Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MI SMART HOME
#76

(2020-05-02, 07:58:52)Miks написа:  Здравейте ,

Отскоро съм/нов/ фен съм на Xiaomi , та не мога да се похваля с притежание над/ около 200 джаджи , но съм стигнал вече около 20-тина и упорито продължавам главно със Smart home линията.
.... и както винаги се случва първо правим нещо , после четем ....поне аз де :-) .....та имам въпроси. Това е положенето :

Имам няколко крушки Yeelight - европейска версия и MI Gateway Ver.3 + MI Cube - китайска версия + IKEA Smart Bulb ZigBee 
- Yeelight крушките работят перфектно с регион Bulgaria на MI Home app, но не мога да ги подкарам , ако сменя региона с China Mainland в MI Home
- Gateway Ver.3 + MI Cube работи перфектно с China Mainland в MI Home , но не мога да ги подкарам с регион Bulgaria 
От прочетеното до тук разбирам , че няма начин да закача всички у-ва на един регион/сървър , освен с клонинг на MI Home , но това не ме устройва, защото искам системата ми да е възможно най-просто устроена .... след време сигурно ще ми писне да ръчкам ( както на User32 ) :-) и не искам да си усложнявам живота .

Та въпросите ми са следните:
1.) Европейската версия на MI Gateway работи ли с Европейски сървър / region Bulgaria/ ? ... щото четох, че всички Gateways искат само China Mainland
2.) ZigBee MI У-вата (влага, движение , контакти , лампи, т.н) връзват ли се и към двете версии на Gateway-я ( China & Europe) ? ....логиката ми подсказва , че не би трябвало да има проблем, щото те се регистрират в Gateway-я по ZigBee , а не трябва (вероятно) връзка със сървърите по net-a
3.) При покупка на у-ва , как да различа версията - China или Europe ? ....за устройствата , които се включват в 220V e ясно - по щепсела ...., ама за сензорите , крушките и тн. ?  ... има доста оферти онлайн , включително и на БГ пазара и изпадам в затруднение да определя версията на у-вата.
4.) ИКЕА Smart Bulb - има ли някой опит със закачването към MI Gateway-я ? .....аз не успях , дали защото крушката е европейска версия , а Gateway-a китайска .... или защото само някой IKEA bulbs модели са съвместими с Xiaomi Smart Home ....незнам?! , ..... Крушката я има в менюто на Gateway-я , ама не ще да се закачи и не работи !

.....имам още доста въпроси , ама спирам за момента  - да не досаждам прекалено :-) 

Благодаря предварително за всички съвети и мнения !!!
Можеш с едно приложение. Моднато, но работи със всякакви региони. Жалко, че спряха проекта, иначе го свалих от тук:
https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.ht...e.html?m=1

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
Аксесоари
#77

Мерси, това не го знаех. Последната версия е от вчера. Ей сега ще тествам.
Работи, европейска прахосмукачка с китайски часовник с термометър добавени успешно.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#78

Да, супер! Беше казал, че спира да развива програмата, че мигрира на друг произвидител Smart home, но очевидно все пак ще развива и Mihome.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#79

Здравейте имам проблем от една седмица с приложението mi home. Проблема е че камерата вече не се свързва с приложението. Няколко пъти преинсталирах но не тръгва. Иначе получавам съобщения за нарушения на не мога да отворя самите клипове.
Цитирай
#80

Да не е от региона?
Цитирай
#81

Сложил съм регион Китай, на кой друг регион мога да се кънекна?
Цитирай
#82

Най вероятно проблема не е в теб а в сървърите им или версията на ми хоум. Ще се оправи от само себе си или със следващата актуализация .
Цитирай
#83

Върнах по стара версия на mi home и всичко тръгна. Благодаря за съвета.
Цитирай
#84

Я да се похваля!Днес ми дойдоха nfc лепенките на xiaomi. Работят супер с Mi Home. Ако някой е имал съмнения дали да ги купи или не, просто да ги поръчва.Залепих едната (две са в комплект) до входната врата.Когато излизам допирам телефона до лепенката и хоп спира ми всички ел уреди,крушки и пуска камерата и алармата.Яката работа.
Цитирай
#85

Нямаше да е зле един линк да дадеш колега. Пък и било то за ориентир за името
Цитирай
#86

Каква е камерата? И аз имам проблем с две камери xiaofang 1s. След ъпдейт спряха да записват на Motion detect. Само непрекъснат запис върви, ако го пусна. Да не би и твоята да е такава? В този случай просто няма записи на картата.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#87

(2020-11-19, 20:24:09)suffer написа:  Нямаше да е зле един линк да дадеш колега. Пък и било то за ориентир за името

Да нямаше да е зле, поправям се! (алиекспрес) >>ЛИНК<<
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#88

За България има ли разлика дали ще се вземе Aqara Hub или Xiaomi Gateway 3?
Доколкото разбрах, и двете са на Xiaomi, просто Aquara е специализирана марка само за Smart Home джаджи.
Четох че на някои версии трябвало да си избрал регион China. Това орязва ли някоя функционалност.
Може ли да се вържат aqara компоненти към xiaomi gateway или обратното?

Как се връзват самите компоненти/сензори към Gateway-a? Ако съм разбрал правилно, чрез Zigbee, т.е. той може да е някъде на централно място в къщата за най-добър обхват и после и после той се свързва към рутера на 2.4GHz за интернет.

Клоня повече към Xiaomi Gateway 3, тъй като е от 2020 и има bluetooth свързаност за повече устройства.

Samsung Galaxy S6Xiaomi Redmi 3Xiaomi MI MAX 2Xiaomi MI MAX 3Poco X3 NFC | Huawei P60 Pro | Honor Magic5 Pro
Mi Band 2 | Mi Band 3Amazfit BIP | Amazfit GTR | Amazfit GTS2e | Garmin Venu 2
Цитирай
#89

Преди няколко седмици се сдобих с Echo Dot 3-та генерация и днес реших да пробвам да го свържа с крушката на Xiaomi Mi Smart LED Bulb Essential (White and Color).
Свалих Mi Home, регистрирах се, апликацията намери крушката - всичко стана бързо и безпроблемно. За регион избрах България.
Отворих Alexa и добавих skill "Xiaomi Home". Дотук добре, но както и да се опитвам да добавя крушката - чрез "add device" или discover през skill-a, тя оставя неоткриваема.

Моля за съвети.

За крушката - как да е, но мисля да вземам пречиствал Xiaomi H2 тези дни и се чудя дали и там ще има такива трудности при свързването.
Цитирай
#90

Моля за мнение за следната лампа: https://www.aliexpress.com/item/40002381...2e0eQ6EOde
Ще се ползва, ако я одобрите в кухня около 9 квадрата. Желателно е да е силна светлината, но тези няма и 2000 Лм малко ме притесняват.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#91

Осветявам си кухнята 12 квадрата с 1бр Е27 крушка на V-TAC 17W 4000К - точно 1521 лумена. В кухнята е ден, преди това бях с 15W 1200 лумена и много леко не стигаха за добра осветеност.
Според мен с това ще е доста светло в твоето помещение, макар че китайците заявяват максималните лумени при най-студената температура - 6500К, ако ще я ползваш на 3500-4000К очаквай не повече от 1500 лумена, които пак стигат за 9 кв ако лампата не виси много ниско от тавана...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#92

(2020-11-19, 21:43:58)user32 написа:  Да нямаше да е зле, поправям се! (алиекспрес) >>ЛИНК<<

Днес ми пристигнаха едни 10 nfc тага, купувани от България (не знам до колко е позволено да пускам линк), които са по 80 стотинки парчето. 
Бях се подготвил да ползвам допълнителни приложения за автоматизация и даже бях чел доста, но е така за майтапа викам да пробвам дали mi home ще ги разпознае и .... бам, никакъв проблем

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • buksy
Цитирай
#93

(2020-11-25, 11:09:19)Apostolov написа:  За България има ли разлика дали ще се вземе Aqara Hub или Xiaomi Gateway 3?
Доколкото разбрах, и двете са на Xiaomi, просто Aquara е специализирана марка само за Smart Home джаджи.
Четох че на някои версии трябвало да си избрал регион China. Това орязва ли някоя функционалност.
Може ли да се вържат aqara компоненти към xiaomi gateway или обратното?

Как се връзват самите компоненти/сензори към Gateway-a? Ако съм разбрал правилно, чрез Zigbee, т.е. той може да е някъде на централно място в къщата за най-добър обхват и после и после той се свързва към рутера на 2.4GHz за интернет.

Клоня повече към Xiaomi Gateway 3, тъй като е от 2020 и има bluetooth свързаност за повече устройства.
Аз съм с Xiaomi Gateway 3 и доста навързани сензори към него както нa xiaomi, така и на aqara. Нещата с марка xiaomi се откриват и свързват безпроблемно, а тези с марка aqara не могат да бъдат открити... привидно. Всеки един сензор/крушка aqara се добавя като бутон mi smart switch, след което автоматично се разпознава от хъба какво е точно и му излизат всички функционалности.
[-] 7 потребители изказват благодарност на madn3ssness за това мнение:
  • Be6i4, buksy, milstan, Monipeev, redsys, suffer, trolazol
Цитирай
#94

(2021-02-21, 22:38:47)madn3ssness написа:  Аз съм с Xiaomi Gateway 3 и доста навързани сензори към него както нa xiaomi, така и на aqara. Нещата с марка xiaomi се откриват и свързват безпроблемно, а тези с марка aqara не могат да бъдат открити... привидно. Всеки един сензор/крушка aqara се добавя като бутон mi smart switch, след което автоматично се разпознава от хъба какво е точно и му излизат всички функционалности.
Златен коментар! Много благодаря за тази информация. Аз първоначално бях сложил регион Европа/България и нямах проблем да вържа Aqara door sensor, обаче нямаше опцията за NFC тагове в Mi Home. Появи се след като смених региона на China mainland, но трябваше да свържа наново устройствата и тогава не ще и не ще да свърже този door сензор на Aqara. Като се разтърсих в гугъл намерих твоя пост и пробвах да го свържа като Mi wireless switch, а не Aqara door sensor и магията стана. Още веднъж благодаря!
[-] 2 потребители изказват благодарност на buksy за това мнение:
  • redsys, suffer
Цитирай
#95

Здравейте!
От няколко дни имам Amazon echo dot 3. Много му се кефя, но не мога да добавя нищо от xiaomi еко-системата. Намира само Roborock-a, но го дава изключен и не мога да го управлявам през Алекса. Според писания в интернет, трябва да работи и с  пречиствателя, но не го открива въобще. Всичко ми е на европейски сървър. Съвети ?
Цитирай
#96

Искам да добавя противопожарен датчик, както и такива за наводнение. Някой ползва ли и въобще наясно ли сте дали работят с Gateway 2? Нещо не мога да се ориентирам с новите модели и дали реално ще работят с моя gateway.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)