Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MI SMART HOME
#51

Кой е по-новият модел smart socket plug - wifi или zigbee версията и кой е за предпочитане?
Цитирай
Аксесоари
#52

Просто са различни стандарти. За да работи zigbee ти трябва Gateway , докато другият контакт си се закачва директно към рутера. Имам ги и двата. Zigbeeто ти показва и разхода на електроенергия докато wifi версията не ,това е . Работят добре и двата контакта. Ако имаш някой конкретен въпрос питай.
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#53

Хора имам грижа да вържа гейта към рутера, в момента в който трябва да се закачи към рутера устройството угасва и повече нищо не се случва. Някакви идеи?

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай
#54

Трябва рутера ти да е на 2.4GHz, на 5GHz няма да може да се върже.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#55

На 2.4 е, пробвам и с една бисквитка на Хуавей пак на 2.4, не ще, пробвах смяна на име на мрежата, паролата, различните видове криптиране, по-стара версия на приложението, резултат нулев.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай
#56

Сигурно си го правил но все пак:
- restart (задържа се бутона докато не почне да мига жълта светлина)
- изключваш getaway от мрежата (от контакта)
-триеш data на mi home и restart на телефона
- включваш getaway в контакта. Почва да мига в жълто и пробваш пак начисто!
Цитирай
#57

Не става и така, взел съм и ir gateway и при него е същия проблем. В списъка с устройства на рутера и двете присъстват, но в приложението не изгряват, имам и домашна камера тя си работи перфектно.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай
#58

Какъв сървър си задал? Китайски или европейски? Пробвай и на двата.
При мен едни от продуктите са за европа, другите за китай

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#59

Китайски, на европейските изобщо не иска да тръгне сдвояване.

Отказах се, просто не тръгват и това е, да ми препоръчате други устройства от подобен вид?

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай
#60

Нещо е мога да си ресетна Xiaomi Philips ZhiRui E27 bulb-а, че си смених рутера. Преди съм го правил с 5 -те включвания и изключвания по 3-4 сек. , но сега не става. Някой да има идея или същия проблем?

Cool Xiaomi mi9
Цитирай
#61

Никъде не пише, че трябва да се чака по 3-4 секунди.
Инструкцията е: Switch the bulb on and off five times in a row and keep it on at last. If the bulb starts blinking, it means the bulb has been reset successfully.

Преди като съм чел подобни инструкции мисля, че упоменатото време е било 2 секунди.
Сега явно става и с по-малко
Цитирай
#62

Само че при мене не се ресетва нито след две секунди нито след една, нито след 4 сек. По принцип 5 последователни изключвания и 5 включвания = 10 общо ли трябва? Или само 5 "цъкания" общо? Един приятел ми каза, че просто трябвало да се разреди кондензатора и затова било хубаво да се изчака повече време между включванията и изключванията.

Cool Xiaomi mi9
Цитирай
#63

Ами това имам аз


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#64

Е и аз това го имам в Mi home приложението. Но наистина всячески не става ако някой има идея да каже.

Cool Xiaomi mi9
Цитирай
#65

Бързо 5 включвания и 5 изключвания - и оставяш пусната лампата, ако си направил всичко както трябва - започва да премигва. Аз в нас съм с около 30 осветителни тела - всички са Смарт и с нито едно нямам проблеми (около 20 лунички на Филипс, лед ленти на Yeelight, осветителни тела пак на Yeelight - 650mm версията, 480мм версията и още други).
Цитирай
#66

Здравейте, знаете ли как мога да свържа приложението mi home с Gateway 2 Xiaomi ? Huh

Гледах калъпчета но малко се различават техните приложения и когато го търси Gateway  не го намира. Поръчах ги от Алиекспес. 
Цитирай
#67

(2019-08-23, 17:12:00)niko13 написа:  Здравейте, знаете ли как мога да свържа приложението mi home с Gateway 2 Xiaomi ? Huh

Гледах калъпчета но малко се различават техните приложения и когато го търси Gateway  не го намира. Поръчах ги от Алиекспес. 
Minland China ли си избрали или?Minland China в Mi Home е задължителен за около 99% от устройствата в Xioami екоситема.

https://www.gearbest.com/blog/how-to/how...teway-3919
Цитирай
#68

Здравейте, купих Xiaomi Mi Power Strip 6 Sockets. Гейта ми е Европейска версия. Ползвам версия на Mi Home 5.6.19 vevs на руснаците (в случая това няма значение, защото пробвах и с ориналната версия). Проблема е следния: при свръзване на разклонителя, винаги изписва Connection time out. Пробвах на Европейски, както и на Китайски сървър. С кракната и оригинална програма. Разклонителя се вижда в списъка с устройства в рутера. Някой би ли помогнал с някоя идея Smile Дали трябват някакви настройки на рутера?
Благодаря, предварително Smile
Цитирай
#69

Пробвай да му дадеш Интернет от друг телефон или комп.със същото име и парола като рутера.Един път сдвоени няма да имаш проблеми. Спри рутера преди това!
Цитирай
#70

Не става Sad Дадох от друг телефон интернет връзка със същото име и парола като рутера. От моя телефон, на Китайски сървър, открива разклонителя, свързва се с него, праща му съобщение и след това изписва Connection time out. В същото време, разклонителя се показва като свързано устройство на телефона, който дава интернета. Незнам какво да го правя този разклонител вече. От 1 седмица го боря и без резултат. Пробвах различни версии на Mi Home. Носих го и в офиса, за да го пробвам и на друг рутер. И с Китайско часово време го пробвах. И не става. А в клипчетата в Ютуп се свързват от раз с него.
Цитирай
#71

Някой може ли да сподели какви са плюсовете и минусите на Китайския хъб. В момента съм с Европейски, но ползвам модната от руснаците програма на Mi Home. Региона е България и работи добре. Виждат се доста устройства, но за някои си трябва Китайски регион, за да си взима информация от тамошния сървър. Като например UNIVERSAL INFRARED REMOTE и един разклонител. Пробвах Европейския хъб да го сложа на китайски регион, но връзката не му е стабилна и се губи от време на време. Единствено прахосмукачката непрекъснато искаше да и сменя региона и и изчезнаха някой фукции. Не се виждаше картата, но това го реших с програмата FloleVac. Въздухопречиствателя си работи добре. Контактите също. Осветлението също. Т.е. искам всичко да мине на китайски хъб и сървър, за да си ползвам сценариите, не да ги разделям да два сървъра с програми за клониране. Дали е добро решение? Моля за Вашето мнение и благодаря за отговорите Smile
Цитирай
#72

Към днешна дата имали смисъл да се минава на европейският сървър т.е. можем ли да добавим повечето устройства или? Имам чувството, че китайския все по-мудно започва да работи.
Цитирай
#73

От доста време не съм пробвал как е с тия сървъри. Всичко си работи и не ми се занимава.Аз имам продукти който работят само на китайскят и други само на европейския сървър. Камерта работи и на двата примерно. Оставил съм Mi Home на китайскят с всичко възможно накачено там. Тези който работят само с европейския ги командвам с google home (става въпрос за няколко крушки).
Цитирай
#74

(2020-03-10, 19:40:22)user32 написа:  От доста време не съм пробвал как е с тия сървъри. Всичко си работи и не ми се занимава.Аз имам продукти който работят само на китайскят и други само на европейския сървър. Камерта работи и на двата примерно. Оставил съм Mi Home на китайскят с всичко възможно накачено там. Тези който  работят само с европейския ги командвам с google home (става въпрос за няколко крушки).
Здравейте ,

Отскоро съм/нов/ фен съм на Xiaomi , та не мога да се похваля с притежание над/ около 200 джаджи , но съм стигнал вече около 20-тина и упорито продължавам главно със Smart home линията.
.... и както винаги се случва първо правим нещо , после четем ....поне аз де :-) .....та имам въпроси. Това е положенето :

Имам няколко крушки Yeelight - европейска версия и MI Gateway Ver.3 + MI Cube - китайска версия + IKEA Smart Bulb ZigBee 
- Yeelight крушките работят перфектно с регион Bulgaria на MI Home app, но не мога да ги подкарам , ако сменя региона с China Mainland в MI Home
- Gateway Ver.3 + MI Cube работи перфектно с China Mainland в MI Home , но не мога да ги подкарам с регион Bulgaria 
От прочетеното до тук разбирам , че няма начин да закача всички у-ва на един регион/сървър , освен с клонинг на MI Home , но това не ме устройва, защото искам системата ми да е възможно най-просто устроена .... след време сигурно ще ми писне да ръчкам ( както на User32 ) :-) и не искам да си усложнявам живота .

Та въпросите ми са следните:
1.) Европейската версия на MI Gateway работи ли с Европейски сървър / region Bulgaria/ ? ... щото четох, че всички Gateways искат само China Mainland
2.) ZigBee MI У-вата (влага, движение , контакти , лампи, т.н) връзват ли се и към двете версии на Gateway-я ( China & Europe) ? ....логиката ми подсказва , че не би трябвало да има проблем, щото те се регистрират в Gateway-я по ZigBee , а не трябва (вероятно) връзка със сървърите по net-a
3.) При покупка на у-ва , как да различа версията - China или Europe ? ....за устройствата , които се включват в 220V e ясно - по щепсела ...., ама за сензорите , крушките и тн. ?  ... има доста оферти онлайн , включително и на БГ пазара и изпадам в затруднение да определя версията на у-вата.
4.) ИКЕА Smart Bulb - има ли някой опит със закачването към MI Gateway-я ? .....аз не успях , дали защото крушката е европейска версия , а Gateway-a китайска .... или защото само някой IKEA bulbs модели са съвместими с Xiaomi Smart Home ....незнам?! , ..... Крушката я има в менюто на Gateway-я , ама не ще да се закачи и не работи !

.....имам още доста въпроси , ама спирам за момента  - да не досаждам прекалено :-) 

Благодаря предварително за всички съвети и мнения !!!
Цитирай
#75

(2020-05-02, 07:58:52)Miks написа:  Здравейте ,

Отскоро съм/нов/ фен съм на Xiaomi , та не мога да се похваля с притежание над/ около 200 джаджи , но съм стигнал вече около 20-тина и упорито продължавам главно със Smart home линията.
.... и както винаги се случва първо правим нещо , после четем ....поне аз де :-) .....та имам въпроси. Това е положенето :

Имам няколко крушки Yeelight - европейска версия и MI Gateway Ver.3 + MI Cube - китайска версия + IKEA Smart Bulb ZigBee 
- Yeelight крушките работят перфектно с регион Bulgaria на MI Home app, но не мога да ги подкарам , ако сменя региона с China Mainland в MI Home
- Gateway Ver.3 + MI Cube работи перфектно с China Mainland в MI Home , но не мога да ги подкарам с регион Bulgaria 
От прочетеното до тук разбирам , че няма начин да закача всички у-ва на един регион/сървър , освен с клонинг на MI Home , но това не ме устройва, защото искам системата ми да е възможно най-просто устроена .... след време сигурно ще ми писне да ръчкам ( както на User32 ) :-) и не искам да си усложнявам живота .

Та въпросите ми са следните:
1.) Европейската версия на MI Gateway работи ли с Европейски сървър / region Bulgaria/ ? ... щото четох, че всички Gateways искат само China Mainland
2.) ZigBee MI У-вата (влага, движение , контакти , лампи, т.н) връзват ли се и към двете версии на Gateway-я ( China & Europe) ? ....логиката ми подсказва , че не би трябвало да има проблем, щото те се регистрират в Gateway-я по ZigBee , а не трябва (вероятно) връзка със сървърите по net-a
3.) При покупка на у-ва , как да различа версията - China или Europe ? ....за устройствата , които се включват в 220V e ясно - по щепсела ...., ама за сензорите , крушките и тн. ?  ... има доста оферти онлайн , включително и на БГ пазара и изпадам в затруднение да определя версията на у-вата.
4.) ИКЕА Smart Bulb - има ли някой опит със закачването към MI Gateway-я ? .....аз не успях , дали защото крушката е европейска версия , а Gateway-a китайска .... или защото само някой IKEA bulbs модели са съвместими с Xiaomi Smart Home ....незнам?! , ..... Крушката я има в менюто на Gateway-я , ама не ще да се закачи и не работи !

.....имам още доста въпроси , ама спирам за момента  - да не досаждам прекалено :-) 

Благодаря предварително за всички съвети и мнения !!!

1. и 2. Според прочетеното в един форум ---- Advantage China hub: every sensor (no matter if EU or China) seems to work
Disadvantage China hub: only works on the Chinese server. The problem there is, that it is VERY slow when you are not in China because of the big firewall. Also, Google push notifications don't work reliably. Sometimes I get a notification 20 minutes after the event, sometimes instantly.
Advantage EU hub: Fast EU server, instant notifications, everything works as it should be
Disadvantage EU hub: Only EU sensors work, so you have a VERY small choice. No wall switches, no fire sensors, no relays, etc. Not really a smart home.
Европейската версия на хъба се конектва към европейски сървър, но към него работят само сензори за Европа.
Китайската версия би трябвало да работи с всички сензори. 
3. Лично аз преди да поръчам продукта - правя запитване към продавача коя версия предлага. Винаги има риск, но е по-малък. Известна част от камерите работят и с двата сървъра. За някои устройства (vcacuum cleaner) например,  съм срещал решения за смяна на региона, но да не те вкарвам в дълбоките води. 
4. Един от недостатъците на версия 3 на хъба, освен че няма лед осветление и вграден говорител, е че все още не поддържа всички устройства. (Ако не се лъжа именно част от устройствата на ИКЕА). Предполагам, че в това е проблема, но не съм 100 процента сигурен. Може да се пробва с друг хъб (CH или EU версия) и да се разбере със сигурност.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)