почти сигурен, че ще успея да подкарам часовника като FTP Клиент или да го пусна като FTP сървър и така безжично да мога да си пълня папките с музика, циферблати и евентуално още приложения. Има и възможност за закачане към Dropbox, google drive, one drive и Yandex, но не мисля, че работи, не мисля и да я тествам, все пак ще иска постоянно нет, за ползването ѝ
Roll the dice - Изключително удобно нещо, което при липса на зарче, 2 зарчета, 3, 4, 5 или 6 зарчета може да ви спаси и да генерира числа, например за игра на "Не се сърди човече", "Монополи", "Табла" или нещо хазартно, както и ако ви трябва случайно число межу 6 и 36 например Smile

Имах един Таскмениджър, който махнах - просто не виждам смисъла да убия нещо важно, като например Charging UI докато се зарежда часовника. Ще следя все пак батерията дали не пада стремглаво бързо от допълнителните приложения. Не е лош Таск мениджъра, просто не съм сигурен,че ми трябва на този етап

Solitaire Wear  -  Игра, която е направена сякаш за този часовник. Ясно е че дисплея е ситен, ама като не я пускаш не хаби ток, така че не пречи да има една добре направена игра за всеки случай

Освен това сложих Cowboys vs Aliens - не можах да се оправя много с навигирането, а и не съм по този стил игри. Ето снимка:
   

Бях сложил и навигация, но реших, че е безмислено и я махнах. Опциите за навигация мисля, че са две. При интерес можете да ги разгледате тук:
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry75123642
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry75119990

Последната програмка, с която останах се казва System Info - дава данни за температура (вероятно на процесора), Заета рам, Натовареност на процесора и свободна памет в телефона.

Тестването на АРК файловете приключи снощи (при зареждането) и след това ръчкане, което успя да погуби 22% от батерията, ама и аз не го оставих на мира. Така че следващото зареждане вероятно ще е тези дни и се надявам (май след като флашна) да започна да го ползвам нормално и да споделя наистина реални резултати от живота на батерията.

Тествах да видя дали часовникът ще бъде открит от различен от моя телефон с цел прехвърляне на файлове - нямаше положителен ефект. През Блутуут беше направен въпросия тест.


Също успях да спя няколко вечери с часовника на ръката. По съвет на колегата @Friz разхлабвах с една дупка каишката и честно да си кажа дори не се усеща часовника и още няма поражения върху дясностоящата ми приятелка, така че може и да се ползва тази функция, все пак и за нея сме плащали - Говоря за измерване качеството на съня Smile

Не съм потапял часовника в морето.
Досега единствената вода, която е видял са пръски от миене на ръце.

И за финал: Очаквайте, евентуално още впечатления от батерията или друго, което ме е впечатлило
Очаквайте тема с инструкция за отключване на Amazfit pace/Stratos
Очаквайте тема с инструкция и причини за инсталиране на Къстъм ром, както и вероятно някакви впечатления от него
Очаквайте тема за аксесоарите, които поръчах, а и вие да споделите какво ползвате на вашия часовник
(верижки, каишки, зарядни, протектори(за корпуса), стъкла (за стъклото) и т.н...

Това е от мен. Приятен ден!
[-] 9 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • cinizam, emil11, fotograd, Friz, Monipeev, texasvalden, The_Jack, valiovg, velqn
Цитирай
#5

Здравейте. Днес ще бъда много кратък.
След отключването на Bootloader-a днес тествах къстъм ром, за да видя дали и как работи Mi Home с останалите умни устройства вкъщи през часовника.
Честно казано съм разочарован.
Успя да ми предостави връзка само към Цветните крушки и Mi plug mini, което е крайно недостатъчно, но все пак е нещо.

Може би, който има разни сензори и т.н може да има по-голям списък с продукти на своя екран и да му е по-полезна тази функционалност.. Предполагам всички сте гледали рекламата



След инсталацията на гореспоменатия ром стартирах Mi home приложението на часовника. Каза ми, че трябва да се закача за Mi home на телефона.
Стартирах търсене на ново устройство и получих този резултат:

   

След това се случи някакво прехвърляне на данни:

   

И вече имах в часовника това, което Mi Home сметна за достъпно или съвместимо:


       

Сега връщам стоковия ром и започвам да си ползвам нормално часовника. При нещо впечатлително ще ви усведомя своевременно Smile
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Friz, Monipeev, SIDES, texasvalden
Цитирай
#6

Предварително се извинявам на всички, че видеото е в портретен режим.

Това е тест дали могат да се отварят снимки и текстови документи.
Снимката е 1.70МБ




В допълнение, без външна програма, не отваря .doc .xls .pdf
Файловият мениджър предлага да опита да го отвори като Текст, Аудио, Видео и т.н, което не ги прави по-четими Smile


Прикачени файлове Миниатюри
                   
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • SIDES
Цитирай
#7

Това нещо има ли опция да не свети при завъртане на ръката, че нещо не намирам, а пък доста е дразнещо докато заспя, на всяко завъртане в леглото и това да ми блесва в очите!?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#8

Да. Има.

Settings - Common - Activate on raise - OFF
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • MapTo_D
Цитирай
#9

Здравейте,
Може ли да ми помогнете със синхронизацията. Часовника е свързан с телефона, настройките на приложението ка направени, но не получавам никакви нотификации, в това число и известие за входящи обаждания
Цитирай
#10

В приложението Amazfit Watch оправил ли си разрешенията? Влизаш в приложението Profile->Settings->System Permissions->Трябва да дадеш отметка на Amazfit Watch после и на Contact Read Permissions. Profile->Settings->Notifications->App notification settings си избираш кои приложения да показват известия на телефона.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#11

(2018-08-22, 11:29:51)suffer написа:  ... В допълнение, без външна програма, не отваря .doc .xls .pdf
Файловият мениджър предлага да опита да го отвори като Текст, Аудио, Видео и т.н, което не ги прави по-четими Smile

Някакво решение, за четене на PDF файлове, върху Stratos?
Цитирай
#12

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...view#gid=0

Можеш да тестваш пдф рийдъра оъ този списък
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • cinizam
Цитирай
#13

Извинявам се тази цена е била само за верижката.
Това дали е възможно на тази цена https://www.gearbest.com/smart-watch-acc...1yw6mhviAU

Price: 10.01 USD

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
Цитирай
#14

6,69$ от AliExpress e била моята, но сега са я вдигнали на 8.38
Цитирай
#15

Темата е много добра и полезна, изключително важни неща за модела сте написали.  Имам намерение да направя покупка на този модел часовник, но се колебая между тази версия или модела stratos 2S тоест модела с по здравото стъкло, има го в един бг сайт за около 470 лева. Но марката предлага и модела Verge и Pace и много се колебая кои часовник да избера. А както разбирам от прочетеното до тук модела Stratos e по добър и не само заради прекрасната визия която има. Прочетох по горе, че по скъпия модел със Сапфир не е чак толкова ненадраскаем. Като съвет какво бихте дали, дори само с едно изречение.
Търсих в Интернет информация за модела и никъде няма така подробна информация както тук при вас, наистина сте отделили много време за тази тема.
Цитирай
#16

Много зависи за какво ще го ползваш.
При Стратос, освен дизайнът, реалното предимство е при плуване.
На мен ми допадна какво прочетох от колегата, който си взе Verge. в смисъл разговорите през часовника винаги са били забавна опция, а и технологията на дипслея е друга

https://www.smartwatchspecifications.com...zfit-pace/
Aко наистина има и NFC плюсовете стават повече. Особено ако написаното в таблицата е вярно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#17

Здравейте.

Ще напиша нещо извън темата, което много ме впечатли тук и в коментарите и отношението, което имате. Ровя се из интернет от почти от 22 години, писал съм, чел съм какви ли не форуми, какви ли не сайтове - но това отношение което откривам в тук - е наистина на ниво, което липсва в почти всички други форуми. Чест е за мен.

Ще призная нещо, че варианта да се водят разговори от часовника е нещо полезно от една страна. И отново се колебая дали е Verge или по Стратоса , Verge го намерих в сайта на Muziker от цена на 272 лева, в наши родни сайтове цената е малко по висока. Имал съм китайски модели часовници от по 15-20 лева и там имаше такъв вариант да се водят разговори от часовника, до някъде са полезни, а от друга страна е само на високо говорител, което е малко неприятно защото всички около теб чуват какво се говори. А да се ползват слушалки няма вариант при тези евтините модели от 15-20 лева, а най лошото при тях е, че батерията не издържа повече от 5-6 месеца в най добрите случай. Сигурно в модела Verge има вариант за слушалки и разговора да минава през слушалките без околните да чуват разговор. В сайта на Muziker ще разгледам по подробно дали Verge има NFC и ако реално съществува - може би няма да лош избор /в Muziker има по подробна информация за модела /. Ще разгледам линка които сте публикувал за Verge във вашия отговор.
Голямо благодаря за информацията и помощта, която оказвате.
И отново започва колебанието при избор на модел. Sad

към магазина на Muziker -> https://www.muziker.bg/xiaomi-amazfit-verge-grey


-------------
Разгледах характеристиките на трите модела представени в сайта. Дали датчика за измерване на пулс и кръвно ще работи коректно както се дават ревюта за Stratos, и дали вариантите като опции предлагани от Stratos са и в Verge
[-] 3 потребители изказват благодарност на fotograd за това мнение:
  • Friz, milenvn, suffer
Цитирай
#18

Мерси и аз съм на същото мнение за този форум и съм го изразявал и преди. Несъмнено , доброто отношение се забелязва веднага
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#19

Може би, ако има раздвоение в избора, ще е най-добре да пусне една тема с анкета и притежателите и на двата часовника да помогнат при избора
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#20

Поздрави.
Наистина, при Вас нещата са на изключително високо ниво, отношение и помощ. Първото нещо, което беше важно за мен, че тук всичко е някак по различно, има някакъв уют, които може би малко хора биха открили. А ще се надявам, че и аз след време ще мога да бъда полезен за нещо, на някои за нещо. Знаете ли, че един съвет или помощ е много по ценен от пари и други облаги.
Наистина дилемата при мен е на лице, просто не съм запознат с самите часовници, и това което предлага примерно Verge малко ми е не ясно, мислех, че в сайта на Muziker мога да намеря нещо повече - но няма точна информация. Например както тук открих за модела Stratos. В Verge ме грабна това, че има вариант за водене на разговор от самия часовник и допълнително това, че има налична NFC технология, която има вариант да ползвам поне един в месеца.
Всичко, което прочетох за Stratos в темата е толкова полезно, давате насока, давате съвети, давате информация.
Хардуера е един и същ в моделите, плюса на Verge е в разговора и nfc, не зная как ще бъде с водата.
--- Ако Verge предлага нещата на Stratos - може би това ще бъде избора.

Искам да споделя нещо интересно, преди три години се занимавах с ремонт на мех. часовници, най вече стенни. Виждал съм стотици модели часовници от времето на соца и ранната демокрация и наистина ме привлече визията на Stratos и вариант с по добро стъкло. Но тук прочетох, че дори и той се драска. А това което пишат, че било от "материал" - едва ли е така, а може би да е реално "стъкло" на 100% с повече въглерод, защото никой не предлага сапфир на цена от .... 470 лева. Но това е само мое виждане и споделяне на опита които имам от дълги години и реалните цени на за подобен тип продукт.
Но бих рискувал външния вид заради разговорите, и вярвам, че отчитането на пулс и кръвно ще е поне на 90% реално, че не се водя с най ниското кръвно. Но това е друга тема.
И наистина ще бъда много благодарен, ако някой сподели мнение за моделите и да си го купувам, че това чакане може да съсипе и най търпеливия човек.

Благодаря за доброто отношение и помощта, която показвате.
Цитирай
#21

Oт това, което чета, явно е взето решението.
Както казах и по-горе Стратос води с 50m water resist устойчивостта си, така че ако няма да се плува verge би свършил страхотна работа със своя ip 68 сертификат.
Ми банд 2 беше също с ip68 и в бяло море (което е доста по-солено от нашето) нямаше никакви грижи след 2-3 "бани"
Основна разлика е качествения дисплей при verge, който ще показва на тъмно много по-добри цветове, но остава при изключен екран това, че няма да се вижда цифертблата като при pace, bip, stratos.

eто темата с впечатленията от verge:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=95945
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, nistel_87
Цитирай
#22

Благодаря за отговора, в момента съм обедна почивка но да си призная, че с нетърпение ми се искаше да видя ваши отговори във форума. Благодаря за посочения линк, като отида на работа и остане малко време, ако шефа излезе - ще прочета.  Преди малко реших да проверя за крайна цена в Muziker, защото предлагат и една малка отстъпка от 12 лева / и цената му става около 260 с доставката / и какво да видя - те вече го няма в наличност.
Полезна информация за херметичност на продукта, реално едва ли ще се къпя с часовника или ще плувам. Най много да се измия ръцете един път с него и после да го суша на климатика. Smile  Информацията за екрана е също важна. Качеството на цветовете е от значение поне при мен / работата ми е свързана с повече цветове /, до някаква степен - когато екрана е изключен и не се вижда информация - това значи, че до някаква много малка степен се пести енергия. Визирам това, че липсва подсветка и дисплея е изключен напълно, някой ще каже, че доста издребнявам - ама с моята минимална заплата все сметки си правя Smile и така консумацията на ток е намалена.

Благодаря отново, а сега изчезвам на работа и ще видя линка, които ми е пратен, и ще потърся някой друг търговец за по добра цена на продукта. А се страхувам да го поръчам от Китай, а от Европа по може да се рискува /визирам покупка през евау, че там имам регистрация / ама гаранция - франция.
Най добре си е от наш търговец.

Спорен ден на всички, страхотни сте Smile
Цитирай
#23

от европейски склад - 163$ или около 280лв с dhl доставката:
https://www.geekbuying.com/item/Huami-AM...13140.html

oт Хонг Конг 150$, което е към 260лв, но има риск да бъде спрян на митница.
https://www.gearbest.com/smart-watches/p...id=1349303
Моя Стратос е поръчван от гиърбест
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#24

Именно митница и цялото това блъскане по пътя не се знае.  Ще разгледам как са нещата и действам.  А сега на работа и отново след работа тук.

-------------------------------------------------------------------------------

Успях да се добера до служебния лаптоп и сега ще разгледам линка за сайта за продажба и линка към темата за часовника. Ще прочета, разгледам и евентуално ще стигна до крайно решение или ще наклони везните към въпросния артикул на 90%

Дали поръчка от европейския сайт за поръчка на часовника може да стане чрез плащане чрез peypal сметка.

Опитах да намеря нещо в Али Експрес за доставка до Бг. но за съжаление няма артикули в наличност в Европа склад.
От Сайта Muziker, там доставката е 40 лева, което е непонятно и цената му става толкова колкото и тук в Бг.
Цитирай
#25

След почти един час опит за регистрация в сайта от работното място - неуспешна регистрация. И после отново половин час опит за регистрация от дома през обедната почивка и пак не успешна регистрация. Опрях до помощ от администратор. И след още двадесет минути и отстъпка от три долара - поръчката беше направена. За което отново искам да благодаря за предоставения линк на --suffer--. Не зная на колко години сте, не зная как изглеждате - но, че имате отношение, култура и помагате е видно, похвално и е чест за хората, които имат честа да са сред Вас.
Също искам да благодаря на --niksanvn-- за помощта, темата и времето което ми отдели. След получаване на часовника ще се включа активно в неговата тема, поне с Арт фотография ще мога да помогна, а след седмица, две и с някое скромно мнение. Много хубаво е, че има хора като вас да посочват малките, а иначе толкова важни неща в тези машинки.
Възнамерявах да пазаря от Али, но там от десетина продавачи не можах да се разбера с никой за наличност в Европа. Писах на почти всички по два пъти. Предстояла Новата година в Китай. Предлагаха от Китай, предлагаха да смъкнат от цената, но не искам да чакам повече от две - три седмици и вероятността да се занимавам половин ден с митница - мерси не искам. И на края успях да се регистрирам в сайна на suffer, като отново му казвам едно голямо Мерси. Поръчах си от там, и след това получих съобщение продавач от Али, че има налично в Германия - ами да се е сетил да отговори по рано като съм питал. По евтино с 8 лева, ама не е болка за ядосване. Smile
И така, благодарение на Вас - аз може би до вторник ще бъда с часовник, който най добре ще ми върши работа. Малко ме е яд, че не е на външен вид като Стратос - ама кой знае - може да си взема и него, зависи Госпожицата в нас, че и тя се запали по марката и ще се откаже от фитнес гривните за от 40 лева Smile и ще премине на по големите "водомери" както казват тези, които не са виждали часовник от времето на Соца.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fotograd за това мнение:
  • niksanvn, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)