Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Безжично зарядно автомобил
#1

Привет колеги. Купих си зарядно на "басеус" за автомобил, който подържа бързо зареждане. Също и зарядно на същата марка която е с 2 усб 2.1 и 1 mah. Проблема е в това, че като го поставям, зарежда като от усб с 0.500. С кабел от същото зарядно и на 2те букси изкарва по около +1.0mah. Чудя се дсли проблема не е в зарядното, тъй като зарядното не се води бързо... Моля дайте насоки. Благодаря ви

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
Аксесоари
#2

Първо провери в къщи с главата от Самсунга как ще тръгне зарядното. Второ, от опит, бързо зарядно за кола не е много удачно, защото температурата на телефона се вдига бързо от слънцето, работеща навигация евентуално, самото зареждане (не съм срещал безжично зарядно за кола с вграден вентилатор) и телефона просто изключва зареждането..
Цитирай
#3

Вземи си оригинално зарядно за кола на Samsung
Не си прави експерименти особенно със зарядни за кола,ще си прецака батерията, че и телефона
Оригиналното зарядно,обира всички смущения в тока от генератора на колата, Много по безопасно е
[-] 1 потребител изказва благодарност на lost in за това мнение:
  • ivkos
Цитирай
#4

(2018-08-12, 23:42:05)blutut написа:  Привет колеги. Купих си зарядно на "басеус" за автомобил, който подържа бързо зареждане. Също и зарядно на същата марка която е с 2 усб 2.1 и 1 mah. Проблема е в това, че като го поставям, зарежда като от усб с 0.500. С кабел от същото зарядно и на 2те букси изкарва по около +1.0mah. Чудя се дсли проблема не е в зарядното, тъй като зарядното не се води бързо... Моля дайте насоки. Благодаря ви

Пробвай друго зарядно ... може нещо да не се "разбират" ...

(2018-08-13, 12:08:13)lost in написа:  Вземи си оригинално зарядно за кола на Samsung
Не си прави експерименти особенно със зарядни за кола,ще си прецака батерията, че и телефона
Оригиналното зарядно,обира всички смущения в тока от генератора на колата, Много по безопасно е

Дали оригиналното е по добро? В коя кола произведена последните 20 години има смущения от генератора? Ако има такива нали първо компютъра на колата ще отиде ...
Цитирай
#5

Тока ,който идва в запалката и този който захранва компютъра,нищо общо нямат!
Не искам да влизам в подробности,вие си решавате
Цитирай
#6

Оригинална хубаво ама цената...На мен ми беше мисълта,дали и самото зарядно трябва да подържа бързо зареждане за да го предаде на пад-а

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#7

(2018-08-13, 15:33:37)blutut написа:  Оригинална хубаво ама цената...На мен ми беше мисълта,дали и самото зарядно трябва да подържа бързо зареждане за да го предаде на пад-а

Трябва да може да подаде 9 волта с до два ампера. Това е стандарта за QCharge 3.0
П. С. Варира при стандартите, но трябва да е 18 вата.
Цитирай
#8

(2018-08-13, 15:55:18)dardanov написа:  Трябва да може да подаде 9 волта с до два ампера. Това е стандарта за QCharge 3.0
П. С. Варира при стандартите, но трябва да е 18 вата.

Не е ли опасно да пробвам със зарядното на 220в че пад-а е 24в

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#9

(2018-08-13, 15:33:37)blutut написа:  На мен ми беше мисълта,дали и самото зарядно трябва да подържа бързо зареждане за да го предаде на пад-а

Абсолютно
[-] 1 потребител изказва благодарност на lost in за това мнение:
  • blutut
Цитирай
#10

(2018-08-13, 16:03:42)blutut написа:  Не е ли опасно да пробвам със зарядното на 220в че пад-а е 24в

Не. Пада може да излъчи до 24 ВАТА (ако не е менте) . И ако поддържа 9 волта. Иначе ще мине на 5 волта, до 3 ампера при подходяща глава.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dardanov за това мнение:
  • blutut
Цитирай
#11

(2018-08-13, 16:18:58)dardanov написа:  Не. Пада може да излъчи до 24 ВАТА (ако не е менте) . И ако поддържа 9 волта. Иначе ще мине на 5 волта, до 3 ампера при подходяща глава.

Ако не се счита за реклама ,ето ги продуктите,като комбинация.   https://www.aliexpress.com/item/Baseus-M...autifyAB=0
https://www.aliexpress.com/item/Baseus-C...autifyAB=0
А това го мисля като вариянт за бързо зареждане. https://www.aliexpress.com/item/Baseus-3...autifyAB=0 Но интересно ми е защо от усб излиза 5в 2.1ач а от пада с приложението "Ампер" около 0.500ач при положение амперите са високи.Заради волтажа ли ?

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#12

От усв ПИШЕ, че излизат 2.1. Реално се мери с външен амперметър. Приложението ти показва само колко черпи телефона, а не колко стигат до пада.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dardanov за това мнение:
  • blutut
Цитирай
#13

(2018-08-13, 19:17:19)dardanov написа:  От усв ПИШЕ, че излизат 2.1. Реално се мери с външен амперметър. Приложението ти показва само колко черпи телефона, а не колко стигат до пада.

Възможно е до самия пад да не стига тоя ампераж. Приложението си мери всъщност колко ток влиза от пад-а и acxubattery ползвам. Сега ще пробвам 220в зарядно. Да видим там, какво ще е. Колвгата по горе вероятно е прав като зарядното не е бързо няма как да зарежда така. На мен мисълта ми е защо ппне не подържа 1.5мач,при положение, че с кабела директно в тела е окей...

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#14

Смени марката с Anker и може и да се реши проблема... Този "басеус" мирише на китаец.

Samsung Galaxy S7 SM-G930F Black ONYX 32GB ( Oreo 8.0  ) + 32GB Samsung PRO microSD Class 10
Цитирай
#15

Направих малко проба със Арядното вкъщи и установих, че бързо зареждане има на пад-а, но амперите на зареждане не се променят особено... Не знам дали е до пад-а...

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#16

Аз ползвам AccuBattery Pro ( платената ) и с оригиналното зарядно на fast charge ми дава 2,3 ~ 2,5 A ток. Имам power bank на Анкер с quick charge 3.0 fast charge там също се върти около 2 ~ 2.2 А. https://emag.bg/vynshna-baterija-anker-p...DPVYSHBBM/

Зарядното в колата не е на някаква известна марка, просто го взех от конрад ( що годе читави магазини за електроника). Трябва да видя колко ток пуска.

Виж първо оригинално ли е зарядното, смени кабела, смени зарядното. Ако и това не промени нещата значи е от пад-а.

Samsung Galaxy S7 SM-G930F Black ONYX 32GB ( Oreo 8.0  ) + 32GB Samsung PRO microSD Class 10
Цитирай
#17

(2018-08-14, 08:55:24)lexterr написа:  Аз ползвам AccuBattery Pro ( платената ) и с оригиналното зарядно на fast charge ми дава 2,3 ~ 2,5 A ток. Имам power bank на Анкер с quick charge 3.0 fast charge там също се върти около 2 ~ 2.2 А. https://emag.bg/vynshna-baterija-anker-p...DPVYSHBBM/

Зарядното в колата не е на някаква известна марка, просто го взех от конрад ( що годе читави магазини за електроника). Трябва да видя колко ток пуска.

Виж първо оригинално ли е зарядното, смени кабела, смени зарядното. Ако и това не промени нещата значи е от пад-а.

На зарядното вкъщи,като го включих изписа бързо зареждане.С приложението AccuBattery измерих и се върти около 0.800мач.Май само толкова си може самия пад...И друго странно, с оригиналното зарядно с кабел ,като зареждам с бързо и показва 1000 мач а с външна батерия около 2.000мач.Не мога да си го обесня...

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#18

По принцип, амперите се мерят с външна мерачка и пак показват на 5 волта (или 9 или колкото е, ако е fast/quick). Вътре в телефона показва амперите към батерията, при вече конвертирано в зарядно напрежение (до 4.2 волта).

Другото, което е, може зарядното да е 5в/2.1А или 9в/2А и т.н., но винаги, според кабела и телефона, първо тръгва на 5в/0.5А (или 5в/1А) и после, когато се "договорят" с телефона, минава на съответния режим, като повечето зарядни поддържат няколко режима.
Кабелите също оказват влияние, забелязал съм.

Външната батерия може да е 5в/2А, бързото зарядно да е 9в/1А, но няма логика, не знам може и да показва "входния ток" в телефона, не към батерията. На толкова се договарят просто с външната. А зарежда ли се 2х по-бързо от външната?

Аз забелязвам друго, на безжичното 7.5W, понякога тръгва на 400, понякога на 800, понякога на 1000мА. И като го махна и сложа отново и се често се "договарят" с телефона за друг ток. А си изписва винаги "fast wireless charging".
[-] 1 потребител изказва благодарност на enkov за това мнение:
  • blutut
Цитирай
#19

(2018-08-14, 13:00:35)enkov написа:  По принцип, амперите се мерят с външна мерачка и пак показват на 5 волта (или 9 или колкото е, ако е fast/quick). Вътре в телефона показва амперите към батерията, при вече конвертирано в зарядно напрежение (до 4.2 волта).

Другото, което е, може зарядното да е 5в/2.1А или 9в/2А и т.н., но винаги, според кабела и телефона, първо тръгва на 5в/0.5А (или 5в/1А) и после, когато се "договорят" с телефона, минава на съответния режим, като повечето зарядни поддържат няколко режима.
Кабелите също оказват влияние, забелязал съм.

Външната батерия може да е 5в/2А, бързото зарядно да е 9в/1А, но няма логика, не знам може и да показва "входния ток" в телефона, не към батерията. На толкова се договарят просто с външната. А зарежда ли се 2х по-бързо от външната?

Аз забелязвам друго, на безжичното 7.5W, понякога тръгва на 400, понякога на 800, понякога на 1000мА. И като го махна и сложа отново и се често се "договарят" с телефона за друг ток. А си изписва винаги "fast wireless charging".

Объркан съм!Чудя се въобще дали си заслужава да закупя бързото зарядно

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#20

Ако има как да го 'тестваш' на твоя телефон със сегашния софтуер и кабелите, които ще ползваш - да.

Иначе си е риск. Ще зарежда, но не толкоз бързо, пък си е 'цифра' (сумичка).
Цитирай
#21

(2018-08-14, 14:22:57)enkov написа:  Ако има как да го 'тестваш' на твоя телефон със сегашния софтуер и кабелите, които ще ползваш - да.

Иначе си е риск. Ще зарежда, но не толкоз бързо, пък си е 'цифра' (сумичка).

Кабела,който дойде с пад-а си подържа бързо зареждане пробвах го на 220 зарядно...Но нямам познати с бързо зарядно за кола

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#22

Аз пък нямам кола и не съм проучвал поради тази причина за бързи зарядни за кола - Anker и Aukey са уж свестни.
Цитирай
#23

(2018-08-14, 15:55:26)enkov написа:  Аз пък нямам кола и не съм проучвал поради тази причина за бързи зарядни за кола - Anker и Aukey са уж свестни.

"To achieve best performance of this wireless charger, QC2.0/QC3.0 car charger is suggested to adapted"
Това пише на кутията относно зарядното. Ако 220 зарядно е такова защо не дава необходимия ампераж... Ще се побъркам

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#24

Вземи зарядно от BMW или Mercedes ,виж в някоя морга, ако толкова държиш да е безжично.
Но няма да е евтино, защото го има само в новите модели.
Цитирай
#25

(2018-08-15, 18:26:21)lost in написа:  Вземи зарядно от  BMW или Mercedes ,виж в някоя морга, ако толкова държиш да е безжично.
Но няма да е евтино, защото го има само в новите модели.

Ами,спрях се на зарядно самсунг бързо зарядно.

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)