Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(2018-09-10, 17:49:45)rosenkaradakov написа:  Мисля, че има вариант и с 2 проводника и с 4 (неутрал), чакам майстора да дойде да пробваме.

Проблемът е, че е необходимо да има постоянно захранване към ключа, което може да стане единствено с допълнителен проводник (нула). По този начин към ключа има постоянно подадени фаза и нула и посредством приложението може да се управлява и да прекъсва или подава фазата към осветителното тяло. Ключовете, на които не им е необходим допълнителен проводник си имат собствено захранване (батерийка). Същите обаче работят по протокола зигби (както останалите сензори - за движение, за отваряне и затваряне на врати и прозорци.....и др.). Този протокол използва много малка консумация и батерийката издържа 2-3 години. Недостатък е необходимостта от хъб към който да се вържат тези устройства (ключът също) за да се управляват- (в случая това се явява гейта). За съжаление на aqara зигби ключовете са от 23 долара нагоре. Като опция може да се пусне допълнителен проводник (нула) в конзолата където ви се намира стария контакт (ако проводниците там са прекарани с гофрирани маркучи). По този начин си купувате ключ от друг производител и си го ползвате. Цените са приемливи и започват от 9-10 долара.
Цитирай
Dice.bg Аксесоари

(2018-09-14, 08:55:42)Angel1999 написа:  Проблемът е, че е необходимо да има постоянно захранване към ключа, което може да стане единствено с допълнителен проводник (нула). По този начин към ключа има постоянно подадени фаза и нула и посредством приложението може да се управлява и да прекъсва или подава фазата към осветителното тяло. Ключовете, на които не им е необходим допълнителен проводник си имат собствено захранване (батерийка). Същите обаче работят по протокола зигби (както останалите сензори - за движение, за отваряне и затваряне на врати и прозорци.....и др.). Този протокол използва много малка консумация и батерийката издържа 2-3 години. Недостатък е необходимостта от хъб към който да се вържат тези устройства (ключът също) за да се управляват- (в случая това се явява гейта). За съжаление на aqara зигби ключовете са от 23 долара нагоре. Като опция може да се пусне допълнителен проводник (нула) в конзолата където ви се намира стария контакт (ако проводниците там са прекарани с гофрирани маркучи). По този начин си купувате ключ от друг производител и си го ползвате. Цените са приемливи и започват от 9-10 долара.

Тук вече говорим не толкова за цената, а заради марката, все пак сме фенове. Smile
Цитирай

(2018-09-14, 09:34:25)rosenkaradakov написа:  Тук вече говорим не толкова за цената, а заради марката, все пак сме фенове. Smile

Съгласен съм. Просто исках да внеса малко повече яснота по въпроса и да посоча алтернативи. Всеки сам след това избира как да постъпи когато мисли да направи своята покупка.
Цитирай

Проблем е, че другите евтини ключове се управляват по RF Smile. И е проблем интеграцията в Mi Home /липсваща за ноунейм?/. Това се решава с ползване на друга екосистема - примерно Broadlink с RM Pro, който има управление по RF и без проблем управлява всички ноунейм ключове, но си е отделна апликация и още 1 грижа с потенциални проблеми.
Поправете ме ако греша, но Aqara по зигби нямаха ключве за вграждане в нашите стандартни кръгли конзоли - квадратни са или са за външен монтаж?

MATE 10 Pro /  Nokia 808 PureView
eX: LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Май са квадратни всичките aqara,но имат и бежични ключове зигбее който се лепят направо на стената.

+3 годишен Oneplus One 64 GB Sandstone Black  работещ безотказно!
Цитирай

(2018-09-15, 14:46:32)stenlius написа:  Проблем е, че другите евтини ключове се управляват по RF Smile. И е проблем интеграцията в Mi Home /липсваща за ноунейм?/. Това се решава с ползване на друга екосистема - примерно Broadlink с RM Pro, който има управление по RF и без проблем управлява всички ноунейм ключове, но си е отделна апликация и още 1 грижа с потенциални проблеми.
Поправете ме ако греша, но Aqara по зигби нямаха ключве за вграждане в нашите стандартни кръгли конзоли - квадратни са или са за външен монтаж?

В България така и не можах да намеря, точния размер и дълбочина, но в Англия за 30 цента си ги намерих точно това което ми трябва.

Wifi ключовете управляват вече умните неща. Давам пример с девиатор, който не може да се постигне с aqara. Слагаш един aqara жичен към кръга, а от другата страна wifi aqara  който управлява жичния.
Цитирай

(2018-09-08, 08:44:15)stenlius написа:  След последният ъпдейт на Mi Gateway § Mi Home app Наблюдавам странно поведение - спира звука на гейтуея след около 0,5-1 денонощие работа........
И при мен се получи след последния ъпдейт има ли някакво решение на проблема?
Цитирай

Има ли начин да работи примерно wifi контакта или някоя от другите джаджи без рутер ? В смисъл да използвам само телефона някъде където няма интернет наличен и да командвам джаджите !

Цитирай

Трябва от телефона да пуснеш интернет, за да се закачат за някъде
Цитирай

Днес се заиграх с wifi контакта и телефона,обаче не можах да го подкарам с спян рутер.Пробвах всичко което се сетих и не става!

Цитирай

Изимитирай рутера с точка за достъп от телефона (същото име и парола, но споделяш мобилния нет)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • user32
Цитирай

Определено не става само с телефона. Като отворя точка за достъп не се връзва контакта а като ги вържа директно не стига нета до него. Пробвах с ПЦто и става, отварям им нета и си се връзват без проблем и си ги командвам от телефона. Тоест компа играе ролята на рутер, но само от телефона не се получава при мен.Предавам се!

Цитирай

Специално за контакта съм го правил това. Защото бях настроил да ми изключва рутера през нощта. И ако се събудя по-рано и ме мързи да ида до другата стая правя от телефона рочка за достъп със същото име и парола като рутера и нещата работеха. Може да са го „оправили“ с по-нов фърмуер
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • user32
Цитирай

Не са го "оправили" след рестарт на всичко живо се получи.Благодаря.

Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)