Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kirin 980 ще бъде представен този месец
#1

Следващо поколение на процесорите на Huawei, Kirin 980 ще има премиера на 31 Август по време на IFA2018. За него се говори много, включително и за това, че експерти в сферата на технологиите определят спецификациите му като фейк. Очаква се първите модели които ще го притежават да са от Mate серията.
Източник https://wccftech.com/huawei-kirin-980-7n...-features/
Цитирай
Аксесоари
#2

Не знам за спецификациите на Кирина, но цялата марка е фейк. В темите за p20 бях писал защо не ги харесвам... Все нещо скатават, все нещо се опитват да пробутат, като истина, дали с намек, дали директно (като с Leica камерите, дето нямат нищо общо с Leica). Все нещо при тях е само на хартия, а реално е не съвсем. Не че и другите не го правят. Който иска, да се сърди, това е лично мое, не задължаващо мнение.

Поредния пример за хитруване (този път са се учили от Nokia) :



Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
[-] 3 потребители изказват благодарност на e34v8 за това мнение:
  • fifth_root, OliQueenBG, preparatos
Цитирай
#3

Гледах това видео на Лу. Наистина, вече в стремежа си за по-голям пазарен дял, почти всички производители правят такива "трикове". Наскоро имаше такъв случай с "флагмана" (флагман, разбираш ли Big Grin) на Lenovo - Z5. Тея се оляха да лъжат и то дебели лъжи. Аз лично Huawei ги харесвам, не ползвам Huawei, но бих ги сложил на първо място от "китайците" въпреки, че въпросното заслужава да бъде споделено с Xiaomi, но като че ли Huawei са една идея "по" за мен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • preparatos
Цитирай
#4

Nokia така излъгаха с 920 и PureView камерата им, като на рекламата уж момък карайки колело снимаше гаджето си с телефона в движение, а образът не трепваше благодарение на невероятната стабилизация... Докато наблюдателни потребители не видяха отражение в стъкло на голям бял ван, накичен с професионална снимачна техника, която всъщност снимаше кадрите в движение. 
После се извиниха и оправдаха, че то никъде в клипчето не пишело, че е заснето с апарат на Нокия - нищо, че внушението било такова...

Тези "трикове" в рекламата се правят отдавна и са на принципа - "ако ни хванат".

https://www.ibtimes.co.uk/nokia-lumia-92...age-381241
[-] 1 потребител изказва благодарност на cinizam за това мнение:
  • preparatos
Цитирай
#5

Ама то ясно си пише "Co-Engineered with Leica" на почти всички реклами и материали, никога не са казвали, т.е. работата е в колаборация с технолгоии и "ноу хау" с Leica. Едно е "made by" , друго е "co-engineered/co-productioned". Защо да лъжат?
[-] 3 потребители изказват благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • doktorra, eksoldier, fifth_root
Цитирай
#6

Те и с някаква бърза памет ги бяха хванали. Мисля че при P10 само за някои бройки я имаше, за други не..
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • preparatos
Цитирай
#7

Точно така е, "ако ни хванат". А за тази Leica, знам че самата фирма само сертифицира камерите на някои Huawei модели, което е коренно различно от участието им в хардуера на самата камера...
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • preparatos
Цитирай
#8

Lol Вие вместо да обърнете внимание, че се мъчат да прилагат реклами за малоумни, с разни евтини опити за измама (Хуауей, Самсунг... все тая, кой ще да е), се делите на разни фенски лагери.   Lol  Баси как работи тоя маркетинг.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
[-] 4 потребители изказват благодарност на e34v8 за това мнение:
  • abv86, alexbg67, chorave, fifth_root
Цитирай
#9

(2018-08-23, 23:07:52)e34v8 написа:  Lol Вие вместо да обърнете внимание, че се мъчат да прилагат реклами за малоумни, с разни евтини опити за измама (Хуауей, Самсунг... все тая, кой ще да е), се делите на разни фенски лагери. 

Аз не се сещам за голяма алчна корпорация, която да не прилага маркетингови трикове целенасочено. Дори ако разгледаме автомобилната индустрия, с разходите за гориво и емисиите...козметичната индустрия....Примери има бол. Не смятам че има марка, която по един или друг начин да не хиперболизира продукта си, с всякакви смешни трикове. А печалния хамерикански опит в тая сфера, най-големите големи, позволява на продукти като аЙфон и Тесла, да са един огромен балон пълен с приказки.

(2018-08-23, 23:07:52)e34v8 написа:    Lol  Баси как работи тоя маркетинг.
Еми това му е работаа. Wink  Big Grin

Все едно сега някой да подхвърли, нещо за шофьорите на БМВ, кои и какви са, или колко са качествени колите им (стереотипите са голямо нещо), и никой да не се впрегне, нали? Няма как да стане. Човек е устроен така... Storstark

А колкото и да не се иска на някои, Кирина смело върви нагоре като процесор, и вече ще имат 2ро поколение с вграден AI, докато другите тепърва ще го внедряват. А като енергопотребление, си е доста ефективен, вече няколко години, което лично за мен е най-хубавото в цялата работа.
[-] 5 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • alexbg67, bodonance, doktorra, GH0STFACE, venko1407
Цитирай
#10

https://hicomm.bg/produktovi-novini/kiri...-dnes.html
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)