Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MI SMART HOME
#26

(2018-09-10, 17:49:45)rosenkaradakov написа:  Мисля, че има вариант и с 2 проводника и с 4 (неутрал), чакам майстора да дойде да пробваме.

Проблемът е, че е необходимо да има постоянно захранване към ключа, което може да стане единствено с допълнителен проводник (нула). По този начин към ключа има постоянно подадени фаза и нула и посредством приложението може да се управлява и да прекъсва или подава фазата към осветителното тяло. Ключовете, на които не им е необходим допълнителен проводник си имат собствено захранване (батерийка). Същите обаче работят по протокола зигби (както останалите сензори - за движение, за отваряне и затваряне на врати и прозорци.....и др.). Този протокол използва много малка консумация и батерийката издържа 2-3 години. Недостатък е необходимостта от хъб към който да се вържат тези устройства (ключът също) за да се управляват- (в случая това се явява гейта). За съжаление на aqara зигби ключовете са от 23 долара нагоре. Като опция може да се пусне допълнителен проводник (нула) в конзолата където ви се намира стария контакт (ако проводниците там са прекарани с гофрирани маркучи). По този начин си купувате ключ от друг производител и си го ползвате. Цените са приемливи и започват от 9-10 долара.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-09-14, 08:55:42)Angel1999 написа:  Проблемът е, че е необходимо да има постоянно захранване към ключа, което може да стане единствено с допълнителен проводник (нула). По този начин към ключа има постоянно подадени фаза и нула и посредством приложението може да се управлява и да прекъсва или подава фазата към осветителното тяло. Ключовете, на които не им е необходим допълнителен проводник си имат собствено захранване (батерийка). Същите обаче работят по протокола зигби (както останалите сензори - за движение, за отваряне и затваряне на врати и прозорци.....и др.). Този протокол използва много малка консумация и батерийката издържа 2-3 години. Недостатък е необходимостта от хъб към който да се вържат тези устройства (ключът също) за да се управляват- (в случая това се явява гейта). За съжаление на aqara зигби ключовете са от 23 долара нагоре. Като опция може да се пусне допълнителен проводник (нула) в конзолата където ви се намира стария контакт (ако проводниците там са прекарани с гофрирани маркучи). По този начин си купувате ключ от друг производител и си го ползвате. Цените са приемливи и започват от 9-10 долара.

Тук вече говорим не толкова за цената, а заради марката, все пак сме фенове. Smile
Цитирай
#28

(2018-09-14, 09:34:25)rosenkaradakov написа:  Тук вече говорим не толкова за цената, а заради марката, все пак сме фенове. Smile

Съгласен съм. Просто исках да внеса малко повече яснота по въпроса и да посоча алтернативи. Всеки сам след това избира как да постъпи когато мисли да направи своята покупка.
Цитирай
#29

Проблем е, че другите евтини ключове се управляват по RF Smile. И е проблем интеграцията в Mi Home /липсваща за ноунейм?/. Това се решава с ползване на друга екосистема - примерно Broadlink с RM Pro, който има управление по RF и без проблем управлява всички ноунейм ключове, но си е отделна апликация и още 1 грижа с потенциални проблеми.
Поправете ме ако греша, но Aqara по зигби нямаха ключве за вграждане в нашите стандартни кръгли конзоли - квадратни са или са за външен монтаж?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#30

Май са квадратни всичките aqara,но имат и бежични ключове зигбее който се лепят направо на стената.
Цитирай
#31

(2018-09-15, 14:46:32)stenlius написа:  Проблем е, че другите евтини ключове се управляват по RF Smile. И е проблем интеграцията в Mi Home /липсваща за ноунейм?/. Това се решава с ползване на друга екосистема - примерно Broadlink с RM Pro, който има управление по RF и без проблем управлява всички ноунейм ключове, но си е отделна апликация и още 1 грижа с потенциални проблеми.
Поправете ме ако греша, но Aqara по зигби нямаха ключве за вграждане в нашите стандартни кръгли конзоли - квадратни са или са за външен монтаж?

В България така и не можах да намеря, точния размер и дълбочина, но в Англия за 30 цента си ги намерих точно това което ми трябва.

Wifi ключовете управляват вече умните неща. Давам пример с девиатор, който не може да се постигне с aqara. Слагаш един aqara жичен към кръга, а от другата страна wifi aqara  който управлява жичния.
Цитирай
#32

(2018-09-08, 08:44:15)stenlius написа:  След последният ъпдейт на Mi Gateway § Mi Home app Наблюдавам странно поведение - спира звука на гейтуея след около 0,5-1 денонощие работа........
И при мен се получи след последния ъпдейт има ли някакво решение на проблема?
Цитирай
#33

Има ли начин да работи примерно wifi контакта или някоя от другите джаджи без рутер ? В смисъл да използвам само телефона някъде където няма интернет наличен и да командвам джаджите !
Цитирай
#34

Трябва от телефона да пуснеш интернет, за да се закачат за някъде
Цитирай
#35

Днес се заиграх с wifi контакта и телефона,обаче не можах да го подкарам с спян рутер.Пробвах всичко което се сетих и не става!
Цитирай
#36

Изимитирай рутера с точка за достъп от телефона (същото име и парола, но споделяш мобилния нет)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • user32
Цитирай
#37

Определено не става само с телефона. Като отворя точка за достъп не се връзва контакта а като ги вържа директно не стига нета до него. Пробвах с ПЦто и става, отварям им нета и си се връзват без проблем и си ги командвам от телефона. Тоест компа играе ролята на рутер, но само от телефона не се получава при мен.Предавам се!
Цитирай
#38

Специално за контакта съм го правил това. Защото бях настроил да ми изключва рутера през нощта. И ако се събудя по-рано и ме мързи да ида до другата стая правя от телефона рочка за достъп със същото име и парола като рутера и нещата работеха. Може да са го „оправили“ с по-нов фърмуер
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • user32
Цитирай
#39

Не са го "оправили" след рестарт на всичко живо се получи.Благодаря.
Цитирай
#40

Пристигнаха Yеelight крушките ... определено много по-добри от тези на Philips и за разлика от тях работят без проблеми с Google Home... Не е нужен и HUB. Не успях да ги вържа с Mi Home-а но с Yeelight приложението се закачиха без проблем.
Цитирай
#41

(2018-12-16, 16:53:39)Stormrage написа:  Пристигнаха Yеelight крушките ... определено много по-добри от тези на Philips и за разлика от тях работят без проблеми с Google Home... Не е нужен и HUB. Не успях да ги вържа с Mi Home-а но с Yeelight приложението се закачиха без проблем.

Сподели кои крушки си взел , аз ползвам 2 броя от първите модели , зигби ,е27, чисто бели към 9-10 вата и съм много доволен , искам да си взема 1-2 още ,но не ги намирам вече никъде. 
Поръчах за тест Xiaomi Aqara ZNLDP12LM ,бяла 9W , E27  - ще я видим каква ще е как ще свети. ............... малко е скъпа , май 11$ беше , но ако качеството е като на тези които ползвам , бих ги платил.
Още 2 броя тестови взех Xiaomi yeelight е27 , 5 вата  - 4,90$ за двата броя - и тях ще ги видим какви са , взех ги за двете нощни лапми в спалнята , макар че ако наистина са 5 вата ще ми дойдат малко силни за нощните ... ще си каже
Цитирай
#42

Крушките на aqara са хубави.От скоро имам две. Могат да се управляват гласово с Алекса на Амазон и мисля с апликацията на aqara не съм пробвал. Ако имаш магическото кубче освен всичко останало може и с завъртане да увеличаваш или намаляваш светлината.Няма да светят по силно от тези който имаш,но определено си струват.
Цитирай
#43

(2018-12-19, 02:08:38)user32 написа:  Крушките на aqara са  хубави.От скоро имам две. Могат да се управляват гласово с Алекса на Амазон и мисля с апликацията на aqara не съм пробвал. Ако имаш магическото кубче освен всичко останало може и с завъртане да увеличаваш или намаляваш светлината.Няма да светят по силно от тези който имаш,но определено  си струват.

ИНтересно,че мойта крушка акара не я засича гугъл хоум , засича само крушките yeelight
Цитирай
#44

(2019-01-26, 17:01:05)sharkybg написа:  ИНтересно,че мойта крушка акара не я засича гугъл хоум , засича само крушките yeelight

 За момента google home  при мен не "засича" нищо което е ZigBee. На тоя етап гъгъл "засича" само wifi устройствата като например контактактите без zigbee (само с wifi) yeelight и т.н. Устройствата с zigbee можеш да ги управляваш с алекса(echo plus 2) на амазон поне за сега.
п.с. сега като се замисля google home не "засича" и камерата(mijia security camera 360) в къщи която е вързана директно към рутера.
Цитирай
#45

Мисля, че проблема идва от там че Google Home не поддържа Mi Gateway, а всички тези устройства се контролират чрез него.
Цитирай
#46

Едно бързо въпросче! Има една крушка която мога да я вържа само на европейският сървър. Всичко друго което имам е на китайският. Доколкото четох за момента няма решение но: мога ли по някакъв начин да я свържа с китайският сървър къдто всъщност са ми всичките други устройства ?
Цитирай
#47

(2019-01-27, 15:52:59)Stormrage написа:  Мисля, че проблема идва от там че Google Home не поддържа Mi Gateway, а всички тези устройства се контролират чрез него.

Преди няколко месеца и аз търсех решение на този проблем и това което казаха колегите тук, но аз така и не стигнах до него, беше за някакви кракнати версии на mi home от руснаците. 

Ако има развитие по решението ще ми е много полезно и на мен, защото имам една прахосмукачка и въздушния филтър на EU, всичко останала на China

Google Pixel 6a
Цитирай
#48

Dual apps. Клонираш ми хоум и си в играта
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • slavkov
Цитирай
#49

(2019-03-08, 13:16:28)suffer написа:  Dual apps. Клонираш ми хоум и си в играта
За това изобщо не се бях сетил... Smile
Работи на пушка така.
Остава проблема за хората които нямат dual apps

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#50

Да клонирам "mi home"не ми върши работа,защото искам да използвам сензорите и кубчето който са на китайският сървър. Иначе крушката я имам и работи перфектно в "Home Google" .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)