Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой е по-новият модел smart socket plug - wifi или zigbee версията и кой е за предпочитане?
Цитирай
Dice.bg Аксесоари

Просто са различни стандарти. За да работи zigbee ти трябва Gateway , докато другият контакт си се закачва директно към рутера. Имам ги и двата. Zigbeeто ти показва и разхода на електроенергия докато wifi версията не ,това е . Работят добре и двата контакта. Ако имаш някой конкретен въпрос питай.

+4 годишен Oneplus One 64 GB Sandstone Black  работещ безотказно! + mi mix 2 без "S" 
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Хора имам грижа да вържа гейта към рутера, в момента в който трябва да се закачи към рутера устройството угасва и повече нищо не се случва. Някакви идеи?

Huawei P30 pro Amber Sunrise
Цитирай

Трябва рутера ти да е на 2.4GHz, на 5GHz няма да може да се върже.

Xiaomi MI6 & Huawei P9 Lite
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________
Цитирай

На 2.4 е, пробвам и с една бисквитка на Хуавей пак на 2.4, не ще, пробвах смяна на име на мрежата, паролата, различните видове криптиране, по-стара версия на приложението, резултат нулев.

Цитирай

Сигурно си го правил но все пак:
- restart (задържа се бутона докато не почне да мига жълта светлина)
- изключваш getaway от мрежата (от контакта)
-триеш data на mi home и restart на телефона
- включваш getaway в контакта. Почва да мига в жълто и пробваш пак начисто!

+4 годишен Oneplus One 64 GB Sandstone Black  работещ безотказно! + mi mix 2 без "S" 
Цитирай

Не става и така, взел съм и ir gateway и при него е същия проблем. В списъка с устройства на рутера и двете присъстват, но в приложението не изгряват, имам и домашна камера тя си работи перфектно.

Цитирай

Какъв сървър си задал? Китайски или европейски? Пробвай и на двата.
При мен едни от продуктите са за европа, другите за китай

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

PocoPhone F1
Цитирай

Китайски, на европейските изобщо не иска да тръгне сдвояване.

Отказах се, просто не тръгват и това е, да ми препоръчате други устройства от подобен вид?

Цитирай

Нещо е мога да си ресетна Xiaomi Philips ZhiRui E27 bulb-а, че си смених рутера. Преди съм го правил с 5 -те включвания и изключвания по 3-4 сек. , но сега не става. Някой да има идея или същия проблем?

Cool Xiaomi mi9
Цитирай

Никъде не пише, че трябва да се чака по 3-4 секунди.
Инструкцията е: Switch the bulb on and off five times in a row and keep it on at last. If the bulb starts blinking, it means the bulb has been reset successfully.

Преди като съм чел подобни инструкции мисля, че упоменатото време е било 2 секунди.
Сега явно става и с по-малко
Цитирай

Само че при мене не се ресетва нито след две секунди нито след една, нито след 4 сек. По принцип 5 последователни изключвания и 5 включвания = 10 общо ли трябва? Или само 5 "цъкания" общо? Един приятел ми каза, че просто трябвало да се разреди кондензатора и затова било хубаво да се изчака повече време между включванията и изключванията.

Cool Xiaomi mi9
Цитирай

Ами това имам аз

Прикачени файлове Миниатюри

Цитирай

Е и аз това го имам в Mi home приложението. Но наистина всячески не става ако някой има идея да каже.

Cool Xiaomi mi9
Цитирай

Бързо 5 включвания и 5 изключвания - и оставяш пусната лампата, ако си направил всичко както трябва - започва да премигва. Аз в нас съм с около 30 осветителни тела - всички са Смарт и с нито едно нямам проблеми (около 20 лунички на Филипс, лед ленти на Yeelight, осветителни тела пак на Yeelight - 650mm версията, 480мм версията и още други).
Цитирай

Здравейте, знаете ли как мога да свържа приложението mi home с Gateway 2 Xiaomi ? Huh

Гледах калъпчета но малко се различават техните приложения и когато го търси Gateway  не го намира. Поръчах ги от Алиекспес. 
Цитирай

(2019-08-23, 17:12:00)niko13 написа:  Здравейте, знаете ли как мога да свържа приложението mi home с Gateway 2 Xiaomi ? Huh

Гледах калъпчета но малко се различават техните приложения и когато го търси Gateway  не го намира. Поръчах ги от Алиекспес. 
Minland China ли си избрали или?Minland China в Mi Home е задължителен за около 99% от устройствата в Xioami екоситема.

https://www.gearbest.com/blog/how-to/how...teway-3919

[Изображение: sTGJATs.jpg?1]
Цитирай

Здравейте, купих Xiaomi Mi Power Strip 6 Sockets. Гейта ми е Европейска версия. Ползвам версия на Mi Home 5.6.19 vevs на руснаците (в случая това няма значение, защото пробвах и с ориналната версия). Проблема е следния: при свръзване на разклонителя, винаги изписва Connection time out. Пробвах на Европейски, както и на Китайски сървър. С кракната и оригинална програма. Разклонителя се вижда в списъка с устройства в рутера. Някой би ли помогнал с някоя идея Smile Дали трябват някакви настройки на рутера?
Благодаря, предварително Smile
Цитирай

Пробвай да му дадеш Интернет от друг телефон или комп.със същото име и парола като рутера.Един път сдвоени няма да имаш проблеми. Спри рутера преди това!

Цитирай

Не става Sad Дадох от друг телефон интернет връзка със същото име и парола като рутера. От моя телефон, на Китайски сървър, открива разклонителя, свързва се с него, праща му съобщение и след това изписва Connection time out. В същото време, разклонителя се показва като свързано устройство на телефона, който дава интернета. Незнам какво да го правя този разклонител вече. От 1 седмица го боря и без резултат. Пробвах различни версии на Mi Home. Носих го и в офиса, за да го пробвам и на друг рутер. И с Китайско часово време го пробвах. И не става. А в клипчетата в Ютуп се свързват от раз с него.
Цитирай

Някой може ли да сподели какви са плюсовете и минусите на Китайския хъб. В момента съм с Европейски, но ползвам модната от руснаците програма на Mi Home. Региона е България и работи добре. Виждат се доста устройства, но за някои си трябва Китайски регион, за да си взима информация от тамошния сървър. Като например UNIVERSAL INFRARED REMOTE и един разклонител. Пробвах Европейския хъб да го сложа на китайски регион, но връзката не му е стабилна и се губи от време на време. Единствено прахосмукачката непрекъснато искаше да и сменя региона и и изчезнаха някой фукции. Не се виждаше картата, но това го реших с програмата FloleVac. Въздухопречиствателя си работи добре. Контактите също. Осветлението също. Т.е. искам всичко да мине на китайски хъб и сървър, за да си ползвам сценариите, не да ги разделям да два сървъра с програми за клониране. Дали е добро решение? Моля за Вашето мнение и благодаря за отговорите Smile
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)