Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със известията
#1

Здравейте,
От известно време не ми излизат известията от вайбър и няколко други приложения, когато имам активност я тях, вайбър не индикира по никакъв начин, че има непрочетено съобщение (нито в лентата, нито на иконата).
Смених от настройки да не са значки а непричетени съобщения, но там вайбър го няма, а ако е само с значки и месенджър и фейсбук не се показва нищо, в началото всичко си бачкаше, после какво се омаза по настройките..., пусках всякакви известия и греда..

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Стар хуавейски проблем, имах го преди години с един хонор. Триене на кеш, деинсталиране на приложения, пробвай нещо такова. Масов случай е при тях, нещо от emui-то.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Благодаря, то и аз тва правих, ама как си подбира кое да показва е тайна

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Проблема е в убиването на процесите, за икономия на батерия. Влез в Настройки - Батерия - Стартиране на приложения и от там задай кои приложения да се управляват ръчно и кои автоматично. Ако Вайбъра е на автоматичен режим би трябвало да получаваш известия. Тествал съм го при мен и така ми заработиха известията.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#5

На мен постоянно ми вади това известие и като цъкна на него се скрива и нищо не се случва....


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#6

(2018-08-14, 10:12:49)gogov67 написа:  Проблема е в убиването на процесите, за икономия на батерия. Влез в Настройки - Батерия - Стартиране на приложения и от там задай кои приложения да се управляват ръчно и кои автоматично. Ако Вайбъра е на автоматичен режим би трябвало да получаваш известия. Тествал съм го при мен и така ми заработиха известията.
Автоматично е, вече я правих тая гимнастика

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Другото, което може да ти прави проблем за работата на приложенията, ако не си направил reset след ъпдейт на телефона. След ъпдейт обикновено нещата се омазват. С HiSuite на компютър телефона се настройва много бързо, така че опитай това.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#8

Да не си на икономия на данни или да са спрени за тези програми на заден план.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#9

Не, изключено ми е е пестене на данни, и гледах че вайбър му е позволено да работи на фонов режим и автостартиране

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

аз също имам голям проблем с някой апликации които просто умират. Други си работят добре.

проблемните са:
skype
airbnb
call recorder
internet speed meter

в менюто на батерията, ги държа на manual и трите под-опции включени.

направих wipe cache сега по съвет по горе. Да видим дали ще тръгнат.

ако някой има допълнителен съвет, ще съм му благодарен.

мерси
Цитирай
#11

Виж в специални разрешения или нещо такова се казваше, да не ги блокира нещо

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Един голям проблем е ако пипате темите и сложите "жив тапет". При мен не излизат, никакви известия при заключен екран ако сложа "жив тапет". Друг проблем, който имам, трябва да натисна копчето отстрани, за да събудя телефона и тогава получавам известие (този проблем обаче не се проявява често).

LG G2 & LG Leon ---> HUAWEI P20 Pro
Цитирай
#13

махнах живия тапет, изтрих кеша. всички апликации които ми трябват са позволени да не бъдат спирани в опцията на батерията...

и въпреки всичко нула известия от airbnb. Понеже давам апартамент под наем там, не мога да не ги получавам. много тегаво с тия известия.

иначе телефона е супер като цяло.

един фактори ресет дали ще оправи нещата?
Цитирай
#14

Като за начало за да не испускаш известия от airbnb,мобчжеш да ги получаваш през хром браузера.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#15

Заключи приложението с катинарчето в таск мениджъра.

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай
#16

(2018-10-01, 15:57:37)geopit написа:  Заключи приложението с катинарчето в таск мениджъра.

Как се прави това?
Цитирай
#17

(2018-10-02, 13:30:35)rabik написа:  Как се прави това?

Пускаш даденото приложение, после натискаш квадратчето на навигационната  лента, за да се покаже таск мениджъра и натискаш катинарчето.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
[-] 1 потребител изказва благодарност на geopit за това мнение:
  • aivanabf
Цитирай
#18

При мен има проблем със звука на фейсбук. Задал съм му с коя мелодия да ме известява а той си продължава да ме известява с оргиналната.Преинсталирах приложението но промяна няма.При вас така ли е?

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#19

При мен само на вайбър не мога да сменя дрънкалката.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#20

(2018-10-16, 16:02:51)Бижу написа:  При мен само на вайбър не мога да сменя дрънкалката.

И тя се сменя. Слагаш която мелодия си желаеш в папката където е на вайбър мелодията. Преименуваш я както е мелодията на вайбър и после оригиналната я триеш от папката.

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
[-] 1 потребител изказва благодарност на viktor11 за това мнение:
  • Бижу
Цитирай
#21

Сега трябва да питам къде е папката на вайбър... Защо не обяснявате подробно, хора?! Като искате да кажете нещо как става, просто опишете така че да го намерим и направим. Не всеки знае всяка запетайка от този телефон! Отидох във Файловия мениджър, там има само папка с изображения в "локално", къде да търся папка с мелодия и да я сменя?!
[Изображение: Screenshot-20181016-210509.jpg]

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#22

(2018-10-16, 20:05:16)Бижу написа:  Сега трябва да питам къде е папката на вайбър... Защо не обяснявате подробно, хора?! Като искате да кажете нещо как става, просто опишете така че да го намерим и направим. Не всеки знае всяка запетайка от този телефон! Отидох във Файловия мениджър, там има само папка с изображения в "локално", къде да търся папка с мелодия и да я сменя?!
[Изображение: Screenshot-20181016-210509.jpg]

По спомен че телефона не е в ръцете ми - файлов мениджър - локално- Андроид- дата - търсиш папка com.viber.android или нещо такова.

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на vanci за това мнение:
  • Бижу
Цитирай
#23

Благодаря ти, ориентира ме. Не е точно там. В Android -> media -> cоm.viber.voip -> Notifications e, обаче... Сложих друга мелодия и махнах вайбърската - пълна тишина. Оставих и двете - дрънка си с класическия звук на вайбър и няма възможност за избор. Или аз не правя нещо както трябва, или просто си не може и всички опити са безполезни.
Има ли някой, който реално е сменил звука на вайбър и му дрънка с избрана от него мелодия, или всичко е само теория как се прави, но не става?
[Изображение: Screenshot-20181017-115231.jpg]

Опа! Сега видях, че трябва да я преименувам! Момент, връщам се да го направя и пак ще допълня става ли.
Ставаааа! Да му се не види, като съм прочела през пръсти, така е...
Връщам се и на viktor11 да благодаря! Сори, просто съм си по принцип адски разсеяна...

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#24

Пробвай друг вариант изтриване на старата мелоди и слагане на нова под същото име като старата

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#25

Да, трябва да се преименува задължително на viber_messagе, иначе вероятно вайбър на я разпознава и няма никакъв звук. В момента, в който преименувах желания звук така, вече си дрънка с каквото искам.
Още веднъж благодаря, че помогнахте!

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)